Karavelic ode u zlocince!?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Dolina avalona

#1 Karavelic ode u zlocince!?

Post by Dolina avalona » 30/12/2006 05:01

Tuzilastvo Istocnog Saraj'va podnijelo je krivicnu prijavu protiv nekadasnjeg brigadnog generala i komandanta prvog korpusa armije BiH za navodne zlocine u sarajevskim opstinama koje su bila pod srbskom kontrolom. :roll:

A koliko su krivicnih prijava do sada tuzioci iz Republike Sumske pokrenuli za kopace i tvorce masovnih grobnica u tom entitetu? :-?

U Republici Sumskoj kada u zemlju zarovis hasov, umjesto usjeva, nadjes kost. Ali tuziocima tog entiteta ocito to ne predstavlja nista lose, protuzakonito i nenormalno, jer je RS i onako izgradjena na krvi i kostima neduzne nejaci!! :x

Generale Vahide Karavelicu, drzi se!!

dizZaster

Post by dizZaster » 30/12/2006 09:48

citat;
U saopćenju ovog centra se navodi da je granatiranje i snajpersko djelovanje vršeno po naseljima Grbavica, Vogošća, Hadžići, Nedžarići, Ilidža, Rajlovac, Lukavica, "sve u cilju i s posljedicama ubijanja, sakaćenja, ranjavanja i terorisanja stanovništva, pri čemu je ubijen i ranjen veliki broj civila oba spola, svih starosnih dobi i istovremeno uništene ili teško oštećene kuće i stambene zgrade, iako na prostoru opisanog djelovanja nije bilo legitimnih vojnih ciljeva".
kraj citata;
kako ih nije stid da sami sebe lažu :oops:

brdo

#3 Re: Karavelic ode u zlocince!?

Post by brdo » 30/12/2006 19:03

Dolina avalona wrote:Tuzilastvo Istocnog Saraj'va podnijelo je krivicnu prijavu protiv nekadasnjeg brigadnog generala i komandanta prvog korpusa armije BiH za navodne zlocine u sarajevskim opstinama koje su bila pod srbskom kontrolom. :roll:

A koliko su krivicnih prijava do sada tuzioci iz Republike Sumske pokrenuli za kopace i tvorce masovnih grobnica u tom entitetu? :-?

U Republici Sumskoj kada u zemlju zarovis hasov, umjesto usjeva, nadjes kost. Ali tuziocima tog entiteta ocito to ne predstavlja nista lose, protuzakonito i nenormalno, jer je RS i onako izgradjena na krvi i kostima neduzne nejaci!! :x

pa nije valjda da ce suditi covjeka koi je branio svoju zemlju od okupatora iubica .sramota za nase pravosudje .DRZI SE GENERALU MI SMO SA TOBOM!!!

Larry3

Post by Larry3 » 30/12/2006 20:15

dizZaster wrote:citat;
U saopćenju ovog centra se navodi da je granatiranje i snajpersko djelovanje vršeno po naseljima Grbavica, Vogošća, Hadžići, Nedžarići, Ilidža, Rajlovac, Lukavica, "sve u cilju i s posljedicama ubijanja, sakaćenja, ranjavanja i terorisanja stanovništva, pri čemu je ubijen i ranjen veliki broj civila oba spola, svih starosnih dobi i istovremeno uništene ili teško oštećene kuće i stambene zgrade, iako na prostoru opisanog djelovanja nije bilo legitimnih vojnih ciljeva".
kraj citata;
Ovo oni opisuju sta su radili sa Sarajevom! Kako ih nije stid sve prevrtat, i opet je SDA glavni neprijatelj!

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 30/12/2006 20:17

Larry3 wrote:
dizZaster wrote:citat;
kraj citata;
Ovo oni opisuju sta su radili sa Sarajevom! Kako ih nije stid sve prevrtat, i opet je SDA glavni neprijatelj!
Nista bolan od toga. Pa Nedzad Salkovic je na isti nacin optuzen, pa Hanka Paldum, pa jedno hiljadu ostalih, kada su to slali u Haag, tamo su to fino bacili u kantu za smece...Tresla se gora, nije se ni rodio mis, a kamoli neko drugi... :D

Larry3

Post by Larry3 » 30/12/2006 20:23

Auu a nisi spomeno kako su Safet Isovic, Josip Pejakovic, Mirza Delibasic i Davor Popovic mucili srpsku nejac :D

zilha

Post by zilha » 01/01/2007 17:42

dolino avalona promijeni naslov teme!
i to ne zato što ja to kažem ,nego iz poštovanja prema brigadnom generalu...
trebamo se naučiti da poštujemo "svoje¨.. da ni u šali, ni u skepsi, ni ironijom, ne skrnavimo ugled svojih prvaka...ne kažem: da budemo nekritični prema njima ali je karajnje vrijeme da se naućimo redu (naravno ne, od Sefera Halilovića) i da o svojim prvacima govorimo "biranim riječima", pa čak i kad ih kritikujemo...
naravno prije toga bi se trebali naučiti i tom redu da baš svako ne smije sebi dozvoliti da govori u javnosti paušalne i neargumentirane i slektivne kritike o našim prvacima...
a prije toga bismo trebali znati za dobar kučni odgoj, samopoštovanje i poštovanje ... i još puno stvari (koje naravno ne sugeriram tebi, dolino avalona)

Oceania

#8 Re: Karavelic ode u zlocince!?

Post by Oceania » 01/01/2007 21:44

Dolina avalona wrote:Tuzilastvo Istocnog Saraj'va podnijelo je krivicnu prijavu protiv nekadasnjeg brigadnog generala i komandanta prvog korpusa armije BiH za navodne zlocine u sarajevskim opstinama koje su bila pod srbskom kontrolom. :roll:

Generale generale , pa nisam znao da si ti David Coperfild / gadjao si srpska ognjista iz nevidjljivih topova.Letio iznad srpskih zemalja sa nevidljivim migovima i fantomima i rusio stambene zgrade gdje zivi najmiroljubiviji narod na svetu.Pa trebao si mi dati jedan taj top a ne da se branim od tenka tandzarom i pistoljem.Vahide Vahide , kako te nije stid da onu strasnu recenicu o razvlacenju mozga teskom artiljerijom pripises humanom djeneralu
ratku smradicu koji nikada ni kokos nije zaklao. :-) :-) :roll: :roll: :( :x :x

van Basten
Has thanked: 19 times
Been thanked: 32 times

#9 Re: Karavelic ode u zlocince!?

Post by van Basten » 02/01/2007 11:21

brdo wrote:pa nije valjda da ce suditi covjeka koi je branio svoju zemlju od okupatora iubica .sramota za nase pravosudje .DRZI SE GENERALU MI SMO SA TOBOM!!!
to je nama naša borba dala... da trpimo i ovakve nebulozne i uvrijedljive tužbe... nažalost

King Kikapu

Post by King Kikapu » 02/01/2007 11:51

U nasoj borbi protiv srpske (a ne srbske) relativizacije povijesnih cinjenica, te u tabirenju inih politickih tema, u posljednje vrijeme nepismeni su najglasniji.

nesvrstan

Post by nesvrstan » 02/01/2007 11:56

Karavelic, naravno, nije ratni zlocinac.

On je samo ratni profiter i kriminalac koji se obogatio na tunelu.

Romeo 80
Has thanked: 255 times
Been thanked: 110 times

Post by Romeo 80 » 02/01/2007 14:15

Kad su žrtve u pitanju nebitno mi je kako se zovu i odakle su! Ja ne znam je li sve to istina ili ne, ali znam da vojska koja se brani itekako moze vršiti zločine i ne znam kako ljudi to ne mogu da shvate!? Ako je Karavelić kriv neka ga osude, ja nijedan zločin ne mogu opravdati. Činjenica jeste da su srpski zločinci radili svašta za vrijeme rata, ali to ne amnestira druge od istih stvari! Sasvim je druga stvar da li je istina ono za šta ga optužuju, nešto baš i nisam siguran u to. Bilo kako bilo, istina će izaći na vidjelo.[/img]

tech10

Post by tech10 » 02/01/2007 14:24

Ovo je dio one taktike: Napad je najbolja odbrana.

Oceania

Post by Oceania » 02/01/2007 14:58

Romeo 80 wrote:Kad su žrtve u pitanju nebitno mi je kako se zovu i odakle su! Ja ne znam je li sve to istina ili ne, ali znam da vojska koja se brani itekako moze vršiti zločine i ne znam kako ljudi to ne mogu da shvate!? Ako je Karavelić kriv neka ga osude, ja nijedan zločin ne mogu opravdati. Činjenica jeste da su srpski zločinci radili svašta za vrijeme rata, ali to ne amnestira druge od istih stvari! Sasvim je druga stvar da li je istina ono za šta ga optužuju, nešto baš i nisam siguran u to. Bilo kako bilo, istina će izaći na vidjelo.[/img]
Dobro jutro Kolumbo ! Vojska koja se brani itekako moze pociniti ratni zlocin.Na ovom forumu je vrlo vrlo malo ljudi , skoro pa nikako ,koji to ne shavtaju.Medjutim Bosanci i forumasi ne razumiju kolika moze biti srpska ironija i licemjerje , koliko nisko moze pasti Dodik , Ivanic , Cavic i ostali
politicari i predsjednici nekakvih srpskih logorasa koji po svaku cijenu hoce da izjednace krivicu i da podizanjem potpuno besmislenih optuznica i napuhavanjem cifri ( u Sarajevu ubijeno preko 5000 srpskih civila ) hoce da stave u istu ravan Mladica i Dudakovica , Krstica i Vahida Karavelica.....optuznica u kojoj stoji da je artiljerija iz opkoljenog Sarajeva rusila stambene zgrade u Hadzicima , Rajlovcu , Lukavici , Grbavici zasluzuje da sa njom obrise guzica , a onaj ko je sastavio takvu nebulozu treba da ide na sud zbog obmane i izvrtanja cinjenica.Pa Sarajevo je docekalo rat sa jednom praznom zoljom.To je ta artiljerija koja rusila stambene zgrade i kuce.

Himera

#15 Re: Karavelic ode u zlocince!?

Post by Himera » 02/01/2007 17:36

Kad će to Vaha u Haag treba onih boba :D :D :D :D

ne more da se stigne sve isporuke pogotovo za ove u istočnom sarajvu :D :D :D :D :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 02/01/2007 17:57

nesvrstan wrote:Karavelic, naravno, nije ratni zlocinac.

On je samo ratni profiter i kriminalac koji se obogatio na tunelu.
Jel mozes svega ti bit malo orginalniji? Ova ofucana providna pljuvanja po generalima Armije BiH su isfurana prica...

Post Reply