Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Kandidati za mjesto srpskog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:33

Mirjana Popović - (SNS)
11
13%
Mladen Ivanić - (Savez za pobjedu)
37
44%
Gojko Kličković - (Prva SDS)
3
4%
Milorad Dodik - (SNSD)
33
39%
 
Total votes: 84

User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#51 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Control panel »

https://www.facebook.com/78095638896070 ... 585596018/

Ivanic ce ovim spotom bas dobiti podrsku Bosnjaka.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#52 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Vanredno stanje dok Dodik ne isamara sve protivnike i dodje do pobjede.

http://www.rtvbn.com/3921824/lukacev-te ... jenje-reda
DonieBrasco
Posts: 16027
Joined: 31/08/2016 16:09

#53 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by DonieBrasco »

Dodik je izbore obezbjedio na ovaj ili onaj nacin, a narod RS kao i ove SDA ovce, ne razmislja glavom nimalo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#54 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »



Sta reci o kandidatu, drzavi, Tuzilastvu, CIKu...kada covjek otvoreno kupuje glasove budzetskim parama. Pisa se po svima radi komada vlasti...i niko ne reaguje. Njegova parola je, radit cu sve da mi se zabrani ucesce a oni ne smiju pa kada ne smiju ja cu ici do kraja.
Onda nakon izbora ide prica, onaj dijelio po kesu narodu na glasackom mjestu, onaj u kutiji nudio litar ulja i kafu...

Ovakvu drzavu je sevap srusiti.
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#55 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Ne postoji niti jedna druga politički izdiferencirana grupa ljudi u Evropi i šire, kojoj je moguće doći s ovakvom pričom i dobiti podršku oko 50% glasača.

To je moguće samo u RS-u.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#56 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

Đe su mi sad oni što me uvjeravaju da treba dat glas SDS-u i njihovim kandidatima.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/brojne- ... /180918147
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#57 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Krokodajl wrote:Đe su mi sad oni što me uvjeravaju da treba dat glas SDS-u i njihovim kandidatima.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/brojne- ... /180918147
Sve je ovo predizborno orgijanje, ako bude izabran uslijedit' će prilagođavanje vokabulara novim okolnostima. To će posebno biti vidljivo pri posjeti visokih međunarodnih delegacija. Čak je i Dodik savijao šipke pred nekim od njih, a kamo li da neće ovaj.

Taman posla da pozivam da iko glasa za njega.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#58 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

Napravit nezavisnu listu "Naser Orić" i kandidovat nekog "Alijinog Srbina" za predsjedništvo.

X X - Nezavisna Lista Naser Orić.

To bi samo takvo orgijanje u medijima biloa :lol: :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#59 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Može onaj što je postavlj'o krst na Zlatištu, njega su zvali Alijinim Srbinom dok nije promijenio dres.

Inače šta bi s krsta, dobar fol za predizborno grupisanje ovaca, jest da je iskorišten jednom al' mislim da bi mogao polučiti rezultate još koji put.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#60 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Krokodajl wrote:Đe su mi sad oni što me uvjeravaju da treba dat glas SDS-u i njihovim kandidatima.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/brojne- ... /180918147
SDS je ma sta mislili o njma(ja najgore o pojedincima iz SDS) u zadnjih 4 god uradio puno stvari za dobrobit svih(Sarovic, Mektic) a sta bi tek uradili da nisu imali kocnicare iz manjeg entiteta(dodikovce).
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#61 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Kikibombona »

Maraschino wrote:

Sta reci o kandidatu, drzavi, Tuzilastvu, CIKu...kada covjek otvoreno kupuje glasove budzetskim parama. Pisa se po svima radi komada vlasti...i niko ne reaguje. Njegova parola je, radit cu sve da mi se zabrani ucesce a oni ne smiju pa kada ne smiju ja cu ici do kraja.
Onda nakon izbora ide prica, onaj dijelio po kesu narodu na glasackom mjestu, onaj u kutiji nudio litar ulja i kafu...

Ovakvu drzavu je sevap srusiti.
Ja bih rekao da je ovaj narod sevap gaziti, ponizavati.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#62 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Kikibombona wrote: Ja bih rekao da je ovaj narod sevap gaziti, ponizavati.
Naravno da je narod kriv ali kada ga dovedes do toga da mu je 100 ili 50 maraka mnogo i da ce obraz i cast prodati za to ALI ovdje je prica o javnom i ne skrivenom krsenju zakona o izborima.

Mozes li zamisliti bilo koga drugog da izjavi tako nesto. Prosvetarima, zdravstvenim radnicima i policiji dajemo jednokratnu pomoc da glasate za SDA ili SBB ili HDZ.

Kada pogledam da nikada nije sprovedena istraga oko ''papaka'' onda mi je sve jasno.
Fali ti dva poslanika, nema tih drustvenih para da vas ja ne mogu kupiti...i onda se pitamo zasto smo u kurcu.
Last edited by Maraschino on 19/09/2018 21:29, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#63 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

kulturni_optimista wrote:
Leverage wrote:Ne postoji niti jedna druga politički izdiferencirana grupa ljudi u Evropi i šire, kojoj je moguće doći s ovakvom pričom i dobiti podršku oko 50% glasača.

To je moguće samo u RS-u.
Potcjenjuješ Srbe i precjenjuješ druga dva naroda.
Ili ti trebam pričati ko je i kako dijelio pakete, bebi opremu i dvije kile brašna i litar ulja?

Tužno je to u globalu.

I nažalost činjenica je cijelog regiona.

Ljudi se prodaju za 30 maraka. Znam ih dosta dobrostojećih, jedva čekaju da uzmu stoju i glasaju za bilo koga. Bitna je stoja, izbor nebitan.

Šanse da Dodik izgubi u ovom momentu su nekih 2%. I tu uticaj najmanje ima ova priča o 30 maraka.
Ne.

Svi koji čitaju ovaj forum znaju šta ja mislim o SDA-u i HDZ-u. Ali nikad se na ovaj način Izetbegović i Čović ne bi smjeli obratiti glasačima. Nikad.

Osim toga SDA već dugo nema niti će ikad više imati udio od oko 50% glasova u FBiH.
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#64 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

kulturni_optimista wrote:Forma je manja važna. Suština je da svi oni budžetskim parama kupuju glasove. ;-)
Jedni se time javno fale, drugi indirektno, a treći izigravaju svece.

Što se tiče procenata... pa biće da je do toga (samo da me ne nazovu još i Dodikovim botom, to je sad in u ovo vrijeme :D) što je sam Mile glavna politička ličnost u državi, e to onda govori i o državi i o narodu. O Bosni i Hercegovini i svoj njenoj nelogičnosti.
Ne kažem da je forma najvažnija ali govori puno toga.

O tome bi se dalo diskutovati, ali to ne mijenja činjenicu koju sam napisao ranije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#65 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Kikibombona »

Maraschino wrote:
Kikibombona wrote: Ja bih rekao da je ovaj narod sevap gaziti, ponizavati.
Naravno da je narod kriv ali kada ga dovedes do toga da mu je 100 ili 50 maraka mnogo i da ce obraz i cast prodati za to ALI ovdje je prica o javnom i ne skrivenom krsenju zakona o izborima.

Mozes li zamisliti bilo koga drugog da izjavi tako nesto. Prosvetarima, zdravstvenim radnicima i policiji dajemo jednokratnu pomoc da glasate za SDA ili SBB ili HDZ.

Kada pogledam da nikada nije sprovedena istraga oko ''papaka'' onda mi je sve jasno.
Fali ti dva poslanika, nema tih drustvenih para da vas ja ne mogu kupiti...i onda se pitamo zasto smo u kurcu.
To su samo dva slucaja. Takvih slucajeva, sto puta gorih, ima hiljade, sto znamo i ne znamo.

U drzavi sa najvise korupcije u Evropi, kod nas nikad niko nije odgovarao. Pogledaj Njemacku i slucaj Uli Henesa, ako znas o kome se radi. Najveca faca u njemackog sporta, odlezao za utaju poreza. Kod nas nikad niko nije odgovarao. Politicke partije 100% kontrolisu pravosudje i sve druge javne institucije.

I za to smo sami krivi. Treba nas gaziti. Nepismen, zatucan, primitivan narod.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3799
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#66 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Vitezanin »

Činjenica da je Dodik kandidat za člana predsjedništva BiH samo potvrđuje skalu značaja institucija i nivoa vlasti, tj. odnos snaga u zemlji s ovoliko nivoa vlasti. Prvo idu entiteti, a tu je najbitnije da ste premijer ili na čelu nekog jakog ministarstva. Onda je ok biti predsjednik entiteta. Država je manje bitna i jednima i drugima i trećima, nemojte misliti da je drukčije. Entiteti u BiH su bogovi, država je privjesak koji ostane kad se ispucaju mogućnosti vladanja unutar entiteta. Dodik je kandidat na mjestu koje je jedino ostalo, a da je iole relevantno za korištenje moći koju ovakve ličnosti imaju.

Mene zanima sljedeće: lik ne može u SAD. Ako dobije najviše glasova u RS-u, bit će član predsjedništva BiH. Bit će predsjedavajući. Kako će lik u SAD? Ili kod EU partnera? U ime države? Ili u Hrvatsku, ne moramo daleko.

Također, ne mislim da Ivanić nema šanse, ali isto ti ga dođe.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#69 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Dodik zna da ko ne sjedne u fotelju u predsjednistvu sjesce u fotelju nekog zatvora ...mozda Foca ili Gradiska itd...a sto nebi u Zenicu
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#70 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Peda Petrol »

Nemojte se brinuti za gospodina Dodika. Da se tako lako ide u zatvor, Bakir bi odavno bio u Gvantanamu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#71 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Argumenti.

Sto se mene tice, vodite ga i u Tunjice.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#72 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Peda Petrol »

Nismo ludi. Neka Bakira. Sjajne političke poteze povlači.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Seta Dodik Banjalukom i pita momke iz osiguranja:

– Ko drži ovaj restoran Agape?
– Vaša snaja i kćerka gospodine predsjedniče.

– Čija je ovo zgrada Grand Trade?
– Vaša i vašeg kuma Mile Radišića gospodine predsjedniče.

– A čiji je ovo hotel?
– Vašeg brata gospodine predsjedniče.

– A čija je ovo firma Prointer ovdje?
– Vašeg sina Igora gospodine predsjedniče.

– Ko je gazda ovog kluba Drama?
– Vaš sin Igor gospodine predsjedniče.

– Pa p**** li vam materina neradnička radi li iko išta u ovoj državi sem mene, kumova i familije?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#74 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by horkesh »

Samo Mile za preCjednika Bosne i Hercegovine, uz nadu da će biti još oštriji i još više lupati šakom od sto nego inače :bih:
Locked