Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6474
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#51 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Daryl Dixon »

H323 wrote: 10/05/2024 17:55
Daryl Dixon wrote: 10/05/2024 13:36 Pred spavanje popijem tabletu za opustanje misica mokracnog kanala. Pisam kao iz cesme ali nece da prodje kamen od navodno 3mm.
Ne znam koju piješ, ali imam jako pozitivna iskustva s Buscopanom za taj period gdje je izašao iz bubrega, ali sporo ide niz kanale.
Pijem neki Alfuzosin alfa blokator, ali sporo nesto ide, svako jutro me bol budi. U ponedjeljak idem da snimim abdomen ponovo da vidim dokle je dzubre doslo.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6474
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#52 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Daryl Dixon »

Škobo Habu wrote: 10/05/2024 18:39
Daryl Dixon wrote: 10/05/2024 17:43

Jesi li ga se rijesio?
Da. Iz trećeg puta.
Koliko dugo si kuburio sa bolovima?
Unazad nekoliko godina. Barem sam dva puta godišnje imao napade. Prvo je bio 6 mm da bi na kraju se ispostavilo 13 mm.
Je li te bolilo kada si ispisavao kamen?
Manje je bolilo nego kada ti stavljaju kateter kroz mokraćni kanal u bubreg, radi boljeg izmokravanja. To ne bih nikome preporućio. Rade ga na Urologiji bez anestezije.
Nek si se rijesio da se ne patis, ne d’o Bog nikome ove tegobe.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#53 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by mirsek »

Daryl Dixon wrote: 10/05/2024 13:36
mirsek wrote: 10/09/2022 18:11 Danas je puno bolje kod mene, nije bilo potrebe za voltarenom, sve se dosta smirilo kad sam sinoc kao izbacio neki mini kamencic od par milimetara. Ne znam jel to to, idem na kontrolu u utorak..
Rijesi li ga se jarane? Je li bolilo kada si ispisavao? Koliki je kamen bio?

Ja evo sesti dan kuburim, pijem paracetamol 500mg i tablete za bolove (250mg, nekad dvije zdrmam) u kombinaciji sa morfijumom (5mg). Cepici voltaren ne pomazu. Pred spavanje popijem tabletu za opustanje misica mokracnog kanala. Pisam kao iz cesme ali nece da prodje kamen od navodno 3mm. Isto uzimam maslinovo ulje sa limunom ne bi li to proklizilo. Tegoba
A valjda sam ga se rijesio.. 2 puta sam isao na razbijanje i nije mi se poslije drugog puta pojavljivala ni krv ni bolovi.. osjetio sam par sedmica poslije drugog razbijanja kao da sam pri mokrenju nesto izbacio u solju, bas se culo kao da je neki kamencic udario u solju.. Svakako cu narednih mjesec dva na full sistematski u al tavil pa cu vidjeti jel ista ostalo.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6474
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#54 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Daryl Dixon »

mirsek wrote: 11/05/2024 20:10
Daryl Dixon wrote: 10/05/2024 13:36
mirsek wrote: 10/09/2022 18:11 Danas je puno bolje kod mene, nije bilo potrebe za voltarenom, sve se dosta smirilo kad sam sinoc kao izbacio neki mini kamencic od par milimetara. Ne znam jel to to, idem na kontrolu u utorak..
Rijesi li ga se jarane? Je li bolilo kada si ispisavao? Koliki je kamen bio?

Ja evo sesti dan kuburim, pijem paracetamol 500mg i tablete za bolove (250mg, nekad dvije zdrmam) u kombinaciji sa morfijumom (5mg). Cepici voltaren ne pomazu. Pred spavanje popijem tabletu za opustanje misica mokracnog kanala. Pisam kao iz cesme ali nece da prodje kamen od navodno 3mm. Isto uzimam maslinovo ulje sa limunom ne bi li to proklizilo. Tegoba
A valjda sam ga se rijesio.. 2 puta sam isao na razbijanje i nije mi se poslije drugog puta pojavljivala ni krv ni bolovi.. osjetio sam par sedmica poslije drugog razbijanja kao da sam pri mokrenju nesto izbacio u solju, bas se culo kao da je neki kamencic udario u solju.. Svakako cu narednih mjesec dva na full sistematski u al tavil pa cu vidjeti jel ista ostalo.
Hajde da bude hairli Mirso, koje velicine kamen je u pitanju? Sjeba nas IT nacin zivota xD
Post Reply