Kakvi smo to postali

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Mjesanac

#1 Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 26/10/2009 17:22

Svakim danom tonemo sve vise. Izgubili smo one prave vrijednosti. Velicamo pogresne ljude. Osjecam da nam onaj naziv Bosnjo sve vise nekako pristaje. Covjek danas ne moze zaraditi normalno, a da ga ljudi ne osude kao kriminalca. U raznim razgovorima sa svojom rajom, ali i citanjima komentara po Saxu gubim polako nadu u ove ljude. Ljudi su toliko zavisni i pokvareni postali. Glavna furka je postala ko bolje auto vozi ( koliko je to plitko razmisljaje shvatiti ce rijetki). Valjda u svoj ovoj nesreci i nezadovoljstvu ljudi gube svoje dostojanstvo i pretvaraju se u nesto drugo. Citam maloprije komentare na vijest da je Rifat Coric poginuo u saobracajnoj nesreci. Bez ikakvog povoda ljudi pocinju komentarisati da je onaj Mercedes vozila neka tek punoljetna budaletina kojoj je babo kupio auto. Nisam htio komenatrisati ( spustati se na njihov nivo ). Iskreno ne znam tog iz Mercedesa. Nas "bosnjacki" zivot se jednostavno sveo na pricu ko sta ima, koliko ko ima, koje auto vozi i kako je neko kriminalac i u ektremnim slucajevima ko je koga prebio ili zbo.

Sta vi mislite raja?

Bellica

#2 Re: Kakvi smo to postali

Post by Bellica » 26/10/2009 22:24

Mislim da ste sve to dobro primijetili. To je danasnji svijet, to je nase okruzenje, sve se svodi na interes, a prave vrijednosti su izgubile znacaj. Vise niko ne cijeni postenje, ljubaznost, komplimente, samo ono sto imamo na racunu, u garazi i sl. sto je strasno. Vise ne postoje ona istinska prijateljstva (mislim na nova, ona stara istinska valjda preizvljavaju), brakovi su sve rjedji, prave ljubavi su postale rijetkost, a sve to ne vodi nikuda, doci ce dan kad ce i oni koji postuju prave vrijednosti nestati i ostat ce samo materijalisti. Materijalisti ce se isto tako jednog dana obogatiti (ako vec nisu), ali nikada nece shvatiti koliko su ustvari siromasni. Danas se i djeca u osnovnim skolama dijele na bogate i siromasne, danas roditelji rade sve vise kako bi im se dijete uklopilo u ovo novo vrijeme. Nekad su se npr. sendvici pravili kod kuce i noslili su se u skolu, to je danas sramota, ne daj Boze. Ovo je banalan primjer jer se danas sve vrti oko Mercedesa, vila, Prade, D&G, kreditnih kartica, bankovskih racuna...nazalost. Neki imaju sve to, ali nisu sretni, a opet neki, nemaju nista od toga pa su sretni, imaju dom i porodicu koja ih ispunjava. Ta ista porodica tezi ka tom nekakvom polozaju, da im bar djeca budu na nekakvom polozaju, pa sami Bog zna koliko je i taj babo morao raditi da bi tom momku kupio tog Mercedesa, mozda oni uopste nisu bogati, nego se trude prilagoditi vremenu. Pa danas niko ne gleda one koji slabo zive, nemaju koristi od njih i zasto bi se drzili s njima. Ali dobra vijest je da casni pojedinci ipak postoje, samo sto ih jos uvijek niko ne gleda niti postuje.

Mjesanac

#3 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 26/10/2009 23:10

Vec sam se nekako prestao nadati da ce neko odgovoriti, da su istomisljenici koje trazim vec izumrla vrsta. Moj komentar na tvoj post je kao sto bi Ameri rekli " My thoughts exactly". Jako sam sretan sto u zivotu imam prave prijatelje. Dzabe meni sve ako nemam ljude. Moj zivot ne ispunjava kupovina Mercedesa ili sl., nego izlazci i druzenja sa mojim pravim prijateljima. Ja se samo nadam da ce sve doci na svoje i da cemo se mjenjati na bolje.

Pozdrav

Skyfox

#4 Re: Kakvi smo to postali

Post by Skyfox » 26/10/2009 23:17

koga god pitas svi tako razmisljaju a situacija ista od 95'. a vjerovatno ce biti i 2095...

Mjesanac

#5 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 26/10/2009 23:22

Skyfox wrote:koga god pitas svi tako razmisljaju a situacija ista od 95'. a vjerovatno ce biti i 2095...
E to si upravu. Ali ipak se odaju kroz svoju pricu.

istina živa

#6 Re: Kakvi smo to postali

Post by istina živa » 26/10/2009 23:40

EH TREBA BITI OPTIMISTA.VJERUJTE DA IMA JOŠ PUNO "PRAVIH LJUDI" KOJI SU TU MEĐU NAMA.ZA OVU SITUACIJU SMO MI SAMI KRIVI JER MI NAŠOJ DJECI NAMEĆEMO DA BUDU U TRENDU.DJECA NE RAZUMIJU NIŠTA ALI IM GODI ŠTO SU OD RODITELJA DOBILI NOVI MOBITEL,AUTO I SL. JER KOMŠIJA NIJE VEĆI KULER OD NAS I TAKO TO IDE.PROMJENIMO PRVO SAMI SEBE I NARAVNO NEKA NAM DOBRI I HUMANI LJUDI BUDU UZOR A NE ONI RAZMAŽENI I NAZOVIMO IH "BOGATI".
JER PRAVO BOGATSTVO JE BOGATSTVO DUŠE . :thumbup:

Mjesanac

#7 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 26/10/2009 23:42

istina živa wrote:EH TREBA BITI OPTIMISTA.VJERUJTE DA IMA JOŠ PUNO "PRAVIH LJUDI" KOJI SU TU MEĐU NAMA.ZA OVU SITUACIJU SMO MI SAMI KRIVI JER MI NAŠOJ DJECI NAMEĆEMO DA BUDU U TRENDU.DJECA NE RAZUMIJU NIŠTA ALI IM GODI ŠTO SU OD RODITELJA DOBILI NOVI MOBITEL,AUTO I SL. JER KOMŠIJA NIJE VEĆI KULER OD NAS I TAKO TO IDE.PROMJENIMO PRVO SAMI SEBE I NARAVNO NEKA NAM DOBRI I HUMANI LJUDI BUDU UZOR A NE ONI RAZMAŽENI I NAZOVIMO IH "BOGATI".

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

tempora

#8 Re: Kakvi smo to postali

Post by tempora » 26/10/2009 23:54

Mjesanac wrote:Svakim danom tonemo sve vise. Izgubili smo one prave vrijednosti. Velicamo pogresne ljude. Osjecam da nam onaj naziv Bosnjo sve vise nekako pristaje. Covjek danas ne moze zaraditi normalno, a da ga ljudi ne osude kao kriminalca. U raznim razgovorima sa svojom rajom, ali i citanjima komentara po Saxu gubim polako nadu u ove ljude. Ljudi su toliko zavisni i pokvareni postali. Glavna furka je postala ko bolje auto vozi ( koliko je to plitko razmisljaje shvatiti ce rijetki). Valjda u svoj ovoj nesreci i nezadovoljstvu ljudi gube svoje dostojanstvo i pretvaraju se u nesto drugo. Citam maloprije komentare na vijest da je Rifat Coric poginuo u saobracajnoj nesreci. Bez ikakvog povoda ljudi pocinju komentarisati da je onaj Mercedes vozila neka tek punoljetna budaletina kojoj je babo kupio auto. Nisam htio komenatrisati ( spustati se na njihov nivo ). Iskreno ne znam tog iz Mercedesa. Nas "bosnjacki" zivot se jednostavno sveo na pricu ko sta ima, koliko ko ima, koje auto vozi i kako je neko kriminalac i u ektremnim slucajevima ko je koga prebio ili zbo.

Sta vi mislite raja?

Mjesanac, svi mi nerijetno lupamo razne gluposti. Nerijetko i ne znamo sto smo uopste izrekli, a to da cujemo sto drugi kaze, to je vec umjetnost. Na isto trebamo jedni drugima cesto ukazivati.Ali to da je sve otislo u helac tj da su sve prave vrijednosti izgubljene je staro koliko i covjecanstvo. To misli i smatra svaka generacija za one slijedece - kao i za proslo i buduce vrijeme. No ljudi ima raznih i medju njima i dovoljno dobrih, genijalnih, plemenitih, solidarnih itd itd - sa svim vrlinama koje krase covjeka. Nije valjda sve tako crno?

Mjesanac

#9 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 27/10/2009 00:34

tempora wrote:
Mjesanac wrote:Svakim danom tonemo sve vise. Izgubili smo one prave vrijednosti. Velicamo pogresne ljude. Osjecam da nam onaj naziv Bosnjo sve vise nekako pristaje. Covjek danas ne moze zaraditi normalno, a da ga ljudi ne osude kao kriminalca. U raznim razgovorima sa svojom rajom, ali i citanjima komentara po Saxu gubim polako nadu u ove ljude. Ljudi su toliko zavisni i pokvareni postali. Glavna furka je postala ko bolje auto vozi ( koliko je to plitko razmisljaje shvatiti ce rijetki). Valjda u svoj ovoj nesreci i nezadovoljstvu ljudi gube svoje dostojanstvo i pretvaraju se u nesto drugo. Citam maloprije komentare na vijest da je Rifat Coric poginuo u saobracajnoj nesreci. Bez ikakvog povoda ljudi pocinju komentarisati da je onaj Mercedes vozila neka tek punoljetna budaletina kojoj je babo kupio auto. Nisam htio komenatrisati ( spustati se na njihov nivo ). Iskreno ne znam tog iz Mercedesa. Nas "bosnjacki" zivot se jednostavno sveo na pricu ko sta ima, koliko ko ima, koje auto vozi i kako je neko kriminalac i u ektremnim slucajevima ko je koga prebio ili zbo.

Sta vi mislite raja?

Mjesanac, svi mi nerijetno lupamo razne gluposti. Nerijetko i ne znamo sto smo uopste izrekli, a to da cujemo sto drugi kaze, to je vec umjetnost. Na isto trebamo jedni drugima cesto ukazivati.Ali to da je sve otislo u helac tj da su sve prave vrijednosti izgubljene je staro koliko i covjecanstvo. To misli i smatra svaka generacija za one slijedece - kao i za proslo i buduce vrijeme. No ljudi ima raznih i medju njima i dovoljno dobrih, genijalnih, plemenitih, solidarnih itd itd - sa svim vrlinama koje krase covjeka. Nije valjda sve tako crno?

Nije sve tako crno. Ali cesto mi se desi da se jako iznerviram na ovu temu. Znam da se ovo smatra za svaku generaciju vec od davnina, ali mi zivimo danas. Mi ne zivimo u proslosti ili buducnosti. Ipak nije lagano izmjeniti razmisljanje mase. Ja se iskreno nadam da samo lupetamo gluposti.

metal_rules_cura

#10 Re: Kakvi smo to postali

Post by metal_rules_cura » 27/10/2009 02:21

Ja bih tako rado pisala o ovoj temi, ali sam vec toliko o tome razmisljala godinama i u svakoj novoj situaciji u zivotu koja me pogodila da polako ulazim u fazu u kojoj sve manje razmisljam o "ljudima" kao nekom coporu, sve ih manje analiziram. Umjesto toga, nastojim energiju usmjeriti na ljude koji su vec pored mene i da barem zajedno sa njima ucinim okruzenje pozitivnijim. Tako bi svako trebao od sebe krenuti... A inace, dijelim tvoje zapazanje.

Prpa.ba

#11 Re: Kakvi smo to postali

Post by Prpa.ba » 27/10/2009 10:26

Dobrodosli u prvu fazu nastanka liberalnog demokratskog kapitalizma. (uz veci broj otezavajucih okolnosti, tipa one da kasnimo nekih 150 godina :D )

uvjek dobar gost

#12 Re: Kakvi smo to postali

Post by uvjek dobar gost » 27/10/2009 10:35

Prpa je u pravu samo što ovo danas nije prva faza, ovo je neka sredina procesa... sredina koja treba da bude ključna, ukoliko se kola slome na njihovu stranu i sve ostane onako kako su zamislili kreatori svega oko nas... neće nam se pisati dobro, tada ćemo za koju godinu biti neka kombinacija Mexica, Rusije i recimo Konga, biće na svakom koraku vidljivo raslojavanje na bogate i siromašne, predgrađa će prerasti u sirotinjeske četvrti bez kanalizacije, sa dosta droge i kriminaliteta.. dok će zatamnjena auta kruzirati i gaziti ljude na raskrsnicama bez da se zaustave... tada će djecu bogatih voziti limuzine do škole i imaće tjelohranitelje jer u modi će biti otimanje djece.... bićemo bogobojazna i neobrazovana svjetina, a omladina će težiti lakoj zaradi kriminalom ili nekim drugim nelegalnim radnjama... ova država neće nuditi ništa pretjerano populaciji već će biti u rukama nekoliko desetaka familija koje će vedriti i oblačiti....
Ukoliko smognemo snage kao društvo i uložimo napor te stvorimo donekle pravedno društvo u kojem vlada zakon i u kojem raslojavanje neće biti toliko očigledna i ubitačna... djeca imaju budućnost u ovoj zemlji.... raskrsnica je pred nama .. možemo se pravdati da je od magle nismo vidjeli, možemo se pravdati da sada ne vidimo ono što nam bode oči i što je očigledno danas već.... no ukoliko mi ne učinimo napor niko neće... jer evo određeni slojevi društva se upiru više od 15. godina da samo njima bude dobro !

Ja vidim raskrsnicu, vidim je jasno i kad magla je, vidim kad zatvorim oči najmanje dvije opcije, vidim najmanje dva svijeta... jedan od njih nikako nije dobar... za sada on je najizvjesniji ...

Odgovor na pitanje... postali smo sebični, lijeni, nemoralni, mizerni, bezrazložno osori, postali smo hodajuće kamenje i spavajuće cjepanice, postali smo skoro pa klonovi... no sada će banalisti reći, pa zar ljudi i nisu takvi u zemljama zapadne Europe....

phillie

#13 Re: Kakvi smo to postali

Post by phillie » 27/10/2009 11:06

Ako se tome jos doda hronicni kokuzluk kod 90% stanovnistva ove zemlje, u zemlji u kojoj nista nije regulisano da bi se olaksao zivot ovih 90% tipa besplatno zdravstvo, redovne i solidne penzije, manja nezaposlenost, i kad svaki novi dan znaci novu borbu za onu prokletu marku koja bi obezbjedila cokoladu za djeciju radost ili mlijeko za djeciju potrebu ili carapice za djecije zdravlje, jer tri marke na dan je previse, nista se drugo i ne ocekuje vec da svako svakom zaviruje u "lonac" i da je materijalizam jedino mjerilo ovog danasnjeg drustva....

Lijepa Uravnilovka...niko nije imao mnogo, al je svako imao dovoljno!!!!

A ovo je samo sto se tice ekonomskog aspekta propasti naseg drustva, sto se tice moralnog, duhovnog, socijalnog i svakog drugog aspekta, razlika je jos drasticnija u odnosu na socijalisticko drustvo u kojem smo prije zivjeli i koje smo tako zdusno odbacili.

Ljuska_u_BaklaFi

#14 Re: Kakvi smo to postali

Post by Ljuska_u_BaklaFi » 27/10/2009 11:27

crkvice wrote: nista se drugo i ne ocekuje vec da svako svakom zaviruje u "lonac" i da je materijalizam jedino mjerilo ovog danasnjeg drustva....

Lijepa Uravnilovka...niko nije imao mnogo, al je svako imao dovoljno!!!!

A ovo je samo sto se tice ekonomskog aspekta propasti naseg drustva, sto se tice moralnog, duhovnog, socijalnog i svakog drugog aspekta, razlika je jos drasticnija u odnosu na socijalisticko drustvo u kojem smo prije zivjeli i koje smo tako zdusno odbacili.
Ovo je apsolutno i nazalost istina. Jedino sto se moze dodati na sve je, da se ljudi vise i ne trude da im bude bolje. Tako im je kako im je....samo nek' je onima do njih bar malo gore.. :x

metal_rules_cura

#15 Re: Kakvi smo to postali

Post by metal_rules_cura » 27/10/2009 11:42

Zadnju recenicu u postu iznad mog moram pohvaliti. Odlicno zapazanje... Nista ovo nas ne pravda, tj. mi se suvise revnosno izvlacimo na prilike i stosta jos da se ponasamo kako se ponasamo. Vecina. Zaboga, najteze je u zivotu zaviriti u sebe, korigovati sebe. Mozda nemamo za tim ni potrebe, svima nam je ovako dobro :lol: :lol:

popajic

#16 Re: Kakvi smo to postali

Post by popajic » 27/10/2009 12:37

Kakvi smo to postali ?
Nisam sasvim siguran da smo iznenada postali ovakvi kakvi jesmo ( bogami, najcesce nikakvi !)
Oduvijek je kod nas vazila ona narodna :raduje se da komsiji krava crkne...oduvijek se kod nas ubijalo zbog taraba pomaknutih pola metra ulijevo ili udesno, oduvijek je bila prisutna zavist na uspjeh, znanje,oduvijek se moralisalo ,a eticnost u luku preskakala...sve ovo i gore pripada ljudskoj rasi, samo je kod nas eskaliralo zbog totalne erozije drustva.
Tako nam grah pao...ili, tako smo ga sami skuhali !

slavkoimamodilera

#17 Re: Kakvi smo to postali

Post by slavkoimamodilera » 27/10/2009 14:20

popajic wrote:Kakvi smo to postali ?
Nisam sasvim siguran da smo iznenada postali ovakvi kakvi jesmo ( bogami, najcesce nikakvi !)
Oduvijek je kod nas vazila ona narodna :raduje se da komsiji krava crkne...oduvijek se kod nas ubijalo zbog taraba pomaknutih pola metra ulijevo ili udesno, oduvijek je bila prisutna zavist na uspjeh, znanje,oduvijek se moralisalo ,a eticnost u luku preskakala...sve ovo i gore pripada ljudskoj rasi, samo je kod nas eskaliralo zbog totalne erozije drustva.
Tako nam grah pao...ili, tako smo ga sami skuhali !
Inace mrzim ovakve teme koje su bas dusu dale za beskorisno presipanje iz supljeg u prazno, ali ovaj komentar moram pohvaliti. :thumbup: Tacno, precizno i u srz problema. Ili ono sto ja tupim vec sto godina - prekrasna je (jednako koliko i tuzna) recenica Rade Serbedzije iz Go West da ovo sve treba rastjerat i u ovoj prelijepoj zemlji naselit neki normalan narod.
Nema ovdje hajra, jer koliko god se Batko trudio dokazati da je ovo zemlja dobrih ljudi to naprosto nije istina. Ovdje su ljudi malodusni, oholi i zli.

šcki

#18 Re: Kakvi smo to postali

Post by šcki » 27/10/2009 15:04

Mjesanac wrote:
istina živa wrote:EH TREBA BITI OPTIMISTA.VJERUJTE DA IMA JOŠ PUNO "PRAVIH LJUDI" KOJI SU TU MEĐU NAMA.ZA OVU SITUACIJU SMO MI SAMI KRIVI JER MI NAŠOJ DJECI NAMEĆEMO DA BUDU U TRENDU.DJECA NE RAZUMIJU NIŠTA ALI IM GODI ŠTO SU OD RODITELJA DOBILI NOVI MOBITEL,AUTO I SL. JER KOMŠIJA NIJE VEĆI KULER OD NAS I TAKO TO IDE.PROMJENIMO PRVO SAMI SEBE I NARAVNO NEKA NAM DOBRI I HUMANI LJUDI BUDU UZOR A NE ONI RAZMAŽENI I NAZOVIMO IH "BOGATI".

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bez uvrede al ovo samo kokuzi govore! :-)

Mjesanac sta te briga kakav je ko?Ili ovom temom hoces da kazes kako si ti "osoba s pravim vrijednostima? :)
P.s:u drugim zemljama ljudi su koooooo dusaaaaaaaaaaa,posebno na Zapadu,i bave se uglavnom filozofijom!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mjesanac

#19 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 27/10/2009 15:12

šcki wrote:
Mjesanac wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bez uvrede al ovo samo kokuzi govore! :-)

Mjesanac sta te briga kakav je ko?Ili ovom temom hoces da kazes kako si ti "osoba s pravim vrijednostima? :)
P.s:u drugim zemljama ljudi su koooooo dusaaaaaaaaaaa,posebno na Zapadu,i bave se uglavnom filozofijom!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Evo ja nisam ni blizu kokuzluku pa sam thumbs up za ovaj komentar. Neda mi se sada da se svadjam sa tobom ( a mogao bih ti toliko toga nagovoriti ) nego sam samo htio da vidim sta ljudi misle o ovoj temi ( kako bi se to reklo razmjena misljenja ). Samo cu ti reci da me ne pokusavas uciti kako je to u drugim zemljama. Ja to vrlo dobro znam. Ako ces nastaviti ovako glupe postove postavljati lijepo bih te zamolio da ne komentarises na ovu temu.

uvjek dobar gost

#20 Re: Kakvi smo to postali

Post by uvjek dobar gost » 27/10/2009 15:24

Sebe smo dizali u nebesa, kako smo duhoviti, namazani, moderni, kako smo najbolji rokeri, najvrijedniji radnici, najbolji glumci, zabavljači, kako smo najšarmantniji, o Slovencima recimo nismo znali niti jedno riječ hvale, o ostalim tadašnjim sunarodnjacima smo zbijali šale...
Došla je agresija koja je preko nas protutnjala i preko ove nekad prelijepe zemlje, danas mi životarimo u njenim posljedicama, sa kojim se pojedinci i društvo u cjelini još nisu-nismo suočili. To nam ne daju elite razne, ekonomske, vjerske, političke i druge... a bez toga mi postajemo posljedica...

No meni cijelo vrijeme na pameti pitanje... kakvi smo postali ?
Ja kad pogledam u nekad bistre rijeke i čista jezera, kao da vidim sve nas, kao da svi možemo stati u riječ smeće. jer mislim da upravo danas mi to i jesmo, pasivno posmtramo ljudsku patnju i bol, saživili smo se sa lažima, nepravdom, mržnjom , podjelama, sa segregacijom.... savijest peremo dajući proscu marku il pola.. a sve oko nas vene i suši se...

Ima pozitivnih primjera nekolicina, ima krasnih ljudi i pojedinaca... no sve ih je manje, a sve više ih je banalnih, površnih, tupih, nezainteresovanih, osionih, zatrovanih... i jeste smeće je možda prava riječ, jer svi možemo da se naguramo u nju !

Mjesanac

#21 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 27/10/2009 15:57

uvjek dobar gost wrote:Sebe smo dizali u nebesa, kako smo duhoviti, namazani, moderni, kako smo najbolji rokeri, najvrijedniji radnici, najbolji glumci, zabavljači, kako smo najšarmantniji, o Slovencima recimo nismo znali niti jedno riječ hvale, o ostalim tadašnjim sunarodnjacima smo zbijali šale...
Došla je agresija koja je preko nas protutnjala i preko ove nekad prelijepe zemlje, danas mi životarimo u njenim posljedicama, sa kojim se pojedinci i društvo u cjelini još nisu-nismo suočili. To nam ne daju elite razne, ekonomske, vjerske, političke i druge... a bez toga mi postajemo posljedica...

No meni cijelo vrijeme na pameti pitanje... kakvi smo postali ?
Ja kad pogledam u nekad bistre rijeke i čista jezera, kao da vidim sve nas, kao da svi možemo stati u riječ smeće. jer mislim da upravo danas mi to i jesmo, pasivno posmtramo ljudsku patnju i bol, saživili smo se sa lažima, nepravdom, mržnjom , podjelama, sa segregacijom.... savijest peremo dajući proscu marku il pola.. a sve oko nas vene i suši se...

Ima pozitivnih primjera nekolicina, ima krasnih ljudi i pojedinaca... no sve ih je manje, a sve više ih je banalnih, površnih, tupih, nezainteresovanih, osionih, zatrovanih... i jeste smeće je možda prava riječ, jer svi možemo da se naguramo u nju !

:thumbup: :thumbup:

šcki

#22 Re: Kakvi smo to postali

Post by šcki » 27/10/2009 16:08

Haj dobro Mjesanac,izvini sto ti kvarim temu,jer ne dijelim misljenje da-nista i niko ziv ne valja! :-)
Al' evo imas Uvijek dobrog gosta,njemu je sve SMECE!Mozete se druziti i uzivati u kukanju,pljuvanju,mastanju kako je to u Sloveniji i td...!!!
Gdje je tebi ponos i dostojanstvo???
I ne sekiraj se necu ti komentarisat temu vise jer je svakako bezzeeee :D

Kako vas vise nije stid?Haj mi reci kakvi to Bosanci trebaju da budu?

uvjek dobar gost

#23 Re: Kakvi smo to postali

Post by uvjek dobar gost » 27/10/2009 16:11

šcki wrote:Haj dobro Mjesanac,izvini sto ti kvarim temu,jer ne dijelim misljenje da-nista i niko ziv ne valja! :-)
Al' evo imas Uvijek dobrog gosta,njemu je sve SMECE!Mozete se druziti i uzivati u kukanju,pljuvanju,mastanju kako je to u Sloveniji i td...!!!

Od koga da me bude stid.. pod jedan, a Bosanci treba da budu prije svega ljudi, trebamo da poštujemo jedni druge, trebamo da poštujemo zemlju u kojoj il na kojoj živimo....
Ova tema nema veze sa Slovenijom, ona je samo alegorija... u gornjem tekstu...

I nije istina da niko i ništa ne valja ! Da te ja odvedem na Glavatičevo, na Boračko jezero il na neku planinu... da vidiš ono o čemu ti ja pričam !?

Mjesanac

#24 Re: Kakvi smo to postali

Post by Mjesanac » 27/10/2009 16:18

uvjek dobar gost wrote:
šcki wrote:Haj dobro Mjesanac,izvini sto ti kvarim temu,jer ne dijelim misljenje da-nista i niko ziv ne valja! :-)

Od koga da me bude stid.. pod jedan, a Bosanci treba da budu prije svega ljudi, trebamo da poštujemo jedni druge, trebamo da poštujemo zemlju u kojoj il na kojoj živimo....
Ova tema nema veze sa Slovenijom, ona je samo alegorija... u gornjem tekstu...

I nije istina da niko i ništa ne valja ! Da te ja odvedem na Glavatičevo, na Boračko jezero il na neku planinu... da vidiš ono o čemu ti ja pričam !?
Reci mu. Stvarno si smjesan scki. I ja nisam rekao da su svi Bosanci takvi. I mislis da ja sanjam o nekom zapadu. Haj molim te nemoj me nasmijavati. Zivio sam na zapadu. Zapad je smece i mene je iskreno strah da mi ne postajemo takvi.

Ja iskreno volim svoju zemlju i samo joj zelim najbolje. :bih: :bih: :bih:

Bellica

#25 Re: Kakvi smo to postali

Post by Bellica » 27/10/2009 21:03

Mjesanac wrote:Vec sam se nekako prestao nadati da ce neko odgovoriti, da su istomisljenici koje trazim vec izumrla vrsta. Moj komentar na tvoj post je kao sto bi Ameri rekli " My thoughts exactly". Jako sam sretan sto u zivotu imam prave prijatelje. Dzabe meni sve ako nemam ljude. Moj zivot ne ispunjava kupovina Mercedesa ili sl., nego izlazci i druzenja sa mojim pravim prijateljima. Ja se samo nadam da ce sve doci na svoje i da cemo se mjenjati na bolje.

Pozdrav
Drago mi je da postoje ljudi poput Vas, drago mi je jer je to ipak dokaz da i dan danas postoje oni ljudi koji vjeruju u prava prijateljstva i prave ljudske vrijednosti. Mozda cu malo otici s teme, ali znate li mozda za onaj projekt, "Probajmo voljeti se" ili nesto slicno, nedavno sam na to naisla na Internetu i odusevila sam se, tu se radi o podjeli "besplatnih" zagrljaja. Ja bih dala sve sto imam kad bih mogla to isto napraviti u Sarajevu odnosno u BiH. Jer su nasi ljudi postali nekako bezosjecajni, danas ne postoji neka toplina, neka lijepa ljudska rijec. Kad se samo sjetim koliko je danas ljudi koji zive sami, koji nemaju prijatelje, kojima neciji zagrljaj stvarno treba, a ne mogu ga dobiti, samo zato sto su sami na svijetu, sto nemaju nigdje nista. Zbog tih ljudi, zbog onih koji su postali grubi vremenom, zbog onih koji se stide pokazati emocije, ovakav projekt vrijedi. Da se napokon svi pocnemo bolje razumijevati, pa kad bi se na neki nacin udruzili sve bi bilo bolje, kad ne bi bili zavidni, kad bi gledali kako cemo pomoci jedni drugima, a projekt bi bio sjajan pocetak, samo sto sam skepticna, pa kad bih nesto pokusala dobila bih samar sigurna sam.Evo navest cu primjer, udjem u trolejbus (nemam mjesecnu kartu jer imam auto, ali ponekad se vozim i gradskim), prije nego sto kupim kartu, vozacu pozelim dobar dan, pa tek onda trazim sta mi treba. Automatski, svi oni koji su me vidjeli gledaju se, pitaju se jesam li normalna, a jednom se desilo da je covjek izasao odmah iza mene i pitao "Je li bilo ugodno pricati sa soferom, zasto se ne nadjete privatno bolje je nego ovako javno?" sto me strasno uvrijedilo. Opet, zna se desiti da vidim dijete u autu u suprotnoj traci, dok cekamo zeleno, okrenem se, pozdravim dijete, onako rukom, odmah se roditelji pocnu kao ljutiti, zovu dijete, skrecu mu paznju...sto je isto tako strasno, dakle danas se ne smije nista napraviti, lijepo uglavnom, a da to neko pogresno ne shvati.

U svakom slucaju, cuvajte svoje prijatelje i nastavite biti to sto jeste i nemojte dopustiti da Vas ponese val ovog novog vremena.

Lijep pozdrav

Locked