Kako učiniti nešto bolje?

Post Reply
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#1 Kako učiniti nešto bolje?

Post by Benjaminsky »

Samo sam običan čovjek koji zaista ne razumije politiku. Međutim, kao i mnogima i meni je već dugo muka od toga šta radi Dodik. Zato mislim da

TREBA NAPRAVITI IZMJENU USTAVA BIH, PO KOJEM NE MOŽE BITI ČLAN PREDSJEDNIŠTVA BIH ONA OSOBA KOJI NEGIRA DRŽAVU BIH, KOJI GOVORI PROTIV NJE I VRIJEĐA JE, TJ. KOJA SVOJIM POSTUPCIMA NE DOPRINOSI RAZVOJU BIH. TAKVA OSOBA ODMAH TREBA BITI OPOZVANA OD USTAVNOG SUDA BIH. ISTO TO TREBA UČINITI I ZA SVE ONE POSLANIKE U DRŽAVNIM ORGANIMA BIH.

Je li to moguće nekako...?
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#2 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by AtillaS »

S ovakvim ustavom, koji je napravljen da po njemu mogu srati kako hoće iz Srbije i Hrvatske, preko instaliranih poslušnika unutar države, pa i iz ostatka svijeta, nije moguće.

Ovo je jedina država sa open source ustavom. Na nama eksperimentiše kako ko hoće.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4886
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by ¤ jelena ¤ »

I nastaviće tako jer im se može i zato što se niko se ne buni.

Javašluk, primitivizam, letargija i gomila nesposobnih neradnika na ključnim pozicijama ostavljaju pustoš iza sebe, a nikakve vizije budućnosti na vidiku.

Ne znam šta očekujete.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#4 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by Benjaminsky »

¤ jelena ¤ wrote: 25/08/2022 18:22 I nastaviće tako jer im se može i zato što se niko se ne buni.

Javašluk, primitivizam, letargija i gomila nesposobnih neradnika na ključnim pozicijama ostavljaju pustoš iza sebe, a nikakve vizije budućnosti na vidiku.

Ne znam šta očekujete.
Ali mi smo ih biralli, tj. narod je birao političare. I to čini ustrajno već dvadeset godina. Glasaju za iste one koji su odveli ovu državu u pakao. Narod je politički nepismen. Ne razlikuje osnovne pojmove u politici. Njemu je isto i fašizam i nacizam, autoritet i autoritarnost... Ne razlikuju guzicu od glavice. Dok god je narod ovca, tj. ovce - političari, pastiri će imati šta šišati. Znači - treba ljude naučiti da može biti i drugačije... Ali tko će to učiniti...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4886
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by ¤ jelena ¤ »

Benjaminsky wrote: 25/08/2022 19:19
¤ jelena ¤ wrote: 25/08/2022 18:22 I nastaviće tako jer im se može i zato što se niko se ne buni.

Javašluk, primitivizam, letargija i gomila nesposobnih neradnika na ključnim pozicijama ostavljaju pustoš iza sebe, a nikakve vizije budućnosti na vidiku.

Ne znam šta očekujete.
Ali mi smo ih biralli, tj. narod je birao političare. I to čini ustrajno već dvadeset godina. Glasaju za iste one koji su odveli ovu državu u pakao. Narod je politički nepismen. Ne razlikuje osnovne pojmove u politici. Njemu je isto i fašizam i nacizam, autoritet i autoritarnost... Ne razlikuju guzicu od glavice. Dok god je narod ovca, tj. ovce - političari, pastiri će imati šta šišati. Znači - treba ljude naučiti da može biti i drugačije... Ali tko će to učiniti...
Ne znam, čiko Benjaminsky, možda bi mogao ti....

Srećno! 🍀
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#6 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by Benjaminsky »

¤ jelena ¤ wrote: 25/08/2022 19:28
Benjaminsky wrote: 25/08/2022 19:19

Ali mi smo ih biralli, tj. narod je birao političare. I to čini ustrajno već dvadeset godina. Glasaju za iste one koji su odveli ovu državu u pakao. Narod je politički nepismen. Ne razlikuje osnovne pojmove u politici. Njemu je isto i fašizam i nacizam, autoritet i autoritarnost... Ne razlikuju guzicu od glavice. Dok god je narod ovca, tj. ovce - političari, pastiri će imati šta šišati. Znači - treba ljude naučiti da može biti i drugačije... Ali tko će to učiniti...
Ne znam, čiko Benjaminsky, možda bi mogao ti....

Srećno! 🍀
Sretno i tebi teta Jelena.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4886
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#7 Re: Kako učiniti nešto bolje?

Post by ¤ jelena ¤ »

Benjaminsky wrote: 25/08/2022 19:55
¤ jelena ¤ wrote: 25/08/2022 19:28

Ne znam, čiko Benjaminsky, možda bi mogao ti....

Srećno! 🍀
Sretno i tebi teta Jelena.
Kad je narod zatrovan mržnjom prema drugom i drugačijem, onda je podložan i stupidnim, iracionalnim podjelama i međuetničkom huškanju koje onemogućava napredak i sreću u sistemu u kojem živi.

Ali, nada u neke buduće generacije neposlušnih potomaka koji će biti i bolji i pametniji ljudi od svojih roditelja danas i dalekih predaka nekad - ne umire...

i to je jedina utjeha, jedini tračak svjetlosti i sreće u stalnoj borbi protiv pomenute mržnje, tog autodestruktivnog osjećanja, neiscrpnog izvora ugroženosti, straha i zla, kojem ljudi rođeni na tlu ove zemlje robuju stoljećima.
Post Reply