Kako popraviti ostecenu povrsinu stola od iverice?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
lattibra

Kako popraviti ostecenu povrsinu stola od iverice?

Post by lattibra » 14/04/2011 00:15

Nedavno sam peglala ves na solu od spere i ostetila ga jer nisam primjetila da je od spere, tek se bila doselila u stan i gle baksuza. Lijepo je impregriran bio a sada se ta zastita na povrsini znatno ostetila a ja bih da to popravim da izgleda kao da nista nije bilo ili bar da se manje primijeti. Gazda mi je stvarno fin covjek pa ne bih da ostavim iza sebe bilo kakav nered. Javila sam se jednom stolaru i on mi trazi 100KM da mi zamijeni cijelu plocu i plus nece izgledati orginalno i hoce da porazgovara s gazdom( pa mogla sam pokupiti stvari i izaci kao sto uradi vecina podstanara a ja jos necu nikog da zabrinjavam, malo mi je povukao nerv..) Rekao mi je da nije moguce poliranje na iver materijalima ako mi ko bude savjetovao da poliram. U pitanju je ona sitna, praskasta pilota kompresovana u plocu debljine 2cm, sirine 75cm i duzine 120cm.Sta da radim, da se obratim tvornici namjestaja? Evo stavicu fotke ispod…pa ako ko ima kakav savjet…

Image
Image
Image
Image
Image

Unaprijed zahvaljujem !
P.S. Nije problem cijena samo da se popravi da bude slicno orginalu. Ako ce se razlikovati pa za 100 KM mogu dati gazdi finu odstetu ili dodati jos malo pa kupiti nov. Nemojte gledati na datum postavke posta jer ce post ostati i kad tad neko ce imati isti ili slican problem i traziti adekvatno rjesenje.

admir3

Re: Kako popraviti ostecenu povrsinu stola od iverice?

Post by admir3 » 20/04/2011 22:13

Ovdje ti je samo pobjelio lak od toplote.Svaki stolar ti nece uzeti vise od 50 maraka da uradi,taj sto ti jetrazio 100 maraka ti hoce samo uzeti sto vise novaca.Obrusi se stari lak i nanese novi i imas isti stol kao i prije. :)

pemanapemani
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post by pemanapemani » 20/04/2011 22:51

Mislim da nije u pitanju lak, nego furnir nalijepljen na ivericu (malo je mutna zadnja slika, ali se čini da je tako). Možeš lagano špahtlom ostrugati ispupčenja i kupiti samoljepljivu tapetu istog uzorka, mislim da ih ima u svakom trgovačkom centru. To je najjednostavnije i prilično jeftino rješenje.

Hemel

Post by Hemel » 20/04/2011 23:29

i ja mislim da je furnirana iverica u pitanju.
- probaj otici kod drugog stolara ili ovih sto prave kuhinje da ti naprave istu plocu (ne bi trebala biti 100KM :-) )
- ovo se moze osmirglati i nalijepiti ili samoljepiva tapeta ili novi sloj furnira pa ga osmirglati i ponovo lakirati

lattibra

Post by lattibra » 21/04/2011 02:05

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Eh napokon da se neko javi hvala Bogu :-D
Jeste lak i furnir na vrhu ali nekakav skroz tanak i gladak, nalijepljen tako da ga nema na rubu stola. Posavjetovacu se jos s kojim stolarom pa javim sta mi kazu, dovedem ih da pogledaju jer se na fotkama i ne vidi najbolje, odem u petak i u Dallas, cula sam da imaju servis pa mozda pomognu sta.
Hvala na savjetima.

Tranquilizer

Post by Tranquilizer » 21/04/2011 11:29

ma ja ba zamjeni citavu plocu, to ti je najlakše :D

lattibra

Post by lattibra » 21/04/2011 18:25

e jesi mi smiraj :D bilo bi to najlakse kad bi bila gdje ovakva identicna ploca, nema ni ovakvog stola nigdje da se kupi :roll:

Post Reply