Kako podnosite razdvojenost

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
radenska

Kako podnosite razdvojenost

Post by radenska » 12/01/2012 08:34

MM je prije svadbe isao na poslovni put mjesec dana. Ta vrsta razdvojenosti mi nije tesko pala. Za 15-ak dana ide ponovo na 3 sedmice. Ne mogu da kontrolisem osjecaj nekakve tuge zbog razdvojenosti te tri sedmice. Stalno smo skupa i on je jednostavno dio mene. Kakva su vasa iskustva, kako podnosite razdvojenost, da li ste dozivjeli nesto slicno :roll:

Qler
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Kako podnosite razdvojenost

Post by Qler » 12/01/2012 08:54

Sto bi rekli rusi, "Sucki it up!"

Sad ozbiljno, to je sve dio zivota, i znala si od ranije da ce ici. Jednostavno to prihvatis kao cinjenicu i pomiris se sa time. Umjesto da patis, odredi sebi neke obaveze, obidji rodbinu, prijatelje, pospremi kucu :D Nadji obaveza da vrijeme brze prodje.

Mozda sam grub, ali meni nikad nisu jasne zene kada tako, da se ruzno izrazim, drame oko tih putovanja, Pogotovo poslovnih, od kojih se u kuci hljeb jede. To je nesto sto je u opisu posla i mora se raditi. Svaka druga prica je bespotrebna.

piupiu
Has thanked: 82 times
Been thanked: 68 times

Post by piupiu » 12/01/2012 09:02

Ja, popet, ne razumijemljudi koji se razdvojenosti boje. Meni uvijek treba 'time out'. Ja bih se radovala, da sam na tvom mjestu. Vrijeme za sebe, za prijateljice, islaske, itd.

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 12/01/2012 12:10

ja bi jedva docekala heh, ko piupiu.

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 12/01/2012 12:32

Radenska, meni je ovo tako slatko i simpaticno :-D
Kaze meni jedna zena da je ona muzu, na pocetku braka, frku dizala kad krene s ekipom na nogomet, a sad nakon par godina braka, dan ranije mu pripremi opremu za termin, i uziva sama u par sati odmora. :D

Moj krene na poslovni put od 2 dana pa meni tesko padne :D :lol: tri sedmice ne mogu ni zamisliti, sto znaci i sama sam takva poput tebe. Uzivaj u tom osjecaju, za par godina ce proci, pa ce ti biti krivo sto je nestao... :D

Pasiflora

Post by Pasiflora » 12/01/2012 15:23

Gospoda Ministarka wrote:Uzivaj u tom osjecaju, za par godina ce proci, pa ce ti biti krivo sto je nestao... :D
A mozda i ne prodje ni nakon 25 godina :-D ;-)

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 12/01/2012 15:28

Pasiflora wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Uzivaj u tom osjecaju, za par godina ce proci, pa ce ti biti krivo sto je nestao... :D
A mozda i ne prodje ni nakon 25 godina :-D ;-)
I, ja se iskreno nadam da nece, ali tako kazu ovi sa duzim bracnim stazom. Eto, radim ispravku i dodajem MOZDA.
:-D

radenska

Post by radenska » 12/01/2012 19:38

Ma moguce da cu proci, mada on kaze da malo previse dramim. Najgore je sto sam ja ko dosadna macka, ne odvajam se od onog s kim sam. Al hajd i to ce proci

Pasiflora

Post by Pasiflora » 12/01/2012 19:40

radenska wrote:Ma moguce da cu proci, mada on kaze da malo previse dramim. Najgore je sto sam ja ko dosadna macka, ne odvajam se od onog s kim sam. Al hajd i to ce proci
Njegov put ce proci, ali ti moli boga da nikada ne prodje to da ti nedostaje dok ga nema :)

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 12/01/2012 19:42

jao evo teme da malkice pametujem :oops: :D

ja ne volim razdvojenost
nikako :cry:
pravi sam slabic :roll:
meni je pravo pravo potrebno prisustvo partnera..
ne bi mogla vezu na daljinu ni pod razno
nikad ne reci nikad :cry: al eto da mogu birati..ne bi nikad :D
dodir...pogled...ziva rijec...to mi je sve u zivotu :)
i znam biti dosadna i peglativna :cry: ko priljepak :cry:
al sta mogu kad ga pozelim :roll: ...a kako rekoh..dodir..pogled :cry: :oops: :D

hm da negdje otputuje...
sjooo...morao bi se cuti sa mnom cesto :oops:
tu bi nam garant veza dosla i u iskusenje :oops: jer bi ga ja peglala da se cujemo ..i porukama..i idemo na chat...i na video chat...i morao bi mi i razglednicu poslat :oops: :cry: :cry: :cry:

jelde...znam ..jesam..peglativna sam :cry: :oops:
uh bjezi...

radenska

Post by radenska » 12/01/2012 19:46

Ma.Le.Na wrote:jao evo teme da malkice pametujem :oops: :D

ja ne volim razdvojenost
nikako :cry:
pravi sam slabic :roll:
meni je pravo pravo potrebno prisustvo partnera..
ne bi mogla vezu na daljinu ni pod razno
nikad ne reci nikad :cry: al eto da mogu birati..ne bi nikad :D
dodir...pogled...ziva rijec...to mi je sve u zivotu :)
i znam biti dosadna i peglativna :cry: ko priljepak :cry:
al sta mogu kad ga pozelim :roll: ...a kako rekoh..dodir..pogled :cry: :oops: :D

hm da negdje otputuje...
sjooo...morao bi se cuti sa mnom cesto :oops:
tu bi nam garant veza dosla i u iskusenje :oops: jer bi ga ja peglala da se cujemo ..i porukama..i idemo na chat...i na video chat...i morao bi mi i razglednicu poslat :oops: :cry: :cry: :cry:

jelde...znam ..jesam..peglativna sam :cry: :oops:
uh bjezi...

Hahaha nema niko gori od mene. Veza na daljinu rijetko kad uspije. Moja prijateljica se tako udala , zivjeli skupa mjesec dana i on otisao vani da joj sredi papire i zaradi nesto na 8 mjeseci. Tek poslije 8 mjeseci se vidjeli. U sretnom braku i dalje. Divim im se. Ja totalno nemam srce za takvo nesto. CIni mi se da bih crkla od tuge. :sad: :sad: :D

Zelena Carapa

Post by Zelena Carapa » 13/01/2012 09:50

Ja lakse podnosim kad sam ja ta koja ide, prvenstveno jer me obaveze na putu preokupiraju pa mi vrijeme brze prodje a u drugom, novom okruzenju ti manje nedostaje partner jer ti je sve novo. Medjutim, ne volim rastanke kako god. Mislim da je sasvim normalno da ti fali neko koga volis i koga si odabrala za zivotnog saputnika. Samo pokusaj i njemu malo olaksati i nemoj dramiti ;)

Vitezanin

Post by Vitezanin » 18/01/2012 23:52

Evo me u Calgariyu, bez oca, majke, sestre i ostale mnogobrojne rodbine i prijatelja na godinu dana. :D

U biti, podnosim dobro, s tim da me s vremena na vrijeme spuca neka vrste depre koja traje od par minuta do par sati, ali generalno sve kontam da sam isuvise sebican jer podnosim stanje ovdje bez njih prilicno dobro. :D

Ono sto sam primjetio jeste da sam poceo vise nego inace slusati nasu muziku (skoro pa da i nisam nista nase slusao dok sam bio u BiH), a ostalo je sve normala. Trudim se da iskoristim slobodno vrijeme na neki nacin (s ljudima) tako da nemam vremena razmisljati o tome da sam daleko od ljudi od kojih ne zelim biti daleko. :)

Znaci, preokupiras se cijeli dan i bude ok. 8-)

radenska

Post by radenska » 19/01/2012 09:34

Ja sam skontala da sam malo sebicna i da MM ne zasluzuje takvo nepovjerenje. To mi je i rekao i jos iz zezancije kaze da bi Bog hoce dati sto mi ti mislis :D :D :D . (a zensko ko zensko, uvijek misli na svaleranciju i lude provode po cijelu noc). Ja cu za to vrijeme privesti kraju ovaj semestar, vjerovatno ce mi biti lakse sto cu se moci zakljucati u stan po cijeli dan a onda preostalih 10ak dana posvetiti sebi da se malo odmorim od svega

krompir i riza

Post by krompir i riza » 19/01/2012 11:32

:sad:
i moj krompir na službenom putu :sad: par godina smo u braku i opet svaki put teško pada razdvojenost. Obično putujemo zajedno,ali ponekad se desi da samo jedno od nas mora ići negdje.Doduše nikad duže od tri dana. Dan prođe ok, jer smo non stop na vezi (malo se vadimo i na posao,kao lafo zato se zivkamo, a niđe veze :D ), od 4 pa do odlaska u krevet skype ,nosam laptop za sobom po stanu, po kuhinji dok spremam jelo, šta god da radim :D
Jedino mi spavanje teško pada, jer sam navikla držati ga za ruku dok spavamo,pa mi neobično kad ga nema :|

Pozitivna strana tih povremenih razdvajanja je što se praavo poželimo , i svaki put više cijenimo trenutke kad smo zajedno :)

Priznajem da smo prije braka obavezno oboje dramili kad je trebalo putovati , znali se čak i posvađati ,onako bezveze, od muke :lol: u braku je totalno drugačije,ne znam zašto ali tako je , nema sumnji,ljubomore i sl. ni izbliza ,samo osjećaj da neko fali tu :)

Slatke su to muke :)

žena

Post by žena » 19/01/2012 11:34

Pozitivna strana tih povremenih razdvajanja je što se praavo poželimo
upravo tako,a navikla sam,znala sam da se udajem za terenca,ali ni to nije stalno :)

male_okice

Post by male_okice » 25/01/2012 08:45

radenska wrote:MM je prije svadbe isao na poslovni put mjesec dana. Ta vrsta razdvojenosti mi nije tesko pala. Za 15-ak dana ide ponovo na 3 sedmice. Ne mogu da kontrolisem osjecaj nekakve tuge zbog razdvojenosti te tri sedmice. Stalno smo skupa i on je jednostavno dio mene. Kakva su vasa iskustva, kako podnosite razdvojenost, da li ste dozivjeli nesto slicno :roll:
samo polako i opusteno, moj dragi svaka 2 mjeseca ode po 14dana na put, i tad se samo cujemo telefonom-vecinom porukama, i nekako pregrmimo, prvi put je bilo pravo kriza, ali vec sad sam se nekako navikla, prihvatis to kao neku normalu a za to vrijeme se posvetis malo vise sebi, svom drustvu, izadjete vidite se, okupiraj se necim i pokusaj mozda za to vrijeme raditi nesto zasto inace nemas vremena toliko dok je on tu-sredjivanje noktiju frizure...nemam pojma nesto sto volis raditi a nemas vremena za to. Pokusaj stvarno da ne dramis jer je i njemu tesko i nemoj biti onda osoba koja ce samo da kuka i drami i nabija mu frko prakitcno ni zbog cega.

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 25/01/2012 11:03

krompir i riza wrote::sad:
i moj krompir na službenom putu :sad: par godina smo u braku i opet svaki put teško pada razdvojenost. Obično putujemo zajedno,ali ponekad se desi da samo jedno od nas mora ići negdje.Doduše nikad duže od tri dana. Dan prođe ok, jer smo non stop na vezi (malo se vadimo i na posao,kao lafo zato se zivkamo, a niđe veze :D ), od 4 pa do odlaska u krevet skype ,nosam laptop za sobom po stanu, po kuhinji dok spremam jelo, šta god da radim :D
Jedino mi spavanje teško pada, jer sam navikla držati ga za ruku dok spavamo,pa mi neobično kad ga nema :|

Pozitivna strana tih povremenih razdvajanja je što se praavo poželimo , i svaki put više cijenimo trenutke kad smo zajedno :)

Priznajem da smo prije braka obavezno oboje dramili kad je trebalo putovati , znali se čak i posvađati ,onako bezveze, od muke :lol: u braku je totalno drugačije,ne znam zašto ali tako je , nema sumnji,ljubomore i sl. ni izbliza ,samo osjećaj da neko fali tu :)

O Boze... :cry: ovo je tako divno....

Not My Idea

Post by Not My Idea » 25/01/2012 13:07

Gospoda Ministarka wrote:
krompir i riza wrote::sad:

O Boze... :cry: ovo je tako divno....
bjezi, goni ih :twisted: :cry:

:D

krompir i riza

Post by krompir i riza » 25/01/2012 13:22

ma de,neka nas malo ;-)

i vi ćete ovako kukati , saamo čekajte :D

radenska

Post by radenska » 05/02/2012 07:41

U petak ga ispratila. Mislila sam da ce mi srce puci od tuge. Bilo je dobro i dok smo pili kafu, i dok se je pakovoao sve do momenta kad me je zagrlio. Tad sam mislila da ce mi nesto biti. Preplakala sam put od aerodroma do kuce. Vidjela sam da je i njemu bilo tesko ali sta je tu je. Moracu hitno naci neku zanimaciju poslije ispita :sad: :sad: :sad:

melb26sa

Post by melb26sa » 05/02/2012 19:30

Prezivi se sve. Do sada preko 4 mjeseca razdvojena od muza zbog mog novog posla - prvo trening na drugoj strani zemlje 3 mjeseca i tada smo se vidjeli tri puta a sada smo i na dva razlicita kontinenta do juna. U junu dolazi kod mene i ostajemo zajedno bez daljnjeg razdvajanja.
Mi nismo novopeceni bracni par, 5+ godina u braku...

South Blue Mama

Post by South Blue Mama » 05/02/2012 19:53

oo, znam kako vam je drage moje.
Deset godina sam u braku sa svojim djuvegijom i svaki put kada se trebamo razdvojiti na par dana jako tesko mi pada, prvi put je bilo najteze, ja isla na duzi put i vec u avionu sam mrzila i posao i ljude koji nas razdvajaju (tada smo imali 3 godine bracnog staza), u toku cijelog boravka u toj lijepoj zemlji nista me se nije dojmilo samo sam mislila kako bi bilo divno da je i on tu. Zadnju noc boravka, moj direktor (dva mjeseca ranije)rezervisao mjesto u nekom super-ultra-mega-giga jazz baru jer kao nastupa neki super ciko, po povratku pita on mene kako me se dojmilo, kad ce njemu njegova draga: "Mogao si ti nju ostaviti da sjedi na plocniku Grand Plac-a, njoj je svejedno ona sutra ide ....!" i tako ja se vratih i na aerodromu zaboravih i prtljag pa cak i pasos jer tamo iza one linije je stajao on,.. ljudi su nas gledali i vjerovatno mislili da se nismo vidjeli par godina a ne par sedmica.
Tako vam je to drage moje, takve ste i tako to dozivljavate, samo ne dozvolite ljubomori da razdire ljubav.
Cak i kada sam na svijet donosila nasu princezu najteze mi je padalo to sto necu vidjeti njega dok ne budem mogla ustati iz kreveta (bila nekakva epidemija i nisu dozvoljavali ulazak).

uh sto se ja raspilavih,... pukla brana izliv osjecanja

radenska

Post by radenska » 05/02/2012 20:04

Ne mogu da vjerujem da ste toliko dugo razdvojeni. Mi veceras treba da se vidimo na skype i tacno ne znam kako cu podnijeti da se ne raskrivim 8-) 8-) Da je makar malo ljepse vrijeme pa da gdje mogu prosetati, ovako ko u zatvoru

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 05/02/2012 21:57

South Blue Mama wrote:oo, znam kako vam je drage moje.
Deset godina sam u braku sa svojim djuvegijom i svaki put kada se trebamo razdvojiti na par dana jako tesko mi pada, prvi put je bilo najteze, ja isla na duzi put i vec u avionu sam mrzila i posao i ljude koji nas razdvajaju (tada smo imali 3 godine bracnog staza), u toku cijelog boravka u toj lijepoj zemlji nista me se nije dojmilo samo sam mislila kako bi bilo divno da je i on tu. Zadnju noc boravka, moj direktor (dva mjeseca ranije)rezervisao mjesto u nekom super-ultra-mega-giga jazz baru jer kao nastupa neki super ciko, po povratku pita on mene kako me se dojmilo, kad ce njemu njegova draga: "Mogao si ti nju ostaviti da sjedi na plocniku Grand Plac-a, njoj je svejedno ona sutra ide ....!" i tako ja se vratih i na aerodromu zaboravih i prtljag pa cak i pasos jer tamo iza one linije je stajao on,.. ljudi su nas gledali i vjerovatno mislili da se nismo vidjeli par godina a ne par sedmica.
Tako vam je to drage moje, takve ste i tako to dozivljavate, samo ne dozvolite ljubomori da razdire ljubav.
Cak i kada sam na svijet donosila nasu princezu najteze mi je padalo to sto necu vidjeti njega dok ne budem mogla ustati iz kreveta (bila nekakva epidemija i nisu dozvoljavali ulazak).

uh sto se ja raspilavih,... pukla brana izliv osjecanja
joj :)

Post Reply