kako napraviti bazen?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Mustafapasa

kako napraviti bazen?

Post by Mustafapasa » 28/07/2011 08:29

Koliko kosta pravljenje bazena? okvirno, koliko traje itd...nekih dimenzija dužina 12m, sirina 5m...Ide iskop bagerom, izljevanje konstrukcije, ljepljenje plocica???
kako se rade odvodi, sta, kako????

Filter
Has thanked: 1 time

Re: kako napraviti bazen?

Post by Filter » 28/07/2011 08:59

Mustafapasa wrote:Koliko kosta pravljenje bazena? okvirno, koliko traje itd...nekih dimenzija dužina 12m, sirina 5m...Ide iskop bagerom, izljevanje konstrukcije, ljepljenje plocica???
kako se rade odvodi, sta, kako????

natandrka se ja posteno, puce opera i sad haj opet... :( kmu

elem, kada, odvodi, dovodi, preljevi ti i nisu neka mudrost. grijanje, filteri, cirkulacija vode u samom bazenu, folija za pokrivanje su najvazniji dijelovi jednog dobrog, zdravog bazena.
kadu nije nuzno uraditi u plocicama, imas gumene folije, bazensku "boju" koja se koristi za zidove i dno, dok se gornji dio poploca.
ako si vec zagrizao, razmisli o "plasticnim kadama" umjesto betonskog bloka

evo ti par linkova
http://www.bazeni.info/hr/bazeni.php?chap=tehnika
http://bazeni.biz.hr/
http://www.bor-plastika.hr/bazeni-i-bazenska-tehnika/
http://www.eporec.info/tvrtka/porec/baz ... o/6059_5_5

termin koji se koristi je "bazenska tehnika" i heklaj :D

btw, ja vec godina mjekam gdje bih ga mogao nakantati :lol: :lol: :D

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 28/07/2011 09:10

jedan prijatelj od mojih roditelja je radio sebi bazen, cini mi se da ga je izaslo negdje oko 15-tak hiljada...
samo je poenta sto je on pravio bazen da moze sa prvog sprata kuce odnosno sa terase ulaziti direktno u bazen, znaci da ga je pravio iznad zemlje, sto iziskuje dodatna materijalna sredstva. meni se cini bas da je dimenzija 5X8 ali nisam siguran 100%. uglavnom nekad aBd i ja imam zelju za takvo sto, jer bas imam slobodnog prostora za jednog takvog bazena, ali boze zdravlja i para :D uglavnom najskuplje ga je od svega dosao motor, procistaci i ta bazenska tehnika...

Filter
Has thanked: 1 time

Post by Filter » 28/07/2011 09:29

Splinter wrote: uglavnom najskuplje ga je od svega dosao motor, procistaci i ta bazenska tehnika...

to i jeste klanica, sama kada je mali dio novca koji se treba uloziti da bi on bio koristan. konkretno, sarajevo ima jako mali broj suncanih dana. to ti odmah povlaci grijanje nekih 60 do 120 kubika vode na ugodnih 27 stepeni. dobri filteri da se ne kupas u zabokrecini su pod moranje. prekrivac za noc i zimski period su pametna stavka (ribanje 100m2 je mashala posao). rasvjeta je mizerija.

bljak, sam sebe cye8ah

Mustafapasa

Post by Mustafapasa » 01/08/2011 09:51

Prostor mi nije problem uopste...imam veliko o gradjeno imanje, samo je fol sta i kako.
Ova varijanta kade mi se dopada, moze li bez tih prociscivaca jer bi kupanje bilo 2 mjeseca koliko je najtoplije i to je to...voda bi se ispustila nakon toga za zaljevanje vrta :)
nemojte zamjeriti ako je sta glupo napisano, nemam pojma o ovoj temi...

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 01/08/2011 10:01

kao sto ti jerekao Filter, dobri filteri :D su pod moranjem. mislim za 7 dana da bi se kupao u tehnicki ne ispravnoj vodi, sto ti treba da se ti ili neko drugi zarazis. :-)
ne treba ti grijanje i ti fazoni, kod ovog covjeka u bazen stane oko 40-45 kubika i voda se na suncu ugrije, bude idealna za kupanje...

Mustafapasa

Post by Mustafapasa » 01/08/2011 10:10

Splinter wrote:kao sto ti jerekao Filter, dobri filteri :D su pod moranjem. mislim za 7 dana da bi se kupao u tehnicki ne ispravnoj vodi, sto ti treba da se ti ili neko drugi zarazis. :-)
ne treba ti grijanje i ti fazoni, kod ovog covjeka u bazen stane oko 40-45 kubika i voda se na suncu ugrije, bude idealna za kupanje...

tako mi reci :)
mislim da filtracija ovisi o kubikazi vode u bazenu?
mogu li neke procjene u lovi koliko bi to kostalo u totalu po nekim dimenzijama, treba mi okvirno otprilike?

Post Reply