Kako mrcvariti vlastiti narod

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

artime

Re: RE: Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by artime » 29/07/2016 14:23

Dozer wrote:Svi ima(ju)mo gdje otici. Samo treba stisnuti damu, i lagano krenuti. Ja sam, za pocetak, malog upisao vani na fax. Ko bude srece, nikad se vise nece ovdje vratiti, osim turisticki.
Sretno malom.

Dozer
Has thanked: 110 times
Been thanked: 35 times

Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Dozer » 29/07/2016 14:39

Hvala :)

Rubaija

Post by Rubaija » 29/07/2016 15:39

Dozer wrote:Svi ima(ju)mo gdje otici. Samo treba stisnuti damu, i lagano krenuti.

:thumbup:
Ja sam, za pocetak, malog upisao vani na fax. Ko bude srece, nikad se vise nece ovdje vratiti, osim turisticki.
Da je kakve sile pa da vrati jedno pola miliona s malo love i drugačijim životnim navikama..... pusti snovi.

Dozer
Has thanked: 110 times
Been thanked: 35 times

Post by Dozer » 29/07/2016 15:41

jbg...

SSemir

Post by SSemir » 29/07/2016 20:19

dječak sa šibicama wrote:
SSemir wrote:kroz sve ove tegobe sam prosao i ja, samo sto sam ja na kraju docekao smrt najmilijeg a sve zbog ovih stvari koje je dozivljavao autor ove teme...
rezultat je da evo pakujem kofere, uskoro bjezim odavde...ne zelim da moja djeca prolaze kroz sve ovo isto kroz sta sam ja prolazio sa svojim roditeljima..

ne daj boze nikome da mu zivot i zdravlje ovisi od pomoci ove drzave.
Ti si sretnik, imas gdje otici.
nikog nigdje u inostranstvu. proveo par mjeseci pripremajuci jezik i trazeci opcije, i na kraju uspio. kao sto neko rece, stisnut muda samo, cvrsto odluciti i dobro biti spreman na ono za sta si se odlucio.
nemam pojma kako cu proci, hocu li uspjeti, i na koji nacin cu doci do toga, ali....znam odakle odlazim i zbog cega odlazim, i to mi u mnogome olaksava sve.
kad smo vec u duhu ove teme, gledati u nekog kako mu se gasi zivot, a bespomocno ovisiti o drzavi i ljudima koji rade na mjestima sa kojih ti trebaju i moraju pomoci, a u isto to vrijeme ti svi govore da ih boli briga...nedaj boze nikome, i ja odo da to moja zena i djeca sa mnom ne prozive..

int21
Been thanked: 1 time

Post by int21 » 29/07/2016 20:34

Dozer wrote:Ja, ali fakat, ne mogu da vjerujem da ovdje jos uvijek postoji neko ko se necemu u ovoj zemlji cudi...

Pa, sta ocekujete od onih koji su:
- Srozali kvalitet obrazovnog sistema, kao prvog i osnovnog preduslova bilo kakvog progresa bilo koje zemlje
- Usporili razvoja ekonomije do maksimuma
- Srozali postojece ekonomske subjekte, pogotovo velike
- Uveli vjersku indoktrinacije u obrazovni sistem
- Medijski ispiru mozak konstantnom implikacijom i fabrikovanjem straha na etno-vjerskoj osnovi, cime se vec 20 godina postepeno kreira i odrzava etno-nacionalisticka mrznja
- Kreirali finansijsku nesigurnost kroz vecinom nepotrebna ino zaduzivanja, od kojih vecinu oni klepe
- Namjerno odrzavaju nefunkcionalnost preglomaznog i preskupog sistema vlasti
- Odrzavaju nizak zivotni standard, cime se vecina ljudi skrece s razmisljanja o bilo cemu drugom osim o prezivljavanju, jer nizak zivotni standard onemogucava ljude i da putuju i licno spoznaju druge i drugacije stvari, sisteme i nacine zivota
- Odstranili sve samomislece ljude iz svake pore vlasti i upravljanja, a uveli i instalirali iskljucivo nesposobne polupismene poslusnike
- Konstantno lazu javnost o svemu i svacemu bitnom upravo za tu javnost
- Zdravstveni sistem masakrirali, jer iz njega sišu milione za stranacke i licne pojedinacne potrebe

I onda se neko cudi zasto je kako jeste... :roll:
Ali, ne dajte se...drz'te se najbitnijih zivotnih stvari, a to je biti Bosnjak, Srbin i Hrvat ;)
Hebo sta ce se jesti, obuci, raditi, kako se lijeciti, obrazovati...to su ionako trivijalnosti.
Idu izbori, pa eto...vrijeme je da se jos jednom nagrade sve nabrojane dobre i pozitivne stvari, i da se, naravno, opet glasa za SDA, HDZ, SDS/SNSD i sl. ;)
Jer - oni su garant opstanka Bosnjaka, Srba i Hrvata na ovim prostorima (svako na svom, logicno) :roll:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Poslije rata smo poceli uciti djecu da se snalaze...od skole.....fakulteta....svega. Poceli smo ih uciti da su nastavnici i profesori neprijatelj kojeg treba prevaritti na sve moguce nacine. Prepisivati, zaliti se, izbjegavati....

Policija je takodjer neprijatelj......sta ima kojeg k.... kaznjavati ako sam malo vozio preko ...

Kulturu necu ni da komentarisem (vidjeti pod Sulejman Haljevac Memo i Indira Kučuk-Sorguč )....

Posljedice su vidljive iz svemira.....

Post Reply