Kako li je njima veceras II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
water

Kako li je njima veceras II

Post by water » 12/06/2007 23:25

Da ne bih kaljao ovu prvu temu, ja se nesto u zadnje vrijeme cesto pitam, a kako li je veceras onim sto su onako iz bahata, bez otpora, i sa ili bez slabasne molbe za spasenjem, prislanjali hladnu cijev kalasnjikova na Lalin potiljak, na potiljak mojih rodjaka izvedenih iz autobusa negdje oko Cajnica, i svih onih cija lica polako blijede u sjecanjima a imena padaju u zaborav. Nekako, iako trajno ne nosim Hatidzin bol u sebi, bol moje rodice Mirsade ciju su majku, oca, i dva brata ubili, pa ko krepalu pascad cusnuli u vodu, ipak cini mi se da ga ponekad osjetim, nekako kao da mi neko zavrti noz u utrobi, hladan znoj nahrli i koljena zaklecaju.

Ali kako je onima sto su zivot hladnokrvno oduzimali. Znamo da ih je bilo na hiljade. Sta li oni osjecaju? Sta li se vrzma u njihovim glavama veceras? Kakvi su njihovi snovi? Ima li ko da progovori?

Ahmmed

Re: Kako li je njima veceras II

Post by Ahmmed » 12/06/2007 23:38

water wrote:Da ne bih kaljao ovu prvu temu, ja se nesto u zadnje vrijeme cesto pitam, a kako li je veceras onim sto su onako iz bahata, bez otpora, i sa ili bez slabasne molbe za spasenjem, prislanjali hladnu cijev kalasnjikova na Lalin potiljak, na potiljak mojih rodjaka izvedenih iz autobusa negdje oko Cajnica, i svih onih cija lica polako blijede u sjecanjima a imena padaju u zaborav. Nekako, iako trajno ne nosim Hatidzin bol u sebi, bol moje rodice Mirsade ciju su majku, oca, i dva brata ubili, pa ko krepalu pascad cusnuli u vodu, ipak cini mi se da ga ponekad osjetim, nekako kao da mi neko zavrti noz u utrobi, hladan znoj nahrli i koljena zaklecaju.

Ali kako je onima sto su zivot hladnokrvno oduzimali. Znamo da ih je bilo na hiljade. Sta li oni osjecaju? Sta li se vrzma u njihovim glavama veceras? Kakvi su njihovi snovi? Ima li ko da progovori?

Mogao si nastaviti na onu temu...Ne bi je pokvario, šta više....I ja se pitam isto što i ti....Napisah gore rečenicu, dvije o djevojčici Mladenki iz Grabovice....Zamisli, djevojčica od četiri godine, pruža ručice onome koji će je samo koji tren poslije toga, UBITI.....we la havle....

patrius

Post by patrius » 12/06/2007 23:41

i kome je sad stalo do toga kako je njima :? onako im je kako su zasluzili,zapravo,nazalost,bas i nije :( bar ne vecini njih...

Ahmmed

Post by Ahmmed » 12/06/2007 23:43

patrius wrote:i kome je sad stalo do toga kako je njima :? onako im je kako su zasluzili,zapravo,nazalost,bas i nije :( bar ne vecini njih...

Ma, nije riječ o tome kome je stalo do toga kako je njima....Već onako....Upitam se, ponekad, peče li ih savjest....

patrius

Post by patrius » 13/06/2007 00:06

Ahmmed wrote:
patrius wrote:i kome je sad stalo do toga kako je njima :? onako im je kako su zasluzili,zapravo,nazalost,bas i nije :( bar ne vecini njih...

Ma, nije riječ o tome kome je stalo do toga kako je njima....Već onako....Upitam se, ponekad, peče li ih savjest....
nemaju zivotinje savjesti,Ahmmede,cini mi se da vise nas pece savjest,sto smo bili nemocni da to sprijecimo...cesto me zaokupi osjecaj srama sto sam prezivio,kad se sjetim kakve su ljudine pale za ovu usranu zemlju,po kojoj danas vrsljaju raznorazni bjelosvjetski i domaci hohstapleri :(

Post Reply