kako je ugasen www.gorazde-x.com

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
zanzibar

kako je ugasen www.gorazde-x.com

Post by zanzibar » 01/11/2005 11:12

Našao sam zanimljiv tekst u Startu o gašenju Goražde x i inače o premijeru Salki(čelična krila naše armije :D ). Ne mogu da sve prepsiujem, ali evo dijela o tome, kako to Salko radi:

"Internet stranica Goražde x više ne postoji. Samo jedan dan na njihovoj web strani stajalo je objašnjenje: Zahvaljujući premijeru BPK Salki Obhođašu više ne radimo. Urednik ovog portala, pod pritiskom otkaza na poslu, okanio se ćorava posla. Salko će se s njim obračunati na sudu, jer ga je već tužio za klevetu. Premijeru je ova vrsta tužbi postala rutina i šesta je po redu. Prvu je riješio u svoju korist a bivši predsjednik Foče Salko Podrug javno mu se izvinio i platio 1.000 KM zbog duševne boli i narušavanja ugleda premijera Obhođaša..."

...«...U isto vrijeme odvijao se i lov na urednika portala. On je, prema zvanično nepotvrđenim pričama, onog dana kada je forumska rasprava o liku i djelu premijera Obhođaša dosegla vrhunac, imao telefonski poziv iz Kantona. Nepoznata osoba pitala ga je za ime i prezime, mjesto stanovanja, matični broj (!?)... No, kako to nije bio dovoljno uvjerljiv argument zaplašivanja urednika, posegnuto je za drugom metodom. Direktor vrlo uspješne goraždanske firme, u kojoj je zaposlen urednik Goražda x, na dan gašenja portala, toplo mu je preporučio: Okani se ćorava posla, ne bi to trebao da radiš... U gradu u kojem je dobiti posao slično dobitku binga, ova preporuka bila je dovoljna da se ugasi Goražde x....»

Dio iz razgovora sa Salkom

Imate li problema s novinarima ili u komunikaciji s javnošću?
- Ne. Istina, bila je jedna novinarka koja je zloupotrijebila naše prijateljstvo. Ja nikada nisam htio biti premijer koji će imati relaciju premijer-veliki zid-novinar. Želio sam izbjeći barijere. To se desilo tokom neformalnog razgovora koji smo imali u pauzi sastanka. Svi smo se šalili i tada sam uputio taj nesretni kompliment. Ali eto, naučio sam jednu lekciju.
Šta ste uradili sa onih 1.000 KM koje ste dobili na sudu od Salke Podruga?
- Podmirio sam advokatske troškove i jednom prosjaku dao 100 KM. Kako došle tako i otišle.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: kako je ugasen www.gorazde-x.com

Post by mIRCerka » 01/11/2005 11:17

zanzibar wrote:Našao sam zanimljiv tekst u Startu o gašenju Goražde x i inače o premijeru Salki(čelična krila naše armije :D ). Ne mogu da sve prepsiujem, ali evo dijela o tome, kako to Salko radi:

"Internet stranica Goražde x više ne postoji. Samo jedan dan na njihovoj web strani stajalo je objašnjenje: Zahvaljujući premijeru BPK Salki Obhođašu više ne radimo. Urednik ovog portala, pod pritiskom otkaza na poslu, okanio se ćorava posla. Salko će se s njim obračunati na sudu, jer ga je već tužio za klevetu. Premijeru je ova vrsta tužbi postala rutina i šesta je po redu. Prvu je riješio u svoju korist a bivši predsjednik Foče Salko Podrug javno mu se izvinio i platio 1.000 KM zbog duševne boli i narušavanja ugleda premijera Obhođaša..."

...«...U isto vrijeme odvijao se i lov na urednika portala. On je, prema zvanično nepotvrđenim pričama, onog dana kada je forumska rasprava o liku i djelu premijera Obhođaša dosegla vrhunac, imao telefonski poziv iz Kantona. Nepoznata osoba pitala ga je za ime i prezime, mjesto stanovanja, matični broj (!?)... No, kako to nije bio dovoljno uvjerljiv argument zaplašivanja urednika, posegnuto je za drugom metodom. Direktor vrlo uspješne goraždanske firme, u kojoj je zaposlen urednik Goražda x, na dan gašenja portala, toplo mu je preporučio: Okani se ćorava posla, ne bi to trebao da radiš... U gradu u kojem je dobiti posao slično dobitku binga, ova preporuka bila je dovoljna da se ugasi Goražde x....»

Dio iz razgovora sa Salkom

Imate li problema s novinarima ili u komunikaciji s javnošću?
- Ne. Istina, bila je jedna novinarka koja je zloupotrijebila naše prijateljstvo. Ja nikada nisam htio biti premijer koji će imati relaciju premijer-veliki zid-novinar. Želio sam izbjeći barijere. To se desilo tokom neformalnog razgovora koji smo imali u pauzi sastanka. Svi smo se šalili i tada sam uputio taj nesretni kompliment. Ali eto, naučio sam jednu lekciju.
Šta ste uradili sa onih 1.000 KM koje ste dobili na sudu od Salke Podruga?
- Podmirio sam advokatske troškove i jednom prosjaku dao 100 KM. Kako došle tako i otišle.

poenta:
u ovoj zemlji je moguce zadrzati posao ako:
1. ne iznosis svoje misljenje
2. ljubis u straznjicu one na vlasti
3. samo klimas glavom i vices JES JES
4. ........

nek je on rekao da je dao 100 KM prosjaku.... QQ :roll:

zanzibar

Post by zanzibar » 01/11/2005 11:34

Evo još malo kako Salko tuži i kako mu ljudi nanose duševnu bol: :D :D :D

«...Demobilisane borce posebno je šokiralo što prvog dana obilježavanja, u krugu kasarne Vojske Federacije, nije intonirana državna himna niti učena Fatiha. Čak je i premijer zakasnio na manifestaciju.
- Taj naš stav objavili su mediji, a Obhođaš je putem medija meni poručio da sam politički isfrustrirana ličnost, da treba da ostavim udruženje na miru, da se priključim nekoj stranci i tamo iznosim stavove – kaže Terović, posebno ističući kako ne pripada niti jednoj političkoj partiji.
Uskoro je na sastanku boračkih organizacija Terović rekao, a novine prenijele, da neće napustiti Udruženje jer se boji da bi premijer na njegovo mjesto mogao dovesti nekoga iz Njemačke ili Švedske...
Zbog ove izjave premijer je podnio tužbu. Zanimljiv je premijerov zahtjev za novčanom odštetom - 2.000 za pretrpljenu duševnu bol i 3.000 za blaćenje njegovog ugleda!...»(Start BiH)

Salko je king :D :D :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 01/11/2005 11:36

zanzibar wrote:Evo još malo kako Salko tuži i kako mu ljudi nanose duševnu bol: :D :D :D

«...Demobilisane borce posebno je šokiralo što prvog dana obilježavanja, u krugu kasarne Vojske Federacije, nije intonirana državna himna niti učena Fatiha. Čak je i premijer zakasnio na manifestaciju.
- Taj naš stav objavili su mediji, a Obhođaš je putem medija meni poručio da sam politički isfrustrirana ličnost, da treba da ostavim udruženje na miru, da se priključim nekoj stranci i tamo iznosim stavove – kaže Terović, posebno ističući kako ne pripada niti jednoj političkoj partiji.
Uskoro je na sastanku boračkih organizacija Terović rekao, a novine prenijele, da neće napustiti Udruženje jer se boji da bi premijer na njegovo mjesto mogao dovesti nekoga iz Njemačke ili Švedske...
Zbog ove izjave premijer je podnio tužbu. Zanimljiv je premijerov zahtjev za novčanom odštetom - 2.000 za pretrpljenu duševnu bol i 3.000 za blaćenje njegovog ugleda!...»(Start BiH)

Salko je king :D :D :D

druze, mislim da imamo hit :D
eto ga mirnes podrinjskog kantona...sa svima na sud...
lele....

zanzibar

Post by zanzibar » 01/11/2005 11:42

ej, pazi ovo 3.000 za ugled :D :D :D koji ugled ba... ugled s očima k'o more u plićaku... :-D

Sad će onaj prosjak, ako Salko dobije( u što nema sumnje), dobiti 500 KM. Izgleda dobija deset posto od svake salkine presude :-)
Ko zna možda se i on odluči kao onaj diktator iz Uzbekistana čini mi se Nijazov, napisati knjigu kako građani treba da se ponašaju...
:D :D :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 01/11/2005 12:12

zanzibar wrote:ej, pazi ovo 3.000 za ugled :D :D :D koji ugled ba... ugled s očima k'o more u plićaku... :-D

Sad će onaj prosjak, ako Salko dobije( u što nema sumnje), dobiti 500 KM. Izgleda dobija deset posto od svake salkine presude :-)
Ko zna možda se i on odluči kao onaj diktator iz Uzbekistana čini mi se Nijazov, napisati knjigu kako građani treba da se ponašaju...
:D :D :D

dragi gradjani.....
sad udahnite..izdahnite...
pa eto, trazili smo demokratiju...dobili smo je :D

Ida_gz

Post by Ida_gz » 01/11/2005 22:21

eh to je kada seljak osjeti asvalt pod nogama :-) ....covjek se bruka na svakom cosku...neka ide u pracu,moze GZ i bez njega...mozda i mene bude sada tuzio za 2-3 milje :lol:

Anony

Post by Anony » 02/11/2005 02:26

stvarno taj covjek nije normalan! evo jos jednom mail ko hoce da mu napise koju toplu rijec [email protected]

mozda nebi bilo lose da raja koja ima te textove iz novina da ih skenira i postavi ovdje na forum... da imamo tuznu zbirku salkovih majstorluka

mIRCerka

Post by mIRCerka » 17/11/2005 13:19

Postovani posjetioci,

Portal gorazde-x je od 17 Oktobra 2005. prestao sa radom...

Hvala vam sto ste svo ovo vrijeme bili uz nas.

Vasa redakcija,
[email protected]

a ovdje zadnji post 2/11....

:roll: dje ste nestali?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 28/11/2005 10:51

dobih mail :D

Subject : Gorazde-x.com ponovno u funkciji

Move message to Inbox (5 Message(s), 3 Unread) Drafts (0 Message(s), 0 Unread) Sent (2 Message(s), 0 Unread) Trash (20 Message(s), 19 Unread)

Reply Reply & Delete Reply All Forward Redirect Source Full headers Previous Next Delete Print Message - 3/5

Postovani,

Ovim putem Vam se zelimo srdacno zahvaliti na pruzenoj podrsci u vezi sa
gasenjem naseg nezavisnog informativnog portala http://www.gorazde-x.com, i
informisati Vas
da je portal opet zapoceo sa radom.

Nadamo se da cemo ispuniti Vasa ocekivanja i u periodu koji dolazi, imajuci
u vidu promjene koje smo proveli (cenzurisanje i ogradjivanje od svega sto
se tice politike, religije, nacionalizma itd.) a sve u cilju nesmetanog rada
u buducnosti.

Vasa redakcija

Ida_gz

Post by Ida_gz » 28/11/2005 14:43

drago mi cuti...bila sam usla na momenat na stranicu i sada nema sanse da udjem :? ...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 28/11/2005 15:03

Ida_gz wrote:drago mi cuti...bila sam usla na momenat na stranicu i sada nema sanse da udjem :? ...

probaj preko http://www.gorazde-x.com/index.php
:D meni sad procepilo....

Ida_gz

Post by Ida_gz » 28/11/2005 22:39

:) hvala al tokom veceri evo normalno ulazim na strnicu... :-D

JahijaJilic

Post by JahijaJilic » 20/12/2005 22:47

Mozda to sve i nije cudno. Ljudi bi preko interneta poslali i neke poruke a to neki i ne vole. Sta kazu propast?

Robot

Post by Robot » 18/10/2006 10:48

opet se vracamo na ovu temu, iako sada nema veze sa politikom, vec sa hackerima iz Austrije:

Gorazde-x je ugasen.

Za sada nepoznati momak iz Austrije sa IP adrese
81.189.21.72, vjerovatno zeljan publiciteta,
iskoristio je sigurnosni propust koji su otkrili DRUGI ljudi
jos jaaako davno, ali administracija portala nije htjela uraditi nista
na zastiti - mislili smo da nema neprijatelja za gorazde-x
i tome se nismo ni u snu nadali.

Poruka wannabehackeru: jadan ne bio, ako imas nesto licno protiv
administratora (nidal nema nikakve veze sa gorazde-x!)
to je tvoja stvar i to se ne rjesava obaranjem portala koji
koriste hiljade dijasporaca i ostalih ljudi kojima je drago
Gorazde.

Steta. Ako nekad budem imao vremena i volje, vratit cu portal nazad,
u svakom slucaju, posalji nam svoju mail adresu na
[email protected] da je ovdje objavimo pa nek ti se ljudi zahvale
za ovo sto si uradio, usput ces dobiti svu paznju koju ti valjda roditelji
nisu pruzili, otud valjda i ovakvo ponasanje.

Srdacan pozdrav, i neka ti Bog i ljudi koji su voljeli portal
gorazde-x oproste, ja vec jesam.

- Digital (gorazde-x)

burekodsira
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Post by burekodsira » 18/10/2006 12:10

http://www.ripe.net/whois?form_type=sim ... rch=Search

Next Section

Query the RIPE Database
Search for
Switch to the RIPE TEST Database

% This is the RIPE Whois query server #2.
% The objects are in RPSL format.
%
% Note: the default output of the RIPE Whois server
% is changed. Your tools may need to be adjusted. See
% http://www.ripe.net/db/news/abuse-propo ... 50331.html
% for more details.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Note: This output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag

% Information related to '81.189.16.0 - 81.189.31.255'

inetnum: 81.189.16.0 - 81.189.31.255
netname: UTA-ADSL-NET3
descr: UTA Telekom AG
descr: Wien
country: AT
admin-c: UH434-RIPE
tech-c: UIO1-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
remarks: **********************************************
remarks: * ABUSE CONTACT: [email protected] *
remarks: * IN CASE OF HACK ATTACKS, ILLEGAL ACTIVITY, *
remarks: * OTHER VIOLATIONS, SCANS,PROBES, SPAM, ETC. *
mnt-by: AS8437-MNT
source: RIPE # Filtered

role: UTA Hostmaster
address: UTA Telekom AG
address: ARES-Tower
address: Donau-City-Strasse 11
address: A-1220 Wien
address: AUSTRIA
phone: +43 1 9009 3647
fax-no: +43 1 9009 3967
e-mail: [email protected]
admin-c: AW1167-RIPE
tech-c: TW205-RIPE
tech-c: PS2103-RIPE
nic-hdl: UH434-RIPE
mnt-by: UTA-DOMREG

role: UTA Internet Operations
address: UTA Telekom AG
address: Donau-City-Strasse 11
address: A-1220 Wien
phone: +43 1 9009 3333
fax-no: +43 1 9009 3599
e-mail: [email protected]
remarks: * ABUSE CONTACT: [email protected] *
remarks: * IN CASE OF HACK ATTACKS, ILLEGAL ACTIVITY, *
remarks: * OTHER VIOLATIONS, SCANS,PROBES, SPAM, ETC. *
admin-c: AP6148-RIPE
tech-c: GJ479-RIPE
tech-c: MH508-RIPE
nic-hdl: UIO1-RIPE

% Information related to '81.189.0.0/16AS8437'

route: 81.189.0.0/16
descr: UTA Telekom AG
Donaucitystrasse 11
A-1220 Vienna
origin: AS8437
member-of: RS-UTA
remarks: ==================================================
remarks: UTA - Network Operation Center
remarks:
remarks: mail: [email protected]
remarks: phone: +43 1 9009 3333 or 0800-882 662
remarks: fax: +43 1 9009 3599
remarks:
remarks: Abuse contact: [email protected]
remarks: ==================================================

napisi im i posalji log nek ga barem opomenu!

ja se taman zaletio na sajt kad poljubi vrata u pm

burekodsira
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Post by burekodsira » 18/10/2006 12:38

al prvo srediti forum od onih spemera i uvedi ozbiljnije kazne tj banove za one koji na svaku temu samo odgovaraju sa hahaha i hehehe... i nema se skim ni razgovarati na forumu... sve mladja raja koji bi samo raspravljali o tokio hotelu...

to je razlog moje abstinencije od foruma... a sto ostalih djelova sajta tice sve je ok!

Post Reply