Kako Hamas odgaja djecu

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Gost123

Kako Hamas odgaja djecu

Post by Gost123 » 02/07/2007 09:39

Mickey Mouse u Palestini

Nevjerojatno... Stvarno nisam znao koja propaganda i ispiranje mozga nad djecom se vrsi.

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 10:32

Zasto je nevjerovatno?
Jel ti mislis da je to specificno samo za Hamas? Samo za Muslimane? I samo za ovo vrijeme?

Po cemu se ova propaganda razlikuje od "Pioniri maleni mi smo vojska prava"...?? ili "Mlada partizanka pusku nosila..."

:D

tataratira

Post by tataratira » 02/07/2007 10:48

Image

tataratira

Post by tataratira » 02/07/2007 10:50

dupla
Last edited by tataratira on 02/07/2007 10:52, edited 1 time in total.

Gost123

Post by Gost123 » 02/07/2007 10:50

Vingo wrote:Zasto je nevjerovatno?
Jel ti mislis da je to specificno samo za Hamas? Samo za Muslimane? I samo za ovo vrijeme?

Po cemu se ova propaganda razlikuje od "Pioniri maleni mi smo vojska prava"...?? ili "Mlada partizanka pusku nosila..."

Ma daj... pa vidis da se cak i Fatah usprotivio ovome

Pogledaj sto i kako se prica djeci...

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 10:54

Pogledala sam. Mi smo zrtve, oni su okupatori i ubice. Mi cemo se boriti protiv njih do slobode ili smrti....
I opet....."Neka znade dusman kleti, da ce kod nas slomit vrat...Prije cemo mi umrijeti...nego svoje zemlje dat..."

Ne kazem ja da se Hamas bori za pravu (a ni krivu) stvar. Ni da su se partizani borili za krivu (ili pravu). Kazem samo da je ratna propaganda ciljana na najmladji narastaj (jugend) nesto sto nije nevjerovatno i neuobicajeno u svim sukobima....

Ostri_Mac
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 02/07/2007 10:56

Vingo wrote:Zasto je nevjerovatno?

A gdje jos i ona kad se servira jelo za stolom i za one koje su "turci poklali" u II. svj. ratu :-)

Opaska: Mislim da nam je taj nacionalizam blizi od okovratnika i da bi se trebali vise njim pozabaviti nego sa ovim sto je doticni gdin postavio.

Moram, najiskrenije, reci da se slazem sa osudom prikazivanja ovakvih video materijala; mada jopet, kada se uzmu ostali primjeri, ALI i prakticna djela druge strane, mislim da je cijela prica pointless...

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 10:56

I da popustim malo NOB....
I mi imamo svoje male Blajburgovce i ravnogorce....Pun internet slika djece (zlo)upotrebljene u najmracnije svrhe....
I to jeste za svaku osudu. Ali opet - nije neobicno ili tipicno samo za Hamas kako ti tvrdis...

Gost123

Post by Gost123 » 02/07/2007 11:18

Vingo wrote:I da popustim malo NOB....
I mi imamo svoje male Blajburgovce i ravnogorce....Pun internet slika djece (zlo)upotrebljene u najmracnije svrhe....
I to jeste za svaku osudu. Ali opet - nije neobicno ili tipicno samo za Hamas kako ti tvrdis...

Naravno da ima slicnih stvari u svijetu, ali ipak neki su po svojim tekstovima i propagandi iznad drugih. Ovdje se ipak radi o djeci.
Tekstovi pjesama one djece sto pjevaju preko telefona o kalasnjikovima i odlasku u smrt u Jeruzalemu, vrijeme je smrti itd. A sve to gledaju i slucaju djeca od 10, 11,12 godina...

Fair Life

Post by Fair Life » 02/07/2007 11:19

Vingo wrote:Pogledala sam. Mi smo zrtve, oni su okupatori i ubice. Mi cemo se boriti protiv njih do slobode ili smrti....
I opet....."Neka znade dusman kleti, da ce kod nas slomit vrat...Prije cemo mi umrijeti...nego svoje zemlje dat..."

Ne kazem ja da se Hamas bori za pravu (a ni krivu) stvar. Ni da su se partizani borili za krivu (ili pravu). Kazem samo da je ratna propaganda ciljana na najmladji narastaj (jugend) nesto sto nije nevjerovatno i neuobicajeno u svim sukobima....

Nismo koristili Walta Disney-a za tu vrstu propagande.

Ako se sjecas Mikiju je Milivoje Mica Tatic pozajmio glas... U Disney-evim
filmovima nije bilo ni partizana ni Svaba, niti price o nama ovakvima i njima
onakvima.

vatrogasac
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Post by vatrogasac » 02/07/2007 14:22

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

:zoka:

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 14:26

U kontru, u kontru.....

:roll:

Sezam

Post by Sezam » 02/07/2007 14:28

vatrogasac wrote:Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

:zoka:

Zajeban ovaj Hamas...

...nego...o tome se radi...nema gorih slijepaca od onih koji ne zhele da vide...

shin

Post by shin » 02/07/2007 14:34

vatropuhac wrote:beton slike

:thumbup:

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/07/2007 14:34

Vingo wrote:U kontru, u kontru.....

:roll:

Sta ocekujete, u ratu i ljubavi nema pravila.
Na Bliskom istoku se vodi rat vec koliko ono decenija? U takvim uslovima borbe Davida i Goliata sta covjek moze ocekivati? :(

Mi se kao nesto zgrazamo nad njima a samo prije 12-15 godina i kod nas je bilo svakakvih gadosti. Sjecam se nekog performansa na RTRS-u iz 1993. godine gdje su djeca kao recitovala Turci, Turci sjeme vam se zatrlo... :roll:

vatrogasac

Post by vatrogasac » 02/07/2007 14:45

poginu je Hamasov Mickey (Furfur)...neće više širiti mržnju.... ;-)

GAZA - Lik iz dječje serije, na palestinskoj TV stanici Al Aksa, koji je preuzeo lik Mikija Mausa i djeci pripovijedao o islamskoj dominaciji, u posljednjoj epizodi je ubijen, odnosno "pretučen na smrt".

U posljednjem nastavku serijala, jednog od omiljenih dječjih likova, koji sebe naziva "Farfur", ubija izraelski špijun koji želi da kupi Farfurovu zemlju. U jednom momentu, miš Farfur Izraelca naziva i teroristom.

"Farfur je poginuo kao mučenik dok je branio svoju zemlju. Njega je ubio ubica koji ubija i djecu", kazala je TV voditeljka.

Inače, Farfur je bio glavni lik serijala "Pioniri sutrašnjice", koja je prikazivana na TV stanici Al Aksa, koja se nalazi pod kontrolom Hamasa. Inače, riječ je o serijalu koji je nedavno privukao svjetsku pažnju, jer je pozivao palestinsku djecu da se bore protiv Izraela.

Iz TV stanice Al Aksa saopštili su da je Farfur skinut sa programa kako bi se napravilo mjesta za nove programske sadržaje. Muhamed Bilal, upravnik TV stanice, izjavio je da još ne zna šta će se prikazivati umjesto Farfura.

Izraelski zvaničnici su javno osudili ovaj dječji program te rekli da je sramotan i podstrekivački. Ovom programu se usprotivio i PBC, koji kontroliše Fatah, Hamasov rival. /Nezavisne

tataratira

Post by tataratira » 02/07/2007 14:51

bolje pitanje je što Farfuf nije pobjedio nego poginuo!?

to je kao norma
Last edited by tataratira on 02/07/2007 14:52, edited 1 time in total.

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 02/07/2007 14:51

A meni u svemu zao samo nevinih djecijih dusha :(...

Kada treba da uce o svijetu, ljubavi, dobroti.....stariji ih zadoje "svojom" mrznjom....zato nam se valjda iz generacije u generaciju ponavljaju iste stvari :( :(

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/07/2007 15:02

Lucy01 wrote:A meni u svemu zao samo nevinih djecijih dusha :(...

Kada treba da uce o svijetu, ljubavi, dobroti.....stariji ih zadoje "svojom" mrznjom....zato nam se valjda iz generacije u generaciju ponavljaju iste stvari :( :(

Tako to izgleda ili bi trebalo izgledati iz nase perspektive. Iz perspektive generacija i generacija Palestinaca koje doslovno ne znaju sta znaci mir, prosetati parkom sa djevojkom, upisati se na fakultet i otici na ljetovanje normalno je to kako njih uce.

Gost123

Post by Gost123 » 02/07/2007 15:08

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Lucy01 wrote:A meni u svemu zao samo nevinih djecijih dusha :(...

Tako to izgleda ili bi trebalo izgledati iz nase perspektive. Iz perspektive generacija i generacija Palestinaca koje doslovno ne znaju sta znaci mir, prosetati parkom sa djevojkom, upisati se na fakultet i otici na ljetovanje normalno je to kako njih uce.

O tome se i radi... djeca se sustavno odgajaju da mrze, preko televizije, preko emisija...a vatrogasac je otisao na pogresnu stranu, pokazuje kako ima i zidova koji isto svojoj djeci cine. ja to znam. Samo ne znam da zidovi imaju na tv-u onakvu emisiju.

Ovo je djecja emisija na televiziji, gdje ih od malena uce da je kalasnjikov njihovo oruzje, idemo u jeruzalem, vrijeme je umiranja... I sve to se usadjuje djeci u glave od malena: mrznja, ubijanje, smrt...

Black swan

Post by Black swan » 02/07/2007 15:14

ste gledali Jesus Camp

grozote se rade djeci

kažu odgoji do sedme i biće takav čitav život

nadam se da nije to točno

vatrogasac

Post by vatrogasac » 02/07/2007 15:21

Gost123 wrote:
O tome se i radi... djeca se sustavno odgajaju da mrze, preko televizije, preko emisija...a vatrogasac je otisao na pogresnu stranu, pokazuje kako ima i zidova koji isto svojoj djeci cine. ja to znam. Samo ne znam da zidovi imaju na tv-u onakvu emisiju.

da si postavio na podforum Zdravlje ili Nauka i Edukacija ne bih 'uskakao'....

Židovi možda i nemaju takvu emisiju.....da li se samo emisijama truju djeca....i nadalje...ko tamo vodi odbrambeni, a ko osvajački rat......ali su bile već te teme....

Gost123

Post by Gost123 » 02/07/2007 16:55

vatrogasac wrote:da si postavio na podforum Zdravlje ili Nauka i Edukacija ne bih 'uskakao'....

Židovi možda i nemaju takvu emisiju.....da li se samo emisijama truju djeca....i nadalje...ko tamo vodi odbrambeni, a ko osvajački rat......ali su bile već te teme....

Ovo je politika, Hamas je politicka opcija koja se bori za nesto na odredjeni nacin i na odredjeni nacin siri svoju propagandu. Hamas za svoje politicke ciljeve zlouporablja djecu dajuci im ovakve emisije. Znaci, imaju svoju televiziju i svoje emisije, a u djecijim emisijama se pjevaju pjesme kako je ak-47 njihov prijatelj i kako je doslo vrijeme umiranja, idu u jeruzalem. I tebi izgleda to nije bas neki problem jer eto ima i zidova koji svoju djecu okrecu protiv drugih na isti nacin, i pokusavas skrenuti sa teme pitanjima 'tko tamo vodi obrambeni a tko osvajacki rat'.
Nisi ni rekao da to nije uredu od njih, nego si natovario slike nekih zidova...
Po cemu su drugaciji od onih talibana sto su htjeli sestogodisnjeg djecaka navesti da se raznese :thumbdown:

banjaluka078

Post by banjaluka078 » 02/07/2007 16:58

Ako mali Izraelci i Palestinci vec cetiri decenije zive zivotima kakvima nijedno dijete ne bi trebalo da zivi i nauci prvo da mrzi, a onda da voli, onda razumijem, ali ne mogu naci opravdanje.
No, kad djeca BiH sa 4-5 godina vec vrlo dobro znaju da postoje "oni drugi" i zato sto nisu kao mi OK je da ih zovemo ustase, cetnici, balije/Turci (pick your choice) i vicu "buuuuuuuuuuu" na djecjem festivalu ili podizu dva, tri prsta, onda mi bude zlo i tek onda mi bude zaista kristalno jasno da je ova zemlja otisla u ... necu sad lajati.

http://www.rcp-brcko.net/slike/displayi ... m=21&pos=5
http://www.rcp-brcko.net/slike/thumbnails.php?album=16

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 17:00

Gost123 wrote:
vatrogasac wrote:da si postavio na podforum Zdravlje ili Nauka i Edukacija ne bih 'uskakao'....

Ovo je politika, Hamas je politicka opcija koja se bori za nesto na odredjeni nacin i na odredjeni nacin siri svoju propagandu. Hamas za svoje politicke ciljeve zlouporablja djecu dajuci im ovakve emisije. Znaci, imaju svoju televiziju i svoje emisije, a u djecijim emisijama se pjevaju pjesme kako je ak-47 njihov prijatelj i kako je doslo vrijeme umiranja, idu u jeruzalem. I tebi izgleda to nije bas neki problem jer eto ima i zidova koji svoju djecu okrecu protiv drugih na isti nacin, i pokusavas skrenuti sa teme pitanjima 'tko tamo vodi obrambeni a tko osvajacki rat'.
Nisi ni rekao da to nije uredu od njih, nego si natovario slike nekih zidova...
Po cemu su drugaciji od onih talibana sto su htjeli sestogodisnjeg djecaka navesti da se raznese :thumbdown:

....sad si se odao! Bacite ga lavovima! :D

Post Reply