Kako do posla u medijima?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Black swan

Kako do posla u medijima?

Post by Black swan » 25/05/2006 12:19

Čisto me zanima jel iko dobio posao nakon nekog konkursa ili se sve sređuje putem poznanstava i preporuka :D

:D može i na pm :roll:

leeloo

Re: Kako do posla u medijima?

Post by leeloo » 25/05/2006 14:34

komi wrote:Čisto me zanima jel iko dobio posao nakon nekog konkursa ili se sve sređuje putem poznanstava i preporuka :D

dobila posao u medijima.... preko konkursa. Da bogdom nisam. Katastrofa. Plata neredovna... mala... i k tome kasni 3-4 mjeseca.

to je sto se tice jednog elektronskog medija.... cula sam da je u avazu bolje. :D

Black swan

Post by Black swan » 25/05/2006 15:07

niko ne podiže slušalicu kad sam zvao avazov broj za "nove uposlenike"

:roll: :-?

davis.ba

Post by davis.ba » 25/05/2006 16:23

komi wrote:Čisto me zanima jel iko dobio posao nakon nekog konkursa ili se sve sređuje putem poznanstava i preporuka :D

To se kod nas riješava tako da čovjek napravi sam sebi televiziju i eto mu posla u medijima. :-D

amalka

Post by amalka » 25/05/2006 17:30

Moguce je, ne vlada svagdje nepotizam!

leeloo

Post by leeloo » 25/05/2006 20:05

amalka wrote:

vlada, vlada.... Ja radim u medijima... nemaju svi malu platu, ne kasni svima plata... kao meni. Ima ljudi koji imaju manje iskustva od mene, nesposobniji su od mene imaju veću i redovnu platu. Razlika je u tome što je moj stari je varilac, a njen/njegov advokat.

nepotizam je svugdje gdje su dobri poslovi... Teško možeš naći dobar posao ako nemaš nekog da te pogura...

to je tako svugdje.
Last edited by leeloo on 25/05/2006 20:12, edited 1 time in total.

stidljiv

Post by stidljiv » 25/05/2006 20:11

komi, da si zensko rekao bih ti kako... :-) :D

lavor_

Post by lavor_ » 26/05/2006 02:40

komi u avaz ?...

grohatam se :D

ali kad nevolja naćera :( ,proucis elham pred fahrom- efendum i bidnes
primljen...nije tesko...... mada sa tvojom mastom najbolje da te turi express...sakrijes se u akvu pod sto i snimas tangice :)
ugodno s korisnim 8)

sretno :)

ulicar

Post by ulicar » 26/05/2006 04:24

Poznanstva i preporuke svuda u svijetu rade. To nije nista lose. Strucno se zove networking. Nemora biti sve nepotizam. Ja sam radio u medijima prije nekih desetak godina i nisam dosao tamo preko familije, ali jesam preko poznanstava i preporuka.

Mediji su, za razliku od ostatka industrija, vrlo "sujetni", tako da oglasi ne rade bas previse. Drugo, mediji privlace ljude koji nisu bas previse dobri po krovom, skupa sa onim koji su pravo talentovani, tako da su svi u istom "pacijenti" kosu, dok se to ne iskristalise. Ja sam bio jedan od "pacijenata", tako su me zvali ljudi s medija, dok se nisam dokazao. Tako su i njih zvali oni stariji... Kontas kako to ide?

Jedan od nacina je da se upises na fax koji priprema "medijske licnosti", kao sto je ASU, FPN... Tu napravis mrezu poznanstava i odatle, korak po korak.

Drugi nacin je da napravis nesto sam i sajes po producentskim kucama, medijskim kucama i tako to. Recimo klinci koji su napravili Saw (pila) su snimili jednu scenu i na osnovu te scene dobili finansiranje za citav film.

Ja sam jednom rekao ovdje, imam i danas pravo puno poznanstava u medijima i ako fakat mislite da ste dobri, posaljite mi na PM ideju za emisiju, rubriku... i ja cu to, ako mi se svidi, pogurati kod moje raje u medijima. Ako oni ne prihvate, a meni se pravo svidi, onda cu ja pogurati da se nadje producentska kuca koja ce to napraviti i prodavati medijskim kucama. Nesto kao "agent", samo sto necu uzimati proviziju, jer mi ne treba. Moja nagrada ce biti "hvala lijepa".

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 26/05/2006 07:28

Bakir iz `60 minuta` je imao 21.godinu kad je poceo prvu svoju emisiju.................
Ko njega proturi na tv?
Mislim sve je ok,sposoban je on,ali i ja sam sposobna glumica al` me niko ne primi za glavnu ulogu :D :-)

vesela

Post by vesela » 26/05/2006 07:49

ulicar wrote:Poznanstva i preporuke svuda u svijetu rade. Ja sam jednom rekao ovdje, imam i danas pravo puno poznanstava u medijima i ako fakat mislite da ste dobri, posaljite mi na PM ideju za emisiju, rubriku... i ja cu to, ako mi se svidi, pogurati kod moje raje u medijima. Ako oni ne prihvate, a meni se pravo svidi, onda cu ja pogurati da se nadje producentska kuca koja ce to napraviti i prodavati medijskim kucama. Nesto kao "agent", samo sto necu uzimati proviziju, jer mi ne treba. Moja nagrada ce biti "hvala lijepa".

ne moze biti direktniji odgovor na postavljeno pitanje, sa naglaskom na:

i ja cu to, ako mi se svidi, pogurati

:D

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 26/05/2006 07:51

ulicar je garant neki sa televizije :D

Stitch__

Post by Stitch__ » 26/05/2006 08:08

senad hadzifejzovic :D :D

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 26/05/2006 08:36

amalka wrote:

Sanjaj...

Ulicar, drugo su preporuke, u njima nema nista lose. Evo ja sam na sadasnji posao dosao po preporuci jarana. Nahvalio me i primili me. E sada, ako se ja ne pokazem noga mi je. Dok u nasoj stvarnosti stvari stoje da te zaposli rodjak i mozes ti grijesiti koliko hoces, nema noge s posla. Nije to networking, to je cisti bezobrazluk...

ulicar

Post by ulicar » 26/05/2006 08:53

@kriticarka_nikova
Ulicar je bio (proslo vrijeme) na televiziji i to na jednoj mrezi radio kao autor, a na drugoj mrezi kao montazer u isto vrijeme. Imam ono sto se zove mreza poznanstava u medijima, to je tacno. Moja dva najbolja prijatelja su jedan glodur radio stanice, drugi redakcija na jednoj od televizijskih mreza.

Usput, Bakir nije imao 21 kada je dobio prvu emisiju, on je radio kao reporter na televiziji prije nego sto je iko znao ko je Bakir. On je pekao zanat od potrcka u informativnoj, do toga gdje je sada. Nije ni on s neba pao, niti ga je k'o "poturio" da vodi 60 minuta.

@Stitch__
Nisam Senad Hadjifejzovic, ali ga znam licno.

@vesela
Da, ja cu svoje ime staviti iza necega sto mi se svidja i pogurati kod mojih prijatelja u medijima. Jel' ti jos nije jasno o cemu pricam, mreza poznanstava i prijatelja. Ja necu svom prijatelju poturati nesto iza cega necu moci stati 100% da je kvalitet. Sta te sada cudi? Ti sjednes, skontas da ces nesto raditi i ako ne dobijes u medijima prostor, onda je nepotizam? Nije, nego to sto si napravila nije pod obavezno i kvalitet i ljudi koje maltertiras nece da trose svoje slobodno vrijeme na tebe. Sa druge strane, oni su vise nego spremni da potrose svoje slobodno vrijeme na ono sto ja govorim. Zato sam rekao, ja cu, ukoliko mi se svidi, pogurati ideju kod MOJIH PRIJATELJA u medijima.

@h'n'd
Ja sam imao vrlo uspjesnu karijeru u BiH medijima, bez ikakve familijarne shtele. Sta sam/smo, nas nekoliko uradili je pokazali se na malim projektima i zakacili oko jednog od velikih ljudi BiH medija, koji je prepoznao kvalitet u nama i promovirao nas gdje je stigao. Upravo ovo sto ja predlazem ljudima ovdje. Dajte mi svoje ideje i ako ima ijedna dobra, ja je guram ljudima koji mogu napraviti odluku.
Last edited by ulicar on 26/05/2006 09:07, edited 1 time in total.

horns&drums

Post by horns&drums » 26/05/2006 09:05

Ulicar, daljnje pitanje: Zasto, u zadnjih nekoliko godina, nema nijedne kvalitetne emisije na FTV&BHT?

Cast 60 minuta i Centralnom zatvoru.

ulicar

Post by ulicar » 26/05/2006 09:12

Zato sto ja evo vec drugi put kazem ovdje na forumu, ukoliko iko misli da zna i moze bolje, neka mi da sinopsis, ili barem ideju emisije i ja cu je, ukoliko ja mislim da je kvalitet, pogurati kod ljudi koji mogu napraviti promjenu. Sta mislis koliko je ljudi ista uradilo po tom pitanju? Niko. Umjesto toga, mene napadaju iz samo njima znanih razloga, ko da im ja nesto radim nazao.

Nisam na televiziji, ali imam poznanstva. Zato se ovako javljam, nista vise. Ukoliko mislite da znate bolje, dajte da vas poguram. Nece se nista desiti ukoliko vi ne napravite prvi korak. To je to.

horns&drums wrote:Ulicar, daljnje pitanje: Zasto, u zadnjih nekoliko godina, nema nijedne kvalitetne emisije na FTV&BHT?

Cast 60 minuta i Centralnom zatvoru.

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 26/05/2006 09:17

ulicar wrote:@kriticarka_nikova

Usput, Bakir nije imao 21 kada je dobio prvu emisiju, on je radio kao reporter na televiziji prije nego sto je iko znao ko je Bakir. On je pekao zanat od potrcka u informativnoj, do toga gdje je sada. Nije ni on s neba pao, niti ga je k'o "poturio" da vodi 60 minuta.

Bakir je koliko znam rodjen 1978.godine.
Njegove prve emisije bile su 1998.godine.Hm........ispadne 20.godina a ne 21,kako sam ja mislila... :roll:

horns&drums

Post by horns&drums » 26/05/2006 09:19

Ma ne napada te niko ba, samo malo smo odlutali od teme.

Tema je nepotizam tj. zaposljavanje cudnih kadrova bez obzira na kvalitet ili ideju a samo na racun rodbinskih veza.

Ja sam prestao studirati upravo zbog tih stvari. Da sam na komijevom mjestu, imam zavrsen fax, praksu i to , a ne mogu se zaposliti-ubio bih se.

I ne mora svako imati isplativu ideju, tj projekat. A opet bi vise bili od koristi od nekog kome su rodjaci zavrsili fakultet i kasnije ga zaposlili. O tome ti pricam

horns&drums

Post by horns&drums » 26/05/2006 09:21

Moram nazad na posao, pricacemo jos :)

ulicar

Post by ulicar » 26/05/2006 09:26

Lose su ti informacije. Bakir je 1992 bio u vojsci, to znam 1000%, sto ce reci da je bio tada stariji od 18. Ako je 1998 - 1992 <= 3, onda jeste sa 21 dobio emisiju.

On je poceo kao mali od kuzine u informativnoj i pekao zanat dovdje gdje je sada. Usput je pravio mreze prijatelja na radio i tv stanicama tako sto je svirao poprilicno popularnom bandu Grafitti i studirao zurnalistiku.

kriticarka_nikova wrote:
ulicar wrote:@kriticarka_nikova

Bakir je koliko znam rodjen 1978.godine.
Njegove prve emisije bile su 1998.godine.Hm........ispadne 20.godina a ne 21,kako sam ja mislila... :roll:

Black swan

Post by Black swan » 26/05/2006 09:38

ulicar wrote:Zato sto ja evo vec drugi put kazem ovdje na forumu, ukoliko iko misli da zna i moze bolje, neka mi da sinopsis, ili barem ideju emisije i ja cu je, ukoliko ja mislim da je kvalitet, pogurati kod ljudi koji mogu napraviti promjenu.

a kako bi bilo da vam pošaljem preporučeno pismo s povratnicom na službenu adresu :D

trebao sam napisati da me zanimaju prije svega printani mediji

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 26/05/2006 09:40

heheh,ulicar pozdravi Bakira kad ga toliko branis :-)
On je prijatelj jednog mog bivseg momka :-)

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 26/05/2006 09:43

sta znas raditi i gdje zelis raaditi? imas li bilo kakvog iskustva ili nesto za pokazati buducem poslodavcu (clanak, bilo kakav snimak, reportaza, intervju)? moj ti je savjet da se skockas, poneses sve sto imas od "uradaka" i odes im "na vrata". to puno vise vode pije od zvanja telefonom.
ako zelis raditi u novinama mozda je bolje da probas poceti u manjim novinama, tipa oslobodjenje, da bi stekao osnovno iskustvo. ili jos bolje u nezavisnim, koje su po meni najbolje, a opet redakcija u sarajevu im nije prevelika, tako da se neces izgubiti u masi.

ili, najjednostavnije: nadji si stelu :D

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 26/05/2006 09:50

callmethebreeeze wrote:

sta znas raditi i gdje zelis raaditi? imas li bilo kakvog iskustva ili nesto za pokazati buducem poslodavcu (clanak, bilo kakav snimak, reportaza, intervju)? moj ti je savjet da se skockas, poneses sve sto imas od "uradaka" i odes im "na vrata". to puno vise vode pije od zvanja telefonom.
ako zelis raditi u novinama mozda je bolje da probas poceti u manjim novinama, tipa oslobodjenje, da bi stekao osnovno iskustvo. ili jos bolje u nezavisnim, koje su po meni najbolje, a opet redakcija u sarajevu im nije prevelika, tako da se neces izgubiti u masi.

ili, najjednostavnije: nadji si stelu :D

Jesi ti Senad Hadzifejzovic? :D

Post Reply