Kako do digitalne TV na kablovskoj

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
Kiki_Musampa
Has thanked: 2 times

Kako do digitalne TV na kablovskoj

Post by Kiki_Musampa » 13/08/2011 08:54

POzdrav,
Kako je u ponudi besplatna digitalna TV na kablovskoj,interesuje me koje su mogućnosti za njeno iskorištenje.Ja sam već napravio 2 greške,i opet ne mogu iskoristiti digitalni signal,tj.,kupio sam lcd sa digitalnim tunerom,ali dvb-t i još jedan tuner preko e-bay ,ali ni on ne može primati signal dvb-c.
Šta bi meni zapravo trebalo?Molim Vas za jeftinije opcije,jer davati nekoliko stotina KM za TV je trenutno nemoguće :lol:

SHTEVELEC

Re: Kako do digitalne TV na kablovskoj

Post by SHTEVELEC » 13/08/2011 09:14

Jesi li siguran da tv nema dvb-c? Ja sam ga na plazmi uspio aktivirati tek kada sam za zemlju izabrao Svedsku (ili Norvesku) kod inicijalnog paljenja tv-a, kod izbora bilo koje druge zemlje aktivan je bio samo dvb-t. Mozda da probas factory reset (ili kako se to vec zove kod tvog tv-a)?

Kiki_Musampa
Has thanked: 2 times

Post by Kiki_Musampa » 13/08/2011 09:24

Mogu i to probati,ali mi se čini da je samo dvb-t,jer tako i piše u specifikaciji...

adem_vaart

Post by adem_vaart » 13/08/2011 10:57

Kiki_Musampa wrote:POzdrav,
Kako je u ponudi besplatna digitalna TV na kablovskoj,interesuje me koje su mogućnosti za njeno iskorištenje.Ja sam već napravio 2 greške,i opet ne mogu iskoristiti digitalni signal,tj.,kupio sam lcd sa digitalnim tunerom,ali dvb-t i još jedan tuner preko e-bay ,ali ni on ne može primati signal dvb-c.
Šta bi meni zapravo trebalo?Molim Vas za jeftinije opcije,jer davati nekoliko stotina KM za TV je trenutno nemoguće :lol:

koja ti je kablovska?? i mene bas interesuje kako da podesim ovo jer sam tek skoro uzeo lcd pa mu jos nisam pohvatao sve cake :D

neki
Been thanked: 1 time

Post by neki » 13/08/2011 11:00

Ne opterecuj se time, kojeg god operatera digitalne tv da odaberes dobices od njega digitalni receiver koji se moze prikljuciti na bilo koji tv, i to je jedini nacin da pratis digitalnu tv. Jedino HS nudi i CI modul umjesto receivera za koji treba tv sa dvb-c tunerom i CI slotom ali za istu cijenu.
Digitalnu tv preko dvb-t tunera kod nas neces moci pratiti jos godinama a i kad je konacno implementiraju bice samo 5-6 domacih kanala

Post Reply