Kako Ad Sense računa zaradu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Post Reply
dragan53

#1 Kako Ad Sense računa zaradu

Post by dragan53 » 27/06/2020 12:24

Pozdrav,

ima li negdje jasno objašnjenje kako Ad sense računa zaradu jer nikako da shvatim. Negdje pronalazim da se zarada računa po kliku na oglas a negdje da se računa na 1000 posjeta portalu...

Pokrenuo sam portal prije mjesec dana i već prvi mjesec imam 100 000 posjeta (pregleda stranica) Kažu da je to pristojna brojka i dodatni plus što su ti korisnici uglavnom iz dijaspore a tamo se bolje plaća. Međutim.

Uključio sam prije par dana Ad sense i kontam da ovim tempom i na ovoliko posjeta mogu zaraditi 1 evro mjesečno :D Ako dobacim do 200 hiljada možda i dva.. ... Dakle google je ubacio dosta oglasa na moj stajt ali na 4-5 hiljada pregleda dnevno , od toga 3-4 hiljade impresija , na oglas klikne 2-3 korisnika i to je to...Prikazuje mi da sam zaradio 0,02 eura dnevno. Dakle dal nešto nije uredu il da odustanem odmah.

Dal postoji mogunost da nešto nisam dobro podesio odnosno da postoje dvije varijente plaćanja po pregledu stranice i plaćanja po kliku jer na netu nalazim milion kontradiktornih tekstova na ovu temu....

Post Reply