Kada RS-a ne bude

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Kada RS-a ne bude

Post by Prpa.ba » 19/03/2007 12:22

Danas je 1. januar 2008. godine. Na godisnjicu potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma, politicari iz RS-a su pristali na ukidanje ovog BiH entiteta. Danas je prvi dan postojanja cjelovite i jedinstvene RBiH. Seperatisticki elementi su ovim politicki potpuno porazeni. Rasformirana je i FBiH. Dobili smo gradjanski ustav. I kad se sve zbroji i oduzme- potpuna pobjeda politickih ideala za koje se borila ARBiH od 92' do 95'.

I.......???

Da li da nastavim cinicnim tekstom tipa maricevog "Kada Sadama ne bude" ili u ozbiljnom tonu?

Odjedanput pocinje cvjetati privreda, minimalna placa je 1.000 KM, srbi, hrvati, bosnjaci i SDP-ovci se grle po ulicama, stranci se grabe koji ce prije investirati u RBiH, autoput je napravljen za nekoliko mjeseci, mladi uzivaju u nastavi, profesori su zadovoljni platama i prenose mladima vrhunsko znanje, kriminalci came po zatvorima, u Banja Luci imamo trg Alije Izetbegovica, majke srebrenice napokon imaju kakvu- takvu satisfakciju, izvoz je 200% veci od uvoza, svi su zadovoljni i sretni u novoj super-drzavi zvanoj RBiH.

____
Da se razumijemo, borio sam se 4 godine protiv zlocinacke tvorevine zvane RS. Najbolje godine zivota odose sad pa sad. Ali eto, zamislite vi podrzavaoci politike "ekonomija nam nije prioritet, bitno je ukidanje aparthejda" da se sad ukine RS. Sta time dobijamo, konkretno?? Hoce li se ko vratiti u RS samo zato sto na zgradi opcine pise neko drugo ime umjesto RS? Hoce li privreda dozivjeti boom? Hoce li nestati animoziteta izmedju naroda? Vidite li besmisao u tome sto smo 10+ godina izgubili na ukidanju RS-a umjesto da smo vodili pametnu politiku i koncentrisali se na razvoj privrde? Alija je jednu stvar dobro rekao nakon potpisivanja Daytona " Sada srbima koji hoce da se otcijepe trebamo dokazati da je nas politicki model superioran njihovom, ostalo ce doci samo od sebe". Citat nije tacan, ali tako nesto je rekao kod Senada. Kada ovdje (FBiH) bude vladalo blagostanje, srbi ce trcati da se ukine RS kako bi i njima "nesto 'kanulo". Para vrti 'dje burgija nece. Ustvari, ne znam ni sam sto sam se raspisao ovoliko. Frustracija valjda
:D

klaher & garbit

Re: Kada RS-a ne bude

Post by klaher & garbit » 19/03/2007 13:23

Prpa.ba wrote:Danas je 1. januar 2008. godine. Na godisnjicu potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma, politicari iz RS-a su pristali na ukidanje ovog BiH entiteta. Danas je prvi dan postojanja cjelovite i jedinstvene RBiH. Seperatisticki elementi su ovim politicki potpuno porazeni. Rasformirana je i FBiH. Dobili smo gradjanski ustav. I kad se sve zbroji i oduzme- potpuna pobjeda politickih ideala za koje se borila ARBiH od 92' do 95'.

I.......???

Da li da nastavim cinicnim tekstom tipa maricevog "Kada Sadama ne bude" ili u ozbiljnom tonu?

Odjedanput pocinje cvjetati privreda, minimalna placa je 1.000 KM, srbi, hrvati, bosnjaci i SDP-ovci se grle po ulicama, stranci se grabe koji ce prije investirati u RBiH, autoput je napravljen za nekoliko mjeseci, mladi uzivaju u nastavi, profesori su zadovoljni platama i prenose mladima vrhunsko znanje, kriminalci came po zatvorima, u Banja Luci imamo trg Alije Izetbegovica, majke srebrenice napokon imaju kakvu- takvu satisfakciju, izvoz je 200% veci od uvoza, svi su zadovoljni i sretni u novoj super-drzavi zvanoj RBiH.

____
Da se razumijemo, borio sam se 4 godine protiv zlocinacke tvorevine zvane RS. Najbolje godine zivota odose sad pa sad. Ali eto, zamislite vi podrzavaoci politike "ekonomija nam nije prioritet, bitno je ukidanje aparthejda" da se sad ukine RS. Sta time dobijamo, konkretno?? Hoce li se ko vratiti u RS samo zato sto na zgradi opcine pise neko drugo ime umjesto RS? Hoce li privreda dozivjeti boom? Hoce li nestati animoziteta izmedju naroda? Vidite li besmisao u tome sto smo 10+ godina izgubili na ukidanju RS-a umjesto da smo vodili pametnu politiku i koncentrisali se na razvoj privrde? Alija je jednu stvar dobro rekao nakon potpisivanja Daytona " Sada srbima koji hoce da se otcijepe trebamo dokazati da je nas politicki model superioran njihovom, ostalo ce doci samo od sebe". Citat nije tacan, ali tako nesto je rekao kod Senada. Kada ovdje (FBiH) bude vladalo blagostanje, srbi ce trcati da se ukine RS kako bi i njima "nesto 'kanulo". Para vrti 'dje burgija nece. Ustvari, ne znam ni sam sto sam se raspisao ovoliko. Frustracija valjda

Hoce !!!!! Ljudi ce vratiti samo zbog toga sto na nekoj zgradi pise Bosna i Hercegovina a ne tzv rs .Ukidanje rs je priporitet .Pa taman trajalo milion godina.Privreda ne moze krenuti dok god postoji tzv rs.Niko nikada nije rekao da je ekonmija i napredak zemlje nisu prioriteti u odnosu na ukidanje rs ali ekonomija i bilo kakv napredak je nemoguc dok god je drzava ustrojena na ovakv nacin.Postojanjem rs Bosna i Hercegovina je blokirana.
To sto ti trazis je apsurdno i nemoguce.To je isto da hoces pun kamion paradajza da dovezes iz Zenice u Banja Luku i tako zaradis novac a tvoj kamion je pokvaren , nema benzina , cesta je losa , negdje na pola puta te ceka policija sa srpskom zastavom na rukavu koja ce te malo provocirati , vrijedjati ...i naplatiti kaznu zato sto nemas flaster za prvu pomoc.U Banja Luci ce ti naci milon gresaka tako da taj kaimon najvrejotnije moras vratiti Zenicu jer ti paptri nisu u redu.U medju vremenu tvoja roba ce pokvariti ........itd i itsl .......Ne moze se govoriti o napretku dok postoji rs .Ne moze .
To je kvadratura kruga.

Fair Life

Post by Fair Life » 19/03/2007 13:26

Ni milion nije sto je nekad bio.

Sabur... proci ce i taj milion godina.

furlan
Has thanked: 1 time

Post by furlan » 19/03/2007 13:29

E jebes onda federaciju kada moze samo u RS izvesti.

Tvrtko_I

Post by Tvrtko_I » 19/03/2007 13:32

Prpa.ba wrote:Danas je 1. januar 2008. godine. Na godisnjicu potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma, politicari iz RS-a su pristali na ukidanje ovog BiH entiteta. Danas je prvi dan postojanja cjelovite i jedinstvene RBiH. Seperatisticki elementi su ovim politicki potpuno porazeni. Rasformirana je i FBiH. Dobili smo gradjanski ustav. I kad se sve zbroji i oduzme- potpuna pobjeda politickih ideala za koje se borila ARBiH od 92' do 95'.

I.......???

____

Mene interesuje samo koje pm ce trg Alije Izetbegovica u Banjaluci. Zato sto je on jedan od osnivaca RS-a ili?
A sta ce biti poslije . . .o tom po tom. Ne moze biti gore nego sto je sada nikako. Onda ce mozda i ovaj narod doci pameti pa jednom poceti glasati za ljude koji donose ekonomski prosperitet i njima a ne samo sebi.

Maraschino
Has thanked: 39 times

Post by Maraschino » 19/03/2007 13:38

Kada RS-a ne bude

- posjecenost na ovom forumu smanjena :D - nemamo oko cega da se glodjemo :roll:

- bilo bi nam stvarno dosadno :D

harka

Post by harka » 19/03/2007 13:53

da sam ja neko,al eto nisam evo zasto bi ukinula i RS i Federaciju,zasto bi da bude jedna policija i zasto bi da bude jedna drzava BiH,jer bez obzira koliko mi negirali postoje dvije''drzave''.Ovo nije prvi slucaj a nece biti sigurno ni zadnji,to su svakodnevna desavanja u RS prema povratnicima.

PRIJEDOR – Bračni par Sefer i Hamša Forić iz prijedorskog povratničkog naselja Kamičani zadobili su teške tjelesne povrede nakon što su ih četvorica naoružanih razbojnika napali u subotu uveče u njihovoj porodičnoj kući.

Sefer Forić smješten je na Odjel hirurgije prijedorske bolnice zbog teških povreda glave, a njegova supruga je prebačena u Klinički centar Banjaluka, gdje se nalazi u šok-sobi u komatoznom stanju.

Pola sata prije ponoći, maskirana lica upala su u kuću i brutalno pretukla Sefera Forića (80), njegovu dvije godine mlađu suprugu Hamšu, a njihovog sina Rifeta (5l) vezali kaišem, a potom obmotali selotejp trakom.

Nakon upada u kuću bračni par razbojnici su tukli drvenim letvama zbog čega su zadobili teške tjelesne povrede.

Razbojnici su iz kuće Forićevih odnijeli više od 4.000 KM, sve lične dokumente i pasoše, nakon čega su se u nepoznatom pravcu odvezli automobilom pasat, koji je bio parkiran u garaži, a čiji je vlasnik Rifet Forić, koji živi u Hrvatskoj.

''Mladić a crnim kačketom na glavi tukao je mene, a drugi moju ženu, a šta mi je bilo sa sinom u tom momentu nisam znao'', prisjećao se nemilog događaja Sefer Forić, koji je sa suprugom prije petnaestak dana doputovao iz Engleske, u kojoj oboje privremeno borave.

Rifet Forić tvrdi da su u kuću četvorica naoružanih razbojnika najvjerovatnije upala kroz prozor.

''Spavao sam kada su me dvojica maskiranih digli iz kreveta, vezali me kaišem, a jedan mi je gurnuo pištolj u usta i tražio dokumente mog automobila'', kazao je Rifet ističući da su razbojnici od njega uzeli i 1.000 kuna, koje je imao uza se.

Prijedorska policija juče je izvršila uviđaj, a istraga o ovom događaju još je u toku.

Nezavisne

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/03/2007 14:13

Ja bi počeo od naše avlije i ukinuo bih Federaciju BiH..... pa onda krenuo dalje....

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 19/03/2007 14:20

uvjek dobar gost wrote:Ja bi počeo od naše avlije i ukinuo bih Federaciju BiH..... pa onda krenuo dalje....

Ne kontam kako to misliš izvesti. Nisam protiv ideje ali mi nekako ćoškasto izgleda "BiH je država u kojoj postoji rs i ostatak".
Ali ukinuti kantone u Federaciji bi već bilo nešto. 10 kantona, pa ministri, pa sekretarice, pa vozači, pa...... :-)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/03/2007 14:31

Upravo tako, zbog nefunkcionalnosti i svega ostalog što je očigledno treba lagano ukidati ministarstva na nivou kantona, pojačavati opštine i jačati lokalnu samoupravu.... kad bi se to desilo... lagano bi se izgubila potreba za RS-om... ne fakat trebamo se zapitati kakvu polruku mi šaljemo, a kad bi se mi "federalci" zalagali za ukidanje federacije... i entitetlije bi se zapitale... a ovako se kod njih pojavljuje veliki otklon i otpor zbog nečeg što je krajnje opravdano i racionalno.....

Mislim ja tvrdim da je samo jedna istina da ih nema tri... i samim tim jedna je Bosna i Hercegovina ... nema ih tri.... a skontajte kakva djeca sad izlaze iz škola koje su legalne... i kako oni gledaju na sva zbivanja....

Santos

Post by Santos » 19/03/2007 14:31

U potpunosti se slazem sa ovim.Jebala vas RS bavite se pravim problemima.Znaci svaki neuspjeh lose plate kriminal bilo bi bolje ali nemere zbog RS.Nesto mozda i nemoze ali vecina moze bolje i RS nema veze stim.Ne lazite.A to sto kazes da ce se vratit ,mozda 10% a ove koje ja poznajem u sarajevu i u dijaspori nema sansi da se vrate.Pa koce iz Sarajeva ili dijaspore nazad u Srebrenicu.Lazete narod lopovi bagro,nemocni ste da nesto uradite pa vam doslo da sve svalite na RS.

Maraschino
Has thanked: 39 times

Post by Maraschino » 19/03/2007 14:35

Ja bih ukinuo svakako Federaciju jer je to nivo vlasti koji puno uzima a skoro nicemu ne sluzi.Ako se ukinu kantoni onda su Hrvati osteceni jer i oni zele negdje da vladaju. :-) Dakle,prvo Federaciju pretvoriti u kantone (nema veze koliko,sto manje to bolje) a zatim RS isto tako na neke kantone,zupanije,okruge,oblasti,srezove...nema vise tog nivoa vlasti (RS i FBiH) nego drzava i recimo kantoni sa opcinama(opstinama).

P.S.

Zaboravio sam reci,ako se sve gore ispostuje,neka ostane RS ali ona nista vise nece znaciti.Nesto kao Hercegovina.
Last edited by Maraschino on 19/03/2007 15:08, edited 1 time in total.

to sam ja_SAMRA

Post by to sam ja_SAMRA » 19/03/2007 14:43

ma dajte molim vas, u svakom bi slucaju bilo bolje da nemamo federacije ni rs-a! a kantoni mogu ostati, vidite kako svicarska opstaje, a ima oko 16 kantona.....

Tvrtko_I

Post by Tvrtko_I » 19/03/2007 14:46

Ako se ukinu kantoni onda su Hrvati osteceni jer i oni zele negdje da vladaju.

Ovo je sustina problema. Ko su oni da vladaju? Nad kim?
Sve dok se na vlast gleda sa "sta je" a ne "ko je" nema hljeba od nekog napretka. A sto se tice manjeg bh entiteta tj. genocidne cetnicke tvorevine, dok je ona tu u BiH nece nikad biti ni napretka niti nekog dugotrajnog mira.

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 19/03/2007 14:50

Da se razumijemo RS treba ukinuti, bez dileme. Ali .....
Trebalo je paralelno raditi na "rekonstrukciji" Federacije odnosno ustrojiti je sa dva nivoa vlasti - opštine i federacija. RS je čini mi se već tako ustrojena. Ovim bi smo dobili varijantu u kojoj bi kada dođe do ukidanja entiteta, samo prenijeli ovlasti koje su entiteti imali na državu. Što se tiče nižih nivoa vlasti, u tom slučaju se nebi ništa značajno mjenjalo.

bc_chupo

Post by bc_chupo » 19/03/2007 14:53

hahahah

BELLUNO

Post by BELLUNO » 19/03/2007 17:14

to sam ja_SAMRA wrote:ma dajte molim vas, u svakom bi slucaju bilo bolje da nemamo federacije ni rs-a! a kantoni mogu ostati, vidite kako svicarska opstaje, a ima oko 16 kantona.....

..
Last edited by BELLUNO on 02/02/2010 21:12, edited 2 times in total.

Budo75

Post by Budo75 » 19/03/2007 17:37

.
Last edited by Budo75 on 26/11/2019 09:22, edited 2 times in total.

umorni

2131

Post by umorni » 19/03/2007 17:38

Godinama gldamo kako nas jebu u zdrav mozak.. Evropa satro govori samo priznajemo cjelinu ovo ono..a fino neki dan Oli Ren izjavi..rs je pozeljnija u Evropi.. ma treba mu skratit sishke.. Da hoce sve probleme mogu otkloniti za 10 dana..

Evropa nece ovu saku jada,muslimana.. eto gdje je problem..jer terorista je planetarna imenica.

revolutia

Post by revolutia » 19/03/2007 17:46

hehee

koliko god pojedini gradjani BiH ne zelili da se ukine rs, to ce se desiti, prije ili kasnije...i mislim da je to dobar razlog da gledamo u svjetliju buducnost!

spreca
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Post by spreca » 19/03/2007 18:20

harka wrote:da sam ja neko,al eto nisam evo zasto bi ukinula i RS i Federaciju,zasto bi da bude jedna policija i zasto bi da bude jedna drzava BiH,jer bez obzira koliko mi negirali postoje dvije''drzave''.Ovo nije prvi slucaj a nece biti sigurno ni zadnji,to su svakodnevna desavanja u RS prema povratnicima.

PRIJEDOR – Bračni par Sefer i Hamša Forić iz prijedorskog povratničkog naselja Kamičani zadobili su teške tjelesne povrede nakon što su ih četvorica naoružanih razbojnika napali u subotu uveče u njihovoj porodičnoj kući.

Sefer Forić smješten je na Odjel hirurgije prijedorske bolnice zbog teških povreda glave, a njegova supruga je prebačena u Klinički centar Banjaluka, gdje se nalazi u šok-sobi u komatoznom stanju.

Pola sata prije ponoći, maskirana lica upala su u kuću i brutalno pretukla Sefera Forića (80), njegovu dvije godine mlađu suprugu Hamšu, a njihovog sina Rifeta (5l) vezali kaišem, a potom obmotali selotejp trakom.

Nakon upada u kuću bračni par razbojnici su tukli drvenim letvama zbog čega su zadobili teške tjelesne povrede.

Razbojnici su iz kuće Forićevih odnijeli više od 4.000 KM, sve lične dokumente i pasoše, nakon čega su se u nepoznatom pravcu odvezli automobilom pasat, koji je bio parkiran u garaži, a čiji je vlasnik Rifet Forić, koji živi u Hrvatskoj.

''Mladić a crnim kačketom na glavi tukao je mene, a drugi moju ženu, a šta mi je bilo sa sinom u tom momentu nisam znao'', prisjećao se nemilog događaja Sefer Forić, koji je sa suprugom prije petnaestak dana doputovao iz Engleske, u kojoj oboje privremeno borave.

Rifet Forić tvrdi da su u kuću četvorica naoružanih razbojnika najvjerovatnije upala kroz prozor.

''Spavao sam kada su me dvojica maskiranih digli iz kreveta, vezali me kaišem, a jedan mi je gurnuo pištolj u usta i tražio dokumente mog automobila'', kazao je Rifet ističući da su razbojnici od njega uzeli i 1.000 kuna, koje je imao uza se.

Prijedorska policija juče je izvršila uviđaj, a istraga o ovom događaju još je u toku.

Nezavisne

Nikad policija nece otkriti pocinioce jer seto radi organizovano,zato mile krkan ce radije dati sobstvene guzice al neda ukidanje policije mrske i nema prelaska entitetskih granica jer neko drugi moze pronaci bandu koju on stiti.Sve se bojim da ovo nece proci bez finala pa kome opanci kome obujci

borisdj

Post by borisdj » 19/03/2007 18:28

revolutia wrote:hehee

koliko god pojedini gradjani BiH ne zelili da se ukine rs, to ce se desiti, prije ili kasnije...i mislim da je to dobar razlog da gledamo u svjetliju buducnost!

Ajd nek neko od vas meni da svoje misljenje kako ce dogadjaji odvijati u buducnosti koji bi doveli do ukidajna RS kad svi mislite da ce se to dogoditi.
Znaci neka hipotetska situacija al nek bude realna.

Odmah da vam odgovorim
1.Saglasnost Srba - 0.0 % moguce
2.RAT - 0.1 % moguce (niko ga ne zeli a stranci ga nece dozvoliti a i nemamo cim voditi rat)
3.Nametanje medjunarodne zajednice - 0.2 % moguce (MZ nece samoinicijativno krsiti dejtonski mirovni sporazum a u SB-u bi Rusi stavili veto)

Prema tome neminovna realnost je da ce RS ostati.
Potpuno je nebitno da li vi to zelite i smatrate pravednim.
Sto prije to shvatite bice bolje za sve.
Mi jesmo strpljivi al svakom prekipi.
Vi vec 15 godina ukidate RS a jos vam nije jasno da je to Sizifov posao.
A vasi politicari vam lazu da ce upravo oni ukinuti RS.
To je isto kad ovi iz radikala kazu da ako danas dodju na vlast vec sutra ce RS biti nezavisna. Oce al malo sutra.

Zato da se mi manemo nezavisnosti a vi ukidanja pa ce mozda doci bolje sutra.

spreca

Post by spreca » 19/03/2007 18:29

Santos wrote:U potpunosti se slazem sa ovim.Jebala vas RS bavite se pravim problemima.Znaci svaki neuspjeh lose plate kriminal bilo bi bolje ali nemere zbog RS.Nesto mozda i nemoze ali vecina moze bolje i RS nema veze stim.Ne lazite.A to sto kazes da ce se vratit ,mozda 10% a ove koje ja poznajem u sarajevu i u dijaspori nema sansi da se vrate.Pa koce iz Sarajeva ili dijaspore nazad u Srebrenicu.Lazete narod lopovi bagro,nemocni ste da nesto uradite pa vam doslo da sve svalite na RS.

Da se je ovo nekim slucajem desilo tvom ocu,materi i bratu mislim da nebih ovako reagovao tudim kurcom po koprivi mlatiti je lahko a to sto nece niko da sevrati je bas taj razlog sto nema sigurnosti za svoj zivot.rs ce nestati htjeli mi to ili ne samo zato treba vremena

M.D.

Post by M.D. » 19/03/2007 18:39

I.......???

____

Lako je tebi pricati iz Sarajeva. Preseli malo u Banjaluku, Doboj, Gradisku, Srebrenicu i pricaj o ekonomiji. Ja sam sa podrucja tkz. "RS" i nikad se ne bih vratio sve dok postoji aparthejd zvani "RS".

Srbi cuvaju "RS" ko oko u glavi jer je to garant nemogucnosti povratka nesrba u okupirana podrucja. Pa ko ce se vratiti da mu "policija RS" radi o glavi a o poslovima za nesrbe da i ne govorimo? (to spada u naucnu fantastiku). Kao slag na tortu su i svakodnevne provokacije i vrijedjanja nesrba, a posebno Bosnjaka. Dva ocigledna primjera "srpske pravde" je nova pravoslavna crkva u dvoristu Fate Orlovic, te tuzba protiv Fate za raspirivanje mrznje. Drugi primjer je davanje bosnjackih imanja srpskim porodicama u Kotorskom kod Doboja te udaranje temelja srpske crkve na toj istoj zemlji koja je u bosnjackom vlasnistvu.

Kakva bolan ekonomija. Nema tu ekonomije dok se fasizam ne pobjedi. Ako ne vjerujes meni a ti se preseli u "RS" pa se sam uvjeri.

Borise, libo te racku nek je tebi dobro, a za Srbinom iz Zenice te zaboli dzon kao i za Bosnjakom i Hrvatom iz Banjaluke. Ali nicija nije do vijeka pa ni vasa!!! Eto Borise reci nam nesto o slucajevima Fate Orlovic i Kotorskom i kako to objasnjavas tu vasu pravdu u "RS", posebno kad se odnosi na nesrpsko pucanstvo, kojeg imate "u izobilju" (2-3 %).
Last edited by M.D. on 19/03/2007 18:59, edited 3 times in total.

spreca

Post by spreca » 19/03/2007 18:47

borisdj wrote:
revolutia wrote:hehee

Ajd nek neko od vas meni da svoje misljenje kako ce dogadjaji odvijati u buducnosti koji bi doveli do ukidajna RS kad svi mislite da ce se to dogoditi.
Znaci neka hipotetska situacija al nek bude realna.

Odmah da vam odgovorim
1.Saglasnost Srba - 0.0 % moguce
2.RAT - 0.1 % moguce (niko ga ne zeli a stranci ga nece dozvoliti a i nemamo cim voditi rat)
3.Nametanje medjunarodne zajednice - 0.2 % moguce (MZ nece samoinicijativno krsiti dejtonski mirovni sporazum a u SB-u bi Rusi stavili veto)

Prema tome neminovna realnost je da ce RS ostati.
Potpuno je nebitno da li vi to zelite i smatrate pravednim.
Sto prije to shvatite bice bolje za sve.
Mi jesmo strpljivi al svakom prekipi.
Vi vec 15 godina ukidate RS a jos vam nije jasno da je to Sizifov posao.
A vasi politicari vam lazu da ce upravo oni ukinuti RS.
To je isto kad ovi iz radikala kazu da ako danas dodju na vlast vec sutra ce RS biti nezavisna. Oce al malo sutra.

Zato da se mi manemo nezavisnosti a vi ukidanja pa ce mozda doci bolje sutra.

borisdj
srbi nece dati saglasnost na ukidanje rs (to je tvoje misljenje)
RAT moguc jer u rs nista drugo i ne rade nego da dode do nekih problema pa da pokusaju odvajanje ali bas na ovom mjesu su se grdno zajebali.

Nametanje MZ znamo kakvo je pa se time puno ne treba ni optercivati.

Radikali ce uskoro popusiti ali ako ne popuse onda ja iskreno zalim onaj normalni narod u Srbiji.

Post Reply