kada komentator kaze LIZI (umjesto ligi)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
clan007

kada komentator kaze LIZI (umjesto ligi)

Post by clan007 » 03/10/2006 09:38

Da i to je tacno, eto nam komentatora na nasim tv stanicama:

da ne ponavljam pogledajte topic http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=29170

u rubrici auto sport i biseri edisa jasarevica (TOPLO PREPORUCUJEM DA PROČITATE NEBULOZE; NEPISMENOST; i ne znam kako bi još to nazvao od gospodina Jašarevića).

A jos par bisera: Baho.....ekipa igra u formaciji 3-3-5-2, napominjem da se radi o fudbalu.

Baho opet:....momčad Razije Mujanović.....

Dakle: Šta mislite o komentatorima na BHT1, FTV, Mreža plus i OBN?

peco

Post by peco » 03/10/2006 10:00

sta reci, a da se covjek ne ispovraca dok misli o tome. kao neko ko dobro poznaje pravopis, ne mogu ocekivati da bas svi znaju kako se ne kaze "svo vrijeme", nego "sve vrijeme", ali mogu da na BHT1 u titlu ne stoji OLIMPISKIH IGARA. ili da neko od rukovodstva ntv hayat napokon shvati da momak koji prenosi utrke formule 1 u svom obrazovanju nije dobacio dalje od prelistavanja EXPRESS magazina.
toplo se nadam da razlog lezi u nemanju novaca kojim bi se platili lektori. ipak, ako je to razlog, postavlja se pitanje kako ti ljudi prolaze testove prilikom zaposljavanja. ko su njihovi nadredjeni koji to ne primjecuju.
ili gospodjica (ili gospodja) sa hayata koja kaze da su oni VRIJEDJELI. ma odakle te gluposti???? ko im je rakao da se kaze SLIJEDECE??? to je potpuno neispravno. mislim da u nepismenosti prednjace HAYAT i OBN, zatim BHT1, potom FTV.

clan007

Post by clan007 » 03/10/2006 11:31

peco wrote:sta reci, a da se covjek ne ispovraca dok misli o tome. kao neko ko dobro poznaje pravopis, ne mogu ocekivati da bas svi znaju kako se ne kaze "svo vrijeme", nego "sve vrijeme", ali mogu da na BHT1 u titlu ne stoji OLIMPISKIH IGARA. ili da neko od rukovodstva ntv hayat napokon shvati da momak koji prenosi utrke formule 1 u svom obrazovanju nije dobacio dalje od prelistavanja EXPRESS magazina.
toplo se nadam da razlog lezi u nemanju novaca kojim bi se platili lektori. ipak, ako je to razlog, postavlja se pitanje kako ti ljudi prolaze testove prilikom zaposljavanja. ko su njihovi nadredjeni koji to ne primjecuju.
ili gospodjica (ili gospodja) sa hayata koja kaze da su oni VRIJEDJELI. ma odakle te gluposti???? ko im je rakao da se kaze SLIJEDECE??? to je potpuno neispravno. mislim da u nepismenosti prednjace HAYAT i OBN, zatim BHT1, potom FTV.

U potpunosti se slažem sa tobom, samo ovo u vezi nemanja novca, ja mislim da ima dovoljan broj pametnih i sposobnih ljudi koji bi i za taj novac vrlo rado ali i profesionalno i stručno obavljali svoj posao na zadovoljstvo svih nas.

Ali pogledaj komentare člana Alden fan u diskusiji pod Auto moto, i ja mislim ako su svi ovakvi onda mislim da se ništa neće niti mijenjati u ovoj oblasti. Na veliku žalost mene i tebe i stotina nama sličnih, nadam se i hiljada.

Locked