KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#26 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Neradnik »

Cudno je mislim sta imas sklanjat slike odjednom kao da nemas pravo imat slike iz dana kad nisi bio sirotinja.Ko nama garantuje da sutra prekosutra necemo doci u tesku situaciju i sigurno nikom na pamet nebi pao fb i slike nego bi trazili rjesenja da izadjemo iz krize.Smrdi mi tu nesto opasno.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#27 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Sunrise00 »

ovoj zeni se pomagalo na forumu 2010 godine, bila je akcija, a znam da je i prije toga trazila pomoc i da joj se pomagalo...a ne znam otkad su slike :-?
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#28 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Neradnik »

E to nisam znao.Ma ko hoce moze provjeriti sve danas je to najlakse.Valjda i taj hajat nije toliko naivan da nasjeda na fore prije provjere kod doktora,komsija itd...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#29 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by valterbranisarajevo »

Ukucam u Google ime i prezime + prevara....Gdje je god šta sumnjivo bježim k'o đavo od....U suštini najviše mi je žao humanih ljudi koji pokrenu akciju, budu sami nasamareni a onda se na njih sruči gnijev naroda kao da su i oni sami učestvovali u prevari- a nigdje veze... :(

Bilo je toga puno, od stanovite gospođe iz Bihaća koju smo razotkrili, pa ona iz Tuzle koja je prevarila jedan tako ugledan medij kao što je Slobodna Evropa - nju su razotkrili na jednom portalu u njezinom gradu.

Mada bilo je i slučajeva da su se optužbe pokazale kao neosnovane (ne bih sada o tome - teška je priča i tragično je završila...)

Tako da čovjek stvarno ne zna kako da se postavi a da ne "ogriješi dušu". :(

Definitivno u ove prevare sa humanitarnim akcijama se moraju uključiti pravosuđe i policija, dok neko ne zaglavi u zatvoru polje humanitarnog rada će biti primamljivo za mnoge sa nečasnim namjerama...mi obični smrtnici možemo samo ići na rizik odnosno "halaliti" pare unaprijed..

Međutim šta očekivati kada i država sama trpa novac od humanitarnih akcija putem PDV-a i provizija na humanitarne telefone u svoje džepove..a u pitanju su ogromne pare..milioni... :oops:
Last edited by valterbranisarajevo on 05/12/2012 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#30 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Neradnik »

Nađoh iz 2009 tekst kaze:
Djeca nemaju ni za kiflu na velikom odmoru
Elvira Dedić (33) iz Sarajeva samohrana je majka dva odlikaša, Anela koji ide u šesti razred i Arnela, učenika trećeg razreda osnovne škole. Njih troje vrlo često imaju osjećaj da su napušteni od svih. Više su gladni nego siti, podstanari su u 34 kvadrata koje plaćaju 150 maraka mjesečno.

Elviri je prije nekoliko godina odstranjena dojka zbog karcinoma, primala je invalidninu, ali ni toga više nema. Od kada se razvela od muža, dječaci nemaju kontakt s ocem.

Snalazi se na razne načine da bi njena djeca imala bar približno kao njihovi vršnjaci. I oni bi na školskom odmoru trebali nešto pojesti. Bar kiflu iz obližnje pekare, ali Elvira često nema ni tih nekoliko desetina feninga.

- Dogovorim se s radnicima u pekari da upišu u teku kada djeca uzmu kiflu. Platim kada dobijem dječiji doplatak. Na birou sam. Teško je naći posao s osnovnom školom. Jedina primanja su 196 KM socijalne pomoći i ne mogu sastaviti kraj s krajem - kaže Dedić.

Priča nam da joj je došla opomena pred isključenje struje, frižider je prazan, djeca nemaju odjeću i obuću, a na vratima je zima.

- Radila bih bilo kakav posao, ali ne smijem zbog operacije. Jedina želja mi je da zaradim za djecu. Stariji sin trenira košarku. Škola košarke u kojoj treniraju izašla mi je ususret, pa ću za obojicu plaćati 40 KM. Moram ih skloniti s ulice - govori Elvira.

Žiroračun

Elvira Dedić živi u sarajevskom naselju Otoka u Gradačačkoj 104. Broj telefona na koji je oni koji joj žele pomoći mogu kontaktirati je 065/870-736. Račun na koji se može uplatiti novčana pomoć ovoj porodici kod UniCredit banke u KM je xxxxxxxxx
švrljo
Posts: 123
Joined: 04/08/2012 18:29

#31 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by švrljo »

Posto sam i sama pokrenula humanitarnu akciju za ovu porodicu, odlucila sam se malo bolje raspitati za ovu porodicu.
Ne grijesite se, njima je pomoc prijeko potrebna... toliko od mene, ostalo je na vama.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#32 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by TheMule »

valterbranisarajevo wrote:Ja sam se bezbroj puta opekao pa uvijek provjerim. Našao sam i ovo..ne mora značiti da je istina ali eto mislim da je dužnost da vas upozorim.. :(

http://www.haber.ba/vijesti/bih/24837-t ... -foto.html
To su teske optuzbe. Da li taj Haber ima kakve dokaze osim "neka citateljka" vidjela na fejsbuku? Gdje su joj dokazi? Kako da znamo da ta citateljka nema IQ veci od 50? Ova slika je bezveze, vidi se da je ta zena mnogo mladja u njoj...

Moze biti i jedno i drugo, ali uz optuzbe idu dokazi.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#33 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Sunrise00 »

TheMule wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ja sam se bezbroj puta opekao pa uvijek provjerim. Našao sam i ovo..ne mora značiti da je istina ali eto mislim da je dužnost da vas upozorim.. :(

http://www.haber.ba/vijesti/bih/24837-t ... -foto.html
To su teske optuzbe. Da li taj Haber ima kakve dokaze osim "neka citateljka" vidjela na fejsbuku? Gdje su joj dokazi? Kako da znamo da ta citateljka nema IQ veci od 50? Ova slika je bezveze, vidi se da je ta zena mnogo mladja u njoj...

Moze biti i jedno i drugo, ali uz optuzbe idu dokazi.
ja sam prenijela sto sam ja vidjela :) nemam dokaza koje bih mogla postaviti, ali je moje da vas upozorim
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Nisrin »

jedan od organizatora- seik od alipasinog- mi je rekao da je sve izmisljeno vezano za tekst sa habera i da su upoznati s tim, te da akcija zaista ima smisla jer je pomoc potrebna!

Znaci, Otoka, prosirenje preko puta tramvajske stanice u petak u 17h---donesite sta god imate, novac, hranu, odjecu, igracku itd
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#35 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by TheMule »

Sunrise00 wrote:
TheMule wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ja sam se bezbroj puta opekao pa uvijek provjerim. Našao sam i ovo..ne mora značiti da je istina ali eto mislim da je dužnost da vas upozorim.. :(

http://www.haber.ba/vijesti/bih/24837-t ... -foto.html
To su teske optuzbe. Da li taj Haber ima kakve dokaze osim "neka citateljka" vidjela na fejsbuku? Gdje su joj dokazi? Kako da znamo da ta citateljka nema IQ veci od 50? Ova slika je bezveze, vidi se da je ta zena mnogo mladja u njoj...

Moze biti i jedno i drugo, ali uz optuzbe idu dokazi.
ja sam prenijela sto sam ja vidjela :) nemam dokaza koje bih mogla postaviti, ali je moje da vas upozorim
Ma nekrivim ni tebe ni valtera, samo kazem, pisci clanka su napravili gresku. Kad su dobili upozorenje od nekog, onda su oni morali to istraziti licno ako zele da napisu tako nesto. To je prava zurnalistika.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#36 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Sunrise00 »

TheMule wrote:
Ma nekrivim ni tebe ni valtera, samo kazem, pisci clanka su napravili gresku. Kad su dobili upozorenje od nekog, onda su oni morali to istraziti licno ako zele da napisu tako nesto. To je prava zurnalistika.
ma ne govorim o clanku :)

nego...
neko meni jako blizak je ovoj porodici pomagao jedno vrijeme svakih 2-3 mjeseca (kupovali velike kolicine hrane.. i ja sam cesto bila ukljucena u pomaganje i isla u posjete) i nakon nekog vremena su skontali da tu ipak ima nesto sumnjivo... od toga da ona ima svjeze uradjene pramenove, do toga da je vidjena kako prosi na vise mjesta sa skroz malim djetetom koje definitivno nije niti jedan od njenih sinova

moje je da kazem, a valjda ima forumasa koji me znaju i koji znaju da stvarno ne bih lagala o ovim stvarima, ja vam samo govorim ono sto znam :)
švrljo
Posts: 123
Joined: 04/08/2012 18:29

#37 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by švrljo »

Sunrise00 wrote:
TheMule wrote:
Ma nekrivim ni tebe ni valtera, samo kazem, pisci clanka su napravili gresku. Kad su dobili upozorenje od nekog, onda su oni morali to istraziti licno ako zele da napisu tako nesto. To je prava zurnalistika.
ma ne govorim o clanku :)

nego...
neko meni jako blizak je ovoj porodici pomagao jedno vrijeme svakih 2-3 mjeseca (kupovali velike kolicine hrane.. i ja sam cesto bila ukljucena u pomaganje i isla u posjete) i nakon nekog vremena su skontali da tu ipak ima nesto sumnjivo... od toga da ona ima svjeze uradjene pramenove, do toga da je vidjena kako prosi na vise mjesta sa skroz malim djetetom koje definitivno nije niti jedan od njenih sinova

moje je da kazem, a valjda ima forumasa koji me znaju i koji znaju da stvarno ne bih lagala o ovim stvarima, ja vam samo govorim ono sto znam :)
To je njeno dijete koje ima 3 godine.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#38 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Sunrise00 »

švrljo wrote:
Sunrise00 wrote:
TheMule wrote:
Ma nekrivim ni tebe ni valtera, samo kazem, pisci clanka su napravili gresku. Kad su dobili upozorenje od nekog, onda su oni morali to istraziti licno ako zele da napisu tako nesto. To je prava zurnalistika.
ma ne govorim o clanku :)

nego...
neko meni jako blizak je ovoj porodici pomagao jedno vrijeme svakih 2-3 mjeseca (kupovali velike kolicine hrane.. i ja sam cesto bila ukljucena u pomaganje i isla u posjete) i nakon nekog vremena su skontali da tu ipak ima nesto sumnjivo... od toga da ona ima svjeze uradjene pramenove, do toga da je vidjena kako prosi na vise mjesta sa skroz malim djetetom koje definitivno nije niti jedan od njenih sinova

moje je da kazem, a valjda ima forumasa koji me znaju i koji znaju da stvarno ne bih lagala o ovim stvarima, ja vam samo govorim ono sto znam :)
To je njeno dijete koje ima 3 godine.
cekaj cekaj, pa ona ima 2 sina, otkud sad to dijete od 3 godine?
ne spominje se nigdje u prici :-?

da ne pricam o tome kako sam upoznala elviru 2010 u akciji koja je organizovana na forumu i kako tada nije bilo nikakve price o trecem djetetu :roll:

nije mi u interesu da se ne pomogne nekome kome je pomoc prijeko potrebna ali bi mi bilo jako krivo da novac dobronamjernih forumasa zavrsi u pogresnim rukama...neka pomogne svako ko hoce, moje je da kazem ono sto ja znam :)
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#39 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Neradnik »

Vidis stanca djecu a vamo kuka kako im nema sta dat da jedu.Sama pravi sirotinju od sirotinje.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#40 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Sunrise00 »

Gospodin_bez_kravate wrote:Vidis stanca djecu a vamo kuka kako im nema sta dat da jedu.Sama pravi sirotinju od sirotinje.
ma ne spominje ovo trece dijete nigdje :roll:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#41 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Neradnik »

Normala zna da bi tako samo skocila sebi usta a dje li je to djete ptice znaju.Sto se friza tice i pramenova mozda joj je neko dzaba odradio to ne treba bit mjerilo.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#42 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by valterbranisarajevo »

Ja ovo upozorenje nisam postavio da bih spriječio akciju, nego da upozorim humane ljude koji organizuju pomoć da sve dobro provjere i reaguju ako nešto nije istina. Bilo bi mi stvarno žao da neko ko želi da pomogne ljudima u nevolji kasnije sam doživi neugodnosti od prevarenih građana. Stvarno je ružno kada ljude koji nisu ništa krivi optužuje: vi ste nas navukli, vi dijelite pare....Da nisam bio svjedok tih ružnih scena ne bih ni reagovao..Ljudi koji dolaze na forum sada imaju kompletnu priču i mogu sami po svojoj savjesti donijeti odluku da li da učestvuju u akciji ili ne...i to je dobro.

Međutim, šta sa ljudima koji su pročitali članak sa Habera a ne dolaze ovdje? Takvih sigurno ima mnogo, i za njih je to još uvijek prevara. Neko od njih može npr. doći za vrijeme akcije prikupljanja pomoći i reći : „vi varate narod“. Možda bi najbolje bilo poslati jedan demant portalu. Ima onaj neki zakon (mislim da je o informisanju) po kojem su oni dužni to objaviti. Primjetio sam, za sada, da je ovu priču objavio još jedan portal – Doznajemo...( a možda još neko – treba proguglati malo)

Eto puno sreće... :dance:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#43 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by Cholina_Lokica »

Kako ce ovo biti k'o sa onom iz Svrakina... Samo sto ova svako malo odradi akciju :-)
dzungla
Posts: 55
Joined: 07/12/2012 12:57

#44 Re: KAD MAJKA SINU ZA ROĐENDAN NE MOŽE KUPITI NI BOMBONU!!!

Post by dzungla »

registrovala sam se maloprije kad sam vidjela da je pokrenuta ova tema .prije svega da kazem da sam i sama bila svjedok brojnih akcija koje su pokrenute za Elviru i njenu djecu , ne samo ovdje nego i od nasih ljudi koji zive u Americi .glupo je sada pisati iznose novca , kolicine garderobe i kurbanskog mesa i novaca za ekskurziju .ne kazem ja da ne treba , nemojte me pogresno shvatiti , treba , ali isto tako ne mozemo mi njoj dati novaca koliko njoj treba . i medu nama ima onih koji jedva spajaju kraj sa krajem i gledamo svaki fening , gdje ga trosimo .znam da je sevap i da treba , ali hocu da kazem da je ista Elvira malo i ofursatila u zadnje vrijeme . ako sam se ogrijesila na moju dusu . i nemojte me odmah ruziti :-D
Post Reply