Kad ce se Srbi suociti sa zlocinima ?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
pesak

Kad ce se Srbi suociti sa zlocinima ?

Post by pesak » 06/06/2007 13:00

Sta mislite ?Kada ce shvatiti da je nacionalisticka politika pogubna i da su napravili teska sr.....a...kada ce Srbi postati normalan narod /mislim da nije bolestan od nacionalizma/ . Kada ce prihvatiti civilizacijske ili makar hriscanske tekovine koje govore o tome da nije dobro ubiti, ukrasti, slagati...?
Da li mislite da je to uopste moguce da se desi Srbima/vecini Srba/ ? Koje godine ?Kad otprilike ?
Mislite li da ima buducnosti za Srbe ukoliko to ne urade ?
Koji je nacin za suocavanje Srba sa zlocinackom politikom u poslednjih 20 godina ?
Mislite li da sam srbomrzac kad ovako pitam ?

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 06/06/2007 13:14

Realno nikad.

Ali nisu Srbi jedini svjetski narod sa takvim problemom.

klixober

Post by klixober » 06/06/2007 13:17

Sto duze vrijeme prolazi sve teze i teze.Ako Karadzic i Mladic ne budu uhapseni sumnjam da cemo ikada izgraditi normalne odnose BiH-Srbija i sumnjam da ce ikada zdrave snage pobijediti u Srbiji ukoliko se dva glavna zlocinca ne osude.
Ovako samo srljamo u novi rat.

voajer

Post by voajer » 06/06/2007 14:01

Ne slazem se da su Srbi nenormalan narod, pa makar danas i bila cinjenica da je vecina sklona u najmanju ruku cudnim shvatanjima sebe i svijeta u kojem se nalaze. Generalizacije ove vrste t zapravo priblizavaju onome cemu se navdno cudis.

A sto se tice silaska sa Velikosrpskog konja, to ce se desiti one sekunde kada bude nedvosmisleno jasno da je ta ideja neizvodiva, odnosno kad RS kao etnicki cista (ociscena) Srpska teritorija napokon bude ukinuta.
Trenutno Velikosrbi vide BiH kao posljednju mogucnost da nesto dobiju za 20 godina ubijanja i trovanja dusa, kad i to pokrije prasina niko se vise nece moci motivisati da prdi u prasinu.
Tek nakon promjene tona iz Hrvatske su se zapadni jastrebovi utisali i normalan svijet je mogao isplivati na povrsinu.

pesak

Post by pesak » 06/06/2007 14:33

Ne mogu da vam opisem koliko mi je dosta nacionalistickih budalastina. To dozivljavam kao neku zaraznu, opaku bolest, izopacenost, nenormalnost. U tom smislu sam mislila ...ne znam sta bi mogao obican mali covek, kao ja, da ucini .. :(

Abu FEED el-Castro

Re: Kad ce se Srbi suociti sa zlocinima ?

Post by Abu FEED el-Castro » 06/06/2007 14:43

pesak wrote:Sta mislite ?Kada ce shvatiti da je nacionalisticka politika pogubna i da su napravili teska sr.....a...kada ce Srbi postati normalan narod /mislim da nije bolestan od nacionalizma/ . Kada ce prihvatiti civilizacijske ili makar hriscanske tekovine koje govore o tome da nije dobro ubiti, ukrasti, slagati...?
Da li mislite da je to uopste moguce da se desi Srbima/vecini Srba/ ? Koje godine ?Kad otprilike ?
Koji je nacin za suocavanje Srba sa zlocinackom politikom u poslednjih 20 godina ?

Nisi ti srbomrzac samo imas pogresno mjesto prijave boravka.. :D

Moje misljenje, onako realno, objektivno, historijski sagledano zadnjih 500-tinjak godina: nikad!

A sad bez sale: nikad.
:roll: :-?

voajer

Post by voajer » 06/06/2007 14:47

Hej, pa ti iz Beograda
Sta bilo ko od nas moze da uradi?

Problem nacionalizma, kao i problem svake druge ideologije je da ideoloska dogma zamjenjuje eticke vrijednosti. Tako dolazis u situaciju da raspravljas sa "ideolozima" iako sa njima nemas osnovnu zajnicku saglasnost o zlu i dobru (ideologije opravdavaju zlo kao nesto neophodno da bi se doslo do cilja, odnosno "na putu ka uzvisenom cilju nije moguce uciniti nikakvo zlo akamoli zlocin") U takvim uslovima je rasprava besmislena.
Preostaje politicka borba, glasanje i verbalno i smisleno ismijavanje idiotskih ideja...

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 06/06/2007 14:51

Jedini način je taj da "tvoja" politička opcija privuče pod svoj kišobran puno više ljudi nego što ih sada ima. Znači ti tu možeš puno uraditi. Dolaze nove generacije, novi birači, koje treba usmjeriti da razmišljaju kako treba, odnosno izvući ih iz ralja radikala i ostale nacionalšovinističke bande.. :)

Maraschino
Has thanked: 40 times
Been thanked: 14 times

Post by Maraschino » 06/06/2007 15:21

pesak wrote:Ne mogu da vam opisem koliko mi je dosta nacionalistickih budalastina. To dozivljavam kao neku zaraznu, opaku bolest, izopacenost, nenormalnost. U tom smislu sam mislila ...ne znam sta bi mogao obican mali covek, kao ja, da ucini .. :(

zarovi glavu u p(ij)esak :D

Lako je meni za one preko Drine.Polako dolaze tobe osim radikala,SPO-a,SPS-a,DSS-a,NS-a ...ali problem su ovi iz RS-a sto su se borili i stvarali RS preko rusenja,logora,silovanja,ubijanja pa cak i genocida.Oni su veci problem sa fiks idejom da to moraju sacuvati sto je na krvi stvoreno i oteto.Ja bih se toga stidjeo ali kao sto kaze narodna "Cega se pametan stidi..."
Ja se nikada nisam borio za BiH nego sam je branio od fasista koji su je htjeli unistiti.Ta borba i dan-danas traje ali bez mene izuzev ovako virtuelno. :-D
Kada ce priznati sta su uradili? Nikada,a mozda ni tada. Dok oni rasciste prvo sa Turcima,Austro-ugarskom,Njemackom pa tek onda ce mo mi doci na red. :(

hejter

Post by hejter » 06/06/2007 15:45

Previse je istorije u glavama srba! Toliko se daleko ide, da je to meni strasno. Neko rece, prvo se raskrstiti s turcima pa austro-ugarima, pa ustasama pa cetnicima pa partizanima pa goranima pa vise ni ja ne znam sa kim, sto je totalno besmisleno! Nema razmisljanja naprijed vec se samo vracaju unazad!
Ali, vidim neke snage da vuku naprijed kao sto su LDP i koalicija, djelimicno DS i to je to... mada su jos uvijek jake retrogradne snage SRS, SPS, DSS, NS i razni SSSSSSSSSS

jugoistocnjak

Post by jugoistocnjak » 06/06/2007 15:55

Da bi se neki cilj ostvario, mora se raditi na njemu. Zvanicna politika RS-a i Srbije ne radi na tome da se sazna istina, vec da se u istoriji pronadje dovoljno primjera (makar i krivotvorenih) koji ce opravdati sve ono sto su oni uradili i jos uvijek rade.
Svaka cast "Zenama u crnom", i onih rijetkim intelektualcima koji priznaju sve ono sto je zvanicni Beograd radio posljednjih 20 godina.
Cini mi se da sam to cuo od Nijaza Durakovica (nisam siguran) kad su ga pitali o mogucnosti pomirenja i pojave katarze kod srpskog naroda. On je odgovorio:"Pa ljudi moji oni se nama jos svete za Kosovo, iako mi nemamo nikakve veze ni sa Kosovom ni sa Turcima. Oni prvo znaci treba da raskrste s tim, pa tek onda sa ostalim ratovima koje su vodili. Veliki sam pesimista."

pesak

Post by pesak » 06/06/2007 17:41

Karla Del Ponte je danas gost Poligrafa na tvb92. u 19 h.

hejter

Post by hejter » 06/06/2007 17:46

pesak wrote:Karla Del Ponte je danas gost Poligrafa na tvb92. u 19 h.

Moze li se skinut taj intervju preko web stranice b92?

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 06/06/2007 17:56

pesak wrote:Ne mogu da vam opisem koliko mi je dosta nacionalistickih budalastina. To dozivljavam kao neku zaraznu, opaku bolest, izopacenost, nenormalnost. U tom smislu sam mislila ...ne znam sta bi mogao obican mali covek, kao ja, da ucini .. :(

Zavisi od kreativnosti, mogucnosti i hrabrosti pojedinca. Mozes pokrenuti i odrzavati internet stranicu srpsko-bosanskog prijateljstva, mozes osnovati nevladino udruzenje gradjana koje bi za cilj imalo promociju tog prijateljstva, mozes stupiti u kontakt sa srpskim knjizevnicima, a koji bi u nekom od parkova tvog grada jednom mjesecno odrzavali kulturno vece s istom tematikom. Sve zavisi od kreativnosti, mogucnosti i hrabrosti pojedinca.

pesak

Post by pesak » 06/06/2007 18:01

voajer wrote:Hej, pa ti iz Beograda
Sta bilo ko od nas moze da uradi?

Problem nacionalizma, kao i problem svake druge ideologije je da ideoloska dogma zamjenjuje eticke vrijednosti. Tako dolazis u situaciju da raspravljas sa "ideolozima" iako sa njima nemas osnovnu zajnicku saglasnost o zlu i dobru (ideologije opravdavaju zlo kao nesto neophodno da bi se doslo do cilja, odnosno "na putu ka uzvisenom cilju nije moguce uciniti nikakvo zlo akamoli zlocin") U takvim uslovima je rasprava besmislena.
Preostaje politicka borba, glasanje i verbalno i smisleno ismijavanje idiotskih ideja...

Bas si lepo objasnio. :) Hvala. Ne znam sta bi sa zakonom sto ga je pominjao Canak , po kome bi bilo krivicno delo relativizacija zlocina ?Islo bi se u zatvor...mozda je to jedino resenje...jer , stvarno, rasprave nema, bas iz razloga koje si naveo.
Mogu slobodno da kazem da su cak i u ldp-u i ds-u , clanovi uglavnom slepi za pocinjene zlocine i to me vrlo obeshrabruje. Ono sto prica vrh stranke sto se tice suocavanja sa zlocinima, nema podrsku medju clanstvom. Ovde je potpuno poremecen sistem vrednosti zbog nacionalizma. Cak te sprecavaju da nesto ucinis po tom pitanju, unutar stranke. :(

pesak

Post by pesak » 06/06/2007 18:12

Jastreb35 wrote:

Zavisi od kreativnosti, mogucnosti i hrabrosti pojedinca. Mozes pokrenuti i odrzavati internet stranicu srpsko-bosanskog prijateljstva, mozes osnovati nevladino udruzenje gradjana koje bi za cilj imalo promociju tog prijateljstva, mozes stupiti u kontakt sa srpskim knjizevnicima, a koji bi u nekom od parkova tvog grada jednom mjesecno odrzavali kulturno vece s istom tematikom. Sve zavisi od kreativnosti, mogucnosti i hrabrosti pojedinca.

Super su ti ideje ! :) Sto po parkovima ? Mozemo u neki kafic ... :)

liberal

Post by liberal » 06/06/2007 18:17

jedno pitanje
vidim svi su ovdje opcinjeni srbima i njihovom genocidnoscu ...samo me interesuje jedna stvar.
koji narod u istoriji svoga postojanja nije bio genocidan?
dali stvarno mislite da su se te "genocidnosti" odrekli njemci,britanci,francuzi,italijani, turci.......da amerikance ne spominjem i postali normalni narodi
prije nego odgovorite pogledajte malo sta su ti narodi radili u proslosti, sta rade u sadasnje doba pod isprikom demokratizacije i ostalih sarenih laza

pesak

Post by pesak » 06/06/2007 18:21

hejter wrote:
pesak wrote:Karla Del Ponte je danas gost Poligrafa na tvb92. u 19 h.

Moze li se skinut taj intervju preko web stranice b92?

moze, moze...

noc i dan,dan i noc

Post by noc i dan,dan i noc » 06/06/2007 18:23

pesak wrote:Sta mislite ?Kada ce shvatiti da je nacionalisticka politika pogubna i da su napravili teska sr.....a...kada ce Srbi postati normalan narod /mislim da nije bolestan od nacionalizma/ . Kada ce prihvatiti civilizacijske ili makar hriscanske tekovine koje govore o tome da nije dobro ubiti, ukrasti, slagati...?

Shvatice onda,kada i svi ostali.Po cemu su to Srbi veci zlocinci od ostalih,...zar ste zaboravili svoja nedela,...samo tudja pamtite.S'obzirom da si iz Beograda,verovatno dobro znas nedela ostalih,...mislim i na Hrvate i na Muslimane.I po cemu si ti to bolja od ostatka Srbije?Zasto zivis u njoj kada ti je tako lose?
Zlocini su bili i jos uvek su na svim stranama - zar si to zaboravila?

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 06/06/2007 18:32

noc i dan,dan i noc wrote:Shvatice onda,kada i svi ostali.Po cemu su to Srbi veci zlocinci od ostalih,...zar ste zaboravili svoja nedela,...samo tudja pamtite.S'obzirom da si iz Beograda,verovatno dobro znas nedela ostalih,...mislim i na Hrvate i na Muslimane.I po cemu si ti to bolja od ostatka Srbije?Zasto zivis u njoj kada ti je tako lose?

Evo nam i neočekivani tip gosta. :D

Heli Kopter

Post by Heli Kopter » 06/06/2007 18:35

Nakon otprilike 3 generacije po odvajanju kosova.

noc i dan,dan i noc

Post by noc i dan,dan i noc » 06/06/2007 18:36

cyprus wrote:
noc i dan,dan i noc wrote:Shvatice onda,kada i svi ostali.Po cemu su to Srbi veci zlocinci od ostalih,...zar ste zaboravili svoja nedela,...samo tudja pamtite.S'obzirom da si iz Beograda,verovatno dobro znas nedela ostalih,...mislim i na Hrvate i na Muslimane.I po cemu si ti to bolja od ostatka Srbije?Zasto zivis u njoj kada ti je tako lose?

Da,...pa.

noc i dan,dan i noc

Post by noc i dan,dan i noc » 06/06/2007 18:37

cyprus wrote:

A kakvi su to ocekivani tipovi gostiju?

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 06/06/2007 18:37

noc i dan,dan i noc wrote:

Shvatice onda,kada i svi ostali.Po cemu su to Srbi veci zlocinci od ostalih,...zar ste zaboravili svoja nedela,...samo tudja pamtite.S'obzirom da si iz Beograda,verovatno dobro znas nedela ostalih,...mislim i na Hrvate i na Muslimane.I po cemu si ti to bolja od ostatka Srbije?Zasto zivis u njoj kada ti je tako lose?

Samo sto su srbi sistematski radili.
Opet tipicno pro-srpsko izjednacavanje zlocina... srebrenica? genocid? Pa citav svijet je osudio srbe zbog "genocida", samo srbi to ne priznaju.

addem

Post by addem » 06/06/2007 18:41

Srbi se nece nikad suociti sa svojim zlocinima.

Post Reply