K A R A Đ O R Đ E V O

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
zovemsecrveni

K A R A Đ O R Đ E V O

Post by zovemsecrveni » 25/04/2011 14:50

:sax:
Last edited by zovemsecrveni on 09/11/2011 22:18, edited 1 time in total.

escobar__
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times

Re: K A R A Đ O R Đ E V O

Post by escobar__ » 25/04/2011 14:53

Mazohisti.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 25/04/2011 15:06

Kad Suljo kaže da nevalja onda nevalja

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110425048

bosnovizija

Post by bosnovizija » 25/04/2011 15:07

Objavljeno 25.04.2011. u 12:53

Željko Komšić
"U Karađorđevu će biti otvorena mnoga nezgodna pitanja"
Trilateralni sastanak država BiH, Srbije i Turske koji će biti održan 26. aprila u Karađorđevu prilika je da se otvoreno porazgovara o brojnim pitanjima, izjavio je danas u Sarajevu član Predsjedništva BiH Željko Komšić.

Komšić je istakao da "ima puno nezgodnih pitanja koja će biti otvorena", prije svega pitanje postupaka nekih srbijanskih zvaničnika.

"Ovdje prvenstveno mislim na ministra Vuka Jeremića koji je prešao sve granice dobrog ukusa. On se već duže vrijeme miješa u unutrašnje odnose u BiH, u posljednje vrijeme vrlo otvoreno", rekao je Komšić.

Tema razgovora, potvrdio je Komšić, bit će i hapšenje državljanja BiH po potjernicama iz Srbije.

Na pitanje zašto baš sastanak u Karađorđevu Komšić je odgovorio "baš zato da se vampirima prošlosti pokaže da nisu uspjeli u onome što su naumili".
Izvor: Sarajevo-x.com
Katastrofa za mjesto sastanka. Još jedna provokacija! Dokle? :oops: Ne znam šta reći nakon izjave velikog patriote G-dina Željka Komšića.

jefferson

Post by jefferson » 25/04/2011 15:36

Ma da, sve je u mjestu dogovaranja.
Jbt o kakvim glupostima se trosi i vrijeme i snaga. Eto to nam je najveci problem u drzavi.

bosnovizija

Post by bosnovizija » 25/04/2011 15:49

jefferson wrote:Ma da, sve je u mjestu dogovaranja.
Jbt o kakvim glupostima se trosi i vrijeme i snaga. Eto to nam je najveci problem u drzavi.

Pročitaj prvi post ove teme.

Prpa.ba
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Post by Prpa.ba » 25/04/2011 15:54

Uvijek se kod nas vise paznje posvecivalo formi nego sustini. :-) Ni ovo nije izuzetak. Pljuvanje cu ipak sacuvati za poslije sastanka. :D

AliceInChains

Post by AliceInChains » 25/04/2011 16:02

Ko zna, mozda ce se otvoriti u Kardordevu pitanje statusa Sandzaka, Vojvodine i Srpske Krajine u HR? :mrgreen:

Kara(mo )ĐorĐevo :mrgreen:

zovemsecrveni

Post by zovemsecrveni » 25/04/2011 16:10

:sax:
Last edited by zovemsecrveni on 09/11/2011 22:19, edited 1 time in total.

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 25/04/2011 16:12

Prpa.ba wrote:Uvijek se kod nas vise paznje posvecivalo formi nego sustini. :-) Ni ovo nije izuzetak. Pljuvanje cu ipak sacuvati za poslije sastanka. :D

:thumbup: :thumbup: Pljuvacke uvjek mogu producirati i kad cujem zakljucke iz Crnog Djordjeva!Komso uopste
u svojim izjavama ne odaje utisak covjeka koji tamo ide da pije kafu i da se smjeska "miroljubivim" susjedima,
naprotiv!A Bakir ako se kome tamo izvine,sta ce,morao je!Moc navike je gadna stvar!!!! :D

Bokas

Post by Bokas » 25/04/2011 16:16

prljavi Hare wrote:
Prpa.ba wrote:Uvijek se kod nas vise paznje posvecivalo formi nego sustini. :-) Ni ovo nije izuzetak. Pljuvanje cu ipak sacuvati za poslije sastanka. :D

:thumbup: :thumbup: Pljuvacke uvjek mogu producirati i kad cujem zakljucke iz Crnog Djordjeva!Komso uopste
u svojim izjavama ne odaje utisak covjeka koji tamo ide da pije kafu i da se smjeska "miroljubivim" susjedima,
naprotiv!A Bakir ako se kome tamo izvine,sta ce,morao je!Moc navike je gadna stvar!!!! :D

Ma da, Komsa ce da zapreti Tadicu i Gulu da ce dobiti po prstima :lol:

Niko pojma nema sta su razgovarali Sloba i Tudjman u Karadjordjevu, niti su sta izjavili posle, niti postoji fono ili video snimak razgovora. O svemu tome se tek posle suskalo, i to posredno, preko likova koji u razgovoru nisu ni ucestvovali, nego su nesto naculi.

Posle toga se nije krenulo u podelu BiH, nego je sravnjen Vukovar i mnogi hrvatski gradovi, posle toga su Hrvati glasali za nezavisnu BiH.

Fantasticno je koliko propaganda uradi svoje, niko da se pita dal postoji neki osnovni rezon u svemu, nego umesto glave misli tv kutija.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 25/04/2011 16:23

Prije 20 godina u Karađorđevu su se sastali Slobodan Milošević, zvani Balkanski Kasapin i Franjo Tuđmanin Krivousti da se dogovore.

Neposredno poslije rata novinari su pitali Stjepana Mesića šta su tamo radili njih dvojica?
Mesić je samrtno ozbiljan odgovorio novinaru:
-Pjevali su.
Na upitnik i uskličnik iznad novinarove glave ( :?: :!: ) i pitanje:
-Šta su pjevali?

-Nema te više Alija, duhovito je odgovorio Mesić.

Super mega narodnjački hit iz 1964.g. Hašima Kučuka - Hokija, dugokosog narodnjaka (Prvi počeo nositi frizuru Džordža Besta za vrijeme rigidnog socijalizma). Stotine hiljada pisama sedmično je primao Hoki od Jugoslovenki. Prva prava estradna mega zvijezda je bio Hašim Kučuk HOKI. Uz gitare na moru, ili na putovanju ćirom, svi su pjevali ovu tugaljivu pjesmu.
Rahmet duši, i Hokiju, i njegovom babi Aliji.
Hoki je poginuo u saobraćajnoj nesreći negdje u Vojvodini nakon rata.
:(

Sutra se opet sastaju u Karađorđevu. Šta li će pjevati i kome?
Moja želja je da Komšo otpočne, a kasnije prihvate i ostali pjesmu za M.D. od Elvisa J. Kurtovicha:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 25/04/2011 16:26

Po meni, Turska dolazi da spašava srbijansku ekonomiju što je premija za Bosnu. Pa-pa...pa-pa, Dodiče!
:-D :-D :-D

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 25/04/2011 16:38

PipiDugaDevetka wrote:Po meni, Turska dolazi da spašava srbijansku ekonomiju što je premija za Bosnu. Pa-pa...pa-pa, Dodiče!

I da podrzi referendum!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 25/04/2011 16:51

PipiDugaDevetka wrote:Po meni, Turska dolazi da spašava srbijansku ekonomiju što je premija za Bosnu. Pa-pa...pa-pa, Dodiče!

ne dolaze, nego lete... :D
Jat će ostati samo čarter kompanija

Potencijalnim strateškim partnerima Jata već je upućen oglasni tekst sa informacijama i tokom maja trebalo bi da u Srbiju da dođu predstavnici "Turkiš erlajnza"

turski zulum, nego sta

Bosnolog

Post by Bosnolog » 25/04/2011 17:04

Pored Bakira koji nije svjestan ni samog sebe treba voditi racuna da nas opet Turci ne izdaju i prodaju kao kada su dali Sandzak Berlinskim Kongresom toj istoj Srbiji,....

Ekonomski jacati nama neprijeteljsku Srbiju je protiv naseg nacionalnog interesa,..Ekonomsko jacanje Sandzaka je vec nesto drugo ;-)

Odabir mjesta odrzavanja je uvreda zrtava i ponizenje za BiH patriote,sto Komsic pokusava opravdati patriotskim sepurenjem je po meni losa predstava i uljepsavanje arogantne i cinicne Srbije,koja pored tog istog Karadordeva nastavlje politiku dogovor u njemu prije dvije decenije.Tadic nastavlja da cuva genocidasa i zlocinaca Mladica i suruje sa Cosicem i kamarom slicnih fasista.....

Moralo se usloviti svaka posjeta Srbiji izrucenjem Mladica Hagu kao i isporuka osudenih zlocinaca koje Srbija cuva i ne zatvara niti isporucuje BiH od odbjeglog Stankovica pa nadalje,.....Kakva normalizacija sa fasistickom i zlocinackom Srbijom koja odbija isporuciti Vucurevica i proganja Divjaka te druge rodoljube,....

Od ovog Sastanka ce iskljucivo Srbija i sumska profitirati,....Nije mi jasno sto je Komsic pristao na ponizenja i uvrede velikosrpskog Tadicevog rezima,Za babinog amatera me ne iznenaduje a cetnik Radmanovic je sve ovo ugovorio ;-)

Ovo Komsicevo prozivanje Jeremica je napuhavanje patriotskih balona i nista vise,...Mnogo bi bilo bolje da je tom istom Jeremiji propremio zaprsku u BiH od koje ce se znojiti kada got dode u BiH,.....ali to je vec neka druga tema,........

Bokas

Post by Bokas » 25/04/2011 19:26

Bosnolog wrote:

Pored Bakira koji nije svjestan ni samog sebe treba voditi racuna da nas opet Turci ne izdaju i prodaju kao kada su dali Sandzak Berlinskim Kongresom toj istoj Srbiji,....

Ekonomski jacati nama neprijeteljsku Srbiju je protiv naseg nacionalnog interesa,..Ekonomsko jacanje Sandzaka je vec nesto drugo ;-)

Odabir mjesta odrzavanja je uvreda zrtava i ponizenje za BiH patriote,sto Komsic pokusava opravdati patriotskim sepurenjem je po meni losa predstava i uljepsavanje arogantne i cinicne Srbije,koja pored tog istog Karadordeva nastavlje politiku dogovor u njemu prije dvije decenije.Tadic nastavlja da cuva genocidasa i zlocinaca Mladica i suruje sa Cosicem i kamarom slicnih fasista.....

Moralo se usloviti svaka posjeta Srbiji izrucenjem Mladica Hagu kao i isporuka osudenih zlocinaca koje Srbija cuva i ne zatvara niti isporucuje BiH od odbjeglog Stankovica pa nadalje,.....Kakva normalizacija sa fasistickom i zlocinackom Srbijom koja odbija isporuciti Vucurevica i proganja Divjaka te druge rodoljube,....

Od ovog Sastanka ce iskljucivo Srbija i sumska profitirati,....Nije mi jasno sto je Komsic pristao na ponizenja i uvrede velikosrpskog Tadicevog rezima,Za babinog amatera me ne iznenaduje a cetnik Radmanovic je sve ovo ugovorio ;-)

Ovo Komsicevo prozivanje Jeremica je napuhavanje patriotskih balona i nista vise,...Mnogo bi bilo bolje da je tom istom Jeremiji propremio zaprsku u BiH od koje ce se znojiti kada got dode u BiH,.....ali to je vec neka druga tema,........

Bole, kad pocnes tako u prvoj recenici, sve ostalo je isto tako - pogresno:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:S ... e_1878.jpg

Sandzak nikome Turci nisu dali, Sandzak je pripojen BiH odlukom Turaka, iako pre toga nikad nije bio u sastavu te zemlje, a povracen je u sastav Srbije posle Balkanskih ratova, kad su Turci oterani sa Balkana.

Turci evidentno imaju moc da uticu na Bosnjake, oni su pristali na Karadjordjevo, i niko nije pitao Komsu i Bakira dal oni na to pristaju, to je bio svrsen cin, pa sad kao vade kestenje iz vatre pricom da idu na to zlokopbno mesto da bi ga zakopali :)

Ajde neko da mi predoci bilo kakav dokaz da je u Karadjordjevu deljena BiH, bilo sta a da nije puko naklapanje, teorije zavere kakve su forsirane iz Bakirovih 60 minuta. Napisao sam iznad post gde pozivam da mi neko objasni elementarnu logiku daljih desavanja posle tog skupa u martu 1991.

popajic

Post by popajic » 25/04/2011 19:52

Bokas wrote:.....
Ajde neko da mi predoci bilo kakav dokaz da je u Karadjordjevu deljena BiH, bilo sta a da nije puko naklapanje, teorije zavere kakve su forsirane iz Bakirovih 60 minuta. Napisao sam iznad post gde pozivam da mi neko objasni elementarnu logiku daljih desavanja posle tog skupa u martu 1991.

Ma ja...Njofra i Slobo su pri onim dugim setnjama u Crnomdjordjevu razmjenjivali iskustva o uzgoju gljiva u BIH :-)
Rikno i Slobo u Hagu prije nego sto su predocili konkretne dokaze o izvrsenoj agresiji na tu istu BIH - znaci agresije nije ni bilo :?
Ah, te teorije zavere....mnogo pogana stvar 8)

udrch

Post by udrch » 25/04/2011 19:59

Sandžak ćemo mi opet pripojiti ako vi krenete prema Republici Šumskoj..

Bokas

Post by Bokas » 25/04/2011 20:00

popajic wrote:

Ma ja...Njofra i Slobo su pri onim dugim setnjama u Crnomdjordjevu razmjenjivali iskustva o uzgoju gljiva u BIH :-)
Rikno i Slobo u Hagu prije nego sto su predocili konkretne dokaze o izvrsenoj agresiji na tu istu BIH - znaci agresije nije ni bilo :?

Nemoj sad da spinujes, govorim o razgovorima u Karadjordjevu, posle cega je nastupila invazija na Hrvatsku sa svih strana, uzeta im je trecina zemlje.

Hoces reci da je Njofra mislio - ma slobodno nas vi napadnite, sravnite Vukovar, al kad to zavrsite, onda cemo mi da podelimo BiH, tako sto cu ja reci Hrvatima da glasaju za nezavisnost, i onda BiH kao takva bude priznata od svetskih sila, i postane clanica UN :-)

Ovo nije nuklearna fizika, ovo je 2+2... sto ne znaci da u toku rata nisu padali razni dogovori, svi su tu posle muljali, cak su i Alija i Dudakovic priznali da su trgovali sa Srbima.

Ali to nije tema, vec Karadjordjevo, i mitska prica o podeli BiH... to je budalastina.

jeza u ledja
Been thanked: 3 times

Post by jeza u ledja » 25/04/2011 20:05

Ovo je dogovor muslimana i pravoslavaca o podjeli hrvatskih teritorija. :D

Komrad

Post by Komrad » 25/04/2011 20:06

Bokas wrote:
Bosnolog wrote:

Bole, kad pocnes tako u prvoj recenici, sve ostalo je isto tako - pogresno:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:S ... e_1878.jpg

Sandzak nikome Turci nisu dali, Sandzak je pripojen BiH odlukom Turaka, iako pre toga nikad nije bio u sastavu te zemlje, a povracen je u sastav Srbije posle Balkanskih ratova, kad su Turci oterani sa Balkana.

Turci evidentno imaju moc da uticu na Bosnjake, oni su pristali na Karadjordjevo, i niko nije pitao Komsu i Bakira dal oni na to pristaju, to je bio svrsen cin, pa sad kao vade kestenje iz vatre pricom da idu na to zlokopbno mesto da bi ga zakopali :)

Gdje si ti ucio Historiju?
Sandzak kao Sandzak prije dolaska Turaka nije postojao
Vecina teritorija koja se tada a i sada nazivala i naziva Sandzak je bila u sastavu kraljevine Bosne do dolaska turaka

popajic

Post by popajic » 25/04/2011 20:08

Bokas wrote:....
Ali to nije tema, vec Karadjordjevo, i mitska prica o podeli BiH... to je budalastina.

Ko odrasta uz mitove drzi ih se ko pijan plota za vjeke vjekova :D Dokazano.U vise navrata .
Dijeliti BIH spada u mitske zelje.A da je to budalastina- jeste brate i te kakva :D
O Crnomdjordjevu sve najljepse :dance:

udrch

Post by udrch » 25/04/2011 20:09

Bokas wrote:
popajic wrote:

Nemoj sad da spinujes, govorim o razgovorima u Karadjordjevu, posle cega je nastupila invazija na Hrvatsku sa svih strana, uzeta im je trecina zemlje.

Hoces reci da je Njofra mislio - ma slobodno nas vi napadnite, sravnite Vukovar, al kad to zavrsite, onda cemo mi da podelimo BiH, tako sto cu ja reci Hrvatima da glasaju za nezavisnost, i onda BiH kao takva bude priznata od svetskih sila, i postane clanica UN :-)

Ovo nije nuklearna fizika, ovo je 2+2... sto ne znaci da u toku rata nisu padali razni dogovori, svi su tu posle muljali, cak su i Alija i Dudakovic priznali da su trgovali sa Srbima.

Muljali su Boki, jašta su nego muljali..
Samo se ti praviš naivan.. :bih:

udrch

Post by udrch » 25/04/2011 20:09

popajic wrote:
Bokas wrote:....

Ko odrasta uz mitove drzi ih se ko pijan plota za vjeke vjekova :D Dokazano.U vise navrata .
Dijeliti BIH spada u mitske zelje.A da je to budalastina- jeste brate i te kakva :D
O Crnomdjordjevu sve najljepse :dance:

:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:

Post Reply