JRT-Jugoslovenska radio i televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Sezam

#326 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Sezam » 26/07/2012 08:41

CVIKERASH wrote:
kix.ba wrote:Ima budala koje i nakon puno više godina oplakuju i raznorazne Hitlere i Staljine pa šta?

Ako je "tiraž" majica nekakav pojazatelj bilo gdje sem u nečijem tzv mozgu, onda su i Staljin i Mao neprikosnoveni, a ne bi me začudilo ni da Pol Pot ili Titov veliki prijayelj, ljudožder Idi Amin tu šiju idola raznoraznih ex-yu socijalnih parazita. I?

Tiraz majica djeluje sitnica.Ali kad dublje zaronis vidis da ipak nije.Pokazuje nesto.A to je postovanje! Tito je umro pocetkom 80tih a Alija 2003.godina.Ko se to danas sjeca Alije,ko to drzi njegove slike po kucama? Šajo vjerovatno i slicni njemu,
Tvoja komparacija TIta i Alije je besmislena. Sta ti zelis dokazati? Da je Tito vise omiljen u narodu od Alije? Vjerovatno jeste.

Poenta je, Istorija je pokazala da je Tito bio Jugoslavija, a da ce Bosne biti i sa i bez Alije.

:bih:

dezurni_ucenik

#327 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by dezurni_ucenik » 26/07/2012 11:40

Sezam wrote:
CVIKERASH wrote:
kix.ba wrote:Ima budala koje i nakon puno više godina oplakuju i raznorazne Hitlere i Staljine pa šta?

Ako je "tiraž" majica nekakav pojazatelj bilo gdje sem u nečijem tzv mozgu, onda su i Staljin i Mao neprikosnoveni, a ne bi me začudilo ni da Pol Pot ili Titov veliki prijayelj, ljudožder Idi Amin tu šiju idola raznoraznih ex-yu socijalnih parazita. I?

Tiraz majica djeluje sitnica.Ali kad dublje zaronis vidis da ipak nije.Pokazuje nesto.A to je postovanje! Tito je umro pocetkom 80tih a Alija 2003.godina.Ko se to danas sjeca Alije,ko to drzi njegove slike po kucama? Šajo vjerovatno i slicni njemu,
Tvoja komparacija TIta i Alije je besmislena. Sta ti zelis dokazati? Da je Tito vise omiljen u narodu od Alije? Vjerovatno jeste.

Poenta je, Istorija je pokazala da je Tito bio Jugoslavija, a da ce Bosne biti i sa i bez Alije.

:bih:

Ko ti je dao ovu drzavu ovakva kakva jeste i u ovim granicama?
Jel SDA 92.godine ?:lol:

Tiger 033

#328 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Tiger 033 » 26/07/2012 13:04

Sezam wrote:@avicena

svaka cast buraz, najjaci si na ovoj temi :thumbup:
Jarane ti ili se zajebajes ili ga ložiš, trece NE postoji :roll:

avicena

#329 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 14:00

"Prirodi je trebalo milion godina da od majmuna napravi čoveka, a komunizmu samo 50 da od čoveka ponovo napravi majmuna" (iz filma Profesionalac)

Velkoski

#330 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Velkoski » 26/07/2012 14:01

Balašević Image

zateznistub

#331 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by zateznistub » 26/07/2012 14:06

avicena wrote:"Prirodi je trebalo milion godina da od majmuna napravi čoveka, a komunizmu samo 50 da od čoveka ponovo napravi majmuna" (iz filma Profesionalac)

Tačno. A ovim danasnjim ni 20 da od majmuna naprave amebu. Ma kakvu amebu, nismo mi danas ni do amebe dogurali...

poznanik

#332 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by poznanik » 26/07/2012 14:18

avicena wrote:"Prirodi je trebalo milion godina da od majmuna napravi čoveka, a komunizmu samo 50 da od čoveka ponovo napravi majmuna" (iz filma Profesionalac)
A pojedincima 20-tak da od ljudi ponovo pravi majmune :oops:

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#333 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by sabina1 » 26/07/2012 14:19

avicena wrote:
tvsabina wrote:
Oh Bože kakve gluposti... ustvari u pravu si , kad bi Saveznici (bez partizana) shvatili šta četnici i ustaše rade oni bi smjesta naredili : NEKA NESTANU VELIKA SRBIJA I HRVATSKA VRATITE BOSNU !!! Ma šta naredili ? Oni bi poslali vojsku da nam pomogne , oni bi ginuli za nas.
E pa malo sutra !!! Oni nisu marili ni za Jugoslaviju a kamo li za malu BiH koja je nestala još 1929 a potpuno podijeljena 1939. Kako da ne. Saveznici bi se "slomili" pomažući. I Bosnu i Hercegovinu i Jugoslaviju je spasila NAŠA BORBA , naša želja da sačuvamo vlastitu zemlju i otjeramo okupatora. To je iscrtalo granice BiH i niko više.
Ma daj. Šta su znale zemlje istočnog bloka kao što su Mađarska ili Češka šta će ih snaći? Prag i Pešta se takmičili sa Bečom i Parizom. Možda bi bili baš nekakva konfederacija kao Švicarska gdje bi ipak bilo Bosne. Nije bez logike. Nagađamo i ti i ja.
tvsabina wrote:Zašto me ne pitaš za osnovna ljudska prava Bošnjakinja koja su donešena?
Zašto me ne pitaš za elektrifikaciju,
zašto me ne pitaš za obrazovanje i nauku,
zašto me ne pitaš za standard,
BOŠNJAKA I BOŠNJAKINJA?
Moram li se ja sada zahvaljivati ovim aktuelnim što imam mobilnu telefoniju, internet pa kablovsku i plinovod. Što je žena više nego ikada u skupštinskim klupama i nikada ih nije bilo više sa akademskim zvanjima i sl. Nemoj.
tvsabina wrote:Nema ćoška zemlje u kom nije asfalt. Ćoška.
Misliš danas ili onda? Onda nije bilo po selima, a danas ima i tamo. Imaju i uličnu rasvjetu i kanalizaciju i telefon čak.
tvsabina wrote:Sve do kraja 1941 u mnogim dijelovima BiH je postojala "miješana" vojska partizani i četnici. Krajem 1941 dolazi do RAZDORA između njih ne samo zbog ideologije već i zbog pomenutog koljaštva.
Ne vjeruješ svjedočenju jedne partizanke i jednog partizana? Opet...nemoj.
Ma ne,ne ČITAV SVIJET bi "stao" jer je Bosna nestala. To se desilo i 1929 i 1939..silne države su vijećale da se Bosna ponovo vrati i da bude nezavisna...to su bile noći i noći dogovora i to se desilo...kao čarobnim štapićem je Bosna ponovo vraćena a Tito i partizani su ustvari bili najobičniji banditi...

Vidi avicena. Zaista mi je žao što ti "argumenti" nisu na nivou osnovne škole , već na nivou predškolskog uzrasta.
Nema mnogo stvari sa kojima se u životu mogu pohvaliti ali našu HISTORIJU/ISTORIJU/POVIJEST sam prostudirala , imam je u malom prstu , imam u glavi tone i tone podataka o vladarima , godinama , smjenama društvenih sistema i to baš za BiH jer sam to voljela a tu ljubav su mi kao djevojčici prenijeli u porodici.
Možeš konsultovati dva google-a , sa mnom ne možeš voditi raspravu jer u glavi imam i najmanju sitnicu u istoriji države Bosne od pada Kraljevstva do danas.
Zato ću te najljubaznije zamoliti da ne troluješ ovu djecu glupostima ma kako ti emotivno vidio ulogu Jugoslavije odnosno BiH unutar iste jer je to tvoje privatno pravo. Tvoje privatno pravo NIJE da valjaš neistine o "štetnosti" Jugoslavije po Bosnu i Bošnjake upravo zbo nekog djeteta koje će možda ovo čitati. Za djecu je najvažnije da znaju ISTINU da bi sutra bila spremna za bilo kakva nova iskušenja (ne daj Bože) po našu zemlju. Sve naše ideološke suprotnosti su potpuno nebitne u ISTINITOM i korektnom pogledu na historiju naše zemlje...

Neću ti "konstantno" replicirati mada imam materijala "na tone" ali kad baš dotjeraš "cara do duvara" javit ću se..
Opet zbog one djece... :wink:

EDIT : Iskerno mi je žao što SDA nije mogla 50 godina nauke u ovoj zemlji pretvoriti u pamlfete preko noći . Da volimo i cijenimo i izučavamo NAUKU po prvi put u našem društvu je zaslužan a ko drugi nego Maršal Tito :mrgreen:
Last edited by sabina1 on 26/07/2012 14:22, edited 1 time in total.

StupskaBitanga

#334 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by StupskaBitanga » 26/07/2012 14:20

to Karleušo:)

saibaba

#335 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by saibaba » 26/07/2012 14:23

koja ba Jugoslovenska televizija ... Protiv sam svega sto ima YU u perfiksu
Hocel bit reprize dozvolite da se obratimo ?

sabina1

#336 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by sabina1 » 26/07/2012 14:25

StupskaBitanga wrote:to Karleušo:)
Kad mi pružiš podršku , srce mi je kao Amerikaaaaaaaaaaaaa :-D
Hvala Veliko ! :)

StupskaBitanga

#337 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by StupskaBitanga » 26/07/2012 14:32

tvsabina wrote:
StupskaBitanga wrote:to Karleušo:)
Kad mi pružiš podršku , srce mi je kao Amerikaaaaaaaaaaaaa :-D
Hvala Veliko ! :)
Meni je samo drago što se ti rukovodiš činjenicama i dokazima koji su nepobitni

avicena

#338 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 14:33

tvsabina wrote:
Vidi avicena. Zaista mi je žao što ti "argumenti" nisu na nivou osnovne škole , već na nivou predškolskog uzrasta.

Zato ću te najljubaznije zamoliti da ne troluješ ovu djecu glupostima ma kako ti emotivno vidio ulogu Jugoslavije odnosno BiH unutar iste jer je to tvoje privatno pravo.

Što se ti plašiš za djecu ako je to što ja radim na nivou predškolskog uzrasta? Naravno da ću svoje pravo zadržati i neću od tebe tražiti dozvolu. :mrgreen:

Zanimljivo svjedočenje jedne partizanke kako su skrivali od Čerčila da su komunisti.

johntra

#339 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by johntra » 26/07/2012 14:38

Sve za pet....Još samo napiši ko su autori ovih dokumentaraca sa HRT-a i odmah ćemo ti svi vjerovati da se 1992. godine zaista upalilo svjetlo...

sabina1

#340 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by sabina1 » 26/07/2012 14:40

avicena wrote:
tvsabina wrote:

Zato ću te najljubaznije zamoliti da ne troluješ ovu djecu glupostima ma kako ti emotivno vidio ulogu Jugoslavije odnosno BiH unutar iste jer je to tvoje privatno pravo.

Što se ti plašiš za djecu ako je to što ja radim na nivou predškolskog uzrasta? Naravno da ću svoje pravo zadržati i neću od tebe tražiti dozvolu. :mrgreen:

Zanimljivo svjedočenje jedne partizanke kako su skrivali od Čerčila da su komunisti.

Zato što djeca daleko lakše prihvataju populističke fraze od malo ozbiljnijeg čitanja i proučavanja.
Rezultat takvog pristupa nauci su "Univerziteti" u Travniku,Kiseljaku te mnogobrojni sarajevski , istočnosarajevski i sl.....

avicena

#341 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 14:50

tvsabina wrote:
Zato što djeca daleko lakše prihvataju populističke fraze od malo ozbiljnijeg čitanja i proučavanja.
Rezultat takvog pristupa nauci su "Univerziteti" u Travniku,Kiseljaku te mnogobrojni sarajevski , istočnosarajevski i sl.....
Jesam li ja dao na provjeru ovoga o čemu govorim? Pošdeti me patetike samo do milenijumskog posta. :wink:

avicena wrote: Ja sam objasnio par puta razlog raspada, a uzmi malo pa prelistaj ovo kada pričaš na ovakvim temama.

Svjedoci raspada

-
Baš vizionarski...

avicena

#342 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 14:58

johntra wrote:Sve za pet....Još samo napiši ko su autori ovih dokumentaraca sa HRT-a i odmah ćemo ti svi vjerovati da se 1992. godine zaista upalilo svjetlo...
Govore dvije partizanke koje su pratile Tita u vrijeme desanta na Drvar, Olga Humo i Jara Ribnikar. Ni partizanima više ne vjerujete. :roll:

Imam još jedno svjedočanstvo prvoborca, ali sa HRT-a. Da li da postavljam?

johntra

#343 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by johntra » 26/07/2012 15:17

Ma postavi ti sve, samo mi daj imena autora i njihov background, pa da zajedno proslavimo dolazak demokratije i kapitalizma na ove prostore...

p.s. nemoj smatrati da sam zadrta komunjara, jer svaki je sistem imao fula, pa tako i onaj jugoslovenski...ali porediti ono vrijeme i ovo sadašnje, zaista je smiješno...

detroit-mercy

#344 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by detroit-mercy » 26/07/2012 15:28

saibaba wrote:koja ba Jugoslovenska televizija ... Protiv sam svega sto ima YU u perfiksu
Hocel bit reprize dozvolite da se obratimo ?
Hoce :mrgreen: , voditelj ce biti Miroslav Lazanski :skoljka: .

dezurni_ucenik

#345 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by dezurni_ucenik » 26/07/2012 15:34

Najnepismenija smo nacija u Evropi.Cak je i jedna Albanija u svemu ispred nas.Zar to nije takodjer nije dokaz sta je ova drzava danas postala ?? Sta je uradila SDA od nje i njenog naroda.

kojeime

#346 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by kojeime » 26/07/2012 15:34

Avicena,

Ne treba ti njihovo svjedocanstvo, evo ti moje:

Otac mi umro kada sam imao 5 godina. Kada sam zavrsio osnovnu skolu mama mi kaze slijedece: Sine sada si dovoljno odrastao da imas svoj novac. Preduzece u kojem je tvoj tata radio svaki mjesec daje stipendije djeci njihovih umrlih radnika. Do sada sam ja taj novac koristila za tebe, od sada je tvoj. Ja od 14. godine nikada za odjecu, obucu, odlazak na more, bavljanje hobijima nisam morao traziti novac jer sam imao svoj. I to je trajalo do kraja skolovanja. Koja firma danas to radi?

Mama mi se posvadjala sa direktorom preduzeca. Htio da joj da otkaz. Ne moze. Postojalo nesto sto se zvalo radnicki savjet i ako radnicki savjet ne dozvoli, direktor ne moze dati otkaz nikome. A radnicki savjet rekao da je mama bila u pravu i direktor morao da se poklopi.

Tetka mi ima zdravstvni problem. Isla od klinike do kliniku u Jugoslaviji. Od Sarajeva preko Zagreba, Beograda do Ljubljane. Na kraju joj zavod za zdravstveno osiguranje napise potvrdu da u Jugoslavji ne mogu da je lijece i ona ode na lijecenje u inostranstvo. Beslatno, to jeste drzava placala lijecenje. Danas pogledaj brojeve za skupljanje humanitarne pomoci za lijecenje djece u inostranstvu jer drzava ne da pare da se djeca lijece.

Interesovalo me svasta u tinejdzerskim godinama. Radiomaterstvo? Ima klub. Nemas radio stanicu? Ima u klubu. Fotografija? Ima klub. treba ti fotoaparat, film, mracna komora, studio, model da pozira a ti nemas para? Ima u klubu. Dzaba. Hoces da pravis filmove. Kinoamaterski klub. Hoces sport. Ima klub. Nemas para za opremu? Ima u klubu. Dzaba.

Putovao kao klinac, na more, na izlete. Sjednem na klupu ispred autobuske jer mi autobus polazi u 7 ujutro a ja presjedam i stigao u 12 navece. Zaspim na klupi. Dodje milicioner (tada nije bilo policije) i treirajuci strogocu me pita ko sam sta radim. Kada je skontao o cemu se radi, odvede me u kucicu kraj stanice da tamo prespavam. A stvari mi niko nije ukrao.

I da ne nabrajam.

E to je bila zemlja u kojoj sam ja zivio svoje djetinjsto, tinejdzerske i mladalacke godine.

A onda dosle sloboda i demokratija. I sve ono sto gore nabrojah vise nema.

Pa ti stavjaj video kliove kakve hoces, ja znam kako sam ja zivio, neces mi ti reci kako mi je bilo. A znam kako je danas. Moja mama onda sa jednom platom uspjela da obezbijedi bratu i meni sve sto treba, ne samo osnovno nego i da se malo provodimo. A sada imam kolege na poslu koji sa njihovom platom i sa platom supruznika ne mogu da obezbijede ni osnovno svom djetetu, a kamo li more ili neki put.

Zato stavljaj video klipove, medjutim kao sto ti TV Sabina rece, mi koji znamo ne palimo se na to, ali zbog djece koja ne znaju, da ih ne lazes, moramo ti odgovoriti.

Uostalom, crtica koja ti govori o prioritetima tadasnje drzave (sa svim manama): Kada je umro Tito na dnevniku vijest pocinje ovako: "Radnim ljudima..." Ne gospodi, ne poslodavcima, ne eliti, ne ovima-onima, vec radnim ljudima.

Smrt fasizmu, sloboda narodu.
Last edited by kojeime on 26/07/2012 15:38, edited 1 time in total.

avicena

#347 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 15:37

johntra wrote:Ma postavi ti sve, samo mi daj imena autora i njihov background, pa da zajedno proslavimo dolazak demokratije i kapitalizma na ove prostore...
Ne kontam te. Nije im autor dao papir da sa njega čitaju nego ih pustio da pričaju svoja iskustva, a koja nisu bila poznata široj javnosti.

Tito ga je nevjerovatno volio posebno u periodu između 1974. i 1978. kada je bio predsjednik Saveza socijalističke omladine Jugoslavije, a danas...što nije ostao vjeran principima?

avicena

#348 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by avicena » 26/07/2012 15:45

kojeime wrote:
Zato stavljaj video klipove, medjutim kao sto ti TV Sabina rece, mi koji znamo ne palimo se na to, ali zbog djece koja ne znaju, da ih ne lazes, moramo ti odgovoriti.
Zato i stavljam video clipove u kojima ne govorim ja nego svjedoci tog vremena. Zanimljivo da mi se zbog toga prigovaralo. Najmanje je moje priče što možeš jednostavno provjeriti. Zato nemoj meni odgovarati nego prokomentariši njihove izjave.

Pošto su iskustva različita i nisu sva kao tvoje zato nije zgoreg da se vidi i druga strana medalje. Optimum objektivnosti. Ili si protiv njega?

kojeime

#349 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by kojeime » 26/07/2012 16:06

Ti ne shvatas da govorimo o sasvim razlicitim stvarima. Politika nasuprot zivotu.

Ovako: Ako si zelio da se bavis politikom i drugim stvarima na nacin koji se nije svidjao KP-u onda si imao probleme. Svi klipovi koje stavljas govore o ljudima koji su imali probleme ili su bili nezadovoljni zbog politike ili neceg drugog ali da t opredstavlja problem KP-u.

Sa druge strane, svakodnevni zivot gradjana koji se nisu bavili politikom je za vecinu bio mnogo bolji nego sto je danas.

Nije ti bilo dozvoljeno da se obogatis (iako je bilo ljudi sa puno novca), ali prosjecan gradjanin se nije patio kao sto se patimo danas. Tada je vecina zivjela relativno dobro, manjina izuzetno dobro i druga manjina lose, danas manjina zivi izuzetno dobro, vecina lose, a povelik broj izuzetno lose.

To ti je objektivno tako.

touch brain

#350 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by touch brain » 26/07/2012 16:41

kojeime wrote:Ti ne shvatas da govorimo o sasvim razlicitim stvarima. Politika nasuprot zivotu.

Ovako: Ako si zelio da se bavis politikom i drugim stvarima na nacin koji se nije svidjao KP-u onda si imao probleme. Svi klipovi koje stavljas govore o ljudima koji su imali probleme ili su bili nezadovoljni zbog politike ili neceg drugog ali da t opredstavlja problem KP-u.

Sa druge strane, svakodnevni zivot gradjana koji se nisu bavili politikom je za vecinu bio mnogo bolji nego sto je danas.

Nije ti bilo dozvoljeno da se obogatis (iako je bilo ljudi sa puno novca), ali prosjecan gradjanin se nije patio kao sto se patimo danas. Tada je vecina zivjela relativno dobro, manjina izuzetno dobro i druga manjina lose, danas manjina zivi izuzetno dobro, vecina lose, a povelik broj izuzetno lose.

To ti je objektivno tako.
djaba ti to njemu pises....njemu je njegov babo pricao da je bilo lose, nije mogu klanjat i nema Boga da ga uvjeris u suprotno..

Post Reply