Jos jedan dokaz hrvatske agresije i podjele BiH

Post Reply
Grom iz vedra neba

#1 Jos jedan dokaz hrvatske agresije i podjele BiH

Post by Grom iz vedra neba » 11/09/2006 10:29

Evo pomalo su i ovi hr mediji uz veliku dozu relativizacije poceli da pisu sto odavno i malo dijete zna...

http://www.dnevni-list.ba/?mdls=1&mdls_tip=2&nid=5980

ZAGREB - Ivo Komšić, ratni član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, u svojoj knjizi “Preživljena zemlja”, o novijoj povijesti namjera za dijeljenje BiH, objavljuje i kartu teritorijalnog razgraničenja Federacije BiH i Republike Srpske, koju je izradio dugogodišnji Tuđmanov ađutant, general Krešimir Kašpar, piše Jutarnji list. Prijedlog razgraničenja nosi nadnevak 5. rujna 1995. U dokumentu koji je Komšić dobio iz Ureda predsjednika Republike Hrvatske predlaže se da najveći dio Bosanske Posavine, koja je prije rata velikim dijelom bila naseljena Hrvatima, pripadne Republici Srpskoj!

Dokument nastao prije vojnih akcija

Hrvatski je predsjednik, piše ovaj hrvatski list, sam ponudio Srbima Posavinu, a nije ju bio prisiljen ustupiti nakon mučnih, višetjednih pregovora u Daytonu, kao što se dosad smatralo! Dokument iz Komšićeve knjige, koji objavljujemo, nastao je u vrijeme zajedničkih vojnih operacija Hrvatske vojske, Armije BiH i Hrvatskog vijeća obrane, protiv srpskih snaga u BiH. U ono se vrijeme smatralo da velik dio BiH može biti oslobođen tim združenim vojnim akcijama. Poznato je da se početkom listopada Hrvatska vojska približila Banjoj Luci, i da je američka diplomatska intervencija spriječila ulazak HV-a u samo središte Republike Srpske. Stoga je još neobičnije da je predsjednik Tuđman, usred oslobodilačke kampanje u BiH, Srbima odlučio prepustiti najveći dio Posavine.

Granić nije znao za karte

“Nikada nisam čuo za takvu kartu i za takav prijedlog”, rekao je Mate Granić, nekadašnji hrvatski ministar vanjskih poslova. Granić, koji je zvučao iznimno iznenađeno i pomalo zbunjeno, rekao je da je službena državna politika išla prema oslobađanju i Posavine i Banje Luke. “Gledajte, u rujnu 1995. imali smo snažnu vojnu nadmoć. Hrvatske i bošnjačke postrojbe izvanredno su surađivale na terenu. Amerikanci još nisu na nas vršili nikakav pritisak, tako da je službena politika državnog vrha, jedina za koju ja znam, bila da se ide na vojno oslobođenje Posavine. Niti na jednom sastanku državnog vodstva nije se spominjala niti jedna druga opcija. Ja, naravno, ne znam što su sve oni crtali u Uredu predsjednika, ali ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg bi predsjednik Tuđman u tim, za nas iznimno povoljnim okolnostima i u pobjedničkom raspoloženju, sada, odjednom, sam nudio Posavinu Srbima”, završio je dr. Mate Granić. Činjenica da u Uredu predsjednika Republike postoji dokument od 5. rujna 1995., kojim Hrvatska de facto ustupa najveći dio Posavine Republici Srpskoj, i to u vrijeme kada Hrvatska vojska i Armija BiH postižu vojne pobjede, dodatno kompromitira Tuđmanovu politiku prema Bosni i Hercegovini te ponovno ukazuje na dogovore prvoga hrvatskog predsjednika s vodećim srpskim političarima oko podjele utjecaja i teritorija u susjednoj državi.

Liska

#2 Re: Jos jedan dokaz hrvatske agresije i podjele BiH

Post by Liska » 11/09/2006 10:44

Grom iz vedra neba wrote:Evo pomalo su i ovi hr mediji uz veliku dozu relativizacije poceli da pisu sto odavno i malo dijete zna...

http://www.dnevni-list.ba/?mdls=1&mdls_tip=2&nid=5980

ZAGREB - Ivo Komšić, ratni član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, u svojoj knjizi “Preživljena zemlja”, o novijoj povijesti namjera za dijeljenje BiH, objavljuje i kartu teritorijalnog razgraničenja Federacije BiH i Republike Srpske, koju je izradio dugogodišnji Tuđmanov ađutant, general Krešimir Kašpar, piše Jutarnji list. Prijedlog razgraničenja nosi nadnevak 5. rujna 1995. U dokumentu koji je Komšić dobio iz Ureda predsjednika Republike Hrvatske predlaže se da najveći dio Bosanske Posavine, koja je prije rata velikim dijelom bila naseljena Hrvatima, pripadne Republici Srpskoj!

Dokument nastao prije vojnih akcija

Hrvatski je predsjednik, piše ovaj hrvatski list, sam ponudio Srbima Posavinu, a nije ju bio prisiljen ustupiti nakon mučnih, višetjednih pregovora u Daytonu, kao što se dosad smatralo! Dokument iz Komšićeve knjige, koji objavljujemo, nastao je u vrijeme zajedničkih vojnih operacija Hrvatske vojske, Armije BiH i Hrvatskog vijeća obrane, protiv srpskih snaga u BiH. U ono se vrijeme smatralo da velik dio BiH može biti oslobođen tim združenim vojnim akcijama. Poznato je da se početkom listopada Hrvatska vojska približila Banjoj Luci, i da je američka diplomatska intervencija spriječila ulazak HV-a u samo središte Republike Srpske. Stoga je još neobičnije da je predsjednik Tuđman, usred oslobodilačke kampanje u BiH, Srbima odlučio prepustiti najveći dio Posavine.

Granić nije znao za karte

“Nikada nisam čuo za takvu kartu i za takav prijedlog”, rekao je Mate Granić, nekadašnji hrvatski ministar vanjskih poslova. Granić, koji je zvučao iznimno iznenađeno i pomalo zbunjeno, rekao je da je službena državna politika išla prema oslobađanju i Posavine i Banje Luke. “Gledajte, u rujnu 1995. imali smo snažnu vojnu nadmoć. Hrvatske i bošnjačke postrojbe izvanredno su surađivale na terenu. Amerikanci još nisu na nas vršili nikakav pritisak, tako da je službena politika državnog vrha, jedina za koju ja znam, bila da se ide na vojno oslobođenje Posavine. Niti na jednom sastanku državnog vodstva nije se spominjala niti jedna druga opcija. Ja, naravno, ne znam što su sve oni crtali u Uredu predsjednika, ali ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg bi predsjednik Tuđman u tim, za nas iznimno povoljnim okolnostima i u pobjedničkom raspoloženju, sada, odjednom, sam nudio Posavinu Srbima”, završio je dr. Mate Granić. Činjenica da u Uredu predsjednika Republike postoji dokument od 5. rujna 1995., kojim Hrvatska de facto ustupa najveći dio Posavine Republici Srpskoj, i to u vrijeme kada Hrvatska vojska i Armija BiH postižu vojne pobjede, dodatno kompromitira Tuđmanovu politiku prema Bosni i Hercegovini te ponovno ukazuje na dogovore prvoga hrvatskog predsjednika s vodećim srpskim političarima oko podjele utjecaja i teritorija u susjednoj državi.
Baš me interesira hoće li Komšić u knjigu uključiti i ono sto je prije nekoliko godina izjavljivao po hrvatskim medijima, npr. kako ga je Tuđjman pozvao i zamolio da sklopi mir sa Izetbegovićem i to kako je Komšić odgovoran što je HVO ostao u srednjoj Bosni a time i Hrvati. Jer da je Armija probila linije, srednja Bosna bi ostala bez Hrvata. Nadalje, o kakvom se predavanju radi u 1995. godine ako je Posavina vec predata ili prodata 1992. godine? Dalje, u to doba 1995. godine VRS krece u zestoku ofanzivu s ciljem zauzimanja oraskog dzepa. Ljubisa Savic Mauzer je u svom intervju, cini mi se u Vremenu, izjavio kako su im rekli da se bukvalno samo trebaju usetati u prazne rovove. Onda je nadodao da zesceg zajeba nije imao u zivotu jer je otpor HVO bio zestok i na kraju nisu uzeli ni cm. Iako su im rekli da je sve dogovoreno sa Tudjmanom.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 11/09/2006 13:45

Hvala Grom! Ovi dokazi su toliko jasni da i mala djeca znaju!

A za ovog Lisku, vise neko je rekao, on, zico, i jos neki tipovi samo se pojavljuju kad se radi o hrvatskoj agresiji a na drugim temama nema im ni glasa ako se ne prica o Hrvatima. Jebote koda po zadatku rade. I onda kad ne mogu ovo porec pocinju sa detaljima i drugim pricama kao Srednja Bosna, kakve to veze ima? Ostala bi bez Hrvata? Jeste a otkud Hrvati u Sarajevu, Tuzli, Visokom, Zenici? Sve gradovi koje HVO nije uzeo. Oni vareski i viteski hrvati vecinom su bili lojalni HVO-u dakle ustasama pa je logicno da su bjezali sa dolaskom A-BiH iako nije bilo potrebe. Vares su npr. napustili zdruzeno. Ali to je vec druga tema. Ova se radi o hrvatskoj agresiji i ovo je jos jedan dokument sto je dokazuje i inshalla upotrijebit cemo ga u tuzbi protiv Hrvatske za agresiju i genocid!

Drumer

Post by Drumer » 11/09/2006 13:57

mr__bosnjak wrote:Hvala Grom! Ovi dokazi su toliko jasni da i mala djeca znaju!

A za ovog Lisku, vise neko je rekao, on, zico, i jos neki tipovi samo se pojavljuju kad se radi o hrvatskoj agresiji a na drugim temama nema im ni glasa ako se ne prica o Hrvatima. Jebote koda po zadatku rade. I onda kad ne mogu ovo porec pocinju sa detaljima i drugim pricama kao Srednja Bosna, kakve to veze ima? Ostala bi bez Hrvata? Jeste a otkud Hrvati u Sarajevu, Tuzli, Visokom, Zenici? Sve gradovi koje HVO nije uzeo. Oni vareski i viteski hrvati vecinom su bili lojalni HVO-u dakle ustasama pa je logicno da su bjezali sa dolaskom A-BiH iako nije bilo potrebe. Vares su npr. napustili zdruzeno. Ali to je vec druga tema. Ova se radi o hrvatskoj agresiji i ovo je jos jedan dokument sto je dokazuje i inshalla upotrijebit cemo ga u tuzbi protiv Hrvatske za agresiju i genocid!
I ne zaboravi Hrvate iz Bosne u toj optuznici. Oni su najvise krivi za to sve....Ne sve naravno ali one koji su te zlocine pocinili....
Last edited by Drumer on 11/09/2006 13:58, edited 1 time in total.

Liska

Post by Liska » 11/09/2006 13:57

Isto kao sto tebe nema na drugim temama nego samo onima o Bosnjacima kao zrtvama petnaestog genocida. Nemam dva zivota niti mi dan traje 48 sati niti mi je ovo jedini forum na kojem se javljam. Trebao bih imati jedan zivot samo za forum kako bih zadovoljio necija ocekivanja. O tuzbi protiv Hrvatske mozes sanjati. Nadjimo se na ovom mjestu za pet godina, na isti dan, i ako BiH dotada bude tuzila Hrvatsku imas veceru od mene bilo gdje u Sarajevu. A slucajno zivim u stanu covjeka iz Kaknja, cija je zena Hrvatica pa se naslusah prica o tome kako im je bilo. Ja sam vjerovao takvima kao tebi pa mi dodje zena i nabroja koga su joj i kako ubili. Skoro nitko kao vojnik nije stradao. Ali nista mi ne rece na ovu pricu o Posavini i tome kako je Mauzer najebao. Pa nije valjda on lagao. Da je Orasje palo svi bi govorili kako ga je Tudjman prodao.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 11/09/2006 14:17

Isto kao sto tebe nema na drugim temama nego samo onima o Bosnjacima kao zrtvama petnaestog genocida.

Mene ima na svakakvim temama, mozes provjerit sam ako ne vjerujes. A nije petnaesti nego ja mislim 10.
Nemam dva zivota niti mi dan traje 48 sati niti mi je ovo jedini forum na kojem se javljam. Trebao bih imati jedan zivot samo za forum kako bih zadovoljio necija ocekivanja.

Jesi li se to nasao pogodjenim?
O tuzbi protiv Hrvatske mozes sanjati.

Snovi imaju tendenciju da postanu stvarnost :D
Nadjimo se na ovom mjestu za pet godina, na isti dan, i ako BiH dotada bude tuzila Hrvatsku imas veceru od mene bilo gdje u Sarajevu.

Care hocu 10-tku kod zelje! :D
A slucajno zivim u stanu covjeka iz Kaknja, cija je zena Hrvatica pa se naslusah prica o tome kako im je bilo.

Tih rekla-kazala prica mi je dosta! Ako imas sta rec eno ti ICTY i napisi ali sad ces bezbel pocet sa "kako nisu pravedni". :roll:
Ja sam vjerovao takvima kao tebi pa mi dodje zena i nabroja koga su joj i kako ubili. Skoro nitko kao vojnik nije stradao.

Vjerojao si takvima kao meni? A na drugoj temi si bio u Hvo-u :roll: Nego ako imas kakav nerijesen zlocin eno ti ICTY ili Sud BiH.
Ali nista mi ne rece na ovu pricu o Posavini i tome kako je Mauzer najebao. Pa nije valjda on lagao. Da je Orasje palo svi bi govorili kako ga je Tudjman prodao.
Imas lijepo gore text sve ti pise nemoj se vadit na detaljima. Demantuj ono ako mozes?

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 11/09/2006 14:20

Drumer wrote:

I ne zaboravi Hrvate iz Bosne u toj optuznici. Oni su najvise krivi za to sve....Ne sve naravno ali one koji su te zlocine pocinili....
Naravno da ce inshalla morat platit i agresorovi pomocnici - petokolonasi - narucito oni sto su zlocine pocinili.

Tomo82

Post by Tomo82 » 11/09/2006 14:24

Te je granice ucrtala jos kontaktna skupina '94, cemu se vi cudite?

I kakav je to dokaz agresije?

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 11/09/2006 14:36

Tomo82 wrote:Te je granice ucrtala jos kontaktna skupina '94, cemu se vi cudite?

I kakav je to dokaz agresije?
Ne nikakav sve je to propaganda :roll:

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 11/09/2006 14:40

Fakat, sta je ovdje vezano za agresiju? Svi vec znamo da je i Tudjman pregovarao o unutrasnjom ustrojstvu BiH -- pa zato je i bio u Dejtonu!

Jedino "novo" je ovo vezano za dizanje ruku od Posavine, sto nema veze sa agresijom.

Liska

Post by Liska » 11/09/2006 15:14

mr__bosnjak wrote:
Isto kao sto tebe nema na drugim temama nego samo onima o Bosnjacima kao zrtvama petnaestog genocida.

Mene ima na svakakvim temama, mozes provjerit sam ako ne vjerujes. A nije petnaesti nego ja mislim 10.
Nemam dva zivota niti mi dan traje 48 sati niti mi je ovo jedini forum na kojem se javljam. Trebao bih imati jedan zivot samo za forum kako bih zadovoljio necija ocekivanja.

Nadjimo se na ovom mjestu za pet godina, na isti dan, i ako BiH dotada bude tuzila Hrvatsku imas veceru od mene bilo gdje u Sarajevu.

A slucajno zivim u stanu covjeka iz Kaknja, cija je zena Hrvatica pa se naslusah prica o tome kako im je bilo.

Tih rekla-kazala prica mi je dosta! Ako imas sta rec eno ti ICTY i napisi ali sad ces bezbel pocet sa "kako nisu pravedni". :roll:
Ja sam vjerovao takvima kao tebi pa mi dodje zena i nabroja koga su joj i kako ubili. Skoro nitko kao vojnik nije stradao.

Vjerojao si takvima kao meni? A na drugoj temi si bio u Hvo-u :roll: Nego ako imas kakav nerijesen zlocin eno ti ICTY ili Sud BiH.
Ali nista mi ne rece na ovu pricu o Posavini i tome kako je Mauzer najebao. Pa nije valjda on lagao. Da je Orasje palo svi bi govorili kako ga je Tudjman prodao.
Imas lijepo gore text sve ti pise nemoj se vadit na detaljima. Demantuj ono ako mozes?
Laskas sebi ako mislis da sam se zabrinuo. Samo ti objasnjavam da imam i drugih obaveza, sem zajebancije po forumu. Ovdje nema socijale, moras raditi da bi zaradio. Ako ne radis, donji si. Moja ponuda za veceru ostaje, ali nisam cuo hocu li ja dobiti veceru u Sarajevu, ako tuzba ne bude podnesena zakljucno sa 11. septembrom 2011. godine. Slazem se za lokaciju, ali Zeljo i nije najbolje mjesto za neku pricu. To je ipak fast-food.
Kad kazem vjerovao, onda sam mislio o tome da zlocini nad Hrvatima u Kaknju, Varesu i slicnim mjestima nisu bili toliko izrazeni. Ali u prici sa Hrvatima iz tih krajeva, shvatio sam da to bas i nije tako. Vec ima nekoliko osudjenih pripadnika Armije BiH radi zlocina nad Hrvatima Varesa i Zenice. Dakle, nije bas da ih nije bilo. Ja sam ti napisao da Komsic, kao i obicno nema pojma o cemu govori. Napisao sam ti i sto je Komsic pricao u hrvatskim medijima prije par godina, u onoj eri vladavine SDP-a u Hrvatskoj. Nesto sasvim drugacije od stvari u knjizi. A glupost o predaji Posavine u toku 1995. godine je demantirana epizodom Ljubise Savica-Mauzera. Dakle, ako je dogovoreno onda je HVO trebao isetati iz rovova a ne samo da nije isetao, nego mu je i HV davao podrsku topnistvom iz Hrvatske. Ali ako je u pitanju rad obavjestajne sluzbe onda je Komsic, kao i Mauzer popusio. S tim sto ipak vise cijenim Mauzera jer on ipak nije nikad tudjim k..... mlatio gloginje, kao sto kazu kod nas u Hercegovini.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 11/09/2006 20:49

Vidim da ne volis Komsica, za mene je pravi patriota. Ali hajde, niko ne negira da je pojedinacnih zlocina bilo ali i ja znam Hrvate iz Visokog(to ti je ta regija, borbe sa Kiseljakom itd.) i nista nije bilo. Sta vise, neki su bili isljednici u ARBiH. Provjeri u kasarni "Ahmet Fetahagic" ako ne vjerujes, odmah kraj franjevackog samostana. Isljednik Kovacevic bio jaran moga dede. U Zenici nisam bio(u ratu), ali ne vjerujem da je nekih velikih zlocina bilo. Ako jeste, idi salji u ICTY ili Sud BiH to ja radim kad saznam(pouzdano) za zlocin. Inace kada ustase po Kiseljaku i Varesu stavljaju bosnjacka uha na automobile, vjesaju ljude, vrse pokolje(Stupni Dol...) a Vitezani kolju sve zivo i ruse sela(Ahmici...) ne moguce je izbjec neku "kontrareakciju" ali je vazno da nisu bile planirane niti potsticane. Neko pojedinacni ispadi. Ali nije to tema. Tema je dokaz(jos jedan) hrvatske agresije. A on ti je odmah gore, sta god da je Mauzer radio, Sranjo je imao vec svoje planove...

zico

Post by zico » 11/09/2006 21:46

Je li mozes ti biti taj tuzitelj... :lol:

Ne da bismo bili oslobodjeni tuzbe,vec bi mozda i u protutuzbu krenuli... :lol:
Pa citas li ti sto pises,citas li mozda tog Komsica kojem se klanjas...

Pa mr_bosnjak,pa je li moguce da ti podrzavas akcije i djelovanja HVa po Bosni
Pa ovaj Komsic zamjera Tudjmanu sto nije djelovao vojno na teritoriju BiH...Pa je li po tebi Posavina u BiH,ili u Hrvatskoj pa je Tudjman trebao djelovati vojno...A zna li taj Komsic nesto mozda da je Hrvatska u to doba
itekako bila ucjenjena od strane Amerike da ako u slucajima svog
djelovanja po BiH u razdoblju nakon Oluje ne pokaze kooperatvinost nikada nece dobiti podrsku Amerike u integraciji istocne Slavonije i Vukovara...cak stovise Ameri su priprijetili da ce pruziti vatrenu podrsku naoruzanim Srbima u Podunavlju...
I odgovori covjeku na postavljena pitanja...

Posebno mi je smijesno da je ova vijest u Hrvatskoj najprije objavljena u
Jutarnjme listu..istom onom listu koji su neki ovdje napadli za sirenje mrznje i netrpeljivosti i animoziteta prema bosnjackoj strani...

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 11/09/2006 21:47

Liska wrote:
mr__bosnjak wrote:

Laskas sebi ako mislis da sam se zabrinuo. Samo ti objasnjavam da imam i drugih obaveza, sem zajebancije po forumu. Ovdje nema socijale, moras raditi da bi zaradio. Ako ne radis, donji si. Moja ponuda za veceru ostaje, ali nisam cuo hocu li ja dobiti veceru u Sarajevu, ako tuzba ne bude podnesena zakljucno sa 11. septembrom 2011. godine. Slazem se za lokaciju, ali Zeljo i nije najbolje mjesto za neku pricu. To je ipak fast-food.
Kad kazem vjerovao, onda sam mislio o tome da zlocini nad Hrvatima u Kaknju, Varesu i slicnim mjestima nisu bili toliko izrazeni. Ali u prici sa Hrvatima iz tih krajeva, shvatio sam da to bas i nije tako. Vec ima nekoliko osudjenih pripadnika Armije BiH radi zlocina nad Hrvatima Varesa i Zenice. Dakle, nije bas da ih nije bilo. Ja sam ti napisao da Komsic, kao i obicno nema pojma o cemu govori. Napisao sam ti i sto je Komsic pricao u hrvatskim medijima prije par godina, u onoj eri vladavine SDP-a u Hrvatskoj. Nesto sasvim drugacije od stvari u knjizi. A glupost o predaji Posavine u toku 1995. godine je demantirana epizodom Ljubise Savica-Mauzera. Dakle, ako je dogovoreno onda je HVO trebao isetati iz rovova a ne samo da nije isetao, nego mu je i HV davao podrsku topnistvom iz Hrvatske. Ali ako je u pitanju rad obavjestajne sluzbe onda je Komsic, kao i Mauzer popusio. S tim sto ipak vise cijenim Mauzera jer on ipak nije nikad tudjim k..... mlatio gloginje, kao sto kazu kod nas u Hercegovini.
Pa Liska, pobogu si brate, ti svakog ko govori o hrvatskoj agresiji na BiH proglasis da nema pojma o cemu govori: Kraljevic, Mesic, Manolic, Mijo Anic, Kljujic, Komsic, Paraga, Vesna Pusic, general Spegelj itd. itd.

Ovaj gore dokument pokazuje da podjela Bosne koju je Tudjman dogovorio sa Milosevicem u Karadjordjevu, nije bila samo jedan incident, nego je bila u njegovoj glavi do pred kraj rata, sve dok ga Amerikanci nisu pritisnuli rezolucijom Vijeca sigurnosti da prestane sa napadima hr vojske na Armiju i da raspusti konc logore. Zbog toga to i jeste jos jedan u nizu dokaza i sudskih presuda koje govore ono sto i malo dijete zna.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 11/09/2006 21:54

zico wrote:

Je li mozes ti biti taj tuzitelj... :lol:

Ne da bismo bili oslobodjeni tuzbe,vec bi mozda i u protutuzbu krenuli... :lol:
Pa citas li ti sto pises,citas li mozda tog Komsica kojem se klanjas...

Pa mr_bosnjak,pa je li moguce da ti podrzavas akcije i djelovanja HVa po Bosni
Pa ovaj Komsic zamjera Tudjmanu sto nije djelovao vojno na teritoriju BiH...Pa je li po tebi Posavina u BiH,ili u Hrvatskoj pa je Tudjman trebao djelovati vojno...A zna li taj Komsic nesto mozda da je Hrvatska u to doba
itekako bila ucjenjena od strane Amerike da ako u slucajima svog
djelovanja po BiH u razdoblju nakon Oluje ne pokaze kooperatvinost nikada nece dobiti podrsku Amerike u integraciji istocne Slavonije i Vukovara...cak stovise Ameri su priprijetili da ce pruziti vatrenu podrsku naoruzanim Srbima u Podunavlju...
I odgovori covjeku na postavljena pitanja...

Posebno mi je smijesno da je ova vijest u Hrvatskoj najprije objavljena u
Jutarnjme listu..istom onom listu koji su neki ovdje napadli za sirenje mrznje i netrpeljivosti i animoziteta prema bosnjackoj strani...
Ameri su ucijenili Tudjmana rezolucijom Vijeca sigurnosti zbog agresije Hrvatske na Bosnu, i dali su mu ultimatum od sedam dana da raspusti logore i prestane sa napadima na opkoljene gradove, Mostar, Vakuf, N. Travnik itd.

To je bilo 94. godine, februar mjesec iliti veljaca.

Sto se mene tice, Haske presude su do sada bile vrlo jasne, a cak je i zahtjev Prliceve odbrane da se u dokumente ne uvrsti dokaz hrvatske agresije na BiH, glatko odbijen. Upravo ovih dana Sanader panici zbog toga, i uputio je zahtjev da hrvatska bude prijatelj suda. jedina razlika je sto hrvatski mediji, pa i pomenuti list, nikada do kraja ne napisu slijed stvari, nego ono i onako kako njihova javnost zeli to cuti. To se u novinarstvu zove relativizacija, a toga je Sanader kao iskusan politicar itekako svjestan.

Liska

Post by Liska » 12/09/2006 10:01

Gledaj, mr. Bosnjak.Normalno je da imas takvo misljenje o Komsicu, jer ga gledas jednostrano. Ne znam samo kako uspijes zanemariti Komsiceve izjave o Alijinom predsjednistvu i o tome kako je bio samo ikebana koju nitko nizasto ne pita. Komsic je lukav politicar koji ce od svakog izvuci ono sto mu treba, a na kraju ga popljuvati. Uzeo je od Alije sto mu treba, uzeo je od Tudjmana sto mu treba, namirio se financijski za tri generacije a na izborima nikada nije dobio ni par tisuca glasova. Bas cu veceras reci onoj zeni kako ne treba zaliti za bratom jer je iako ubijen, ubijem neorganizirano. A za Zenicu cu spomenuti samo Muzicku skolu, nista vise. Netko je radi toga Muzeja i osudjen za ratni zlocin. I to od suda u Hagu. A tebe cu podsjetiti na jos par neorganiziranih zlocina: Grabovica, Doljani, Buhine kuce, Uzdol, Krizancevo selo. Svako od ovih sela je zavrsilo na slican nacin kao Ahmici, samo se o njima ne prica. O prijavljivanju ICTY mi ne pricaj. Godinama sam radio u UN misiju u BiH pa i za ICTY i mozes nekome drugome pricati bajke kako treba zlocine prijaviti tamo. A o Sudu BiH, tek da ti kazem da bi meni bilo vrlo glupo prijavljivati zlocine tuziteljima i sucima koji su bili vojni i civilni tuzitelji za vrijeme rata. Da su htjeli raditi, radili bi jos tada, a ne prikrivali zlocine.
Grome, cini mi se da nikada bas i nisam komentirao izjave Mesica ili Kraljevica. Medjutim, svi oni koje si pobrojao su u pravu u dosta stvari ali dosta stvari su i presutjeli. Ili bolje da kazem govorili su o stvarima koje idu u korist teze koju zastupaju, a presucivali stvari koje ne idu u korist teze.

Big Daddy

Post by Big Daddy » 12/09/2006 12:44

Dovoljno je samo procitati Ivo Komsic i nije potrebno dalje. Marginalac bio, marginalac ostao. Na svim poslijeratnim izzborima nikad nije dobio vise od 100 glasova. :lol: :lol:

I o kakvom se dokumentu ovdje govori? O knjizi Ive Komsica, o njegovim osobnim mastarijama i pokusaju da sebi da neku vaznost. Medju Hrvatima nikad nije a nikad i nece uzivati bilo kakav ugled pa cak ni medju Hrvatima iz Sarajeva. :-)

vaginalna_manipulacija

Post by vaginalna_manipulacija » 12/09/2006 12:57

Ismet Hadžiosmanović, ratni predsjednik SDA za Hercegovinu, govori o hrvatsko-bošnjačkom sukobu, podjeli u SDA i Islamskoj zajednici

Izetbegović je Bobanu nudio Herceg-Bosnu

MOSTAR - Jedan od utemeljitelja Stranke demokratske akcije i vođa obrane pred srpskom agresijom na području Hercegovine dr. Ismet Hadžiosmanović, koji je uklonjen iz političkoga života jer se do posljednjeg trenutka otvoreno suprotstavljao hrvatsko-bošnjačkome ratu, odlučio je nakon 13 godina prvi put otvoreno progovoriti o genezi sukoba u Mostaru ističući kako ga je pokojni bošnjački vođa Alija Izetbegović smatrao preprekom koju treba ukloniti. Uskoro će otkriti tko ga je trebao ubiti.

- Nakane Alije Izetbegovića bile su jasne, on je želio pod svaku cijenu ponovno uzurpirati stranačku moć i ostvariti svoje nakane, a to je osigurati moju političku smrt, a potom izvođenje pred streljački vod. U priopćenju SDA za Hercegovinu od 10. listopada 1992. godine jasno se stavlja do znanja da je scenarij pripremljen te da će se brzo i ostvariti njegova nakana i moja likvidacija. Za to imam dokumentaciju u kojoj piše tko je trebao biti egzekutor. O tome će biti mnogo više pisanih izjava i istine kada dođe za to vrijeme - kaže I. Hadžiosmanović. Opisao je kako je opća haranga protiv njega trajala oko tri mjeseca, a i danas se nastavlja, i to lažnim svjedočenjem mostarskog muftije Seida Smajkića.

- Alija Izetbegović doživio je finale scenarija i svog debakla na sjednici Općinskog odbora SDA Mostar, koja je održana 17. listopada 1992. godine, kada su svi članovi Općinskog odbora odbili moju ostavku na kojoj je inzistirao sam Alija, koji je bio tu. Točno je da je prije sjednice Alija tražio da na sljedećoj sjednici podnesem ostavku i da za tu dužnost imenujem Zijada Demirovića. Obećao sam da ću to predložiti na sljedećoj sjednici, što sam i učinio. To je sramota sadašnjega stranačkog vodstva i zato im poručujem da se formalno i stvarno osjećam ključnim čovjekom SDA za BiH, bez obzira na to što to mnogima zvuči patetično - poručio je I. Hadžiosmanović.

Izigravanje dogovora Izetbegović - Tuđman vodilo je u rat! Izetbegoviću posebno zamjera to što je na početku agresije na Hercegovinu i za uništenja Ravnog izjavio "To nije naš rat". Potvrdio je i kako se 29. travnja 1992. Predsjedništvo BiH s Izetbegovićem na čelu suglasilo odobriti obranu Mostara Hrvatskome vijeću obrane.

Pa ipak, nekoliko je puta s Izetbegovićem sudjelovao u pregovorima s hrvatskim dužnosnicima. Otkrio je i kako je Izetbegović jedanput ponudio Mati Bobanu priznanje Hrvatske zajednice Herceg-Bosne, ali bez nacionalnog predznaka, što je Boban odbio. U srpnju 1992. godine počeli su se komplicirati politički odnosi između Bošnjaka i Hrvata u Bosni i Hercegovini. Nakon upozorenja da se vrtoglavo ide prema hrvatsko-bošnjačkome ratu u BiH, napisan je povijesni dokument - sporazum o prijateljstvu i suradnji između Republike BiH i Republike Hrvatske, potpisan 21. srpnja 1992. godine. U šestoj točki tog sporazuma istaknuta su dva važna pitanja - da je HVO sastavni dio oružanih snaga RBIH i da će se civilna vlast, nastala u ratu u sklopu HZ - HB, što prije uskladiti s ustavno-pravnim ustrojem RBIH.

- Poslije objavljivanja sporazuma, uputio sam zahtjev Jadranu Topiću, predsjedniku HVO-a općine Mostara, da počnemo pregovore te ostvarimo to što je u toj točki navedeno. Umjesto pregovora o sporazumu, nudio je pola vlasti Bošnjacima i pola Hrvatima u Mostaru, a na razini HZ HB 30 posto vlasti. Taj prijedlog nisam prihvatio i uputio sam pismo prof. dr. Šemsi Tankoviću u Zagreb , koji je vodio ured Bosne i Hercegovine, tražeći od njega pomoć da se ostvare te odredbe.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 12/09/2006 21:38

Liska wrote:Gledaj, mr. Bosnjak.Normalno je da imas takvo misljenje o Komsicu, jer ga gledas jednostrano. Ne znam samo kako uspijes zanemariti Komsiceve izjave o Alijinom predsjednistvu i o tome kako je bio samo ikebana koju nitko nizasto ne pita. Komsic je lukav politicar koji ce od svakog izvuci ono sto mu treba, a na kraju ga popljuvati. Uzeo je od Alije sto mu treba, uzeo je od Tudjmana sto mu treba, namirio se financijski za tri generacije a na izborima nikada nije dobio ni par tisuca glasova. Bas cu veceras reci onoj zeni kako ne treba zaliti za bratom jer je iako ubijen, ubijem neorganizirano. A za Zenicu cu spomenuti samo Muzicku skolu, nista vise. Netko je radi toga Muzeja i osudjen za ratni zlocin. I to od suda u Hagu. A tebe cu podsjetiti na jos par neorganiziranih zlocina: Grabovica, Doljani, Buhine kuce, Uzdol, Krizancevo selo. Svako od ovih sela je zavrsilo na slican nacin kao Ahmici, samo se o njima ne prica. O prijavljivanju ICTY mi ne pricaj. Godinama sam radio u UN misiju u BiH pa i za ICTY i mozes nekome drugome pricati bajke kako treba zlocine prijaviti tamo. A o Sudu BiH, tek da ti kazem da bi meni bilo vrlo glupo prijavljivati zlocine tuziteljima i sucima koji su bili vojni i civilni tuzitelji za vrijeme rata. Da su htjeli raditi, radili bi jos tada, a ne prikrivali zlocine.
Grome, cini mi se da nikada bas i nisam komentirao izjave Mesica ili Kraljevica. Medjutim, svi oni koje si pobrojao su u pravu u dosta stvari ali dosta stvari su i presutjeli. Ili bolje da kazem govorili su o stvarima koje idu u korist teze koju zastupaju, a presucivali stvari koje ne idu u korist teze.
Nastavi pricat o Komsicu meni je patriota i tacka!

Sve ostalo sto si rekao, ista prica sto odavno prosipas, kazes ne prica se o hrvatskim zrtvama i zanemaruju se, pa covjece vi se vise zvucite k´o Srbi mislio sam da ste bolji. Ne znas ni o cemu pricas, Muzej je bio u Jablanici ne u Mostaru a upitno je da li je bio "zatvor". Provjeri kako su zavrsili oni sto izvrsise Grabovicu. I dok je Alija izjavljivao da ne zeli vise "komandovat vojskom sto ubija zene i djecu"(misleci na kriminalne dijelove odbrandbeno-oslobilacke vojske) Tudjman je govorio da su logori okej jer ih "i drugi imaju". Sve u svemu ista prica, hoces na mala vrata stavit agresiju i genocid pod upitnike. Sta mislis jesu li Nijemci stradali u II. sv. ratu? Sta je bilo u Drezdenu? Rusi idu i siluju njemacke zene iako su im se muzevi predali? Rudare sto puske nisu piple Ameri kolju? Sve strazare sa reda u logorima bez sudjenja strijeljaju? SS-ovci na hiljade samo u bivsoj "NDH" stradaju? Bleiburg? Iz Hrvatske koliko je Nijemaca izbaceno? Kako su "oslobadjani" Nijemci istocnih krajeva? Da li je iko od saveznickih generala prstom mak´o da kazni ili sprijeci? NIJE! I do dan danas niko nije odgovarao iako je hiljade njemackih civila zvjerski poklano. Pa je´l to mjenja istinu o holokaustu i ko je kome u II. svj. ratu? De vise opameti se.

Liska

Post by Liska » 13/09/2006 11:01

Ako bih isao tvojom logikom,onda bih rekao kako izjednacavas Hitlera i saveznicku koaliciju. Ali necu to reci.
Greskom sam napisao Muzej u Zenici a mislio sam na Muzicku skolu. Muzej je bio u Jablanici i u njemu su bile zatvorene zene i djeca od nekoliko mjeseci. Neki su i ubijeni u Muzeju a neki umrli od silne brige za njima. Ali eto biti ce lakse njihovim familijama ako saznaju da to i nije bio zatvor i da Alija nije imao veze sa time. Oni sto su izvrsili Grabovicu (ako cemo lagati i reci da su to izvrsila dvojica ljudi) su vec na slobodi. Ta dvojica su vjerojatno i izdala naredbu da se zatvori svaki pristup u Grabovicu i ta uredba je bila na snazi par godina. Vjerojatno su ta dvojica napisala izvjesce (potpisano od Delica) kako su se u Grabovici vodile borbe i da je poginulo nekoliko pripadnika HVO-a i greskom ga poslali Tadeusu Mazovjeckom. Da ti ne kazem kako dvije trecine tijela ubijenih u Grabovici jos nisu pronadjena. I to su ona dvojica kriva, jel tako. Alija ne moze biti kriv jer je ucinio sve da se istina sazna. A to sve je zatvaranje Grabovice, skrivanje tijela, pustanje osumnjicenih, njihovo unapredjivanje u Armiji BiH. Da ne kazem kako zasluzni za Grabovicu setaju Sarajevom i drze kafice na najprometnijim mjestima u gradu- Strosmajerova ulica. Ja ne negiram zlocine Hrvata i ne branim ih logikom kako su ih i Bosnjaci pocinili. Bilo ih je i stid me je radi toga. Meni je bitno da ja nisam ucestvovao u tome. Ali ako su u pitanju zlocini Armije oni su neorganizirani, spontani i kao takvi nebitni?! Nebitno je sto je Armija u srednjoj Bosni pobila skoro par stotina civila po hrvatskim selima, jer je kao bila izazvana. Ako vec ne negiras zlocine onda ih umanjujes. Jesi li ikada pomislio na rodbinu tih ubijenih i kako je njima u takvoj situaciji? Sigurno ce im biti puno lakse ako znaju da se to dogodilo slucajno. Ali im nemoj, molim te, zamjeriti sto nemaju tvoj optimizam i vjeru u ovu drzavu. Ne rade oni to namjerno, nego slucajno.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 13/09/2006 11:22

Liska wrote:Ako bih isao tvojom logikom,onda bih rekao kako izjednacavas Hitlera i saveznicku koaliciju. Ali necu to reci.
Greskom sam napisao Muzej u Zenici a mislio sam na Muzicku skolu. Muzej je bio u Jablanici i u njemu su bile zatvorene zene i djeca od nekoliko mjeseci. Neki su i ubijeni u Muzeju a neki umrli od silne brige za njima. Ali eto biti ce lakse njihovim familijama ako saznaju da to i nije bio zatvor i da Alija nije imao veze sa time. Oni sto su izvrsili Grabovicu (ako cemo lagati i reci da su to izvrsila dvojica ljudi) su vec na slobodi. Ta dvojica su vjerojatno i izdala naredbu da se zatvori svaki pristup u Grabovicu i ta uredba je bila na snazi par godina. Vjerojatno su ta dvojica napisala izvjesce (potpisano od Delica) kako su se u Grabovici vodile borbe i da je poginulo nekoliko pripadnika HVO-a i greskom ga poslali Tadeusu Mazovjeckom. Da ti ne kazem kako dvije trecine tijela ubijenih u Grabovici jos nisu pronadjena. I to su ona dvojica kriva, jel tako. Alija ne moze biti kriv jer je ucinio sve da se istina sazna. A to sve je zatvaranje Grabovice, skrivanje tijela, pustanje osumnjicenih, njihovo unapredjivanje u Armiji BiH. Da ne kazem kako zasluzni za Grabovicu setaju Sarajevom i drze kafice na najprometnijim mjestima u gradu- Strosmajerova ulica. Ja ne negiram zlocine Hrvata i ne branim ih logikom kako su ih i Bosnjaci pocinili. Bilo ih je i stid me je radi toga. Meni je bitno da ja nisam ucestvovao u tome. Ali ako su u pitanju zlocini Armije oni su neorganizirani, spontani i kao takvi nebitni?! Nebitno je sto je Armija u srednjoj Bosni pobila skoro par stotina civila po hrvatskim selima, jer je kao bila izazvana. Ako vec ne negiras zlocine onda ih umanjujes. Jesi li ikada pomislio na rodbinu tih ubijenih i kako je njima u takvoj situaciji? Sigurno ce im biti puno lakse ako znaju da se to dogodilo slucajno. Ali im nemoj, molim te, zamjeriti sto nemaju tvoj optimizam i vjeru u ovu drzavu. Ne rade oni to namjerno, nego slucajno.
Sud u Hagu je definisao karakter zlocina i karakter hr-bosnj rata. Jasno kao dan. Dakle, ne kaze mr_bosnjak da su zlocini bili spontani, nego kaze sud u Hagu, a s druge strane etnicko ciscenje i agresija hrvatske na bih bili su dio plana i sistema.

S druge stranene hronologija rata je takodjer nepobitan dokaz. Herceg-Bosna koju je napravio Franjo Tudjman je imala u svom nacelu etnicko ciscenje, kako bi uopce bilo moguce napraviti tzv. Hrvatsku republika HB (koja to dokazuje i po svome imenu).

Dakle, nakon sto su napadnuti gradovi u srednjoj bosni, vakuf, n. travnik, vitez, bugojno od strane hrvatske vojske, i nakon sto je napravljeno etnicko ciscenje u hercegovini i nakon sto su pocinjeni zlocini u vakufu, rastanima, kostanoj bolnici, logoru vojno, heliodromu, dretelju, gabeli, ljubuskom, vrbanji kod bugojna, stupnom dolu, ahmicima, prozoru, capljini, makljenu, herama, sovicima, varvari, tek nakon toga armija bih je krenla u kontraofanzivu, ali ne s namjernom da etnicki cisti nego da deblokira opkoljene gradove. neretva 93. je imala za cilj da se deblokira mostar kojeg su terorisali hrvati, tako da zlocin u grabovici nema veze sa naredbom armije niti vrha armije, sto je receno i u presudi halilovicu.
Last edited by Grom iz vedra neba on 13/09/2006 11:32, edited 1 time in total.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 13/09/2006 11:24

vaginalna_manipulacija wrote:Ismet Hadžiosmanović, ratni predsjednik SDA za Hercegovinu, govori o hrvatsko-bošnjačkom sukobu, podjeli u SDA i Islamskoj zajednici
Imas li ista pametnije od Vecernjeg :-) koji nikada nista nije dokazao. Sve silne gluposti navaljane u Vecernjem su do sada demantovane, ne samo u Haagu, nego i od strane npr. fratara u Brckom, kada je plasirana prica o Gornjoj Maoci u kojem su vehabije koje se spremaju da napadnu Papu...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/09/2006 11:25

Evo kompetentnog svjedoka koji isto tvrdi da je Tudjmanin želio dijeliti i prisvojiti dijelove susjedne države:

Image
http://www.sense-agency.com/ba/stream.php?kat=6 wrote:HAG/DEN HAAG, 12.9.2006
Prema bivšem američkom ambasadoru u Hrvatskoj Piteru Galbrajtu, Franjo Tuđman je bio isto toliko predsednik entiteta bosanskih Hrvata koliko i Republike Hrvatske, i vrhovni komandant HVO baš kao i Hrvatske vojske (HV)

mala-i

Post by mala-i » 13/09/2006 11:32

Da ne kazem kako zasluzni za Grabovicu setaju Sarajevom i drze kafice na najprometnijim mjestima u gradu-

ovdje je @liska potpuno u pravu...i to je tužno...

Liska

Post by Liska » 13/09/2006 11:33

Sve to stoji, ali pokusaj se staviti u situaciju tih ljudi. Oni bi sada morali pljunuti na svoje mrtve, ciju vecinu nisu sahranili, jer je sud u Hagu nesto presudio. I jos se od njih ocekuje da vole ovu drzavu. Sud u Hagu nam nece napraviti drzavu, u to budi siguran. Oni jos malo pa zatvaraju svoj rad. Drzavu ces praviti sa ovima iz Grabovice, Uzdola, Doljana, Buhinih kuca, Krizancevog sela, Maljina, Turina i ostalih stratista koje sud u Hagu nije presudio. A sa takvim stavom neces nista napraviti i vjecno ces se pitati sto je tim ljudima i zasto nece sa mnom?

Post Reply