Jok, bolan... nije on bio u talu s njima...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Fair Life

Post by Fair Life » 29/04/2006 07:06

Iz knjige "Drzavna tajna"...

Image

I ovo se desavalo u vrijeme kad se dogadjaju Ahmici, Stari Vitez, razara se Mostar, formiraju logori Dretelj, Heliodrom i drugi... U vrijeme kad se protjeruje sve sto nije za HDZ i Tudjmana, nas "predsjednik" trci na noge Franji Tudjmanu da mu podnese raport kako je uklonio Sefera "radikalca"

U kojem smislu "radikalca" ?

Sefer je zelio osloboditi Bosnu i Hercegovinu, a Franjo i Alija su se dogovarali oko podjele koja Seferu nije padala na pamet... Svaki od ove dvojice seronja se borio za svoj dio dogovorenog bosanskog kolaca.

Postavio je Rasima koji je malo pitao, a izvrsavao poslusno k'o dresirani pas sve zapovjesti oko "podesavanja" granica.

Slijepcima je najbolje pokloniti tamne naocale i bijeli stap sa kuglicom na vrhu...
Last edited by Fair Life on 29/04/2006 11:24, edited 1 time in total.

krkan

Post by krkan » 29/04/2006 07:50

sta ti fair znas , to je bolan bila 'visoka politika' :-?

novel

Post by novel » 29/04/2006 07:50

Armija je izgubila puno teritorije poslije njegove smjene, a Alija je isao da ugodi komsijama koji su izvrsili agresiju na BiH. Dobar covjek, pravo "merhametli", sve za komsiju...

Kick off

Post by Kick off » 29/04/2006 07:56

u vezi smjene Halilovica .. ovo mi je stari vazda govorio.. (bio je dole za vijeme rata).. Halilovic je smijenjen radi Hrvata.. Hrvati su zahtijevali smjenu Halilovica radi njegove uloge u Bosnjacko Hrvatskim sukobima.. u protivnom nisu zeljeli saradjivati sa Armijom i BH politicarima..

Fair Life

Post by Fair Life » 29/04/2006 08:08

Kick off wrote:u vezi smjene Halilovica .. ovo mi je stari vazda govorio.. (bio je dole za vijeme rata).. Halilovic je smijenjen radi Hrvata.. Hrvati su zahtijevali smjenu Halilovica radi njegove uloge u Bosnjacko Hrvatskim sukobima.. u protivnom nisu zeljeli saradjivati sa Armijom i BH politicarima..

Prije mozda mjesec dana neko je linkovao jedan mali filmic o razgovoru Halilovica i Milivoja Petkovica... gdje Halilovic Petkovicu kaze nesto u smislu "Ako se vi iz HVO-a budete zajebavali doci cemo do mora"...

Dobro bi bilo kad bi se neko sjeti, pronasao taj link i postirao ga ovdje. Ja nisam uspio pronaci.

Vidis, po svemu sudeci takav Halilovic koji je isao na oslobodjenje \cijele BiH nije odgovarao ni Franji ni Aliji.

Trebalo ih je obojicu naguziti jos za zivota... Sad je prekasno...

Ostavili su nam hrpu govana koje bi mi trebali pojesti.

Prijatno/dobar tek !!

novel

Post by novel » 29/04/2006 08:14

Dobro bi bilo kad bi se neko sjeti, pronasao taj link i postirao ga ovdje. Ja nisam uspio pronaci.

'60 minuta', prosle godine.....

Fair Life

Post by Fair Life » 29/04/2006 08:23

novel wrote:

'60 minuta', prosle godine.....

Ili je "Pecnica"...

To je bio, mislim, intervju Sefera Halilovica poslije oslobadjajuce presude i njegovog dolaska iz Haga.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 29/04/2006 10:22

krkan wrote:sta ti fair znas , to je bolan bila 'visoka politika' :-?

Imam sina koji ove godine postaje punoljetan.
NIKAD mu se, balavcu, nisam obracao sa tolike visine kao Tudjman nasem rahmetli Dobricini prilikom ovog susreta.
Iz postovanja!
A znam da mu se ni najmanje ne bi dopao taj ton i da bi reagovao.

A Dobricina... :oops:
I taj je covjek vodio Bosnu i Hercegovinu kroz sav onaj pakao...! :shock:

Dobro smo mi i prosli...
Jako dobro!
:x

semir007

Post by semir007 » 29/04/2006 11:49

Joj nebi da vrijedjam pokretaca teme...

Al ti si u najmanju ruku smijesan. :D

Bog sami zna jel tako sve bilo ko sto pise u toj knjizi..ali i daje tacno
opet nema nikakvog smisla posmatrati to sada iza zaslona monitora
u dobroj fotelji i pravit neku kritiku jer se sve posmatra daleko izvan konteksta desavanja.

Kakve li su samo politicke manevre nase patriote radile a sve u ocuvanju
Bosne i njenih stanovnika (tada pretezno Bosnjaka)...

imamo drzavu i nismo pobijeni a sad manje kritike a vise rada.
Vracanje u proslost nepomaze nikome.

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 29/04/2006 12:21

krkan wrote:sta ti fair znas , to je bolan bila 'visoka politika' :-?

Pa Fair bio u Biserima :D:D:D:D

(jos uvijek je biser :D:D)

domi

Post by domi » 29/04/2006 16:55

semir007 wrote:

nismo pobijeni?.... nismo pobijeni, a jos i drzavu imamo?

ti si decko napusen ili nesto s tobom nije bas u redu. ne bih da vrijedjam, al' jeb' ga tako stvari izgledaju.

sjetimo se bosanske krajine ( iako vecina izgleda ne smatra taj dio bosnom ), posavine, podrinja, zapadne hercegovine.....bosanski muslimani su manje vise istrebljeni s tih prostora.

a sto se tice drzave koju ti kazes da imamo......poserem se na politicare koji su je u " nase " ime stvorili.

jebo ti tu drzavu na 20%.......hvala SDA, hvala veliko - mater vam izdajnicku jebem. ( moram malo i ja svoje frustracije da lijecim :x

znas sta, ni ja ne nasjedam puno na ovu propagandnu stampu u vidu raznih knjiga, clanaka, geografskih karata i sl. al' znam ono sto sam osjetio na svojoj grbaci - krajisnici su prodani cetnicima, opet da nije bilo njih srednja bosna ( travnik i okolina ) bi bili prodani ustasama.
znam da se vitez mogao uzeti od ustasa na samom pocetku sukoba, ali zbog direktive iz sarajeva se nije uzeo. znam zato sto su linije dvaput provaljivane ( prije negoli su britanski unproforci isplanirali liniju oko tog gradica ) i samo se trebalo usetati - medjutim iz "neznanih" razloga se eto nije uzelo.

mah, na kraju krajeva - presipanje iz praznog u supljo.....

Hadzi-Murat

Post by Hadzi-Murat » 29/04/2006 17:14

...Mislim da je nekulturno drzavu izjednacavati sa Seferom ili sa Izetbegovicem...nekulturno prema svim borcima koji su poginuli za Bosnu i Hercegovinu...

...U ovom slucaju stvar je jasna, Sefer smijenjen, Seferu bilo pravo krivo s obzirom na njegove ponekad bolesne ambicije, danas Seferov sin s dvadesetak i nesto godina zivota, pise knjigu o svom ocu kojeg predstavlja poput Josipa Broza Tita, bez kojeg niko ziv nista nije mogao da uradi...?!

...Da ne govorimo o kontekstu izvan kojeg je knjiga napisana...

...S druge strane ovdje neki non-stop pokazuju patolosku opsesiju pljuvanja po Izetbegovicu...

Dajte ljudi, ne morate sve svoje frustracije istresati na forumu...nekulturno je...

jusuff

Post by jusuff » 29/04/2006 21:23

Hadzi-Murat wrote:...Mislim da je nekulturno drzavu izjednacavati sa Seferom ili sa Izetbegovicem...nekulturno prema svim borcima koji su poginuli za Bosnu i Hercegovinu...

...U ovom slucaju stvar je jasna, Sefer smijenjen, Seferu bilo pravo krivo s obzirom na njegove ponekad bolesne ambicije, danas Seferov sin s dvadesetak i nesto godina zivota, pise knjigu o svom ocu kojeg predstavlja poput Josipa Broza Tita, bez kojeg niko ziv nista nije mogao da uradi...?!

...Da ne govorimo o kontekstu izvan kojeg je knjiga napisana...

...S druge strane ovdje neki non-stop pokazuju patolosku opsesiju pljuvanja po Izetbegovicu...

Dajte ljudi, ne morate sve svoje frustracije istresati na forumu...nekulturno je...

moj murate... ti kao da si s marsa pao pa ne znas kakvi ovdje palamude... sve sami znalci i patriote s druge strane svijeta... haman disidenti :-)

Vodenjak

Post by Vodenjak » 30/04/2006 02:11

Sve u svemu, najvise mi se dopada ona izjava Dobricine iz 1991.:

"Kome cete vjerovati ako necete meni i Tudjmanu?"!

Izzoni

Post by Izzoni » 30/04/2006 03:03

sefer je smjenjen jer je roko po škutoriji i nije nikoga slusao

naravno... semir zna...najbolje :shock: godina ?komada 10 pocetkom agresije...ali je to nasa ana frank... da posvjedoci :-)

prodo alija srebrenicu,lutkarska predstava na markalama,sami se izgladnjivali tj strajkoali gladju i td.. veselo,veseloo :D

:zzzz:

idemo sad novi odlomak :roll: :D

mostarac

Post by mostarac » 30/04/2006 03:05

Izzoni wrote:sefer je smjenjen jer je roko po škutoriji i nije nikoga slusao

naravno... semir zna...najbolje :shock: godina ?komada 10 pocetkom agresije...ali je to nasa ana frank... da posvjedoci :-)

prodo alija srebrenicu,lutkarska predstava na markalama,sami se izgladnjivali tj strajkoali gladju i td.. veselo,veseloo :D

:zzzz:

idemo sad novi odlomak :roll: :D

mali je samo potpisao knjigu, a knjigu je pisao tata ;)

Fair Life

Post by Fair Life » 30/04/2006 03:14

Vodenjak wrote:Sve u svemu, najvise mi se dopada ona izjava Dobricine iz 1991.:

"Kome cete vjerovati ako necete meni i Tudjmanu?"!

Izzoni

Post by Izzoni » 30/04/2006 03:15

ja mislim da je Munja ,al' eto :wink:

Al-aqsa

Post by Al-aqsa » 30/04/2006 03:45

Daj ne s....e!!

Alija je sam jednom kazao da je morao cesto da proguta knedlu zbog Tudjmana. A zasto? Zato sto nam je sva pomoc u naoruzanju i humanitarnoj pomoci prolazila kroz Hrvatsku. Zato je Alija morao popustati Tudjmanu, jer da mu nije popustao Tudjman je mogao zatvoriti puteve, i mi bi smo u roku od nekoliko dana ostali i bez oruzja i hrane, i bili bi smo pobijeni.To ne znaci da je Tudjman bio dobar pa nam pustao pomoc, morao je pustati radi svijeta. Ali ipak da je htjeo mogao je zatvoriti puteve. Ali srecom Alija je znao kako raditi sa njime!

Ali eto, danas svi sve znaju i svi su pametniji od Alije. Blago nama sa 'vakim junacinama!

A i bas je smijesno, Hadziomerovic je kaljao Sefera dok je bio u zatvoru. Kad je Sefer izasao Bakir staje na njegovu stranu. A Sefer ili je naivan ili nezna da ga bakir iskoristava!!

Izzoni

Post by Izzoni » 30/04/2006 03:47

jadan je onaj koji dozvoli da ga poluimbecil voda na kanafi...poput bakirice & klike :(

Fair Life

Post by Fair Life » 30/04/2006 04:33

Al-aqsa wrote:(...)
Ali srecom Alija je znao kako raditi sa njime!
(...)
Pametan neki covjek...

Smijenio nacelnika svoje vojske jer je to zahtijevao Tudjman agresor... zatim, za komandanta imenuje oficira druge agresorske vojske i to oficira zarobljenog na polozaju iznad Sarajeva.

Nije on sam nama up'o... njega je neko nama gurn'o... duboko... i jos nema namjeru da izvadi.

Uzivajte...

domi

Post by domi » 30/04/2006 04:43

[quote="Al-aqsa"]Daj ne s....e!!

Alija je sam jednom kazao da je morao cesto da proguta knedlu zbog Tudjmana. A zasto? Zato sto nam je sva pomoc u naoruzanju i humanitarnoj pomoci prolazila kroz Hrvatsku. Zato je Alija morao popustati Tudjmanu, jer da mu nije popustao Tudjman je mogao zatvoriti puteve, [b]i mi bi smo u roku od nekoliko dana ostali i bez oruzja i hrane, i bili bi smo pobijeniTquote]

he, he, he.....

cuj, tudjman bi morao pustati konvoje u bih, ako ni zbog cega, ono bar zbog svijeta. nije problem bio u tome hoce li nosati slon pustiti konvoje da prodju u bosnu, nego je problem bio gdje ce ti konvoji zavrsiti kad predju bosansku granicu. u 98% slucajeva cim su ti konvoji dosli u bosnu ustase su ih uzimale sebi, ali je slagirani krivoustinjak skinuo brigu sa sebe - bitno je da su konvoji stizali u bih.

11 mjeseci mi vidjeli nismo niti jednog humanitarnog konvoja hrane a niti oruzja, ono sto je prolazilo su bili cisti otpaci koje ustase nisu htjele za sebe. gladni jesmo bili, ali bez oruzja ostali nismo i nismo bili pobijeni. jos da nam je ono nase jebeno vodstvo dalo odvezane ruke da ratujemo ko sto se ratovati treba mogli smo i nesto bosne da oslobodimo od ustaskih bojovnika. ovako, zali boze one mladosti sto zivot ostavi po cukama srednje bosne vrseci tzv. pritisak na opkoljenu stranu.

pih, naserem im se svima u usta.

semir007

Post by semir007 » 02/05/2006 17:05

domi wrote:
semir007 wrote:

ti si decko napusen ili nesto s tobom nije bas u redu. ne bih da vrijedjam, al' jeb' ga tako stvari izgledaju.

sjetimo se bosanske krajine ( iako vecina izgleda ne smatra taj dio bosnom ), posavine, podrinja, zapadne hercegovine.....bosanski muslimani su manje vise istrebljeni s tih prostora.

a sto se tice drzave koju ti kazes da imamo......poserem se na politicare koji su je u " nase " ime stvorili.

jebo ti tu drzavu na 20%.......hvala SDA, hvala veliko - mater vam izdajnicku jebem. ( moram malo i ja svoje frustracije da lijecim :x

znas sta, ni ja ne nasjedam puno na ovu propagandnu stampu u vidu raznih knjiga, clanaka, geografskih karata i sl. al' znam ono sto sam osjetio na svojoj grbaci - krajisnici su prodani cetnicima, opet da nije bilo njih srednja bosna ( travnik i okolina ) bi bili prodani ustasama.
znam da se vitez mogao uzeti od ustasa na samom pocetku sukoba, ali zbog direktive iz sarajeva se nije uzeo. znam zato sto su linije dvaput provaljivane ( prije negoli su britanski unproforci isplanirali liniju oko tog gradica ) i samo se trebalo usetati - medjutim iz "neznanih" razloga se eto nije uzelo.

Pa zar vama nije jasno da je BIH trebala biti ociscena od Bosnjaka!
Ovo je trebala biti jedna velika Srebrenica za sve nas.
A sta da je Sarajevo presjeceno u onoj bitci? Sta bi sada pricali?

De ba lijecite se na drugom mestu i prihvatite realnost.
Ostali smo zivi zahvaljujuci nasoj hrabrosti i snalazljivosti a sad nastavite pljuvati po ljudima koji su se najvise zrtvovali za sve nas.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 02/05/2006 20:39

semir007 wrote:
domi wrote:
semir007 wrote:

Pa zar vama nije jasno da je BIH trebala biti ociscena od Bosnjaka!
Ovo je trebala biti jedna velika Srebrenica za sve nas.
A sta da je Sarajevo presjeceno u onoj bitci? Sta bi sada pricali?

De ba lijecite se na drugom mestu i prihvatite realnost.
Ostali smo zivi zahvaljujuci nasoj hrabrosti i snalazljivosti a sad nastavite pljuvati po ljudima koji su se najvise zrtvovali za sve nas.

Ne umanjujuci velicinu onih koji su imali priliku da se bore i to i uradili, moram da te upitam zahvaljujuci kome su zivi svi oni koji su od prvog do zadnjeg dana proveli pod cetnickom cizmom na teritoriji na koju niko drugi, osim tih cetnika, nije ni pomisljao da dodje?

Poslije mozemo, ako hoces, postaviti i pitanje ZASTO niko drugi nije ni pomisljao da dodje! :oops:

senada

Re: Jok, bolan... nije on bio u talu s njima...

Post by senada » 02/05/2006 22:07

Fair Life wrote:Iz knjige "Drzavna tajna"...

Image

I ovo se desavalo u vrijeme kad se dogadjaju Ahmici, Stari Vitez, razara se Mostar, formiraju logori Dretelj, Heliodrom i drugi... U vrijeme kad se protjeruje sve sto nije za HDZ i Tudjmana, nas "predsjednik" trci na noge Franji Tudjmanu da mu podnese raport kako je uklonio Sefera "radikalca"

U kojem smislu "radikalca" ?

Sefer je zelio osloboditi Bosnu i Hercegovinu, a Franjo i Alija su se dogovarali oko podjele koja Seferu nije padala na pamet... Svaki od ove dvojice seronja se borio za svoj dio dogovorenog bosanskog kolaca.

Postavio je Rasima koji je malo pitao, a izvrsavao poslusno k'o dresirani pas sve zapovjesti oko "podesavanja" granica.

Slijepcima je najbolje pokloniti tamne naocale i bijeli stap sa kuglicom na vrhu...

Zna li neko gdje se moze kupiti ova knjiga?

Post Reply