JESU LI ZNALI - OSLOBODJENJE

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
clan2

JESU LI ZNALI - OSLOBODJENJE

Post by clan2 » 12/07/2006 07:06

Međunarodna zajednica i genocid u Srebrenici, jesu li znali?
Piše: E. KOKOR (Foto: S. SMAJLOVIĆ)
10/07/06

Sulejman Tihić sa učesnicima pohodaSvijet će, ipak, odgovarati pred sudom

Međunarodna zajednica i genocid u Srebrenici - jesu li znali, tema je jučerašnje diskusije održane u organizaciji Instituta za istraživanje žločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava povodom 11. godišnjice genocida u Srebrenici.

Uvodničar diskusije, Diego Enrike Arija, aktuelni pomoćnik generalnog sekretara Ujedinjenih nacija u periodu agresije na BiH, govorio je o svojim dosadašnjim iskustvima i događajima u Srebrenici.

“U Srebrenici se i u vrijeme moje posjete odvijao genocid, postojao je koncentracioni logor u kojem su pripadnici UNPROFOR-a igrali ulogu stražara. U to vrijeme opomenuo sam UN šta se dešava u Srebrenici, međutim, svi su ostali gluhi. Žao mi je što sam tada nesretnom srebreničkom narodu obećao sigurnost, koju nisu dobili. Ta greška ostaće duboko urezana u meni. Zbog nje ću se cijelog života kajati. To je moja najtužnija uspomena”, istakao je Arija, te dodao da bi Evropa najviše željela da BiH promjeni ime i da se o Srebrenica više nikada ne govori, jer je to velika mrlja za međunarodnu zajednicu.

......................................................

"JESU LI ZNALI"???? slijedi clanak iz obrazlozenja Tuzbe za Genocid, Profesora Francis-a Boyle-a, napisanog 13.May 1996.

"Nevertheless, for almost four years the international community refused to discharge its solemn obligation under Article I of theGenocide Convention "to prevent" this ongoing genocide against the Bosnian People that was so obviously taking place in the Republic of Bosnia and Herzegovina for the entire world to see.
Even vorse, pursuant to the self-styled Dayton Peace Accord of 14. December 1995, the Republic of Bosnia and Herzegovina was carwed up in Paris by the United Nations, the European Union and its Member States, the United States, Russia and the many other states in attendance.
This UN-sanctioned execution of a UN Member State violated fundamental principles of international law found in the United Nations Charter, the Nuremberg Principles, the Genocide Convention, the Four Geneva Conventions and their two Additional Protocols, the Racial Discrimination Convention, the Apartheid Convention, and the Universal Declaration of Human Rights. It also violated two protective Orders issued by the International Court of Justice on behalf of Bosnia on 8.Aprli 1993. and 13 September 1993. This second World Court Order effectively prohibited such a partition of Bosnia by a vote of thirteen (13) to two (2).

novel

Post by novel » 12/07/2006 08:11

Image

mislim da nisu znali :-) to se desilo tako nekako brzo...nekoliko dana...opkoljeno, granatirano, i pobijeno :oops:

Guento

Post by Guento » 12/07/2006 08:28

Tillman Zulch je jos 1993. upozoravao na to da se sprema genocid u Srebrenici i da "UNPROFOR-ovi vojnici ustvari cuvaju koncentracioni logor".

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 12/07/2006 10:06

Urgentni seks i ostale očajničke mjere UN peacekeeper-a:

Kada "plavi šlje(a)movi" dođu u vaše selo, grad, područje... i kažu da su tu da vam garantuju bezbjednost i sigurnost, pod hitno se naoružajte i sami organizujte svoju odbranu ili bježite iz tog područja.

Post Reply