Jeste li gledali Telering sa Igorom Davidovicem!?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply

Da li ce mo uci u EU do 2015.?

Da
4
44%
Ne
5
56%

Total votes: 9

MuaDib

Jeste li gledali Telering sa Igorom Davidovicem!?

Post by MuaDib » 02/12/2006 23:29

Čovjek je prevelik optimista u pogledu eurointegracija, sta mislite da li je moguce da EU nije tako daleko od nas!?
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 02/12/2006 23:31

Uopste nije nemoguce. Koliko je dobro je duza prica.

tayra

Post by tayra » 02/12/2006 23:47

SherlockHolmes wrote:Uopste nije nemoguce. Koliko je dobro je duza prica.

Slazem se!

zavrzlama
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 02/12/2006 23:54

Guranje BIH ka EU je samo sa ciljem da se otupi nastojanje separtatistickih snaga za podjelom BIH...jer BIH je 50 godina za zapadom po bilo cemu...evropa je svjesna da prepustanjem BIH politicarima da vode BIH je za par mjeseci novi rat.

Jos je potrebno da se policija reformise(citaj uzme i posljednji adut separatistickim snagama) prodajom svih vecih BIH ekonomskih potencijala,ta ista evropa i zapad ce biti u BIH,tako da nece biti potrebno da mi idemo njima.Radicemo za njih kod svoje kuce jer im ne treba nasa kultura i obicaji...njima treba mirna Bosna i radna snaga...

Šandor

Post by Šandor » 03/12/2006 00:32

Je li to onaj Igor Davidović koji je bio nekakav ambasador u USA? Kakav on i Bosna ba. Stipu šuplju. Njemu je do Bosne stalo ko meni do Srbije. :wink: :D Zna on jako dobro da mi nemamo šansu da propužemo a kamo li šta više. Samo mutavi vjeruju u ovu njegovu priču. :cry:

Hey ba, ne možemo se dogovorit ni oko čega! Sve što imamo nametnuto je. A on sere o nekakvoj EU. Šta ćemo mi u EU zar ne vidite da mi samo formalno egzistiramo kao država? :?

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 03/12/2006 00:41

Prije će se raspasti EU nego što će BiH ući u istu.

Privatni

Post by Privatni » 03/12/2006 02:00

Patron of Formello wrote:Prije će se raspasti EU nego što će BiH ući u istu.

Pa otprilike tako...Odnosno, EU vise nece postojati u obliku u kojem je danas poznajemo. Tako radikalno prosirenje (BiH moze upasti u EU tek kad upadnu i neke druge, jednako (ne)razvijene zemlje) ce za sobom neminovno povuci ogromne promjene u nacinu funkcionisanja unije. To vise jednostavno nece biti to. Ljudi, ne zanosite se iluzijama. A o 2015. nema ni govora. Nasa je sansa (ako je uopste imamo) u tome da se okrenemo ekonomskoj saradnji i izvozu u zemlje treceg svijeta ili na bliski istok, nemamo mi sta ponuditi zapadu. I nemojte samo poceti o zdravoj hrani i prirodnom ljepotama. O tome trune samo oni koji nikad nisu bili na zapadu pa shvatili da toga kod njih svakako vec ima koliko hoces. U puno vecim razmjerama. Pitanje je samo - za koje pare? ;) Bosna njima ne treba nista vise od onoga koliko nas trenutno imaju pod kontrolom. Znacaj BiH na geostrateskim, geopolitickim, ekonomskim, i svim drugim mapama je MIZERAN. To je realnost i to moramo prihvatiti. "Granica istoka i zapada" - HAHA. Ne trebamo im cak ni kao jeftina radna snaga - sta znaci 3-4 miliona bosanaca pored toliko poljaka, rumuna....? I prosto njih zaboli kurac jel' se mi ovdje koljemo ili pravimo fabrike. I onda su mirno posmatrali dok smo se klali, kakva mirna Bosna - kakvi bakraci. Evropa nikada nije bila prijatelj, probudite se. Ali znam ja da je uzalud, upravo su ti slatki snovi i puste zelje neke od elementarnih odlika prosjecnog bosanca. :D + suluda obecanja kojekakvih strucnjaka kojima se, jel, mora vjerovat'. :lol:

Post Reply