Jesmo li mazohisti?

Post Reply
nu me
Posts: 10
Joined: 25/02/2007 07:13

#1 Jesmo li mazohisti?

Post by nu me »

Iako mislim da spadamo u civilizirane narode (mi na Balkanu), nikako mi nije jasan mazohizam koji ti narodi iskazuju. Jer, kako drugacije nazvati posljednjih petnaestak, pa i vise godina zivota na ovim prostorima. Jasno je da se masa moze zavesti na jdnim izborima, jasno je i da se cak dva puta moze pogrijesiti, ali da se to cini uporno godinama... e to vec prelazi svaku mjeru. U svakodnevnom zivotu, Bosanci i Hercegovci neporestano kukaju na tezak zivot, neuposlenost, na korupciju i kriminal svojih politicara i, kada dodju izbori, onda kao ovce izadju i izaberu: Silajdzica koji od devedesete preljeva iz supljeg u prazno, recimo. U Srbiji je najjaca pojedinacna stranka - radikalno cetnicka... a jos uvijek ima zivih Srbijanaca koji pamte pokolje cetnika u vlastitom komsiluku. I da se vidjeti kako im je zivot "krasan" pod barjacima tih istih mitomana.
Zar jedino objasnjenje ne lezi u nekom genetski naslijedjenom mazohizmu?
sember
Posts: 109
Joined: 12/10/2006 13:14

#2

Post by sember »

Jesmo i to sado ,evo jednog banalnog primjera.
Centurion (citat):
dajte, ljudi smo, nismo srbi...


Sretan put...
Mi volimo da nas ubijaju,pljackaju,pate pa i banuju za svaku izgovorenu rijec :oops:
User avatar
Truba
Posts: 94535
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3

Post by Truba »

evo upravo gledao na dnevniku
sasvim slučajno
o formiranju vlade kantona tuzlanskoga

premijer pod nekim otužnicama na sudu
i sam priznaje da vlada nije vlada eksperata jer su oni kao biva neka niži oblik vlasti gdje ne moraju biti experti u vladi (kao da su na višim nivoima experti :-) )

:( jednostavno sam tužan
više nije riječ o tapkanju u mjestu
naša država konstantno nazaduje :(

i onda nadodaš rasprave oko nekog ministra koji je po haretu postupao sukladno zakonu a po radmanoviću je postupio mimo zakona i treba ga pozvati na odgovornost

čovječe jučer su formirali vlast a danas već žele neke smjene :-?

eh moj narode :sad:
Post Reply