Jeftino prenociste u Budimpesti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
karanana
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times

#1 Jeftino prenociste u Budimpesti

Post by karanana » 09/08/2007 11:21

Hajmo Madzari......

Kontam otici na jedan vikend da vidim jeli Pesta sto je nekad bila :wink:

Mozete li mi preporuciti kakvo prenociste, da je relativno jeftino a da nije bas dno dna? Samo mi treba krevet sa relativno cistom posteljinom. Pozeljno bi bilo da je to mjesto negdje u blizini zeljeznicke stanice i(li) stadiona jer cu ici vjerovatno kad nasi budu igrali tamo da spojim ugodno s korisnim.

Ili mi dajte neke linkove gdje mogu pregledati sta i gdje kad se dodje tamo.

karanana

#2 Re: Jeftino prenociste u Budimpesti

Post by karanana » 09/08/2007 11:38

bosmen wrote:
karanana wrote:Hajmo Madzari......

Kontam otici na jedan vikend da vidim jeli Pesta sto je nekad bila :wink:

Mozete li mi preporuciti kakvo prenociste, da je relativno jeftino a da nije bas dno dna? Samo mi treba krevet sa relativno cistom posteljinom. Pozeljno bi bilo da je to mjesto negdje u blizini zeljeznicke stanice i(li) stadiona jer cu ici vjerovatno kad nasi budu igrali tamo da spojim ugodno s korisnim.
Imas jedan salon namjestaja u blizini stadiona,imaju dobre krevete,a i posteljina se moze naci :-D
A kad zatvore radnju? Hoce li me skuziti da sam ostao u salonu? Pali li da se sakrijem ispod kreveta dok ne zakljucaju?

realna do boli

Post by realna do boli » 09/08/2007 11:56

Raspitaj se u turistiskim agencijama .Za Budimpestu nisu skupi aranzmani .
Ja sam bila dva puta tamo preko agencija i bilo je o.k.

Dirty Harry

Post by Dirty Harry » 09/08/2007 12:18

Evo da ponovim što sam već napisao na jednoj drugoj temi ... par korisnih savjeta.

Evo par praktičnih savjeta za švrljanje po Budimpešti.

1. Mani se pića u turističkoj zoni
Vaci ulica je centralna ulica za turističku šetnju po Pešti. Tu kafa košta duplo više nego što je normalno, a usto je i odvratna. Savjet: prošvrljaj malo i po sporednim ulicama.

2. Najčešća navlakuša za turiste
Ako kreneš naveče da šetaš već spomenutom ulicom sa još jednim prijateljem možete se iznenaditi kako vas stalno salijeću neke cure, isto u paru. Prvo ide neko bezveze pitanje tipa "Koliko je sati?" a onda "Hajdemo na piće, znamo mi jedno dobro mjesto." E sad ako padnete na to - oderaće vas na pomenutom "mjestu" :D Ako obratite pažnju možete naveče uočiti 8 - 10 takvih ekipa koje kruže Vaci ulicom.

3. Prostitutke (ako koga zanima :))
Ima ih i u centru grada ali mnogo bolji izbor je malo van grada, van naselja, pored ceste (npr. u jugozapadnom dijelu u blizini sportskog centra sportmax). Na posao dolaze oko 6-7 sati popodne. Ovisno o željama cijena se kreće između 20 i 30 EUR. I da, ima ih jako zgodnih.

4. Must see:
Znamenitosti: Stari grad, citadela (fenomenalan pogled, pogotovo noću), Margit sziget (ostrvo na Dunavu) dobro mjestu za šetnju i opuštanje pogotovo vikendom)... ima toga još ali zavisi ko šta voli.

Cuga: mjesto koje se zove kafana ( http://www.kafana.hu ) okupljalište ex-yu raje, iako skoro u samom centru cijene pristojne (npr velika točena piva je oko 3 KM), atmosfera odlična. Ko bude išao nek mi pozdravi gazdu :) I da, mogu se i ćevapi pojesti, nisu dobri kao naši ali mogu proći.

Mjesto za popit kaficu: Liszt Ferenc Ter ( http://www.kavehazak.hu/kavehazak/regio.php?id=9) jest malo skuplje ali i preko dana i naveče zna biti pravo živo i puno prelijepih djevojaka .... :-D

Javni prevoz: nije skup, dobar (tramvaji + autobusi + podzemna) mozda je najbolje uzeti dnevnu kartu, ima i reve dovoljno često.

Hrana: zavisi od dubine džepa, najjeftinija varijanta su McDonaldsi, Burger Kingovi, Subwayi ... kojih ima na svakom koraku. A ima dobrih donera.

Eto ... nabaca ja svašta na brzinu, ako nekog interesuje nešto posebno, pitajte.

Sziastok!

karanana

Post by karanana » 09/08/2007 12:20

Sjecam se ovoga, citao sam, ok savjeti ali nema nista vezano za spavanje.

Dirty Harry

Post by Dirty Harry » 09/08/2007 12:22

Ha jbg ja sam malo živio tamo pa ne znam nista vezano za prenoćišta kakva te zanimaju ....

karanana

Post by karanana » 09/08/2007 12:24

ma nako neki motelcic, cist. nit mi treba bazen, nit sauna, pa cak ni dorucak. Samo da se mogu izvaliti i odmoriti nekoliko sati na dvije noci i eventualno da se gdje imam malo plaknuti.

karanana

Post by karanana » 09/08/2007 12:33

veca_sa wrote:
karanana wrote:ma nako neki motelcic, cist. nit mi treba bazen, nit sauna, pa cak ni dorucak. Samo da se mogu izvaliti i odmoriti nekoliko sati na dvije noci i eventualno da se gdje imam malo plaknuti.
haj samnom na more sta ces gore
Ma bio na moru, to se nekako moze vazda odraditi. Cehinje se pohasile malo zadnjih godina, kontam gore mi je metak siguran.

zena21

Post by zena21 » 09/08/2007 12:39

ja sam prije par godina isla sa V.I.P. travel agency... Aranzman busom, 5 dana... bila sam zadovoljna i prevozom i smjestajem...

hm... ne mogu se sjetiti gdje smo bili smjesteni...godine :oops: :D

Amsterdammer

Post by Amsterdammer » 09/08/2007 12:49

http://www.skyeurope.com . Imaš ovdje mnogo hostela, po 10$. Sretno i čuvaj se :)

Post Reply