Je li ovo istina? Potvrda da nema ljubavnika????

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...
Post Reply
melb26sa

Je li ovo istina? Potvrda da nema ljubavnika????

Post by melb26sa » 21/06/2007 11:00

BIHAĆ - Udovicama i samohranim majkama u Unsko-sanskoj županiji koje imaju pravo dobivati mirovinu poginulih supruga potrebna je potvrda da nemaju ljubavnika. Seida Alibabić iz Cazina, samohrana je majka dva sina čiji je suprug poginuo kao pripadnik Armije BiH.

Kao ''član šehidske obitelji" njezin sin ima pravo na mirovinu poginulog oca, no županijsko Ministarstvo za pitanja branitelja od njega je zatražilo, osim ovjerene preslike rodnog lista, očeve umrlice, preslike CIPS-ove osobne iskaznice te potvrde o adresi boravka, čak i potvrdu o ''čistom obrazu'' njegove majke, odnosno potvrdu da nema ljubavnika.

Ogorčena majka doznala je da su joj za takvu potvrdu potrebna i dva jamca koja će jamčiti da je ona ''čista obraza''.

''Pokušala sam pronaći ustanovu koja izdaje potvrdu da se nisam udala, odnosno da ne živim u izvanbračnoj zajednici. Objasnili su mi da u Općinu moram dovesti dva jamca koji će pod punom moralnom i kaznenom odgovornošću potvrditi moj ''čist obraz''. A oni koji traže naše poštenje i koji su donijeli takve propise sigurno su ''pošteni'' dok sa svojim ljubavnicama tumaraju širom BiH i skrivaju se u vikendice koje koriste za svoj slatki užitak'', kazala je Seida Alibabić za mostarski Dnevni list.

Ako njezin sin ne donese potvrdu da njegova majka nema ljubavnika, onda gubi pravo na mirovinu.
''I ovo se zove poštenje i dostojanstvo, kako majki, tako i njihove djece. Dokle će vlast ići u svojim banalnim zahtjevima'', pita se razočarana Seida Alibabić.

20.6.2007.
Pincom.info

Na razumijem - zasto se od njih traze ove potvrde i koga briga imaju li one ljubavnika/e ili ne????

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 21/06/2007 11:08

Pretpostavljam da se ne radi se o ljubavnicima već o partnerima sa kojima žive i koji ih izdržavaju. Ima puno žena koje se ne žele zvanično udati jer tako gube šehidsku penziju.

ziggy

Post by ziggy » 21/06/2007 11:49

Pa vjerovatno ih se tice jer ako ta zena poginulog borca ima ljubavnika/novog muza,on je moze uzdrzavati,a novac namjenjen njoj ide nekom guzonji u dzep.
Mozda je to ta logika.Inace ovo je sve tacno,imam u porodici jednu takvu zenu,za koju se moralo potvrditi da je jos uvijek sama sa djecom.

LeeLooSA

Post by LeeLooSA » 21/06/2007 12:23

Ja stvarno ne vidim zasto ne bi provjeravali (van)bracni status tih zena. Vecina njih je "udata", dosta njih radi i zaradjuje, pa ne vidim zasto se ne bi uradila jedna takva revizija.

luciferino

Post by luciferino » 21/06/2007 15:11

Tema već ima, čini mi se na politici.
Jedna stvar su brak i vanbračna zajednica, a druga stvar je ljubavnik. Uostalom, ako je neko dijete šehida, valjda treba primati novac bez obzira na majku i njena "stanja". Barem bi bilo tako da se ja pitam.

StLouis

Post by StLouis » 30/06/2007 15:50

ovo mi sve vise zvuci kao neka iranizacija bih. :shock:

Post Reply