Javni red i mir / Nivo buke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
studiorum_tuzlaensis

Javni red i mir / Nivo buke

Post by studiorum_tuzlaensis » 17/08/2015 09:46

Frajer u naselju ima neku autopraonicu ili šta već, po cijeli dan čujem raspali usisivač kojim radi unutrašnje pranje auta. Znači budi me u 8 svojim usisavanjem pa sve do ko zna kad dok mu nestane mušterija.

Neću da budem papak i izbijam čovjeku hljeb iz ruke, ali valjda postoje neki propisi koliku buku smije da emituje okolo. U najgorem slučaju nek zatvori svoju praonu u neki prostor sa izolacijom. Kad zatvorim prozore i nekako je, ali jel to moram živjeti u staklenom zvonu da bi živio u Sarajevu?

Zanimaju me mehanizmi kojima ja mogu njega natjerati da isključi jebeni usisivač. Da izmjerim buku? Zovem sanitarnu inspekciju? Vjerujte toliko je postalo iritantno da mi je draže slušat pijanog čovjeka kako jebe svima majke ispred zgrade nego Kärchera od 3 kWa koji ubi baju po vazdan.

broj dva

Re: Javni red i mir / Nivo buke

Post by broj dva » 17/08/2015 10:07

Neki 250 metera od moje kuce organizuje se turnir u malom nogometu. Gradonacelnik je iz istog predgradja i svojim ortacima je dao dozvolu da ogranizuju hajde da kazemo medjuseoski turnir. Ali najmanje je tu nogometa a najvise dalmatinski ili ustaski pjesmica odvrnuti do daske na marshall zvucnicima do iza ponoci. Svakog jebenog ljeta, sedmicu za sedmicu. I kad sam prijatelja zaposlenog u opstini pitao je li se mogu zaliti na buku i glasnu muziku (ustaske pjesme sam prihvatio kao dio svakodnevnice) dobio sam vrlo razuman odgovor - "de ne budi budala, sta ti mislis gdje zivis"

sunceKOtepsija

Post by sunceKOtepsija » 17/08/2015 10:12

covjek se bori za kruhu hljeba

VladaFBiH

Post by VladaFBiH » 18/08/2015 09:08

studiorum_tuzlaensis wrote:Frajer u naselju ima neku autopraonicu ili šta već, po cijeli dan čujem raspali usisivač kojim radi unutrašnje pranje auta. Znači budi me u 8 svojim usisavanjem pa sve do ko zna kad dok mu nestane mušterija.

Neću da budem papak i izbijam čovjeku hljeb iz ruke, ali valjda postoje neki propisi koliku buku smije da emituje okolo. U najgorem slučaju nek zatvori svoju praonu u neki prostor sa izolacijom. Kad zatvorim prozore i nekako je, ali jel to moram živjeti u staklenom zvonu da bi živio u Sarajevu?

Zanimaju me mehanizmi kojima ja mogu njega natjerati da isključi jebeni usisivač. Da izmjerim buku? Zovem sanitarnu inspekciju? Vjerujte toliko je postalo iritantno da mi je draže slušat pijanog čovjeka kako jebe svima majke ispred zgrade nego Kärchera od 3 kWa koji ubi baju po vazdan.

Budi te u 8 :shock: :okac: ovdje vidim samo problem ako je vikend :D

KUZNETSOV

Post by KUZNETSOV » 18/08/2015 22:19

nista je to kakav je mij komšo dževdo, vraca se iz sverca drvima oko trice, baca drva sa kamiona zvoni mahala, dremne jedno dva sata pa oko petice pali hiltovku i ne gasi je do devetke...

nostalgicar

Post by nostalgicar » 24/08/2015 23:43

broj dva wrote:Neki 250 metera od moje kuce organizuje se turnir u malom nogometu. Gradonacelnik je iz istog predgradja i svojim ortacima je dao dozvolu da ogranizuju hajde da kazemo medjuseoski turnir. Ali najmanje je tu nogometa a najvise dalmatinski ili ustaski pjesmica odvrnuti do daske na marshall zvucnicima do iza ponoci. Svakog jebenog ljeta, sedmicu za sedmicu. I kad sam prijatelja zaposlenog u opstini pitao je li se mogu zaliti na buku i glasnu muziku (ustaske pjesme sam prihvatio kao dio svakodnevnice) dobio sam vrlo razuman odgovor - "de ne budi budala, sta ti mislis gdje zivis"

Udari mu kontru partizanskim pjesmama.

Logovan

Post by Logovan » 25/08/2015 01:38

VladaFBiH wrote:Budi te u 8 :shock: :okac: ovdje vidim samo problem ako je vikend :D

Čuj ovog iz Vlade što pametuje.

stetoskop

Post by stetoskop » 25/08/2015 08:12

Do tebe je!
Imam i ja praonicu pored kuće i sve te usisivače, kompresore... Vjeruj mi kada dođem iz noćne, ne bi mogao zaspati bez te buke.
:D

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 25/08/2015 08:18

Odselis se u neku planinu. :D Buka u gradu....to ti je zagarantovano. Mozes li narediti vozacima da ne voze auta? Pogotovo nocu, kad krene tutanj.

studiorum_tuzlaensis

Post by studiorum_tuzlaensis » 25/08/2015 08:29

to ide znači od 8 ujutro pa tamo do 8-9 navece. Najgore je kad dođeš sa posla umoran. Poslao sam inspekciji rada preporučeno pismo na koje su mi dužni odg 15 dana max pa ćemo vidjeti njihovo mišljenje.

Zaboli me ćundara nek se zvučno izolira, već sam pola haustora preveo na svoju stranu, ako ne bude moglo legalno idemo lagano popričat u više očiju.

VladaFBiH

Post by VladaFBiH » 26/08/2015 12:50

Logovan wrote:
VladaFBiH wrote:Budi te u 8 :shock: :okac: ovdje vidim samo problem ako je vikend :D

Ovaj iz Vlade radi od 8 a ne spava do podne ;)

Logovan

Post by Logovan » 27/08/2015 17:30

VladaFBiH wrote:
Logovan wrote:

Ovaj iz Vlade radi od 8 a ne spava do podne ;)

Ma svaka čast, bravo za Vladinog radnika. :D

Post Reply