Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#726 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne

Dead Man Walking
Posts: 6413
Joined: 28/05/2004 21:49

#727 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Dead Man Walking »

sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne

E cuj vox populi :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#728 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by putokaz1 »

Da li je svaki Jevrej u Evropi dobio naredbu da glasa za Izrael,nesto kao svaki zaposleni za vlast.
User avatar
Truba
Posts: 82611
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#729 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Truba »

EVropa nije klix
Useljenici nemaju isti politicki stav kao i domiclni
Pjesma je bila dobra
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73261
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#730 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Velkoski »

brt, da mi čitava dvorana zviždi, ostali takmičari pokrivaju glavu dok govorim, ja bih sam otišao :mrgreen:

Hazbara idući put da poklopi i žiri :mrgreen:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5756
Joined: 12/10/2014 01:12

#731 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by skupljac_zeljeza »

Dead Man Walking wrote: 12/05/2024 08:15

E cuj vox populi :lol: :lol:
Sinoć čitam na hrvatskom forumu kako su neki nakupovali sim kartica i glasaju sa dva telefona. I onda ta pjesma bolja. Dati 100 €, a znaš da je sve namještaljka.
armin071
Posts: 5345
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#732 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by armin071 »

Velkoski wrote: 12/05/2024 09:13 brt, da mi čitava dvorana zviždi, ostali takmičari pokrivaju glavu dok govorim, ja bih sam otišao :mrgreen:

Hazbara idući put da poklopi i žiri :mrgreen:
Oni su naviknuti na to…. Čitav svijet njih “mrzi” samo zato što su jevreji… Sportiste im čuva vojska, žene im idu u salone ljepote sa puškama… Ali ja sada imamo “krunski dokaz” da u stvari njih ne mrzi niko jer ovo je “glasanje ljudi” iz Evrope pokazalo da to i nije baš tako…
BiBi911
Posts: 3084
Joined: 09/12/2018 17:47

#733 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by BiBi911 »

sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne



Pogledas sta ti Izrael moze dati(tehnoloski svijet, pamet i to) i uporedis sta moze taj neki hamasovac.

Izrael doprinosi svijetu dok hamasovci bi da te ubiju i zivi od socijale.
BiBi911
Posts: 3084
Joined: 09/12/2018 17:47

#734 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by BiBi911 »

armin071 wrote: 12/05/2024 09:31
Velkoski wrote: 12/05/2024 09:13 brt, da mi čitava dvorana zviždi, ostali takmičari pokrivaju glavu dok govorim, ja bih sam otišao :mrgreen:

Hazbara idući put da poklopi i žiri :mrgreen:
Oni su naviknuti na to…. Čitav svijet njih “mrzi” samo zato što su jevreji… Sportiste im čuva vojska, žene im idu u salone ljepote sa puškama… Ali ja sada imamo “krunski dokaz” da u stvari njih ne mrzi niko jer ovo je “glasanje ljudi” iz Evrope pokazalo da to i nije baš tako…
Do prije par dana si pisao da citav svijet mrzi muslimane.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45809
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#735 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Chmoljo »

jeza u ledja wrote: 12/05/2024 03:26
I dalje mislim da se nista znacajno nece promjeniti, i mislim da je tragicno i bezobrazno uvjeravati zrtve svega ovoga da ce se nesto drasticno promjeniti, no to prvenstveno zasnivam na toj percepiranoj "mudrosti", koje izgleda sve manje ima. Ako ste zaglupili za ovih zadnjih 75 godina, i postali fastioidna diktatura, ah mozda je vrijeme da vam se desi malo uvodjenje demokratije. :oops:
Ono sto nisam citirao se pitpuno slazem. I sa izuzetkom samog stvaranja Izraela, odnosno Nakbe, ne znam da je bilo ovoliko brutalnosti. I da, eskalira sa Bibijem i njegovom nezajazljivom potrebom da bude na vlasti.

E sto se tice promjena. Velike su stvari u pitanju da bi se to preko noci promijenilo. To su stvari koje se generacijama mijenjaju, ali je definitivno krenulo u drugom smjeru. Ova priznanja palestine od strane soanije, irske, malte i slovenije treba gledati u tom duhu. Nista to sada ne znaci palestincima, ali na duze staze, moze biti prelomni trenutak kada se pocela mijenjati percepcija na koji nacin ce se rijesiti to pitanje. Dvije drzave ili tiho etnicko ciscenje.

Meni je fascinantno sve ovo sa evrovizijom jer se vidi veliki otpor prema politici izraela, al i sav izraelski jad u pokusavanju izgradjivanja lazne slike "demokratske oaze" u sred necivilizovanog arapsko-muslimanskog svijeta.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73261
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#736 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Velkoski »

@Chmoljo

čekaj da trenutni dinosauri izumru i da GenZ dođe do politike :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#737 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by cyprus »

sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne

Da je Palestina sinoć učestvovala, pobjedila bi glat...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18949
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#738 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

The agent of the rogues state. Forgotten files.:D

Vrijedno pažnje...

Jonathan Pollard Was One of the Most Damaging Spies in US History

https://www.military.com/history/jonath ... story.html
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 633
Joined: 10/02/2009 15:44

#739 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Zlocin&Kazna »

BiBi911 wrote: 12/05/2024 11:20
sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne



Pogledas sta ti Izrael moze dati(tehnoloski svijet, pamet i to) i uporedis sta moze taj neki hamasovac.

Izrael doprinosi svijetu dok hamasovci bi da te ubiju i zivi od socijale.
Vjerovatno je isto razmišljao svaki Nijemac krajem 30 tih i početkom 40tih suocen sa pitanjem za Nacional-Socijaliste i njihov državni aparat ili protiv njih. Sta nude oni, a sta Rusi, Poljaci, Jugosloveni i ostala zaostala bagra.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45754
Joined: 29/12/2005 01:20

#740 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by jeza u ledja »

Ja nisam skonto sta je to bilo na Evroviziji?
Ne pratim modernu muziku.
melac
Posts: 1702
Joined: 25/08/2008 19:33

#741 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by melac »

jeza u ledja wrote: 12/05/2024 14:55 Ja nisam skonto sta je to bilo na Evroviziji?
Ne pratim modernu muziku.
Desila se Eurovizija u svoj svojoj punini. Razmisljanja strucnog strucnog zirija i publike se razisle pa sada sok i nevjerica.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45809
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#742 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Chmoljo »

jeza u ledja wrote: 12/05/2024 14:55 Ja nisam skonto sta je to bilo na Evroviziji?
Ne pratim modernu muziku.
Izrael morao mijenjati tekst da ne bude politicki obojen, pa onda su mnogi trazili diskvalifikaciju po uzoru na rusiju, pa onda su clanovi delegacije bili drcni, jedan je psovao rodutelje holandjaninu koji je istao siroce pa ga je ivaj naoao, pa je diskvalificiran holandjanin, pa je na probama izvizdana izraelka, pa je produkcija svaki put utisavala zvukove iz dvorane i pustala lazne ovacije, pa su mnogi i dalje protestvovali protiv njih.

Proslogodisnja pobjednica izjavila da nece izraelki predati pehar ako pobijedi, norvezanka koja je trebala citati bodove iz norveske javno odustala i rekla da je zbog izraelskih zlocina u gazi (nije imigrantkinja u pitanju), pa portugalka nalakirala nokte u dezenu palestinskog sala, jer je sve sto podsjeca na palestinu zabranjivano.

Takodjer produkcija je strasno forsirala izraelske zastave u mnogim kadrovima, a nije ni cudo obzirom da je glavni sponzor izraelska firma.

Na kraju, glasovima zirija imala 50 bodova, glasovi publike 300 i kusur. Po žiriju bil 10, 12 po glasovima publike 2.

Raja je generalno jako negativna prema svemu tome i kažem ti, ne pamtim kada sam vidio toliki otpor prema njima od strane ljudi koji nemaju veze sa palestinom niti su muslimani.
User avatar
alijagoro
Posts: 3443
Joined: 06/03/2008 18:02

#743 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

BiBi911 wrote: 12/05/2024 11:20
sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne



Pogledas sta ti Izrael moze dati(tehnoloski svijet, pamet i to) i uporedis sta moze taj neki hamasovac.

Izrael doprinosi svijetu dok hamasovci bi da te ubiju i zivi od socijale.
A jevreji su dali i dosta epsteina,weinsteina,woody allena :D
User avatar
alijagoro
Posts: 3443
Joined: 06/03/2008 18:02

#744 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Zlocin&Kazna wrote: 12/05/2024 14:01
BiBi911 wrote: 12/05/2024 11:20
sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne



Pogledas sta ti Izrael moze dati(tehnoloski svijet, pamet i to) i uporedis sta moze taj neki hamasovac.

Izrael doprinosi svijetu dok hamasovci bi da te ubiju i zivi od socijale.
Vjerovatno je isto razmišljao svaki Nijemac krajem 30 tih i početkom 40tih suocen sa pitanjem za Nacional-Socijaliste i njihov državni aparat ili protiv njih. Sta nude oni, a sta Rusi, Poljaci, Jugosloveni i ostala zaostala bagra.
:D :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45754
Joined: 29/12/2005 01:20

#745 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by jeza u ledja »

Chmoljo wrote: 12/05/2024 15:05
jeza u ledja wrote: 12/05/2024 14:55 Ja nisam skonto sta je to bilo na Evroviziji?
Ne pratim modernu muziku.
Izrael morao mijenjati tekst da ne bude politicki obojen, pa onda su mnogi trazili diskvalifikaciju po uzoru na rusiju, pa onda su clanovi delegacije bili drcni, jedan je psovao rodutelje holandjaninu koji je istao siroce pa ga je ivaj naoao, pa je diskvalificiran holandjanin, pa je na probama izvizdana izraelka, pa je produkcija svaki put utisavala zvukove iz dvorane i pustala lazne ovacije, pa su mnogi i dalje protestvovali protiv njih.

Proslogodisnja pobjednica izjavila da nece izraelki predati pehar ako pobijedi, norvezanka koja je trebala citati bodove iz norveske javno odustala i rekla da je zbog izraelskih zlocina u gazi (nije imigrantkinja u pitanju), pa portugalka nalakirala nokte u dezenu palestinskog sala, jer je sve sto podsjeca na palestinu zabranjivano.

Takodjer produkcija je strasno forsirala izraelske zastave u mnogim kadrovima, a nije ni cudo obzirom da je glavni sponzor izraelska firma.

Na kraju, glasovima zirija imala 50 bodova, glasovi publike 300 i kusur. Po žiriju bil 10, 12 po glasovima publike 2.

Raja je generalno jako negativna prema svemu tome i kažem ti, ne pamtim kada sam vidio toliki otpor prema njima od strane ljudi koji nemaju veze sa palestinom niti su muslimani.
Drama znaci. :-)

Nisam skonto ovo u vezi skora jer ne znam jel to dobar ili los plasman.
Benjo34
Posts: 2014
Joined: 21/01/2018 00:49

#746 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Benjo34 »

Izraelu je bas mjesto na Euroviziji..

Bilo bi preofirno da su nastimali bas da pobijede, al vidim, nekim je televoting koji je lak za manipulaciju ako imas keša, znak neke podrške genocidnoj državi :lol:
User avatar
Point.
Posts: 28097
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#747 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Point. »

BiBi911 wrote: 12/05/2024 11:20
sumirprimus wrote: 12/05/2024 08:07 Vox populi
Nema lobi veze s tim, ovo je cist doksz da nije stanje u europi onakvo kakvo se prikazuje na tim protestima koje vode vecinom migranti. I da je podrska izraelu mnogo veca nego sto se to oslikava kroz medije. Tiha vecina. Htjeli vi to priznat ili ne



Pogledas sta ti Izrael moze dati(tehnoloski svijet, pamet i to) i uporedis sta moze taj neki hamasovac.

Izrael doprinosi svijetu dok hamasovci bi da te ubiju i zivi od socijale.
Dokle ćeš furati tu besmislenu tezu da svako ko se protivi izraelskom nasilju nad civilima Gaze je hamasovac?
User avatar
alijagoro
Posts: 3443
Joined: 06/03/2008 18:02

#748 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Benjo34 wrote: 12/05/2024 16:24 Izraelu je bas mjesto na Euroviziji..

Bilo bi preofirno da su nastimali bas da pobijede, al vidim, nekim je televoting koji je lak za manipulaciju ako imas keša, znak neke podrške genocidnoj državi :lol:
Nekad se kurcilo po Libanu a sad se nadas nekoj pobjedi na eurosongu,osjeti se pad :D
Benjo34
Posts: 2014
Joined: 21/01/2018 00:49

#749 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Benjo34 »

Ma jok, nikad jaci, nikad veca podrska, sve proteste protiv njih organizuje Hamas :D
Sefket007
Posts: 212
Joined: 26/04/2021 17:29

#750 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sefket007 »

Nevjerovatna propaganda zlocinackih cionista...

Ali neka nastave i dalje ovako jednostavno svakim danom sve vise i vise ljudi u USA i EU se uvjerava koliki su to lažovi, zlotvori i kakvi su to (NE) ljudi.

Da da sve hamasovci pisu i organizuju protiv cionista sirom svijeta...
Post Reply