IZRAEL TVRDI DA BI IRAN MOGAO ...

vidi_vidi_vidi
Posts: 248
Joined: 28/11/2004 18:26

#1 IZRAEL TVRDI DA BI IRAN MOGAO ...

Post by vidi_vidi_vidi »

IZRAEL TVRDI DA BI IRAN ZA TRI GODINE MOGAO PROIZVESTI ATOMSKU BOMBU


Ravnatelj izraelske vojne obavještajne službe general Aharon Zeevi u srijedu je izjavio da će Iran do 2008. godine moći proizvesti svoju prvu atomsku bombu.

"Ako se ništa ne poduzme, Iran bi za šest mjeseci mogao proizvesti obogaćeni uran a potom, do 2008. i svoju prvu atomsku bombu", izjavio je Zeevi na sveučilištu u Haifi.

On smatra da bi atomska bomba u posjedu Irana imala "domino efekt u regiji", jer bi arapske zemlje također pokušale razviti nuklearno naoružanje.

Zeevi je podsjetio da Iran raspolaže raketnim projektilom Shihab-3 koji ima takav domet da bi mogao pogoditi Izrael.

(Hina)

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=243729
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2

Post by HomeArt »

Eh bas mi ih je nasto zao, goloruki izrelski narod :lol:
vidi_vidi_vidi
Posts: 248
Joined: 28/11/2004 18:26

#3

Post by vidi_vidi_vidi »

ODNOSI RUSIJE I IZRAELA MOGLI BI DOĆI U OZBILJNU KRIZU - MEDIJI


Odnosi između Rusije i Izraela mogli bi doći u ozbiljnu krizu zbog odluke Moskve da proda Siriji taktički raketni sustav Iskander, javili su u srijedu ruski i izraelski mediji. L

Izrael je jako zabrinut zbog toga jer u slučaju da taj sustav bude razmješten nedaleko od crte razgraničenja na području Golanske visoravni gotovo cijela zemlja bila bi u dometu raketa. One bi mogle pogoditi ciljeve u Izraelu s dometom preciznosti od 20 metara, piše dnevnik Kommersant.

Izraelski premijer Ariel Sharon izvjestio je u utorak SAD o krizi u rusko-izraelskim odnosima, ali nije zatražio politički pritisak na Moskvu, javila je agencija RIA Novosti.

Prema France presseu, više izraelskih medija javilo je u srijedu da se Izrael i Rusija približavaju ozbiljnoj krizi. Izraelski radio nije precizirao razlog te krize, ali je dao naznake da bi ona mogla biti povezana s vojnom suradnjom između Rusije i Sirije.

Izraelski dnevnik Haaretz piše u srijedu da su politički čelnici Izraela odlučili pokušati riješiti problem kroz izravne razgovore s Moskvom i za sada ne tražiti pomoć Sjedinjenih Država. SAD su u prošlosti intervenirale u sličnim slučajevima.

Moskovske novosti pišu, pozivajući se na političke izvore u Jeruzalemu, da rusko-izraelska kriza ima korijene u stajalištima Rusije u drugim pitanjima. Napetosti u Jeruzalemu porasle su samo nekoliko tjedana prije planiranog trodnevnog posjeta sirijskog predsjednika Bashara Assada Rusiji 24. siječnja.

Kako navodi RIA Novosti, prošlog je tjedna Sirija objavila da je zainteresirana za kupovinu Iskandera, a očekuje se da će to pitanje biti razmotreno tijekom Assadova posjeta. On će se sastati s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

Putina pak u veljači očekuje sastanak s američkim kolegom Georgeom W. Bushom u Slovačkoj.

(Hina)


http://www.index.hr/clanak.aspx?id=243728
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#4

Post by Engram::X »

jedini narod koji je u bih uspio dopremiti dalehkometno oruzje sa malo price i bez imalo indoktrinacije kasnije

aferim i iskreno se nadam da ce uspjeti
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nece biti mira dok se na Bliskom Istoku ne postigne balans u naoruzanju. Dokle ce Izrael biti jedina nuklearna sila u toj regiji !
mirovnjak
Posts: 40
Joined: 20/09/2004 19:49

#6

Post by mirovnjak »

Znaci poslije Iraka Iran je na redu, sumnjam de ce mentori iz USA gledati mirno kako ga Izrael pusi jer realno ako Iran bude posjedovao atomsku bombu to znaci kraj ovakvom Izraelu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mirovnjak wrote:Znaci poslije Iraka Iran je na redu, sumnjam de ce mentori iz USA gledati mirno kako ga Izrael pusi jer realno ako Iran bude posjedovao atomsku bombu to znaci kraj ovakvom Izraelu.
Upravo tako, samo sto Iran nikada nece upotrijebiti A bombu, osim ako Izrael otvoreno ne napadne Iran. Kao sto sam rekao posjedovanje nuklearnog naoruzanja znaci balans snaga na Bliskom Istoku. Isto kao nekad SAD-SSSR.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#8

Post by nostalgicar »

--------

mod.
Hendrix
Posts: 4146
Joined: 27/02/2004 00:00

#9

Post by Hendrix »

Ja fakat ne kontam ovaj fol,svi mogu imati nuklearke osim "osovine zla" jer bi ih oni kao upotrijebili?!?!Pa nema niko luđi od rusa a imali su ih hiljade pa opet trebalo je stisnut i ispalit koju.I sad Iran pod sankcijama jer ima nuklearku,a ovamo Izrael lagano pumpa uranijum godinama čisto u naučne svrhe.Trebali bi i mi napraviti jednu.
mirovnjak
Posts: 40
Joined: 20/09/2004 19:49

#10

Post by mirovnjak »

Svim forumasim bih preporucio knjigu "Stoljece rata" u njoj se na fin nacin opisuje kompletna pozadina i uzroci dogadjaja koji su obiljezili 20' vijek, a izmedju ostalog posebno tretira poziciju moci u svjetskim okvirima.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#11

Post by digger »

Engram::X wrote:jedini narod koji je u bih uspio dopremiti dalehkometno oruzje sa malo price i bez imalo indoktrinacije kasnije

aferim i iskreno se nadam da ce uspjeti
Kao zahvalu za ovu potporu, iranci ce ti dati sansu da pritisnes dugme za lansiranje.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#12

Post by digger »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Nece biti mira dok se na Bliskom Istoku ne postigne balans u naoruzanju. Dokle ce Izrael biti jedina nuklearna sila u toj regiji !
Svako ima jednaku sansu da postane "sila" ali to nije lako.

Samo da podsjetim kako su izrealci zaustavili Sadama rusenjem njihovih atomskih postrojenja. (Detalji na http://www.jewishvirtuallibrary.org/jso ... sirak.html)

Pitam se sta bi bilo sa Iranom da je Saddam napravio atomsku bombu?
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#13

Post by digger »

Hendrix wrote:Ja fakat ne kontam ovaj fol,svi mogu imati nuklearke osim "osovine zla" jer bi ih oni kao upotrijebili?!?!Pa nema niko lu?i od rusa a imali su ih hiljade pa opet trebalo je stisnut i ispalit koju.I sad Iran pod sankcijama jer ima nuklearku,a ovamo Izrael lagano pumpa uranijum godinama cˇisto u naucˇne svrhe.Trebali bi i mi napraviti jednu.
Ko smo "mi?"
Last edited by digger on 12/01/2005 14:23, edited 1 time in total.
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#14

Post by Engram::X »

nije nemoguce :)

kada se osvrnem unazad :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15

Post by Alfons Kauders »

digger wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Nece biti mira dok se na Bliskom Istoku ne postigne balans u naoruzanju. Dokle ce Izrael biti jedina nuklearna sila u toj regiji !
Svako ima jednaku sansu da postane "sila" ali to nije lako.

Samo da podsjetim kako su izrealci zaustavili Sadama rusenjem njihovih atomskih postrojenja. (Detalji na http://www.jewishvirtuallibrary.org/jso ... sirak.html)

Pitam se sta bi bilo sa Iranom da je Saddam napravio atomsku bombu?
Izraelci (tacnije Aviem Sella) su majstorski odradili Iracane, al nesto kontam da li im je Iran predaleko, onda im valja zamolit bracu Amere da poguraju malo... :D

Trebamo i mi napravit nuklearku, ili jos bolje tri nuklearke, pa nema vise zajebancije i prica u ugrozenosti, kad svako ima svoje dugme. :lol:
H2SO4
Posts: 640
Joined: 17/09/2004 19:56

#16

Post by H2SO4 »

Alfons Kauders wrote:
digger wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Nece biti mira dok se na Bliskom Istoku ne postigne balans u naoruzanju. Dokle ce Izrael biti jedina nuklearna sila u toj regiji !
Svako ima jednaku sansu da postane "sila" ali to nije lako.

Samo da podsjetim kako su izrealci zaustavili Sadama rusenjem njihovih atomskih postrojenja. (Detalji na http://www.jewishvirtuallibrary.org/jso ... sirak.html)

Pitam se sta bi bilo sa Iranom da je Saddam napravio atomsku bombu?
Izraelci (tacnije Aviem Sella) su majstorski odradili Iracane, al nesto kontam da li im je Iran predaleko, onda im valja zamolit bracu Amere da poguraju malo... :D

Trebamo i mi napravit nuklearku, ili jos bolje tri nuklearke, pa nema vise zajebancije i prica u ugrozenosti, kad svako ima svoje dugme. :lol:
drug moj,Sadama je odradila USA i istjerala iz Kuvajta i to za 50 milijardi dolara kesha od Saudijske Arabije plus besplatan kerozin za 2000 letova dnevno.A kerozin je Saudijska Arabija uvozila :lol: za skupe pare...
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#17

Post by violentjack »

Mislim da ce do 2006 Iran imati nuklearku..Busher je gotov vec..uranijuma ima..skopcali su ostale cake 8-)
Danger
Posts: 27
Joined: 29/12/2004 19:47
Location: Tamo negdje u dalekom gradom, neznam mu ime...
Contact:

#18

Post by Danger »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mirovnjak wrote:Znaci poslije Iraka Iran je na redu, sumnjam de ce mentori iz USA gledati mirno kako ga Izrael pusi jer realno ako Iran bude posjedovao atomsku bombu to znaci kraj ovakvom Izraelu.
Upravo tako, samo sto Iran nikada nece upotrijebiti A bombu, osim ako Izrael otvoreno ne napadne Iran. Kao sto sam rekao posjedovanje nuklearnog naoruzanja znaci balans snaga na Bliskom Istoku. Isto kao nekad SAD-SSSR.
Slazem se da ce neki 'balance of power' da se sporazumi, kao sto je 'cold war' situacija bila. Ali medjutim gdje ce stati? Gdje da se ta granica stavi? Dokle ce samo jedni druge napucavati sa nekom snagom, koja se nece izkoristiti.......
livadic
Posts: 1829
Joined: 17/03/2004 15:05
Location: danke dojcland

#19

Post by livadic »

Engram::X wrote:jedini narod koji je u bih uspio dopremiti dalehkometno oruzje sa malo price i bez imalo indoktrinacije kasnije

aferim i iskreno se nadam da ce uspjeti
samo uz americku dozvolu ... :oops:

jekane moj dobri ... :)

... samo uz americku dozvolu ... ;)

:D

;)
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#20

Post by Engram::X »

i visocki aerodrom...i cjenjenog gosp. montgomerija :-x

i kooperaciju pulskog aerodroma

al sve to more u shishu stati :oops:

point je na onome sto je stiglo...u visoko 8-)

sto bi opet stiglo za par sahataka..a to sam siguran da i sam znas :oops:
livadic
Posts: 1829
Joined: 17/03/2004 15:05
Location: danke dojcland

#21

Post by livadic »

... sto bi opet stiglo za par sahataka..a to sam siguran da i sam znas ...

------------------------------------------

samo uz americku dozvolu ... :oops:

jekane moj dobri ... :)

... samo uz americku dozvolu ... ;)

:D

;)
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#22

Post by Engram::X »

...ili zaobilazno... :oops:

uz americku nezainteresovanost...poslovicno :zzzz:
spiel4
Posts: 113
Joined: 17/11/2004 20:35

#23

Post by spiel4 »

Engram::X wrote:i visocki aerodrom...i cjenjenog gosp. montgomerija :-x

i kooperaciju pulskog aerodroma

al sve to more u shishu stati :oops:

point je na onome sto je stiglo...u visoko 8-)

sto bi opet stiglo za par sahataka..a to sam siguran da i sam znas :oops:
i gospodina Pitera Galbrajta americkog ambasadora u hrvatskoj
livadic
Posts: 1829
Joined: 17/03/2004 15:05
Location: danke dojcland

#24

Post by livadic »

Engram::X wrote:...ili zaobilazno... :oops:

uz americku nezainteresovanost...poslovicno :zzzz:
vjerujes li stvarno da bi zli ameri i ovaj put bili poslovicno nezainteresovani ... :roll:

:D

ja cisto sumnjam ... :( ... vjeruj mi ... ;)

:D

;)
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#25

Post by Engram::X »

hoce to, hoce...

malo te prostorno-vremenski kontinuum tj. distanca h**e

:D

:o


no po povratku u hilafetic samo ce ti se reci :oops:
Post Reply