IZRAEL - Do kada ovako?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply

Da li je ovakva vojna akcija bila potrebna?

Da
15
18%
Ne
70
82%

Total votes: 85

daduli_sa

#1 IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by daduli_sa » 12/07/2006 15:51

Izraelska zračna i kopnena ofanziva u Libanu
Izraelska vojska je u srijedu ujutro djelovala na zemlji i iz zraka u Libanu nakon što je libanski Hezbollah objavio da je zarobio dva izraelska vojnika, saopćio je vojni glasnogovornik.
"Naši avioni, tenkovi i artiljerija djeluju unutar libanske teritorije", izjavio je izraelski glasnogovornik, naglasivši da je ova ofanziva pokrenuta nakon hvatanja dvojice izraelskih vojnika blizu farme Zarit na izraelsko-libanskoj granici.

"Postoji velika vjerojatnoća da je Hezbollah oteo dvojicu vojnika", izjavio je drugi glasnogovornik izraelske vojske.

Izraelski tenkovi

Prema izraelskoj državnoj televiziji, vojnici su uhvaćeni blizu farme Zarit, na izraelskoj teritoriji, sasvim blizu granice s Libanom.

Hezbollah je nešto ranije objavio da su uhvatili dva izraelska vojnika. Prema saopćenju, Hezbollah želi da razmijeni ove vojnike za zatvorenike iz izraelskih zatvora.

"Izraelski vojnici su prebačeni na sigurno mjesto", dodaje se u saopćenju Hezbollaha.

Militaristi Hezbollaha

Prema libanskoj policiji, dva izraelska vojnika su uhvaćena na libanskoj teritoriji u regionu Aita al-Chaab, blizu granice s Izraelom, do koje je prodrla izraelska jedinica u jutarnjim satima.

FENA
12/07/2006 14:20
Zaista se pitam do kada ce se tolerisati sve sto radi Izrael?! Nisam apsolutno pristrasan ali kada vidim da si jedna zemlja moze dozvoliti da artiljerijom napadne susjednu suverenu drzavu i da se pri tome ne sukobi sa bilo kojom medjunarodnom poveljom, rezolucijom, sankcijama u najmanju ruku, onda zaista se pitam kada ce nekome pasti na pamet da krene u oslobadjanje svojih gradjana / vojnika npr atomskom bombom?! :roll:

Vase misljenje - treba li dozvoliti bilo kojoj drzavi da svoja prava trazi izazivanjem sveopste nestabilnosti u regionu i svijetu upotrebom sile, ponajprije vojne sile?
Da li je po vama ovo sto se trenutno desava ipak malo previse i jednostrano?
Last edited by daduli_sa on 12/07/2006 15:57, edited 2 times in total.

Mahalac

Post by Mahalac » 12/07/2006 15:56

moze se suociti kako si i sam rekao sa "saksijama" :-)

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/07/2006 15:59

Saksije ili ne (iako nisu bile spomenute) ali zaista, koji je tvoj komentar na sve to? Ili je to bio komentar?

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/07/2006 16:12

Mozda nisam u toku, ali ne znam kada sam cuo da je Izrael artiljerijski napadnut sa podrucja Libanona?!

Drvosjeca iz Dejcica

#5 Re: IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/07/2006 16:16

ostro i na prvu wrote:ta ista drzava daje utociste teroristima koji redovno artiljerisu sjeverne gradove u izraelu.
To su samo tek puke fraze. Je li to isto kao sto je Irak imao oruzije za masovno unistenje?! :(

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/07/2006 16:21

Sreca pa Bosna nema atomske niti neku dalekometnu artiljeriju.. jos bi mogli da gadjamo sve zemlje od Amerike do Australije u kojima iole posumnjamo da se nalazi neko ko je osumnjicen da je ratni zlocinac... :roll:

uozo

#7 Re: IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by uozo » 12/07/2006 16:30

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ostro i na prvu wrote:ta ista drzava daje utociste teroristima koji redovno artiljerisu sjeverne gradove u izraelu.
To su samo tek puke fraze. Je li to isto kao sto je Irak imao oruzije za masovno unistenje?! :(
Fraze bas i nisu. Ali to u svakom slucaju ne opravdava nasilje Izraelaca.

Drvosjeca iz Dejcica

#8 Re: IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/07/2006 16:31

daduli_sa wrote: [
Vase misljenje - treba li dozvoliti bilo kojoj drzavi da svoja prava trazi izazivanjem sveopste nestabilnosti u regionu i svijetu upotrebom sile, ponajprije vojne sile?
Izrael se danas ponasa kao Njemacka iz 1942. godine - za jednog ranjenog njemackog vojnika pobiju se desetine civila, popale sela, sruse mostovi i putevi. Tako danas Izrael, pali, ubija, unistava zbog svojih zarobljenih VOJNIKA, ponavljam VOJNIKA. Dakle niko nije oteo civile, vec ljude koji su obukli uniformu, uzeli oruzije u ruke te time prihvatili rizik zarobljavanja, ubijanja, lakseg ili tezeg ranjavanja. Izrael je danas jedna agresivna, arogantna sila pod patronatom SAD koja ne preza ni od ubijanja civila, rusenja infrastrukture pod plastom borbe protiv terorizma. Izrael svakako ima pravo na postojanje i izjave poput one da Izrael nema pravo na postojanje samo idu na ruku jednoj takvoj agresivnoj politici. Ponekad sticem utisak da su ekstremne organizacije poput Hamasa direktno podrzane od strane Izraela? Jedino Izraelu danas odgovara da na Bliskom istoku vlada haos, bezakonje, stanje ni rata ni mira, u kojem ce dominirati militantna politika Izraela.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2006 11:39

Izraelske snage bombardiraju aerodrom u Bejrutu
Izrael je proširio svoju ofanzivu protiv Hezbollaha usmjeravajući svoje oružje prema jedinom libanskom međunarodnom aerodromu koji se nalazi u predgrađu Bejruta. Ovim napadom je obustavljen saobraćaj na aerodromu, javljaju libanski policijski zvaničnici.
Rano jutros, izraelski avioni su počeli bombardiranje aerodroma u Bejrutu, pa su svi letovi obustavljeni, a dva aviona su se morala vratiti na Larnaca aerodrom na Kipru.

U južnom Libanu je ubijeno najmanje 22 civila tokom noći za vrijeme izraelskih napada, uključujući i jednu cijelu porodicu od 12 članova koji su stradali u selu Dweir, izvijestila je libanska LBC televizija.

Sukobi u južnom Libanu su eskalirali jučer, nakon što je Hezbollah napao izraelske granične snage i zarobio dvojicu izraelski vojnika.

Bejrutski aerodrom

Osam izraelskih vojnika je ubijeno od početka sukoba, a Izrael je svoju artiljeriju, u znak osvete, usmjerio ka mostovima i cestama u južnom Libanu.

Kako javljaju libanski mediji, ovo je najžešći udar na Liban od 1982. godine.

karanana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 230 times

Post by karanana » 13/07/2006 11:50

ostro i na prvu wrote:Cudi me :roll: da niko ne prenosi da su dvije rakete pale na sjeverne gradove Naharija i Ako u Izraelu ????

....O prenosi se to na svim vaznim izvorima informiranja...I definitivno se prenosi da je 8 izraelskih vojnika poginulo a da su dvojica oteta.

Mene cudi kako je to na svakom mediju prva vijest a nigdje se ne spominje da je jucer u Gazi poginulo 22. ljudi ukljucujuci i familiju od 9, muz, zena i 7 djece.
Last edited by karanana on 13/07/2006 11:52, edited 1 time in total.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2006 11:51

ostro i na prvu wrote:Cudi me :roll: da niko ne prenosi da su dvije rakete pale na sjeverne gradove Naharija i Ako u Izraelu ????
Ne ocekujes valjda nakon svega da ce na Izrael padati bomboni? Neka budu sretni ako ne padne sta vece.

nestasna

#12 Re: IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by nestasna » 13/07/2006 12:17

Jel to isto ko sto je kod nas u BiH "jedan narod morao nestati"? Koji si ti samo fasista, pa to ne mogu da vjerujem. Sta bi bilo da je Libanon napao Izrael? Fuj, gade mi se ovakvi postovi :x

Murisno1

Post by Murisno1 » 13/07/2006 12:18

ma katastrofalno je to da jedan narod koji je propatio toliko toga u II sv. ratu sada čini isto to zlo drugima ...

cijeli svijet je svjestan toga ali cionistički režim je toliko uvučen pod kožu američke administracije da su mnogi od američkih visokih dužnosnika upozoravali i iznosili tvrdnje da se od cionističkog uticaja u americi više ne može spasiti.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2006 12:24

Pogledajte samo ove dvije karte pa dajte vas komentar.
Image

Image

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2006 12:29

ostro i na prvu wrote:cionisti,jevreji za sve su oni krivi,to najvise prija selektivnim usima.
Ne nisu za sve krivi, ali za zadnju eskalaciju sukoba sigurno jesu. Problem onih koji po svaku cijenu brane militaristicki pristup Izraela je u tome sto svaku kritiku Izraela unaprijed proglase antisemitizmom, nacizmom i fasizmom... :roll:

nestasna

Post by nestasna » 13/07/2006 12:30

ostro i na prvu wrote:cionisti,jevreji za sve su oni krivi,to najvise prija selektivnim usima.
a ti nestasna glupaco idi popi casu vode i odjebaus :D :x
E nas.. sem ja tebi u usta, odjebaus i nikad vise mi se ne obracaj, seljacino glupa, ako ne mozes podnijeti komentar koji se kosi s tvojim, onda se ne javljaj 8)

Eto, popravila sam, sad smo isti:)
Last edited by nestasna on 13/07/2006 12:39, edited 1 time in total.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2006 12:33

nestasna wrote:
E nasere sem ja tebi u usta, odjebi i nikad vise mi se ne obracaj, seljacino glupa, ako ne mozes podnijeti komentar koji se kosi s tvojim, onda se ne javljaj 8)
Nestasna sudrzi se od vulgarnih komentara, cilj covjeka pod nickom "ostro i na prvu" je da se ova tema zatvori. Please, obrisi svoj zadnji post.

Pozdrav
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 13/07/2006 12:35, edited 1 time in total.

nestasna

Post by nestasna » 13/07/2006 12:34

Ne ocekujes valjda nakon svega da ce na Izrael padati bomboni? Neka budu sretni ako ne padne sta vece.
Mozda oruzje za masovno unistenje, ono iz Iraka :roll: Ma hajde, sve ce se to "opravdati", kao i uvijek, jadan narod koji gine.

Murisno1

Post by Murisno1 » 13/07/2006 12:36

nisu svi jevreji cionisti ..
pronaći ću malo kasnije citat jednog uglednog jevrejskog profesora koji poziva sve jevreje-cioniste , da iznesu pred sve "normalne" jevreje načine na koje su sticali prije svega Izraelsu državu a zatim kako su usavršavali svoje strategije u zavlačenje pod pore američkog društva.

ko god da je kriv , taj je kriv i nema tu šta kome prija ..
ali objektivno pogledaj malo stvari .. nije baš sve bajno ... to što cionisti imaju užasno veliku moć znači ništa drugo nego moć - a kad imaš moć ...

a šta to palestinci imaju ..

a šta su palestinci uradili jevrejima u II sv. ratu pa su ih njima ćutnuli ..

nestasna

Post by nestasna » 13/07/2006 12:37

nestasna wrote:
E nasere sem ja tebi u usta, odjebi i nikad vise mi se ne obracaj, seljacino glupa, ako ne mozes podnijeti komentar koji se kosi s tvojim, onda se ne javljaj 8)
Nestasna sudrzi se od vulgarnih komentara, cilj covjeka pod nickom "ostro i na prvu" je da se ova tema zatvori. Please, obrisi svoj zadnji post.

Pozdrav
To ovom ili ovoj pod nickom "ostro i na prvu" napisi, nisu ni njegovi komentari kulturni. A sto bi se zatvarala tema? Ne smijemo reci sta mislimo ili?

karanana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 230 times

Post by karanana » 13/07/2006 12:40

smirite se ljudi, smirite se....

Sve u svemu mislim da su ga Arapi nazalost tamo popusili. Prva stvar je da su oni sami izmedju sebe zavadjeni da ne moze biti gore. Sirijci bi se volili napit Libanske krvi nego se hljeba najesti. Jordanci koji su i sami palestinci, ne mogu smisliti palestince...i tako milion nekih konflikata. Dosta toga je maslo Mosada, najbolje i najpametnije tajne sluzbe koja dobro koristi uzrecicu zavadi pa vladaj.

Onda postoje neki rezimi i diktatori koji su na vlasti samo zato sto to Americi, pa onda lancano, i Izraelu odgovara (Jordan, Egipat). Takav ce jednog dana biti cijeli Bliski Istok, pod indirektnom kontolom Izraela. Cini mi se da bi ga Sirija mogla prva popusiti. Vec ima dovoljno "razloga" da se napadne (podrzavanje hezbolaha, pruzanje utocista sadamovoj - trazenoj familiji kao i borcima u iraku). Jebes ti 300 miliona arapa koji nista ne mogu zemlji od 4-5 miliona stanovnika.

Murisno1

Post by Murisno1 » 13/07/2006 12:43

Pisac Jack Bernstein najbolje je opisao prljavu prirodu ADL-a ovako:

“Meni je veoma poznata vaša taktika, draga moja cionistička braćo, kojom se služite da ušutkate one koji pokušavaju da objelodane vaše subverzivne radnje. Ako ta osoba nije jevrejske nacionalnosti, vi ju odmah proglasite “anti-semitom” što je samo jedna dimna zavjesa koja vam služi za sakrivanje vaših prljavih rabota. Međutim, ako je osoba koja vas razotkriva Jevrej, onda se služite drugom taktikom:

* Prvo, ignorišete optužbe nadajući se da se informacija o tome neće daleko proširiti

* Ako se informacija proširi, onda ju vi pokušate da ismijete kao i osobu koja ju promoviše.

*Ako ni ovo ne radi, onda je vas idući korak – atentat na ličnost. Ako čovjek nije imao skandala iza sebe, onda ćete se vi potruditi da već izmislite neki.

*Ako ništa od ovoga ne donese željeni efekat, vi se onda nećete libiti ni fizičkog napada na tu osobu.

Vi nikada niste pokušali da dokažete da je sama informacija netačna. Tako, prije nego što započnete svoje napore da me ušutkate, ja vam nudim jedan izazov: Vi kao cionisti skupite određen broj jevreja Cionista i svjedoka koji će zastupati vaše stavove; a ja ću skupiti isti broj osoba koji su anti-cionisti, pro-američki nastrojeni jevreji i svjedoci.

Onda će Cionisti i Anti-Cionisti objasniti i obrazložiti svoje stavove, a onda mogu da raspravljaju o ovoj knjizi i svom materijalu u vezi sa njom – a ova debata će se održati u televizijskom studiju. Hajde da prezentiramo sve informacije obeju strana i da pustimo američku publiku da sama odluči sta je istina a šta ne. Zar ovo nije pošten prijedlog? Vi ćete svakako rado prihvatiti ovaj prijedlog, ako ono što sam ja napisao nije istina. Ali ako se ponovo vratite na staro zapomaganje “Laži, sve su ovo laži!”, vi ćete onda time samo da potvrdite američkoj publici da je u stvari sve ovo što sam napisao- istina.

Murisno1

Post by Murisno1 » 13/07/2006 12:47

BALFOROVA DEKLARACIJA. "Balforova deklaracija je dokumenat sačinjen u martu 1916 – te godine, a objavljen u novembru 1917.-te godine, za vrijeme Prvog Svjetskog Rata, od strane Arthur-a James-a Balfour-a, tadašnjeg ministra inostranih poslova Britanije…dokumanat je specifično izrazio podršku britanske vlade cionistima za osnivanje nacionalne države Jevreja na području Palestine.” Dokumenat je obavezao britansku vladu da učini sve napore u ostvarenju ovog zadatka” uz dodatak da se mora jasno da razumije da se ne smije ništa učiniti što bi narušilo prava postojeće ne-jevrejske zajednice u Palestini.”

Murisno1

Post by Murisno1 » 13/07/2006 12:56

ostro i na prvu wrote:
Murisno1 wrote:
nisu svi jevreji cionisti ..
pronaći ću malo kasnije citat jednog uglednog jevrejskog profesora koji poziva sve jevreje-cioniste , da iznesu pred sve "normalne" jevreje načine na koje su sticali prije svega Izraelsu državu a zatim kako su usavršavali svoje strategije u zavlačenje pod pore američkog društva.

ko god da je kriv , taj je kriv i nema tu šta kome prija ..
ali objektivno pogledaj malo stvari .. nije baš sve bajno ... to što cionisti imaju užasno veliku moć znači ništa drugo nego moć - a kad imaš moć ...

a šta to palestinci imaju ..

a šta su palestinci uradili jevrejima u II sv. ratu pa su ih njima ćutnuli ..

zasto zavlacenje,zasto ne uspjeh u jednom drustvu,americki jevreji su dio americke nacije i to sto su mozda oni bogatiji od drugih ne mora ih se odma drugacije gledati i osudjivati.
Ova primjedba, da cionisti dominiraju u američkim medijima, u vladi, univerzitetima, u Holivudu itd. vrlo lako se može i dokazati.

Henry Ford je rekao ovo:

"Poslije izbora pojedinca ili grupe, ako se ne izrazi poslušnost jevrejskoj kontroli, odmah ćemo čuti o “skandalima”,” istragama” itd. koji će poslužiti za odstranjivanje neposlušnih. Obično, ljudi koji imaju “prošlost”, su često među najposlušnijima, dok će i oni najpošteniji biti lako slomljeni raznoraznim kampanjama režiranim tako da ih iskompromituju. Široko je poznato da Jevreji veoma vješto manipulišu i američkim izborima. Na kraju, bez ozira koji kandidat je izabran, oni već imaju dovoljno materijala protiv njega da ga diskredituju, ukoliko bi on prestao da bude poslušan." (1)

Admiral Thomas Moorer, Predsjednik US Joint Chiefs of Staff – za vrijeme Ronald-a Reagan-a, rekao je sljedeće:

"Nikada nisam vidio nijednog od naših predsjednika da im se usprotivio (Izraelcima). To normalan čovjek ne može da shvati. Oni uvijek dobiju ono šta žele. Kad bi američki građani znali kakvu moć oni imaju nad našom vladom, odmah bi se digli na oružje. Naši građani stvarno pojma nemaju sta se događa"

Kad je gostovao u emisiji ABC-a “Susret s Narodom”, William Fulbright - US Senator i Predsjednik Komiteta za Inostrane Poslove – rekao je jednom ispred nacionalnog auditorijuma:

"Izrael kontroliše američki Senat. Mi bi trebali da se malo više brinemo interesima Sjedinjenih Država.

Bivši predsjednički kandidat Patrick Buchanan je rekao:

"Kongres Sjedinjenih Američkih Država je teritorija pod izraelskom okupacijom”

MEDIA: ABC, NBC, CBS, CNN, UPN, The Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal, The New York Daily News, Time Magazine, Newsweek, People Magazine, US News i World Report, kao i bezbroj drugih medijskih i holivudskih kompanija, je cionističko vlasništvo ili pod cionističkom upravom. (8) Jeste li primjetili kako holivudski filmovi stalno portretiraju Njemce i Arape kao fanatike i teroriste.

PREDSJEDNIK RABIN POSTIŽE MIROVNI DOGOVOR SA JASEROM ARAFATOM, DOK CLINTON POSREDUJE.

PREDSJEDNIK CLINTON JE TAKOĐE PLATIO KAZNU ZA SVOJE MIROVNE NAPORE.

pogledaj naslovnicu TIMESA - MONICA LEWINSKI

sanco

#25 Re: IZRAEL - Do kada ovako?!

Post by sanco » 13/07/2006 13:04

daduli_sa wrote: [
Izrael se danas ponasa kao Njemacka iz 1942. godine - za jednog ranjenog njemackog vojnika pobiju se desetine civila, popale sela, sruse mostovi i putevi. Tako danas Izrael, pali, ubija, unistava zbog svojih zarobljenih VOJNIKA, ponavljam VOJNIKA. Dakle niko nije oteo civile, vec ljude koji su obukli uniformu, uzeli oruzije u ruke te time prihvatili rizik zarobljavanja, ubijanja, lakseg ili tezeg ranjavanja. Izrael je danas jedna agresivna, arogantna sila pod patronatom SAD koja ne preza ni od ubijanja civila, rusenja infrastrukture pod plastom borbe protiv terorizma. Izrael svakako ima pravo na postojanje i izjave poput one da Izrael nema pravo na postojanje samo idu na ruku jednoj takvoj agresivnoj politici. Ponekad sticem utisak da su ekstremne organizacije poput Hamasa direktno podrzane od strane Izraela? Jedino Izraelu danas odgovara da na Bliskom istoku vlada haos, bezakonje, stanje ni rata ni mira, u kojem ce dominirati militantna politika Izraela.
Tvoja sumnja bi mogla biti opravdana cak isto i ja mislim jer za sukob potrebno je dvoje,kad nema drugog onda ga proizvedi..bas na isti nacin kako to Amerika radi pod izgovorom borbe protiv Terorizma..zanimljivo svugjde se sukobi odvijaju gdje muslimani zive,ovo je sukob civilizacija ili pocetak toga :roll:

Post Reply