iznajmljivanje stana u ljubljani

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
insomniac_90

iznajmljivanje stana u ljubljani

Post by insomniac_90 » 09/06/2011 19:46

zanima me da li neko zivi u sloveniji ili govori slovenski ... jako mi je tesko naci stranice sa ponudom stanova za iznajmljivanje na engleskom jeziku ... bio bih jako zahvalan ako mi mozete pronaci nekoliko linkova i poslati ... ja se selim u ljubljanu radi studija, tako da bi mi odgovarao neki stan koji je blizu ekonomskog fakulteta, ali nisam nikad prije bio u ljubljani, pa nemam pojma gdje se sta nalazi ... eto bilo kakav savjet, komentar, bilo sta je dobro dosao ... pozzz :-D :-D :-D :-D

dežurno zvocalo

Re: iznajmljivanje stana u ljubljani

Post by dežurno zvocalo » 09/06/2011 20:03

Evo imas na ovom linku (www.kamrica.net) ponudu stanova, kuca itd. za iznajmljivanje u Sloveniji. Sa obzirom da dolazis u Sloveniju radi studija preporucila bih ti da posaljes molbu za studentski dom u Ljubljani, na koji kao strani drzavljanin imas pravo. Evo link: http://www.stud-dom-lj.si/si/pravica-bivanja/tuji-studenti/... ne zaboravi samo da je rok za molbu u studentski dom august 2011!!

insomniac_90

Post by insomniac_90 » 09/06/2011 20:42

dežurno zvocalo wrote:Evo imas na ovom linku (www.kamrica.net) ponudu stanova, kuca itd. za iznajmljivanje u Sloveniji. Sa obzirom da dolazis u Sloveniju radi studija preporucila bih ti da posaljes molbu za studentski dom u Ljubljani, na koji kao strani drzavljanin imas pravo. Evo link: http://www.stud-dom-lj.si/si/pravica-bivanja/tuji-studenti/... ne zaboravi samo da je rok za molbu u studentski dom august 2011!!

hvala puno! zanima me jos samo da li imas pravo da podneses molbu za dom ako je u pitanju master programme, te kakvi su ti domovi? ... zivio sam u americi tokom studija u domu i bilo je uzasno ... ako je tako i u ljubljani, vise volim dat vise para, ali da mi je lijepo ... :-D

insomniac_90

Post by insomniac_90 » 09/06/2011 20:43

bas ti hvala :-D :-D :-D :-D

insomniac_90

Post by insomniac_90 » 09/06/2011 20:51

bas sad citam ovaj slovenski i nis ne kontam ocam ... nikad necu progovorit slovenski, posto mi je program na eng. :sad: :sad: :sad: :sad:

dežurno zvocalo

Post by dežurno zvocalo » 09/06/2011 23:22

insomniac_90 wrote:
dežurno zvocalo wrote:Evo imas na ovom linku (www.kamrica.net) ponudu stanova, kuca itd. za iznajmljivanje u Sloveniji. Sa obzirom da dolazis u Sloveniju radi studija preporucila bih ti da posaljes molbu za studentski dom u Ljubljani, na koji kao strani drzavljanin imas pravo. Evo link: http://www.stud-dom-lj.si/si/pravica-bivanja/tuji-studenti/... ne zaboravi samo da je rok za molbu u studentski dom august 2011!!

hvala puno! zanima me jos samo da li imas pravo da podneses molbu za dom ako je u pitanju master programme, te kakvi su ti domovi? ... zivio sam u americi tokom studija u domu i bilo je uzasno ... ako je tako i u ljubljani, vise volim dat vise para, ali da mi je lijepo ... :-D

Imas pravo da podneses molbu ne bitno sto si na master programmme. A sto se tice domova sve zavisi - znas ono, koliko para toliko muzike;)) koji studentski dom je sad najbolji ne bih ti znala reci, znam samo da su u Mariboru na LENT-u najbolji ;)) ako se jos nisi upisao na fax u LJ, ja bih ti ipak preporucila neki fax u MB a razlog su dosta pristupacniji i "normalni" ljudi, tj. nisu toliko ufurani kao npr. ovi iz LJ...i fešte su im dostaaa bolje heheh...ako te jos nes zanima slobodno pitaj :)

insomniac_90

Post by insomniac_90 » 10/06/2011 18:35

dežurno zvocalo wrote:
insomniac_90 wrote:

Imas pravo da podneses molbu ne bitno sto si na master programmme. A sto se tice domova sve zavisi - znas ono, koliko para toliko muzike;)) koji studentski dom je sad najbolji ne bih ti znala reci, znam samo da su u Mariboru na LENT-u najbolji ;)) ako se jos nisi upisao na fax u LJ, ja bih ti ipak preporucila neki fax u MB a razlog su dosta pristupacniji i "normalni" ljudi, tj. nisu toliko ufurani kao npr. ovi iz LJ...i fešte su im dostaaa bolje heheh...ako te jos nes zanima slobodno pitaj :)

hvala ... primljen sam na ljubljanski univerzitet ... e sad cuo sam za ovaj dom za postdiplomce koji se nalazi u blizini ef, tako da sada cekam da dobijem acceptance letter, pa da mogu aplicirati ... samo nisam siguran da li ispunjavam uslove jer je na njihovoj stranici skoro sve na slovenskom koji ne razumijem bas najbolje

Post Reply