Iznad Nahoreva viđena ptica dodo?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1 Iznad Nahoreva viđena ptica dodo?

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Alija Sirbubalo i njegova žena koja se takođe, zove Alija, su istočno od Skakavca, na brdima iznad Nahoreva, dok su brali divlji bijeli luk – srijemuš, vidjeli neobičnu pticu.

Debeljuškasta, golema, teška oko 25kg, zdepasta, mekog i obilnog perja, jakih nogu i kratkog bijelog repa. Gospodin Alija i njegova žena Aliija su objasnili da ova ptičurina, koja izgleda, ne može letjeti ima fascinantnu glavu sa žutim očima i dugačkim kukastim kljunom, te da je nekako nezgrapna, trapava i tupa. Prošla je pored njih, ne obazirući se i gegavim korakom vukući trbuh po zemlji, otišla u pravcu Bukovika.

Sudeći prema opisu koji su dali gospodin Alija i njegova žena Aliija i postojećim crtežima i slikama, oni su iznad Nahoreva najvjerovatnije vidjeli izumrlu pticu dodo.
ImageImage
Last edited by 8. sekretar SKOJ-a on 25/04/2007 21:15, edited 2 times in total.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#2

Post by Abu FEED el-Castro »

Pa vidio sam je i ja kad gore iđoh, no ne znadoh da je interesantno za prijavit... :shock: :D :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#3

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Abu FEED el-Castro wrote:Pa vidio sam je i ja kad gore iđoh, no ne znadoh da je interesantno za prijavit... :shock: :D :D
Pa, prijavi se ovdje na forumu kao vidilac...Da li se oglasila gugutanjem, ćurlikanjem kao ćurka ili...? Ko se koga ustrašio?
Last edited by 8. sekretar SKOJ-a on 25/04/2007 21:17, edited 1 time in total.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#4

Post by forUMASH »

.....imali su maloga Jujuuuuuuuuu..... :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#5

Post by senada »

mozda je to dodikov zli leteci duh :shock: :shock: :shock:


:zzzz:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#6

Post by Leonid Breznjev »

Bogati smo nema sta, sve imamo! Zaboravljene piramide, potonule gradove, supermana i kojekakve izumrle pticurine! Ma nema dalje... :D :-)
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

25kg? jebote sto je ne schapishe. mirni bi bili s mesom pola godine.

Muz Alija i zena Alija. hahahaha.
Last edited by karanana on 25/04/2007 21:41, edited 1 time in total.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#8

Post by tech10 »

Imali bi Thanksgiving svaki drugi dan. :D
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#9

Post by Leonid Breznjev »

Hahahahah! Da iznenade familiju za 1. maj sa friskom dodetinom namjesto janjetine!
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#10

Post by HiBreeD »

ja sam vidio brkatu babu, hoce da me ufati i skine mi gace...aj nemoj baba sviju ti jos sam dijete...kaze, ja takve i volim, sada cu da te gricnem aj njam njam...trcim ja, bjezim , kad baba uze padobran i poleti, zavrni joj se propeler na glavi i opali mi cvoku kazziprstom, a meni dlake pobijelile, trcim ja kad zapfe na kukuruz, sakrijem se tu, kad vidim nesto smrdfi, a tamo djuvegija sere...joj reke baba evo ti mlad momak mani se mene...jok onahoce mene poletila da me chopi za guz, ja se izmakoh ugrizo je za prst sjednem na biciklo i prodjem ispod duge, a borovnice mi svuda po puta, ustanem, izvadim ogledalco iz dzepaa....aj ja sam u sljivma...naidje cikko kaze sine dje toi je pamet, reko, ja sam krmak, kaze, ma vidi se, haj ode ja na "hi hi hi" temu....cmok :-D
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#11

Post by Sajo---: »

hhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaa
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#12

Post by Skyfox »

forUMASH wrote:.....imali su maloga Jujuuuuuuuuu..... :D
Joj sto mi ovo poznato nesto tata kukunnka neki nilski konj, jel to to??? :-)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#13

Post by Abu FEED el-Castro »

8. sekretar SKOJ-a wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Pa vidio sam je i ja kad gore iđoh, no ne znadoh da je interesantno za prijavit... :shock: :D :D
Pa, prijavi se ovdje na forumu kao vidilac...Da li se oglasila gugutanjem, ćurlikanjem kao ćurka ili...? Ko se koga ustrašio?
Hmm, zapravo ona ne guguta nego vrišći. I kmeči pomalo...
Last edited by Abu FEED el-Castro on 26/04/2007 00:46, edited 1 time in total.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#14

Post by forUMASH »

Skyfox wrote:
forUMASH wrote:.....imali su maloga Jujuuuuuuuuu..... :D
Joj sto mi ovo poznato nesto tata kukunnka neki nilski konj, jel to to??? :-)
......nije bolan nilski konj, nego krokodil...... :D

.....dones' te mi vola pecenooooooooooog....... :D :D :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#15

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Gospodin Lolek Čavka iz Orintološkog društva u BiH koje djeluje pri Zemaljskom muzeju je rekao da je nemoguće da su gospodin Sirbubalo Alija i njegova istoimena žena Aliija vidjeli izumrlu pticu dodo jer, kako joj i samo ime kaže, radi se o izumrloj ptici.

Posljednji koji su jeli dodetinu su holandski mornari koji su 1681.g. čuvali zaštićenu zonu Mauricijus, u Africi. Pod izgovorom zvanim : ''Od sada ste pod našom zaštitom'', znali su nafatati po pedesetak ovih trapavih ptičurina i praviti gozbe. Neki od mornara su napravili crteže ptice dodo koja je imala povjerenja u svakoga, pa tako sada znamo kako je izgledala.

Prema riječima gospodina Čavke, ptici dodo najbliži rod je jedna druga, takođe izumrla ptica - pezophaps solitarius, a obje ove vrste pripadaju porodici golubova.

Današnji najbliži živi rođak dodoa je nikobarski golub, koji živi na Nikobarskim ostrvima u Bengalskom zaljevu i u nekim dijelovima istočne Azije, odakle su, kako se pretpostavlja, prije otprilike 42 miliona godina dodo i njegov izumrli rođak prvobitno potekli.

Šta su gospodin Alija i njegova istoimena žena Aliija vidjeli na brdima iznad Nahoreva berući divlji bijeli luk – srijemuš?
Сарајево-Х-ФИЛЕС!
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#16

Post by Leonid Breznjev »

Alija & Alija mozda nisu ni brali srijemus?? Ima opasnijih biljaka, pa ih mozda malo ponijelo? Ko zna? :-) :-)
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#17

Post by Simply_Red »

samo se vi zezajte, more bit svasta!
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#18 Re: Iznad Nahoreva viđena ptica dodo?

Post by zena21 »

8. sekretar SKOJ-a wrote:Alija Sirbubalo i njegova žena koja se takođe, zove Alija, su istočno od Skakavca, na brdima iznad Nahoreva, dok su brali divlji bijeli luk – srijemuš, vidjeli neobičnu pticu.

Debeljuškasta, golema, teška oko 25kg, zdepasta, mekog i obilnog perja, jakih nogu i kratkog bijelog repa. Gospodin Alija i njegova žena Aliija su objasnili da ova ptičurina, koja izgleda, ne može letjeti ima fascinantnu glavu sa žutim očima i dugačkim kukastim kljunom, te da je nekako nezgrapna, trapava i tupa. Prošla je pored njih, ne obazirući se i gegavim korakom vukući trbuh po zemlji, otišla u pravcu Bukovika.

Sudeći prema opisu koji su dali gospodin Alija i njegova žena Aliija i postojećim crtežima i slikama, oni su iznad Nahoreva najvjerovatnije vidjeli izumrlu pticu dodo.
ImageImage
:shock: :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#19

Post by LordRaven »

Da je ipak na jagomiru nisu vidjeli,mediji znaju pogriješiti nekad :D :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20

Post by in33sa »

Arslan wrote:Bogati smo nema sta, sve imamo! Zaboravljene piramide, potonule gradove, supermana i kojekakve izumrle pticurine! Ma nema dalje... :D :-)
Zaboravio si misterioznu Chupakabru iz Zenice.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#21

Post by obuca »

ima u bica potoku kamila na benzinskoj. alije mi moje ja vidjela :lol:
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#22

Post by zena21 »

obuca wrote:ima u bica potoku kamila na benzinskoj. alije mi moje ja vidjela :lol:
ima i u Ferhadiji ispred travel agency :lol: :lol: :lol: :lol:
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#23

Post by obuca »

nece niko majmune da mece pun ih grad ionako :lol:
skrecem skoro kod pumpe kad kamila nesto sam cackala po autu i fino me prIkostravi jebote pa reko sta ovo bi
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#24

Post by sulesavic »

obuca wrote:ima u bica potoku kamila na benzinskoj. alije mi moje ja vidjela :lol:
Yebale ih kamile. Svaki put po noæi pomislim da mi krava izlijeæe na put.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#25

Post by senada »

...... edukativno obrazovni program za bh. djecu i odrasle sa posebnim potrepstinama...nisam neki patriota ali tukne mi na neku haso-fata "intelektualno-duhovitu" zvrcku... naravski ne na svoj racun...... za tako sto su majstori ipak bosanci i hercegovci....:(
Last edited by senada on 26/04/2007 14:53, edited 1 time in total.
Post Reply