Izgubljene reg. tablice

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Ateista

Izgubljene reg. tablice

Post by Ateista » 09/01/2012 08:36

Ako je neko imao slicnih iskustava, zanima me koliko kosta vadjenje novih tablica i kakva je procedura?

Jedna tablica mi je spala ili mi je neko skinuo (sto je najvjerovatnije), i zanima me da li moram predati i drugu kad prijavim nestanak, koliko se ceka i slicno?

shlauf

Re: Izgubljene reg. tablice

Post by shlauf » 09/01/2012 09:00

Jesil to brzo vozio pa ti spala tablica ???? :D

Definicija @Atestine brzine: Svi oni koji voze sporije od mene su idioti koji prave gužvu bez potrebe.Svi oni koji voze brže od mene su jebeni manijaci zbog kojih ćemo svi izginuti!

Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

MUNAFIK

Post by MUNAFIK » 09/01/2012 09:15

shlauf wrote:Jesil to brzo vozio pa ti spala tablica ???? :D

Definicija @Atestine brzine: Svi oni koji voze sporije od mene su idioti koji prave gužvu bez potrebe.Svi oni koji voze brže od mene su jebeni manijaci zbog kojih ćemo svi izginuti!

covjek fino pita a ti se glupiras i ismijavas...

Ja nemam iskustva pa i ne mogu reci nesto korisno po ovom pitanju :-?

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 09:24

Mislim da je ovakav komentar potpuno suvisan i bespotreban, o tome smo razgovarali na drugim temama i nemam namjeru i ovdje jer nema nikakve veze sa temom.

Fino sam napisao da mi je neko najvjerovatnije skinuo, ali eto, ako ti je cejf, ti vjeruj da je spala zbog brze voznje. :D

Covjek bi ocekivao da neko sa toliko godina i toliko vozackog staza kao ti prevazidje komplekse i potrebu za podjebavanjem drugih vozaca, ali izgleda da sam pogrijesio.

muha_sa

Post by muha_sa » 09/01/2012 09:26

Ateista wrote:

Mislim da je ovakav komentar potpuno suvisan i bespotreban, o tome smo razgovarali na drugim temama i nemam namjeru i ovdje jer nema nikakve veze sa temom.

Fino sam napisao da mi je neko najvjerovatnije skinuo, ali eto, ako ti je cejf, ti vjeruj da je spala zbog brze voznje. :D

deder ćafire :-) ne pitaj svašta vec nazovi mup i pitaj :-) bar tebi ne treba crtat.

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 09:48

muha_sa wrote:deder ćafire :-) ne pitaj svašta vec nazovi mup i pitaj :-) bar tebi ne treba crtat.

Ma svakako cu morati u MUP, ali mi je problem izaci sa posla jer sam daleko, pa hocu da isplaniram sve kako treba, zato mi trebaju informacije. Najgore mi je ako budem morao predati i ovu tablicu, ne mogu voziti skrot bez tablica, a ne mogu bez auta... :D

muha_sa

Post by muha_sa » 09/01/2012 09:50

Ateista wrote:
muha_sa wrote:deder ćafire :-) ne pitaj svašta vec nazovi mup i pitaj :-) bar tebi ne treba crtat.

Ma svakako cu morati u MUP, ali mi je problem izaci sa posla jer sam daleko, pa hocu da isplaniram sve kako treba, zato mi trebaju informacije. Najgore mi je ako budem morao predati i ovu tablicu, ne mogu voziti skrot bez tablica, a ne mogu bez auta... :D

fino isprintaš "tablicu" i pocali je na auto i tako vozi dok ne središ--nisam jednom vidio--a i ti--tablicu od kartona :D

a možda nadješ svoju u medjuvremenu.

shlauf

Post by shlauf » 09/01/2012 10:06

Ima neka firma u Vilsonovom šetalištu kod škole koja štanca tablice. Stvarno neznam kako se zove. Ako budeš se obraćao MUP-u oni će reći da se mjenjaju tablice, saobraćajna i vlasnička. Zato bih se opredjelio za ovu prvu varijantu.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

shlauf

Post by shlauf » 09/01/2012 10:12

Nazovi firmu"FERBA INTERNACIONAL" u Kolodvorskoj pa se raspitaj kod njih: 033/657 643 ili 061/144-630

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 10:59

muha_sa wrote:
Ateista wrote:

fino isprintaš "tablicu" i pocali je na auto i tako vozi dok ne središ--nisam jednom vidio--a i ti--tablicu od kartona :D

a možda nadješ svoju u medjuvremenu.

Vec sam je isprintao i tako vozim, ali kontam ako budem morao predati i drugu tablicu da bih dobio nove, to bi vec mogao biti problem da vozim sa obje tablice samo isprintane.

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 11:03

shlauf wrote:Ima neka firma u Vilsonovom šetalištu kod škole koja štanca tablice. Stvarno neznam kako se zove. Ako budeš se obraćao MUP-u oni će reći da se mjenjaju tablice, saobraćajna i vlasnička. Zato bih se opredjelio za ovu prvu varijantu.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

shlauf wrote:Nazovi firmu"FERBA INTERNACIONAL" u Kolodvorskoj pa se raspitaj kod njih: 033/657 643 ili 061/144-630

Hvala na informaciji. :thumbup:

To me zanimalo, kao sto sam se i bojao - morao bih mijenjati skroz tabilice i saobracajnu, sto bi znacilo da je auto bar jednu sedmicu neregistrovano, ako ne i vise, i to mi ni malo ne odgovara.

Zato mi ova varijanta da mi ta firma napravi novu tablicu djeluje kao najbolja. :D

Ady88

Post by Ady88 » 09/01/2012 11:03

Ne treba se s tim zezati, sta znas da li je ispala ili je neko odradio. Ako ti je neko ukrao sigurno je imao neki razlog, dosta slucajeva ima da na parkingu nadu auto koje je identicno njihovom i uzmu tablicu pa se zahebavaju, voze preko ogranicenja, prolaze kroz crveno itd. idi sto prije u MUP da ne bi kasnije "cestitke" stizale i neces se kasnije nikako moci izvuci.

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 11:08

Ady88 wrote:Ne treba se s tim zezati, sta znas da li je ispala ili je neko odradio. Ako ti je neko ukrao sigurno je imao neki razlog, dosta slucajeva ima da na parkingu nadu auto koje je identicno njihovom i uzmu tablicu pa se zahebavaju, voze preko ogranicenja, prolaze kroz crveno itd. idi sto prije u MUP da ne bi kasnije "cestitke" stizale i neces se kasnije nikako moci izvuci.

Vidis, o tome nisam razmisljao... :roll:

mirzasila

Post by mirzasila » 09/01/2012 11:10

Ako su ti stare tablice mislim da u ferbi mozes napraviti novu. Za nove tablice u MUP...

daddy_cool

Post by daddy_cool » 09/01/2012 11:14

Prije nekoliko godina izgubio tablicu i da bih bio 'uzoran i savjestan' vozač odmah odem da prijavim njen gubitak i raspitam se šta mi je činiti kako bih dobio druge tablice. Helem, to se pokazalo kao jako loš i glup potez jer su me ili posmatrali blijedo ili me peglali nepotrebnim pitanjima i teoretisanjima.

Uglavnom, vozio sam se putevima kojima sam se kretao tih dana i pronašao je zakačenu na stub ulične rasvjete (taksisti sa obližnjeg štanda je pronašli i postavili je na to mjesto).

Dakle, savjet: ne žuri sa prijavljivanjem gubitka tablice već malo pretraži lokacije kojima si se kretao u posljednje vrijeme. Možda se pojavi na mjestu gdje se najmanje nadaš.

Ady88

Post by Ady88 » 09/01/2012 11:17

Ateista wrote:
Ady88 wrote:Ne treba se s tim zezati, sta znas da li je ispala ili je neko odradio. Ako ti je neko ukrao sigurno je imao neki razlog, dosta slucajeva ima da na parkingu nadu auto koje je identicno njihovom i uzmu tablicu pa se zahebavaju, voze preko ogranicenja, prolaze kroz crveno itd. idi sto prije u MUP da ne bi kasnije "cestitke" stizale i neces se kasnije nikako moci izvuci.

Vidis, o tome nisam razmisljao... :roll:

Cuo sam za to, ne znam da li je provjereno ali u svakom slucaju treba razmisliti, samim tim sto nisi prijavio nestanak tablice i ukoliko neko napravi te prekrsaje nikako neces moci dokazati da nisi bio ti. Iznad je napisano da samo stare tablice mozes napraviti jer vec ove nove ne mogu.

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 11:19

mirzasila wrote:Ako su ti stare tablice mislim da u ferbi mozes napraviti novu. Za nove tablice u MUP...

Nista onda, kod mene su nove.

goran16v

Post by goran16v » 09/01/2012 11:21

U slucaju izgubljene nove tablice sad nazalost nije moguce uz potvrdu o prijavljenom nestanku uraditi zamjensku u Ferbi jer Ferba ne radi nove tablice. Sad se po gubitnku tablice mora otici i dati izjava u MUP-u, na osnovu te izjave MUP za jedno 7 dana izdaje rjesenje o gubitku, s tim rjesenjem u Sluzbeni list koji zvanicno tablice proglasava nevazecim (buduci da je to javna isprava) i sa potvrdom iz Sl. lista opet u MUP sa zahtjevom za izdavanjem novih tablica i saobracajne... Nije veselo...

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 11:24

daddy_cool wrote:Prije nekoliko godina izgubio tablicu i da bih bio 'uzoran i savjestan' vozač odmah odem da prijavim njen gubitak i raspitam se šta mi je činiti kako bih dobio druge tablice. Helem, to se pokazalo kao jako loš i glup potez jer su me ili posmatrali blijedo ili me peglali nepotrebnim pitanjima i teoretisanjima.

Uglavnom, vozio sam se putevima kojima sam se kretao tih dana i pronašao je zakačenu na stub ulične rasvjete (taksisti sa obližnjeg štanda je pronašli i postavili je na to mjesto).

Dakle, savjet: ne žuri sa prijavljivanjem gubitka tablice već malo pretraži lokacije kojima si se kretao u posljednje vrijeme. Možda se pojavi na mjestu gdje se najmanje nadaš.

Pregledacu malo, ali najgore je sto imam sumnju da mi je neko skinuo namjerno.

Isto tako je problem sto sam par dana prije toga isao na put, ne nesto daleko ali ipak previse da sat i po idem istim putem i trazim tablicu, a nisam ni sigurna jeli mi tad spala...

Nego, kazes da su te peglali kad si prijavio, moze li malo vise informacija o tome, sta su te sve peglali, koliko je kostalo, koliko si cekao, jesi li morao odmah predati i drugu tablicu i saobracajnu ili si mogao voziti dok ne budu gotove nove?

mirzasila

Post by mirzasila » 09/01/2012 11:29

Nove tablice sa pratecim dokumentima dodju oko 50-60KM

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 11:29

goran16v wrote:U slucaju izgubljene nove tablice sad nazalost nije moguce uz potvrdu o prijavljenom nestanku uraditi zamjensku u Ferbi jer Ferba ne radi nove tablice. Sad se po gubitnku tablice mora otici i dati izjava u MUP-u, na osnovu te izjave MUP za jedno 7 dana izdaje rjesenje o gubitku, s tim rjesenjem u Sluzbeni list koji zvanicno tablice proglasava nevazecim (buduci da je to javna isprava) i sa potvrdom iz Sl. lista opet u MUP sa zahtjevom za izdavanjem novih tablica i saobracajne... Nije veselo...

Komplikacija...

A znas li mozda moram li prvo predati staru tablicu ili to moze tek kad bude gotova nova?

Postoji li mozda neka vraijanta privremenih tablica dok prave ne budu gotove?

goran16v

Post by goran16v » 09/01/2012 11:36

Ateista wrote:
goran16v wrote:U slucaju izgubljene nove tablice sad nazalost nije moguce uz potvrdu o prijavljenom nestanku uraditi zamjensku u Ferbi jer Ferba ne radi nove tablice. Sad se po gubitnku tablice mora otici i dati izjava u MUP-u, na osnovu te izjave MUP za jedno 7 dana izdaje rjesenje o gubitku, s tim rjesenjem u Sluzbeni list koji zvanicno tablice proglasava nevazecim (buduci da je to javna isprava) i sa potvrdom iz Sl. lista opet u MUP sa zahtjevom za izdavanjem novih tablica i saobracajne... Nije veselo...

Komplikacija...

A znas li mozda moram li prvo predati staru tablicu ili to moze tek kad bude gotova nova?

Mislim da mozes voziti na kartonsku + pravu dok ne zavrsis proceduru do predaje za nove tablice, ali kad budes predavao za nove tablice + potvrdu o registraciji onda moras predati staru tablicu i rjesenje o gubitku i dok ne dobijes nove tablice neces imati tablice. Ponekad MUP izadje u susret pa predaju starih dozvoli pri preuzimanju novih. Sve zavisi... Privremenih tablica nema, ali za nadati se da ce ti ostaviti staru dok ti ne daju novu.

muha_sa

Post by muha_sa » 09/01/2012 11:40

goran16v wrote:
Ateista wrote:

Komplikacija...

Mislim da mozes voziti na kartonsku + pravu dok ne zavrsis proceduru do predaje za nove tablice, ali kad budes predavao za nove tablice + potvrdu o registraciji onda moras predati staru tablicu i rjesenje o gubitku i dok ne dobijes nove tablice neces imati tablice. Ponekad MUP izadje u susret pa predaju starih dozvoli pri preuzimanju novih. Sve zavisi... Privremenih tablica nema, ali za nadati se da ce ti ostaviti staru dok ti ne daju novu.

ja sam prilikom podizanja novih morao vratit stare.

Ateista

Post by Ateista » 09/01/2012 12:27

muha_sa wrote:
goran16v wrote:
Ateista wrote:

ja sam prilikom podizanja novih morao vratit stare.

To onda nije problem ako je tako.

I ja sam imao slucaj da sam stare predao prilikom preuzimanja novih kada sam auto preveo na sebe, nadam se da u slucaju gubitka nije drugacije.

530i

Post by 530i » 09/01/2012 15:04

goran16v wrote:Ponekad MUP izadje u susret pa predaju starih dozvoli pri preuzimanju novih. Sve zavisi... Privremenih tablica nema, ali za nadati se da ce ti ostaviti staru dok ti ne daju novu.

Ništa TT?

Post Reply