izgubljena saobracajna dozvola

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
mujo mujic

#1 izgubljena saobracajna dozvola

Post by mujo mujic » 27/04/2011 23:59

izgubio sam saobracajnu dozvolu i koja je procedura za izdavanje nove...? jel moram mijenjat tablice i kolko ce to sv eskupa kostat...?

sheikh

#2 Re: izgubljena saobracajna dozvola

Post by sheikh » 28/04/2011 14:51

Znam da je u Srbiji zakon da moras napraviti nove tablice,nova saobracajna,ali da te izadje skuplje od kompletne registracije sa osiguranjem.Mislim da je kod nas malkec lakse,ali mnogo papirologije ti treba,dokaz o vlasnistvu,par provjera i neki troskovi.Mislim da te nece izaci puno(mislim da ti ne trebaju nove tablice ili to) samo saobracajna...

bratan

#3 Re: izgubljena saobracajna dozvola

Post by bratan » 28/04/2011 14:59

Meni se to desilo priej par godina, i nakon što sam sve isplaćao i dobio novu saobraćajnu, nađu staru i vrate mi je :))

procedura: odeš u policiju tamo gdje rade saobraćajne, i oni ti daju formular izjave, gdje staviš gdje i kako si izgubio saobraćajnu. zatim poplaćaš razne markice i takse (mislim da je mene izašlo ukupno oko 50-60 KM sve) i predaš to na šalter, i oni ti daju papir na kom piše da si saobraćajnu izgubio i da je u toku procedura za dobijanje novu..čekaš 14 dana (dok objave u službenom listu da si izgubio staru), i dođeš po duplikat.
p.s. ako imaš koga u policiji, onda ti mogu progledati kroz prste pa da ne čekaš 14 dana, nego možeš saobraćajnu dobiti i sutra..barem je tako kod mene bilo.

sretno :)

holowey
Has thanked: 17 times
Been thanked: 13 times

#4 Re: izgubljena saobracajna dozvola

Post by holowey » 28/04/2011 15:01

imas puno hodanja... prijava u pu o gubitku, odjava u sluzbenom listu... nakon sto dobijes rjesenje iz pu o ponistenju, dobijes potvrdu sa kojom mozes voziti do izdavanja nove...

najbolje ti je da odes do neke auto kuce koja odradjuje registracije da ti oni to sve pozavrsavaju... meni su ukrali novcanik, otisli svi dokumenti ukljucujuci saobracajnu... inace registraciju radim i sidru pa su mi oni za dva dana sredili novu saobracajnu, tj. duplikat jer je registracija jos vazila...

Post Reply