Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#12201 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/12/2020 14:53 Do idućeg ljeta gotovo. Možda.



Lijepi kadrovi.
Ovih dana nigdje nikoga na trasi.
Fakat je kriminal koliko se sve ovo razvlači.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12202 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Godina dana jbt, a jos nece poceti izgradnja ceste prije proljeca najmanje, jos su ovo pripremni radovi
Bingo vec radi 4 mjeseca puna :-)
prankster
Posts: 226
Joined: 04/12/2020 02:06

#12203 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by prankster »

Ima li ko kakvih informacija sta ce biti na lokaciji sadasnjeg Elpija kod Nove Otoke? Hoce li se rusiti, hoce li tu praviti odmah kruzni tok nakon sto zavrse saobracajne trake ili?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#12204 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

prankster wrote: 06/12/2020 23:21 Ima li ko kakvih informacija sta ce biti na lokaciji sadasnjeg Elpija kod Nove Otoke? Hoce li se rusiti, hoce li tu praviti odmah kruzni tok nakon sto zavrse saobracajne trake ili?
Nije jos blizu ta faza koliko znam, sada ide valjda do grasa samo? Pa je kod grasa koliko znam planiran kruzni tok, kod elpija nece biti sigurno
prankster
Posts: 226
Joined: 04/12/2020 02:06

#12205 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by prankster »

JavierBosnia wrote: 07/12/2020 00:01
prankster wrote: 06/12/2020 23:21 Ima li ko kakvih informacija sta ce biti na lokaciji sadasnjeg Elpija kod Nove Otoke? Hoce li se rusiti, hoce li tu praviti odmah kruzni tok nakon sto zavrse saobracajne trake ili?
Nije jos blizu ta faza koliko znam, sada ide valjda do grasa samo? Pa je kod grasa koliko znam planiran kruzni tok, kod elpija nece biti sigurno
Cuo sam neke price a pisalo se i ovdje na nekoj od tema vezano za ovu transferzalu, da ce kruzni biti negdje kod Elpija (ne znam jel mahalska al cuo sam i da ce se Elpi mozda rusiti jer je ilegalan objekt).
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#12206 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

prankster wrote: 07/12/2020 00:31
Cuo sam neke price a pisalo se i ovdje na nekoj od tema vezano za ovu transferzalu, da ce kruzni biti negdje kod Elpija (ne znam jel mahalska al cuo sam i da ce se Elpi mozda rusiti jer je ilegalan objekt).
Od kruznog na otoci kod pijace, do buduceg kruznog kod grasa ima ravno 500m
Elpi se nalazi tacno na sredini, 250m od jednog i drugog buduceg kruznog

Eh zamisli sad u 500m tri kruzna. Nemoguce. I to zbog cega, ulaza na parking? Logika kaze ne
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4478
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#12207 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

prankster wrote: 07/12/2020 00:31
JavierBosnia wrote: 07/12/2020 00:01
prankster wrote: 06/12/2020 23:21 Ima li ko kakvih informacija sta ce biti na lokaciji sadasnjeg Elpija kod Nove Otoke? Hoce li se rusiti, hoce li tu praviti odmah kruzni tok nakon sto zavrse saobracajne trake ili?
Nije jos blizu ta faza koliko znam, sada ide valjda do grasa samo? Pa je kod grasa koliko znam planiran kruzni tok, kod elpija nece biti sigurno
Cuo sam neke price a pisalo se i ovdje na nekoj od tema vezano za ovu transferzalu, da ce kruzni biti negdje kod Elpija (ne znam jel mahalska al cuo sam i da ce se Elpi mozda rusiti jer je ilegalan objekt).
1. Elpi ima uredno uknjiženu kući i zgradu površine 462m2 + 47m2 dvorišta (onaj trotoar uz Džemala Bijedića) - drugo je pitanje koje dozvolio ovakvu izgrađenost parcele
2. Negdje su bili planovi da bi ovdje upravo trebao da bude spoj Sjeverne Longitudinale i proširene Džemala Bijedića
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#12208 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Izmedju Elpija i Dijamanta ide kruzni, mozda Elpi odluci praviti zgradu na svojoj parceli, ko zna. Ali, niko ga nece rusiti radi ceste.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12209 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Nije jos blizu ta faza koliko znam, sada ide valjda do grasa samo? Pa je kod grasa koliko znam planiran kruzni tok, kod elpija nece biti sigurno
[/quote]

Cuo sam neke price a pisalo se i ovdje na nekoj od tema vezano za ovu transferzalu, da ce kruzni biti negdje kod Elpija (ne znam jel mahalska al cuo sam i da ce se Elpi mozda rusiti jer je ilegalan objekt).
[/quote]

1. Elpi ima uredno uknjiženu kući i zgradu površine 462m2 + 47m2 dvorišta (onaj trotoar uz Džemala Bijedića) - drugo je pitanje koje dozvolio ovakvu izgrađenost parcele
2. Negdje su bili planovi da bi ovdje upravo trebao da bude spoj Sjeverne Longitudinale i proširene Džemala Bijedića
[/quote]
pozz svima, vrlo vrlo teško sve to. vidite kolko samo rade do grasa gdje mogu ući u parking grassa pa eto ide nekako i još su šumu morali isjeći. Ali kod grassa je definitivno kraj, jer o DALJE ni Efendić se odavno nije oglasio. Bi oni to rado, nego su tu suženja prevelika. :wink:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4478
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#12210 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote: 08/12/2020 15:20 Izmedju Elpija i Dijamanta ide kruzni, mozda Elpi odluci praviti zgradu na svojoj parceli, ko zna. Ali, niko ga nece rusiti radi ceste.
mislim da je fizički nemoguće "utrpati" kružni bez rušenja ELPI-ja
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#12211 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 09/12/2020 09:49
Haris.ba wrote: 08/12/2020 15:20 Izmedju Elpija i Dijamanta ide kruzni, mozda Elpi odluci praviti zgradu na svojoj parceli, ko zna. Ali, niko ga nece rusiti radi ceste.
mislim da je fizički nemoguće "utrpati" kružni bez rušenja ELPI-ja
Zavisi kakvu cestu dalje naprave. Ako bude dvije trake, moze bez problema.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#12212 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Vitezanin »

Šta je s toliko spominjanom nultom transverzalom? Zadnje vijesti su iz osmog mjeseca 2019. godine.

I čija je nadležnost brza cesta Ilidža - Blažuj? Ono je horor živi, da ne govorim da vozači jedva čekaju da brže voze (jer taman izađu tu sa zagušenih magistrala) što dodatno doprinosi nesrećama ondje. Ali stanje brze ceste je katastrofa.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#12213 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

Image
Da li će iko od ovih nesposobnih ljudi u KS, tj. Ministarstvu saobraćaja, donijeti odluku o izgradnji proširenja skretanja prema naseljima Buća potok, Alipašinom, Nedžarićima, kod Energoinvesta (Ilidža).

Svakog dana se vozim i najveće gužve se stvaraju baš zbog kratkih proširenja za isključne trake.

Proširenjem postojećih isključnih traka ubrzao bi se saobraćaj u špicama za min. 3-5 min.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16328
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#12214 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by sime_cipol »

U Nedzaricima je prosirena prije par godina, jedino ako treba jos, ali onda cemo dobiti jos jednu traku :D
Za Maltu, Otoku, Alipasino i Energoinvest se slazem. Dodao bih i onu kod RTV doma
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#12215 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

sime_cipol wrote: 09/12/2020 14:09 U Nedzaricima je prosirena prije par godina, jedino ako treba jos, ali onda cemo dobiti jos jednu traku :D
Za Maltu, Otoku, Alipasino i Energoinvest se slazem. Dodao bih i onu kod RTV doma
U pravu si. Nedžarići donekle i zadovoljavaju. Kod RTV doma je kriza, baš kao i Malta, Otoka, Alipašino i Energoinvest.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#12216 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

Haris033 wrote: 09/12/2020 13:13 Image
Da li će iko od ovih nesposobnih ljudi u KS, tj. Ministarstvu saobraćaja, donijeti odluku o izgradnji proširenja skretanja prema naseljima Buća potok, Alipašinom, Nedžarićima, kod Energoinvesta (Ilidža).

Svakog dana se vozim i najveće gužve se stvaraju baš zbog kratkih proširenja za isključne trake.

Proširenjem postojećih isključnih traka ubrzao bi se saobraćaj u špicama za min. 3-5 min.
Treba ukinuti skretanje lijevo i da se ide na tim raskrsnicama desno i polukruzno i taman dodjes na pravac i taman ti se otvori zeleno za pravo

Hem bi rasteretiro cestu, hem bi ubrzalo lijevu traku za pravo
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#12217 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Zeleni12 »

Danas vozim Paromlinskom i dodjem do raskrsnice sa dr. F. Becirbegovica, kod Pomozi.ba i polako prelazim preko pruge, znam da imam prednost, kad iz pravca Klasa, dolazi Audi-terenac i vozi oko 30km na sat, bez namjere da stane, i dok i ja istovremeno polako ulazim u tu raskrsnicu..ja mu sviram, svira i on meni i obilazi me...i ja njemu trubio 5 sec..vjerovatno nije bio svjestan ko tu ima prednost, da sam htio mogao sam bez problema da pritisnem gas i onda bi se on zakucao u mene...ali to se ne isplati...Mnogi i ne znaju ko tu ima prednost i zbog toga je ta raskrsnica bas nezgodna...
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#12218 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

Hoće li konačno ovom gradnjom sarajevske zaobilaznice od mostarskog raskršća do Vlakova sada konačno moći od Hadžića uci na autoput?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#12219 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

https://www.klix.ba/biznis/potpisan-ugo ... /201209058

JP Autoceste FBiH i firma Euro-Asfalt d.o.o. Sarajevo potpisali su ugovor o izgradnji poddionice Sarajevske obilaznice LOT 3B. Ugovor uključuje izvođenje radova na izgradnji gradske ceste LOT 3B između petlje Vlakovo i Mostarskog raskršća.
Dužina poddionice LOT 3B je 1,44 kilometara, a vrijednost ugovora je 23.283.000 KM sa PDV-om i finansira se iz vlastitih sredstava JP Autoceste FBiH.

Hoće li iko ovim mafijašima stati u kraj?! :twisted:

Zar se nije mogao napraviti veliki kružni tok (poput onog kod Energoinvesta u Pofalićima) na mjestu skretanja sa "brze ceste" prema Vlakovu, umjesto što se pravi ta dionica, tj. štela za mafijaške firme?
Last edited by Haris033 on 09/12/2020 20:06, edited 2 times in total.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#12220 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

Pa to u vlakovu je privremeno i ne može se tu nikako napraviti kružni tok.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#12221 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by maxell_sarajevo »

Haris033 wrote: 09/12/2020 13:13 Image
Da li će iko od ovih nesposobnih ljudi u KS, tj. Ministarstvu saobraćaja, donijeti odluku o izgradnji proširenja skretanja prema naseljima Buća potok, Alipašinom, Nedžarićima, kod Energoinvesta (Ilidža).

Svakog dana se vozim i najveće gužve se stvaraju baš zbog kratkih proširenja za isključne trake.

Proširenjem postojećih isključnih traka ubrzao bi se saobraćaj u špicama za min. 3-5 min.
Kod energoinvesta ima prostora da produzi iskljucna traka, a tu najvise skreću stanovnici Tibre, Bulevara i oni koju izbjegavaju gužvu na stupskoj pa dobrinjskom ulicom dodju do Binga na Stupu.Prostora ima da se napravi i nova iskljucna traka za energoinvest,jer je i ta strana opterećena onim koji skrenu desno pa se onda vraćaju na glavnu u pravcu grada.
U Beogradu sam vidio da dvije trake skreću lijevo pa ne znam kako bi to funkcioniralo npr.u Nedzaricima.
Kod žice (IX transferzala) je uvijek bila guzva jer su kočili oni koji skreću lijevo prema a.polju, a jednostavno se moglo uzeti par kg bijele farbe i ocrtati iskljucna traka jer kod onog semafora ima prostora za to.Srecom uskoro ce i to rijesiti proširenjem Dzemala Bijedica.
Za pocetak bih produžio zeleno na glavnoj za nekih 30sek, Al dok ne budemo imali centar za upravljanjem semaforima imat cemo i guzve tamo gdje ih realno ne bi trebalo biti.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#12222 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by the_stick »

Vitezanin wrote: 09/12/2020 12:37 Šta je s toliko spominjanom nultom transverzalom? Zadnje vijesti su iz osmog mjeseca 2019. godine.

I čija je nadležnost brza cesta Ilidža - Blažuj? Ono je horor živi, da ne govorim da vozači jedva čekaju da brže voze (jer taman izađu tu sa zagušenih magistrala) što dodatno doprinosi nesrećama ondje. Ali stanje brze ceste je katastrofa.
Neki dan sam trazio, ali nisam mogao da nadjem... gdje je uopste nulta transverzala?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#12223 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Vitezanin »

the_stick wrote: 09/12/2020 22:02
Vitezanin wrote: 09/12/2020 12:37 Šta je s toliko spominjanom nultom transverzalom? Zadnje vijesti su iz osmog mjeseca 2019. godine.

I čija je nadležnost brza cesta Ilidža - Blažuj? Ono je horor živi, da ne govorim da vozači jedva čekaju da brže voze (jer taman izađu tu sa zagušenih magistrala) što dodatno doprinosi nesrećama ondje. Ali stanje brze ceste je katastrofa.
Neki dan sam trazio, ali nisam mogao da nadjem... gdje je uopste nulta transverzala?
To je ona cestica kod Parlamentarne skupštine, ulica Vrbanja i prema Uniticu.

https://ms.ks.gov.ba/sites/ms.ks.gov.ba ... 1600_0.jpg
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12224 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

the_stick wrote: 09/12/2020 22:02
Vitezanin wrote: 09/12/2020 12:37 Šta je s toliko spominjanom nultom transverzalom? Zadnje vijesti su iz osmog mjeseca 2019. godine.

I čija je nadležnost brza cesta Ilidža - Blažuj? Ono je horor živi, da ne govorim da vozači jedva čekaju da brže voze (jer taman izađu tu sa zagušenih magistrala) što dodatno doprinosi nesrećama ondje. Ali stanje brze ceste je katastrofa.
Neki dan sam trazio, ali nisam mogao da nadjem... gdje je uopste nulta transverzala?
Vrbanja most, ulica Vrbanja, ulica Fra Anđela Zvizdovića.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#12225 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote: 09/12/2020 17:36 https://www.klix.ba/biznis/potpisan-ugo ... /201209058

JP Autoceste FBiH i firma Euro-Asfalt d.o.o. Sarajevo potpisali su ugovor o izgradnji poddionice Sarajevske obilaznice LOT 3B. Ugovor uključuje izvođenje radova na izgradnji gradske ceste LOT 3B između petlje Vlakovo i Mostarskog raskršća.
Dužina poddionice LOT 3B je 1,44 kilometara, a vrijednost ugovora je 23.283.000 KM sa PDV-om i finansira se iz vlastitih sredstava JP Autoceste FBiH.

Hoće li iko ovim mafijašima stati u kraj?! :twisted:

Zar se nije mogao napraviti veliki kružni tok (poput onog kod Energoinvesta u Pofalićima) na mjestu skretanja sa "brze ceste" prema Vlakovu, umjesto što se pravi ta dionica, tj. štela za mafijaške firme?
A gdje bi stavili taj kruzni? Upravo na skretanju za Vlakovo koji se sada koristi za spoj na autoput ispod brze ceste ide rijeka. Odmah tu je i skola i zeli se ukinuti promet tom cestom, osim za naselje.

I da mogu nekako napraviti kruzni tu, imao bi drugi postojeci kruzni udaljen ni 20 metara. Iz kruznog u kruzni. Bespotrebno.

Ovako ne samo rjesavaju spoj za Hadzice, vec i za Rakovicu. Na postojeci kruzni se spaja cesta sa 4 trake.
Te 4 trake su nezavisne od postojece ceste sa 2 trake.

Jedino sto bih volio da su barem nekada planirali prosiriti postojecu magistralnu cestu sa 4 trake do Hadzica. Mada, potrebnije je rijesiti lokalne ceste na tom potezu.
Post Reply