Izbori 2006

Za koga ce te glasati na izborima 2006

BPS SH
5
6%
SBiH
13
15%
SDP
43
51%
SDS
1
1%
HDZ
0
No votes
BOSS
3
4%
SDA
7
8%
SNSD
2
2%
Neka druga
7
8%
Necu glasati
3
4%
 
Total votes: 84

Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Izbori 2006

Post by Dado dijasporitus »

Nigdje se neda naci dobra anketa o trenutnoj politickoj situaciji u BiH pred izbore. Sta misle forumasi.

Ovo je legenda

BPS SH - BOSANSKOHERCEGOVAČKA PATRIOTSKA STRANKA - SEFER HALILOVIĆ

SBiH - STRANKA ZA BIH

SDP - SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH

SDS - SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA

HDZ - HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH

BOSS - BOSANSKA STRANKA - MIRNES AJANOVIC

SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE

SNSD - SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA -MILORAD DODIK
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#2

Post by gavrilo »

[img]http://www.nezavisne.com/slike/NEZAVISNE-logo2.gif[/img] wrote:
Nakon niza međunacionalnih incidenata u gradu na Neretvi

J. Gudelj

Izbori produbili podjele u Mostaru


MOSTAR - Niz međunacionalnih ekscesa koji u posljednje vrijeme potresaju Mostar nisu slučajni, oni su izrežirani u cilju homogeniziranja nacionalnog biračkog tijela, smatra sociolog dr Slavo Kukić.

''To što se sada događa samo je dio priče koju predviđam već godinu. Počelo je nogometnom utakmicom između Hrvatske i Brazila, preko nemilih događaja u mostarskoj Staroj gimnaziji, pa do ovih najnovijih s napadom na imama jedne od džamija u Mostaru. Te priče će se u Mostaru sasvim izvjesno nastaviti. Po mom sudu, kako se izbori budu širili sasvim izvjesno će se slični događaji proširiti i na cijelu BiH'', smatra Kukić.

U događajima u Mostaru određenu dozu režiranja primijećuje i predsjednik ogranka mostarskog SDP-a Zoran Perić.

''MUP krije podatke tko je uhićen, odnosno optužen za sudjelovanje u nemirima vezanim za Svjetsko nogometno prvenstvo. Postavlja se pitanje kako se nakon pucnjava, tuča, skrnavljena vjerskih objekata, harema, ne može naći niti jedan počinitelj. Trenutno u Mostaru imamo spregu vladajućih nacionalista i čelnih ljudi MUP-a'', kazao je Perić.

On je podsjetio kako je prije pola godine Federalni MUP upao u prostorije županijskog MUP-a da provjeri postoje li kriminalne radnje unutar tog ministarstva.

''Dakle, MUP se više bavi sam sobom nego što štiti građane'', zaključuje Perić.

Iz nevladine organizacije NDC Mostar, koja se bavi promocijom međunacionalnog dijaloga, kažu kako je simptomatično da se ovakve stvari događaju u vrijeme pred izbore.

''Iako nam nije u praksi komentiranje dnevno političkih događaja, smatramo da nije slučajno što se baš u ovo vrijeme javljaju incidenti s nacionalnim predznakom'', kratko su prokomentirali iz NDC-a.

Dr Kukić moguće rješenje vidi u promjeni svijesti naroda.

''Onog časa kada građani ove zemlje, bez obzira kako se zvali ili kojem se Bogu molili, shvate da je nasjedanje ekscesima te vrste samo dio politike možemo očekivati promjene. Međunarodna zajednica je u BiH za svoje partnere prihvatila iz rata proistekle vladajuće nacionalne strukture. To je katastrofalna greška. Vladajuća elita sva tri naroda je za zadržavanje 'statusa quo''', zaključuje Kukić.

Nakon niza incidenata u kojima je u bilo tridesetak povrijeđenih, a jedna osoba ranjena je iz vatrenog oružja, dok su dvije osobe napale imama Adnana Jakirovića, policija nema novih detalja. Iz MUP-a se reagiralo uobičajenim riječima kako je istraga u tijeku, te da policija čini napore na identifikaciji i uhićenju izgrednika. Za to vrijeme iz Gradske uprave poručuju kako je Mostar nije razjedinjen grad.

Mladi najveći ekstremisti

Sociolog dr Slavo Kukić ističe kako bi mladi trebali biti nositelji promjena, ali praksa u našoj zemlji pokazuje drugačije.

"Mladi su ili potpuno nezainteresirani ili su u nacionalnom kontekstu najekstremniji dio bh. društva", kaže dr Kukić.
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#3

Post by Batonus »

Gdje NBS?
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#4

Post by Grom iz vedra neba »

Nedostaje koalicija BOSS-SDU.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#5

Post by Dado dijasporitus »

Grom iz vedra neba wrote:Nedostaje koalicija BOSS-SDU.
Zaboravio sam napomenuti da ako neko ima specificnu stranku koja bi trebala biti dodana neka je dopise ovdje pa je mozemo staviti I drugi krug
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#6

Post by domi »

Ja sam negdje predlozio da mi sa foruma registrujemo stranku :D , ali nije usvojeno :shock: .

Jbg, nista ni gori ni bolji bili ne bi od ovih gore pobrojanih.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#7

Post by A_I_ »

domi wrote:Ja sam negdje predlozio da mi sa foruma registrujemo stranku :D , ali nije usvojeno :shock: .

Jbg, nista ni gori ni bolji bili ne bi od ovih gore pobrojanih.
:lol:
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#8

Post by Goa »

Izborna kampanja je vec premašila sve predhodne po nacionalnim nabojima sa sve tri strane sto znaci da ce septembar biti izuzetno nepredvidiv.

Vjerovatno je da su rezultati ovih izbora najnepredvidljiviji do sada. Kako je teško pogoditi rezultat, mozda je dobro da malo progovorimo o narednim predizbornim potezima političkih partija do oktobra.

Npr. SNSD prvo referendum, pa nedozvoljavanje gradnje auto puta bez odlucivanja u institucijama RS, pa zrtvovanje ulaska u EU zbog reforme policije.

Koji je slijedeci potez Dodika, ili svejedno Tihica (on je vec najavio da RS ne moze opstati) ili sto je meni najinteresantnije koji ce slijedeci potez biti povucen od strane SDP-a?
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#9

Post by Goa »

jeli neko sinoc gledao Dodikov intervju BN televiziji?

Jasno je pokazao kako RS planira da se odvoji od BiH u slucaju nametanja reformi policije, a takođe je jasno porucio sta bi se desilo u slucaju da neko pokrene incijativu za ukidanjem RS!

Jos samo da je rekao da ce odvojiti 100-200 miliona za investiranje u vojnu opremu kad se vrate nadleznosti u oblasti vojske. :-) :-)

Nakon ovog istupa on vise nema sta da govori sve sto je rekao jasno je ko dan!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

Za koga ce te glasati na izborima 2006
BPS SH
3%
3% [ 1 ]
SBiH
9%
9% [ 3 ]
SDP
58%
58% [ 18 ]
SDS
0%
0% [ 0 ]
HDZ
0%
0% [ 0 ]
BOSS
3%
3% [ 1 ]
SDA
6%
6% [ 2 ]
SNSD
3%
3% [ 1 ]
Neka druga
9%
9% [ 3 ]
Necu glasati
6%
6% [ 2 ]
Ukupno glasova : 31
ko nadrealisti...GLASACEMO ZA REFORMISTE....
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#11

Post by Goa »

c,c,c,c

kad li ce ovaj narod shvatiti da su nadrealisti proslost, od koje danas nema nikakve fajde, izuzev za pojedince koji zive u proslosti
alaga
Posts: 11
Joined: 15/08/2006 11:45

#12

Post by alaga »

evo nekoliko patriotskih pamfleta
- svaki glas u oktobru je glas za podjelu -
- pomozi svojoj domovini , nemoj glasati-
- i apstitencija od izlaska je glasanje -
- ako nemozes pomoci onda nemoj ni odmagati -
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#13

Post by joker »

mIRCerka wrote:
Za koga ce te glasati na izborima 2006
BPS SH
3%
3% [ 1 ]
SBiH
9%
9% [ 3 ]
SDP
58%
58% [ 18 ]
SDS
0%
0% [ 0 ]
HDZ
0%
0% [ 0 ]
BOSS
3%
3% [ 1 ]
SDA
6%
6% [ 2 ]
SNSD
3%
3% [ 1 ]
Neka druga
9%
9% [ 3 ]
Necu glasati
6%
6% [ 2 ]
Ukupno glasova : 31
ko nadrealisti...GLASACEMO ZA REFORMISTE....
Ja jednom rekoh da ovaj forum nije relevantan za pracenje javnog misljenja. Ovim forumom vladaju crveno obojeni forumasi koji jos nisu shvatili da je komunizam propao, a o socijaldemokratiji misle da je to novi naziv za komunizam...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by _BosanaC »

joker wrote:
mIRCerka wrote:
Za koga ce te glasati na izborima 2006
BPS SH
3%
3% [ 1 ]
SBiH
9%
9% [ 3 ]
SDP
58%
58% [ 18 ]
SDS
0%
0% [ 0 ]
HDZ
0%
0% [ 0 ]
BOSS
3%
3% [ 1 ]
SDA
6%
6% [ 2 ]
SNSD
3%
3% [ 1 ]
Neka druga
9%
9% [ 3 ]
Necu glasati
6%
6% [ 2 ]
Ukupno glasova : 31
ko nadrealisti...GLASACEMO ZA REFORMISTE....
Ja jednom rekoh da ovaj forum nije relevantan za pracenje javnog misljenja. Ovim forumom vladaju crveno obojeni forumasi koji jos nisu shvatili da je komunizam propao, a o socijaldemokratiji misle da je to novi naziv za komunizam...
A sta ces, vidis ti koliko su zatucani... Nikako da shvate da je izlaz u radikalnom nacionalizmu i da se napokon podjele na svoje i tudje...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#15

Post by dr.iver »

SDP :-D
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#16

Post by Goa »

joker wrote:
mIRCerka wrote:
Za koga ce te glasati na izborima 2006
BPS SH
3%
3% [ 1 ]
SBiH
9%
9% [ 3 ]
SDP
58%
58% [ 18 ]
SDS
0%
0% [ 0 ]
HDZ
0%
0% [ 0 ]
BOSS
3%
3% [ 1 ]
SDA
6%
6% [ 2 ]
SNSD
3%
3% [ 1 ]
Neka druga
9%
9% [ 3 ]
Necu glasati
6%
6% [ 2 ]
Ukupno glasova : 31
ko nadrealisti...GLASACEMO ZA REFORMISTE....
Ja jednom rekoh da ovaj forum nije relevantan za pracenje javnog misljenja. Ovim forumom vladaju crveno obojeni forumasi koji jos nisu shvatili da je komunizam propao, a o socijaldemokratiji misle da je to novi naziv za komunizam...
Zar je komunizam nesta sto je bilo pa moze propasti???

zahvaljujući ovakvim komentarima ponekad mi na trenutak bude jasno zasto Orahovice stalno glasaju za SDA :-) :-) :-)
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#17

Post by joker »

Goa wrote: Zar je komunizam nesta sto je bilo pa moze propasti???

zahvaljujući ovakvim komentarima ponekad mi na trenutak bude jasno zasto Orahovice stalno glasaju za SDA :-) :-) :-)
Ne znam sta si "nesta" htio reci, ali ipak je malo nerealno ocekivati da se ovaj forum uzima kao relevantan pokazatelj javnog misljenja uz cinjenicu da na ovom forumu za SDP daje glas skoro 60 % ljudi.

Ako mislis da SDA dobija izbore zahvaljujuci ruralnim sredinama u BiH, a ti si kao urbano dijete iz grada koje nije papak i glasa za SDP jer je to sada in (retro fol) i da svi "urbani" glasaju kao i ti, onda zaboravljas cinjenicu da u BiH velika vecina ljudi zivi po vecim mjestima i gradovima (upravo u urbanim sredinama) i da SDP ne pobjedjuje u njima. U totalu najvise glasova pokupi SDA. Zalosno, ali je tako. E sada zasto ti ljudi ne glasaju za SDP tu je najmanje kriva SDA, a ponajvise vas vozd koji je socijaldemokratiji na jedan lijep period zatvorio vrata u vlasti u BiH.

Mozda Dodikov SNSD (ukoliko se on moze osim naziva uopste povezati sa tom idejom socijaldemokratije) pokupi glasove.

P.S. Ne smetaju ti oni glasovi iz "ruralnih" sredina koji su dati SDP-u? Onda to i nisu "ruralne sredine", ha?
Last edited by joker on 31/08/2006 11:51, edited 1 time in total.
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#18

Post by bleka »

Radom za Boljitak, Cenga :lol: :lol: :lol:
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#19

Post by Odisej »

OVAJ JE JOKER OČIGLEDNO NEKI :x COVJEK!
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#20

Post by Apos »

bleka wrote:Radom za Boljitak, Cenga :lol: :lol: :lol:
Gluho i daleko bilo pu, pu, pu,.
Pa zar onog zombija što pobježe kad je postalo zaguljeno. Uffff
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#21

Post by Apos »

Odisej wrote:OVAJ JE JOKER OČIGLEDNO NEKI :x COVJEK!
Nije samo folira. :lol:
BAHadzic
Posts: 166
Joined: 08/07/2006 07:26
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA
Contact:

#22

Post by BAHadzic »

nketa
Vaš favorit na prestojećim izborima je?

Odgovori Br. glasova
SBiH 416
SDP 234
SDA 74
SDU-BOSS 65
SNSD 9
HDZ 7
HDZ 1990 14
HSP 9
Ukupan broj glasova: 828
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#23

Post by mr__bosnjak »

Ja ne kontam ove SDP-ovce. Ljudi komunizam je pros´o! A ni SDA nisu vise nesto... Kako god nijedan normalan Bosanac i Hercegovac nebi trebao glasat za SDA i SDP nakon onih ustavnih "promjena" i pokusaja da se betonira "RS"(sad ce neko rec "to je vec bilo u Daytonu..." samo cekaj).

Jedini pravi izbor jeste BPS - SEFER HALILOVIC ili BOSS-SDU dakle PATRIOTSKI BLOK!

Necemo komunisticku stahovladu izdajnickog karaktera SDP-a i Lagumdzije! Necemo kriminalnu SDA sa Tihicem izdajnickih karaktera na celu! Hocemo PATRIOTE!
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#24

Post by Mr_M »

SNSD.
Titov_pionir
Posts: 142
Joined: 19/01/2005 01:42

#25

Post by Titov_pionir »

mr__bosnjak wrote:Ja ne kontam ove SDP-ovce. Ljudi komunizam je pros´o! A ni SDA nisu vise nesto... Kako god nijedan normalan Bosanac i Hercegovac nebi trebao glasat za SDA i SDP nakon onih ustavnih "promjena" i pokusaja da se betonira "RS"(sad ce neko rec "to je vec bilo u Daytonu..." samo cekaj).

Jedini pravi izbor jeste BPS - SEFER HALILOVIC ili BOSS-SDU dakle PATRIOTSKI BLOK!

Necemo komunisticku stahovladu izdajnickog karaktera SDP-a i Lagumdzije! Necemo kriminalnu SDA sa Tihicem izdajnickih karaktera na celu! Hocemo PATRIOTE!
A ko ste to vi???
Covjece pricas isto politicar na predizbornom skupu. Govori u svoje ime.

Uostalom, trpati Sefera i BOSS u isti kos nikako ne ide. Mislim da je BPS po porgramu i Seferovom pricanju bliza SDP-u nego Avazovom lajavcu Mirnesu. SDU-BOSS nece preci 5%
Post Reply