Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Sve o zdravlju...
orangina

#1 Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by orangina » 14/07/2011 20:19

Dobih danas neke formulare da izaberem doktora porodicne medicine i doktora stomatologije... Na listi ima nekoliko doktora, e sad da ne bi isla eci peci pec (jer pojma nemam kakvi su ovi dr.) :-D trebaju mi ljudi, odnosno njihova misljenja koji su vec bili kod navedenih doktora. Ne bi da izaberem nekog, a da je taj na losem glasu kod ljudi. HELP ME pri izboru

Grbavica
Prim.dr.Zagora Vaida, spec.opšte med. sa dodatnom edukacijom iz porod. med.
dr.Branka Brajković –Plavšić, spec.opšte med. sa dodatnom edukacijom iz porod. med.
dr.Sanela Horman, spec.porod.med.
dr.Emir Čengić, spec.porod.med.

Grbavica
dr.Aida Salman, stomatolog
dr.Ines Kurtović, stomatolog
dr.Ahmed Lačević, stomatolog
dr.Nađa Hadžibajrić, stomatolog
dr.Zdenka Banić, stomatolog
dr.Aida Hasibović, stomatolog
dr.Irena Gagula, stomatolog

anonimus03

#2 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by anonimus03 » 19/07/2011 11:04

moja preporuka za doktora medicine je dr. sanela horman. ja sam kod nje vec dugo godina, i zena je super. sve ti fino objasni, nema panike nikad, antibiotike ne daje ako bas nije potrebno i mozes normalno sa njom pricat. znam kod nje u ordinaciji ostat i po 20 min :D

a za doktora stomatologije ne bih znala...i ja se razmisljam. do sad sam bila na stomatologiji, i tamo mi je super, ali ovdje moram nekog izabrati, makar mu nikad ne otisla....sutra idem kod sanele pa cu je pitati koga mi preporucuje :) pa ti javim :)

anonimus03

#3 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by anonimus03 » 21/07/2011 10:24

rekla mi sanela jucer da za stomatologa uzemem dr. nadju hadzibajric, kaze da je i fina i strucna... :-D

shljashtecha

#4 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by shljashtecha » 08/08/2011 17:28

Svaka cast za temu, dobro si me napomenula :). Mogla bih i ja svoju listu stomatologa ubaciti ako nije problem :).
Molim preporuke:

Omer Maslic:
1. dr. Ida Mulic
2. dr. Vedad Kulenovic
3. dr. Adisa Pestek
4. dr. Rusmira Fazlic
5. dr. Melina Dautovic
6. dr. Zadra Skorupan
7. dr. Maja Torlakovic
8. dr. Mirjana Radosavljevic

Hvala ;)

orangina

#5 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by orangina » 08/08/2011 17:37

tufahija18 wrote:rekla mi sanela jucer da za stomatologa uzemem dr. nadju hadzibajric, kaze da je i fina i strucna... :-D
e super, hvala za info :)

kemalba

#6 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by kemalba » 15/08/2011 12:59

Samo da skrenem pažnju da nemorate izabrati doktora i stomatologa iz vama najbližeg Doma zdravlja. Ja živim u Novom Sarajevu, ali sam izabrao doktoricu stomatologije za koju znam da odlično radi i da je bila najbolji student u svojoj generaciji a radi u Domu zdravlja Stari grad. Znači raspitajte se i izaberite svog doktora i stomatologa bez obzira u kom Domu zdravlja u KS radi.

I idem kod nje bez problema...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by PipiDugaDevetka » 15/08/2011 18:10

Koja papirologija sveopšta. Bolje da su te pare dali doktorima za plate, a dali saopštenje da se svako može liječiti gdje god hoće i kod kojeg god hoće ljekara obiteljske/porodične medicine.

kemalba

#8 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by kemalba » 16/08/2011 15:23

Ne može se svako liječiti gdje hoće zbog zdravstvenog kartona koji je kod nas još uvijek u papirnom obliku. Ali i ja se slažem da je ovo bezveze, pola ljudi neće poslati papire dok se ne razboli, a onda će biti ljutnje i nesporazuma...

madnessa

#9 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by madnessa » 16/08/2011 15:33

moze se birati i uvijek je moglo. samo je bilo potrebno odjaviti karton u svojoj ambulanti i isti prenijeti u drugu. ovo je samo bezvezna komplikacija svima.

kunja

#10 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by kunja » 25/08/2011 10:51

kemalba wrote:Samo da skrenem pažnju da nemorate izabrati doktora i stomatologa iz vama najbližeg Doma zdravlja. Ja živim u Novom Sarajevu, ali sam izabrao doktoricu stomatologije za koju znam da odlično radi i da je bila najbolji student u svojoj generaciji a radi u Domu zdravlja Stari grad. Znači raspitajte se i izaberite svog doktora i stomatologa bez obzira u kom Domu zdravlja u KS radi.

I idem kod nje bez problema...
Znači, može i u drugoj opštini? Btw, šta se desi kada ne odneseš one formulare? Jednostavno ostaneš kod doktora kod kojeg si i bio, ili?

Black swan

#11 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by Black swan » 25/08/2011 11:21

jel ovo obavezno?

jedna tamo

#12 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by jedna tamo » 25/08/2011 13:31

jeste

Brus Lee

#13 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by Brus Lee » 26/08/2011 16:42

Sada se pravi Ugovor o pruzanju zdravstvene zastite izmedju pacijenta, doktora kojeg pacijent odabere i Drzave. Ugovor vazi najmanje godinu dana i moze se i prije raskinuti, ali pod odredjenim uslovima. Ideja je da svaki pacijent zna tacno kod kojeg doktora ide i kome ce se prvo obratiti ako ima zdravstveni problem. Sada je situacija da svaki put pacijent ide kod drugog (gdje je manja guzva i sl), ili jedan doktor trazi nalaze, a on drugom nosi rezultate. Zato se cesto javlja dupliranje nalaza i/ili dolazi do nesporazuma na relaciji pacijent/zdravstv. radnik. Ta registracija je pacijentu u interesu, kao i ljekaru. Svugdje u svijetu ljudi znaju kako im se zove ljekar i kome se obracaju u slucaju potrebe, samo kod nas to izaziva podozrenje. A, svi imaju svoju frizericu ili automehanicara. I kada im zatreba zdravstvena usluga, neznaju kome da se obrate i kako da udju u sistem zdravstvene zastite. Tada je, ako dodje do nesporazuma, uvijek kriva druga strana. Prakticno, evo sta znaci registracija za porodicnog ljekara. Oni su svi rasporedjeni u timove, i u slucaju potrebe zovnete odgovarajuci Dom zdravlja, ljubazna sestra vam se javi i vi upitate kada se mozete narucuti za svoj odabrani tim. Ako je hitno moze i odmah kod bilo kojeg ljekara koji je trenutno u smjeni, a ako je samo zbog produzenja terapije, onda ocekujte da ce te dobiti termin za 4-5 dana. U tom slucaju termin treba ugovarati 4-5 dana prije nego sto vam nestane lijekova. Ne vidim sta ovdje pacijenti gube u odnosu na prije i zasto toliko nepovjerenje. I mustuluk za kraj, od 01.sept, terapija ce se izdavati na rok od tri mjeseca (do sada bilo do mjesec dana), sto ce takodje utjecati na smanjenje guzvi u DZ-ovima i na bolju iskoristivost vremena ljekara i pacijenata.

kemalba

#14 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by kemalba » 29/08/2011 16:54

Znači, može i u drugoj opštini? Btw, šta se desi kada ne odneseš one formulare? Jednostavno ostaneš kod doktora kod kojeg si i bio, ili?
Možeš u drugu opštinu sigurno. Šta se desi ako ne odneseš formular nisam siguran. Valjda po defaultu ostaješ kod svog porodičnog ljekara i svog stomatologa.

miki27A

#15 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by miki27A » 29/08/2011 18:29

Evo mog iskustva sa ovim:
1. Jos nismo svi u porodici dobili ove papire. Svaka osoba dobije po 2 x 3 formulara (3 za doktora porodicne medicine, 3 za stomatologa) Na svaki formular se potpisujes 2 puta, znaci ja sam 12, stari 24 (za sebe i za maloljetnu kcerku), kad nije odustao na pola. Zar se nisu mogli staviti neki formulari da kad potpises jednom, da ostane na sva tri papira (nesto tipa indigo papira)?
2. Kad napokon odlucis se za stomatologa (ja sam napisala svog privatnika, jer se ne slazem sa nacinom biranja stomatologa, a evo i zasto: kod moje doktorice sam vec 6 godina, i ne smatram da cu dobiti isti kvalitet usluge kod ovog koji je na spisku. Raspitivala sam se kod drugih, kazu neki su dobri doktori, ali materijal im je jeftine kvalitete, a ja bas zato ne zelim da neko stedi na mojim zubima na kvaliteti materijala i onda skuplja pita nego tepsija ) Stari je izabrao nekog blizu kuce, on se ne slaze sad sa mojim misljenjem :-D
3. Korak tri: taman mislis da si sve napravio, odneses formulare kod svog porodicnog doktora, on uzme samo svoje formulare, a tebe obavijesti da ostale moras odnijeti kod stomatologa kojeg/u si izabrao. Hajde, odes tamo, kad stomatolog je na odmoru do 14.9., kazu ti da trebas doci kasnije, i to sa svim zdravstvenim knjizicama (ja sam nosila za nas 4)??? Sad cekam 15.9. da odnesem.
Kakve su posljedice kad ne predas za stomatologa nikako?

MAN-lion's coach

#16 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by MAN-lion's coach » 29/08/2011 18:57

orangina wrote:Dobih danas neke formulare da izaberem doktora porodicne medicine i doktora stomatologije... Na listi ima nekoliko doktora, e sad da ne bi isla eci peci pec (jer pojma nemam kakvi su ovi dr.) :-D trebaju mi ljudi, odnosno njihova misljenja koji su vec bili kod navedenih doktora. Ne bi da izaberem nekog, a da je taj na losem glasu kod ljudi. HELP ME pri izboru

Grbavica
Prim.dr.Zagora Vaida, spec.opšte med. sa dodatnom edukacijom iz porod. med.
dr.Branka Brajković –Plavšić, spec.opšte med. sa dodatnom edukacijom iz porod. med.
dr.Sanela Horman, spec.porod.med.
dr.Emir Čengić, spec.porod.med.

Grbavica
dr.Aida Salman, stomatolog
dr.Ines Kurtović, stomatolog
dr.Ahmed Lačević, stomatolog
dr.Nađa Hadžibajrić, stomatolog
dr.Zdenka Banić, stomatolog
dr.Aida Hasibović, stomatolog
dr.Irena Gagula, stomatolog
Ne bi da sufliram i moja preporuka ne obavezuje,uzmi Vaidu,žena je stručnjak.Stomatologe ne znam.

Ja recimo sam dobila iz ZZO papire ima ciganska godina,ali nisam odabrala.
Ionako ne idem doktorima možda jednom u 5-6 godina osim stomatologa na klinici.Tako da mi je svejedno.Išćem bilo koga kad mi zatreba. :mrgreen: :mrgreen:

MAN-lion's coach

#17 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by MAN-lion's coach » 29/08/2011 19:00

kemalba wrote:Ne može se svako liječiti gdje hoće zbog zdravstvenog kartona koji je kod nas još uvijek u papirnom obliku. Ali i ja se slažem da je ovo bezveze, pola ljudi neće poslati papire dok se ne razboli, a onda će biti ljutnje i nesporazuma...
Dok sam studirala prebacila sam recimo karton u DZ Omer Maaslić jer mi je bliže mjestu stanovanja nego da put putujem do klinike i nalijećem na histerične predatore od doktora.I niko me nije peglao niti pitao što nisam gore. :-D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by PipiDugaDevetka » 02/09/2011 18:36

Image
Jedna od ovih 10 doktorica mi je rekla da i ona ima pravo izbora, te da joj više ne dolazim. Možda je i u pravu.

CherryLips

#19 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by CherryLips » 07/12/2011 13:03

Ima li neko preporuku koji od dva navedena ljekara je ok,odnosi se na Pofalice :
1. dr.Ediba Arnautovic i 2. dr.Maho Gutosic. Ili da idem u neku drugu ambulantu? Ovo im je vala bas bezze...

mrtva kokoš

#20 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by mrtva kokoš » 21/12/2011 21:01

ejj ljudi hajde da mi neko da preporuku za doktora medicine i stomatologa, za otoku/kumrovec ?!

ja pojma nemam koga odabrati niti znam kada sam zadnji put isao doktoru..

ili cu biti primoran da idem metodom eci peci pec a ne bih volio da nabasam na nekakvu žbuhu sto zbog sebe to i zbog žbuhe :-) :D

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#21 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by Chmoljo » 21/12/2011 21:05

šime.sparina wrote:ejj ljudi hajde da mi neko da preporuku za doktora medicine i stomatologa, za otoku/kumrovec ?!

ili cu biti primoran da idem metodom eci peci pec a ne bih volio da nabasam na nekakvu žbuhu sto zbog sebe to i zbog žbuhe :-) :D
drug, za stomatologa... čuvaj pare i kod privatnika :D bio ja u DZ na Vojničkom. malo je reći da sam se osjećao kao smeće. od doktorove odokativne dijagnoze 'treba vadit' do toga da nemaju aparata za slikanje, pa moraš ići u Omer Maslić, pa ako se još pokvari ko što se pokavario kada sam ja otišao, pa čekaš 15-ak dana... pa...

:-)

tako...

mrtva kokoš

#22 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by mrtva kokoš » 21/12/2011 22:48

Chmoljo wrote:
drug, za stomatologa... čuvaj pare i kod privatnika :D bio ja u DZ na Vojničkom. malo je reći da sam se osjećao kao smeće. od doktorove odokativne dijagnoze 'treba vadit' do toga da nemaju aparata za slikanje, pa moraš ići u Omer Maslić, pa ako se još pokvari ko što se pokavario kada sam ja otišao, pa čekaš 15-ak dana... pa...

tako...
ma joj chmoljke znam ja to dobro, od srednje sam prestao ici kod drzavnih stomatologa kad me jedna narucila da dodjem nakon raspusta, valjda im godisnji traju po 3 mj. :-) . ali onako radi reda, ko zna danas sutra, sta moze biti. ista stvar je i sa ovim doktorom opce medicine, ako mi vjerujes da nemam pojma kad sam zadnji put bio kod doktora, osim ako se pod posjetom doktoru ne smatra ljekarski pregled...

tako da mi je bitno samo da su ok, prijatni ljudi koji ne prave mrzovoljne face. ne bih se volio dovesti u situaciju nezgodnu kako za mene tako i za njih. bolje da se mimoidjemo...

tako da je i dalje je otvoren konkurs za ljubazno osoblje doma zdravlja na otoci ?! :D

MMozart

#23 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by MMozart » 24/12/2011 11:16

Dakle, sta je bilo sa preporukom ljekara porodicne medicine u Omer Maslic? Iskustva? Kazu treba predati do nove godine pa da pozurim :)

minjonja

#24 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by minjonja » 24/12/2011 11:28

šime.sparina wrote:ejj ljudi hajde da mi neko da preporuku za doktora medicine i stomatologa, za otoku/kumrovec ?!

nemoj ici eci peci pec nego slusaj mene. za doktora opste prakse uzmi vildanu bilic a za stomatologa uzmi aminu habota. vildana bilic je krasna i preljubazna zena, a kod amine habote nisam bila, ali mi je jedna zena koja je takodjer stomatolog rekla da odem kod amine. al ako si jos student, idi na studentsku polikliniku. nema cekanja, nema nista. svaki put sam odmah primljena.

ja jedino ne kontam sta cu ja kao student izabrati? meni je karton na studentskoj poliklinici, a i ja dobila ove papire da biram u domu zdravlja doktora. ja otisla na kartoteku u kumrovec i pitala ih sta cu, hocu li ili necu birati, nisu mi znali reci, njih cetiri, tako da jos nisam one papire ni predala.

minjonja

#25 Re: Izbor doktora medicine i doktora stomatologije

Post by minjonja » 24/12/2011 11:31

Chmoljo wrote:

tako...
samo da kajem da aparat za slikanje ima samo u omer maslic i svi idu tamo.

Post Reply