Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Locked
-schultz-
Posts: 25
Joined: 29/05/2011 21:44
Location: BEOGRAD

#1 Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by -schultz- »

Ja sam rođeni Vojvođanin i odrastao sam u njoj. Ono što mogu da potvrdim je da nikada u Vojvodini nije bilo međunacionalne mržnje i ekstremizma bilo koje vrste, sve do dolaska izbeglica. Napominjem da je u Vojvodinu došlo 70% svih srpskih izbeglica iz RH, BiH i Kosova, a njihova deca danas su osovina fašističkih organizacija.
Zaista mi ne ide u glavu to nepoštovanje teritorije koja ti je pružila drugi život i novu nadu. Srbiji (pogotovo Beogradu i Vojvodini) se sada obija o glavu zvo zlo koje je napravila u Hrvatskoj i Bosni.
Najpre su upropastili Hrvatsku i Bosnu, onda su uništili Beograd svojim divljačkim plemenskim mentalitetom, a sada upropašćuju Vojvodinu: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/311619 ... e-policije

Mogu zamisliti kako je vama kojima ovakvi kontrolišu četrdeset devet procenata države.
Last edited by -schultz- on 12/03/2012 11:41, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#2 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by theTruePath »

Pa obija im se o glavu,i zasluzuju to svakako
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#3 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by kiky »

srbi planski koloniziraju vojvodinu več od prvih dana okupacije ...
zadnjim ratovima samo su pojačali ekonomsko i svako drugo pljačkanje vojvodine i naseljavanje kojekakvih prikaza koje su pobjegle sa inih srbijanskih "oslobodilačkih" ratišta i "vjekovnih ognjišta" ...
prosto je za ne povjerovat koliko srbi vole tuđe ...
vojvodina je tu školski primjer, a snimana je i serija, osma ofanziva, gdje je u nekoj humor varijanti prikazano kako srbi oslobađaju tuđe od njihovih vlasnika ...
bez imalo stida i srama ...
i sad je vojvodina "vijekovno ognjište" ....
to ide ruki-cuki i več sljedeča generacija izniklog korova se ponaša kao da tu nikad nije bilo ništa drugo nego samo oni ...
korov ...
dokle god vojvođani budu šutjeli i tolerisali vlastito srozavanje na nivo požarevačke kaljuže nemaju pravo da se žale ...
ustvari, dok vam te novokomponovane komšije i starosjedioci nepočnu ulazit u kuće i otimat vam pred očima, usput paleči i ubijajuči šta i koga stignu, nečete doči pameti ...
al tada je več kasno ...
ah da ...
srbija je kandidat za članstvo u eu ...
:sad:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by chuchumbamayumbe »

Moji punac i punica, te svastika, napustili Sarajevo na početku rata i naselili se u Subotici.
Punica mi je inače rođena Subotičanka.
Jes, eto, njih troje će ulaziti u kuće vojvođana, pljačkati, paliti i ubijati?!
Govoriti da su njihova djeca osovina fašističkih organizacija je krajnje odvratno.
Moja svastika je diplomirala kao jedan od 10 najboljih studenata u cijeloj Vojvodini.
Prijatelj mi živi u Zrenjaninu, još jedan u Novom Sadu, svi imaju djecu, uzornu, kao ljude, učenike i sportiste.
Treba se napraviti razlika između onih koji to zaista jesu, i onih koji nisu. Ne možete generalizovati takve stvari, na takav način. Eto, "starosjedioci" Vojvođani su svi prelijepi, predobri, ovakvi, onakvi, a "došlje" su fašisti, nacisti, ili kakve već etikete im želite prišivati.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by radostan dan »

:lol: :lol:
bra*o šulc.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by Cholina_Lokica »

chuchumbamayumbe wrote:Moji punac i punica, te svastika, napustili Sarajevo na početku rata i naselili se u Subotici.
Punica mi je inače rođena Subotičanka.
Jes, eto, njih troje će ulaziti u kuće vojvođana, pljačkati, paliti i ubijati?!
Govoriti da su njihova djeca osovina fašističkih organizacija je krajnje odvratno.
Moja svastika je diplomirala kao jedan od 10 najboljih studenata u cijeloj Vojvodini.
Prijatelj mi živi u Zrenjaninu, još jedan u Novom Sadu, svi imaju djecu, uzornu, kao ljude, učenike i sportiste.
Treba se napraviti razlika između onih koji to zaista jesu, i onih koji nisu. Ne možete generalizovati takve stvari, na takav način. Eto, "starosjedioci" Vojvođani su svi prelijepi, predobri, ovakvi, onakvi, a "došlje" su fašisti, nacisti, ili kakve već etikete im želite prišivati.
U sustini to je isto kao i kdo nas, kad u Sarajevu pocne prica da su za sve krive doslje. Tako i tamo...
Da budem iskrena, Vojvodinu obozavam, i par problema sam imala i to sa dosljama :mrgreen: Nikad sa Vojvodjanima. Pa sam tako madjaru jebala mater cetnicku, i sl. zaHebancije.
Ali isto mogu da razumijem i ovakav stav, jer se ista stvar i kod nas desava
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#7 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by diason »

Pa večina došlja i jest takva.Zato se i jesu poseljačili i Beograd i Sarajevo i Zagreb.To je tako kad najveći Dinamovac postane Hercegovac,najveći Zvezdaš s Pala a najveći Sarajlija sa Sandžaka.(my opinion)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by chuchumbamayumbe »

Upravo zbog toga sam i strašno osjetljiv na takva generalizovanja.
Nikada za probleme u Sarajevu ne okrivljujem "došlje", niti "domaće".
Svako ima ime i prezime.
Niti su mi svi Srbi genocidni, četnici, pljačkaši, niti su svi Hrvati ustaše, zločinci...
A nisu ni svi Bošnjaci unitaristi i "velikomuslimani".
Ha ja!
8-)
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#9 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by graue_maus »

:lol: :lol: hocel biti Ausländer raus i u vojvodini.....
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by radostan dan »

Pa u principu se svi slažemo da se -vidi-kad neko upadne sa strane, poslije sve to nadođe u vožnji. :mrgreen:
A Šulc je kralj :lol:
Pozdrav za damu sa instančanim ukusom :thumbup:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#11 Re: Izbeglice pale zastavu moje Vojvodine

Post by Zox »

Ne ulazim u to valjaju li srbi izbjeglice ili ne, ali bez generaliziranja i iz prve ruke znam za lika rodjenog kod Novog Sada od roditelja vojvodjana koji je medju vidjenijim neo-nacistima i koji iz dna duse mrzi crnce. toliko o generalizaciji.
Locked