iygubljeni fajlovi

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
shiljak

#1 iygubljeni fajlovi

Post by shiljak » 28/08/2006 18:16

evo vako. Na jednoj particiji imam oko 110GB prostora i zauzeto je 10GB.
Instalirao sam progrsm picasa2 i nesto sam cackao, i sada kada odem na particiju od OS-a ili na onu drugu, nemam uopste fajlova posto su sakriveni.
Odem na search i namjestim "search hidden files and folders" i dadje mi sve te "hide" fajlove i ja ih sve otkrijem...
Ali na ovoj drugoj particiji (gdje mi nije os) selektujem sve fajlove i pokaze mi da je 8GB zauzeto, a kao ih ne selektujem nego ono citavu particiju da vidim i tamo mi pise da je 10GB zauzeto...
Uglavnom nemogu da nadzem niti jedan video klip...(nema ga na searh)
HELPPPPP!!! :?

Šandor

Post by Šandor » 28/08/2006 18:20

:lol: :D

shiljak

Post by shiljak » 28/08/2006 20:48

evo da jos nesto kazem.
Particija D:\, tu sam naprovio novi folder i ubacio sve fajlove (8GB).
Odem ponovo na pretragu i namjestim da mi trazi samo foldere a ne i subfoldere, i samo mi nadze jedan....

Ukucam D:\pjesme i pritisnem "go" i otvori mi sve pjesme...znaci samo je problem u tim folderima(prvim)...
I da jos kazem da mi je windowsXP sa SP1...

Ovo mi se prije nije nikada desavalo, pa mi pade na pamet da nije slucajno zato sto mi je velika particija (oko 110GB)

forUMASH

#4 Re: iygubljeni fajlovi

Post by forUMASH » 29/08/2006 04:34

shiljak wrote:...i nesto sam cackao...
HELPPPPP!!! :?
....ne cackaj mecku .... :D

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Post by xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx » 29/08/2006 08:50

shiljak wrote:evo da jos nesto kazem.
Odem ponovo na pretragu i namjestim da mi trazi samo foldere a ne i subfoldere, i samo mi nadze jedan....

Ukucam D:\pjesme i pritisnem "go" i otvori mi sve pjesme...znaci samo je problem u tim folderima(prvim)...

Ovo mi se prije nije nikada desavalo, pa mi pade na pamet da nije slucajno zato sto mi je velika particija (oko 110GB)
A jesil probo da nadjes na toj particiji sto ti je 10 GB, gdje su ti se ti fileovi izgubili pa da onda probas da vidis mozes li da prebacis u taj folder na D:. Mozda ti onda bude trazio i subfoldere?

shiljak

Post by shiljak » 29/08/2006 12:00

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wrote:

A jesil probo da nadjes na toj particiji sto ti je 10 GB, gdje su ti se ti fileovi izgubili pa da onda probas da vidis mozes li da prebacis u taj folder na D:. Mozda ti onda bude trazio i subfoldere?
PA kad sam napravio novi folder i sve dokumente prebacio u taj novi folder, pa uzmem onda properties (za taj folder) i pise mi 8GB, a kad uzmem za citavu particiju pise mi 10GB. Znaci sve sam fajlove koje sam vidio ubacio u taj navo folder (D:\New Folder)...
Posto sam znao da mi fali folder sa pjesmama a znao sam lokaciju ukucao sam napamet (D:\pjesme) i nasao mi sve zive pjesme u tom folderu...A na lokaciji (napamet kucao) D:\dokumenti, tu mi se nalaze i subfolderi i vidio sam ih (nisu bili sakriveni)....

Probao sam sa jednim programom da mi naze sve dokumente, i dobijem sav spisak foldera (sve lokacije) koji mi se nalaze na particiji, i one koje nisam mogao da vidim, i ja fino iz svakog tog foldera koji mi je bio sakriven prebacim u neku nivi folder koji sam napravio...

e sad je problem kako da izbrisem te sakrivene foldere?

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 30/08/2006 11:57

shiljak wrote:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wrote:

PA kad sam napravio novi folder i sve dokumente prebacio u taj novi folder, pa uzmem onda properties (za taj folder) i pise mi 8GB, a kad uzmem za citavu particiju pise mi 10GB. Znaci sve sam fajlove koje sam vidio ubacio u taj navo folder (D:\New Folder)...
Posto sam znao da mi fali folder sa pjesmama a znao sam lokaciju ukucao sam napamet (D:\pjesme) i nasao mi sve zive pjesme u tom folderu...A na lokaciji (napamet kucao) D:\dokumenti, tu mi se nalaze i subfolderi i vidio sam ih (nisu bili sakriveni)....

Probao sam sa jednim programom da mi naze sve dokumente, i dobijem sav spisak foldera (sve lokacije) koji mi se nalaze na particiji, i one koje nisam mogao da vidim, i ja fino iz svakog tog foldera koji mi je bio sakriven prebacim u neku nivi folder koji sam napravio...

e sad je problem kako da izbrisem te sakrivene foldere?
Jesi li probao iz Command Prompt-a

shiljak

Post by shiljak » 30/08/2006 16:31

ma nisam mogao vise da se peglam sa tim, evo formatirao particiju

Post Reply