Ivica RACAN

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
daduli_sa

Ivica RACAN

Post by daduli_sa » 12/04/2007 14:07

"Umro Ivica Račan
Iako to nitko iz stranke još ne želi potvrditi prema neslužbenim informacijama do kojih je došao Radio 101 Ivica Račan je prije nekoliko sati umro uKliničkom bolničkom centru Zagreb
"

http://www.tportal.hr/fset.html

RIP :(

Pooll

Post by Pooll » 12/04/2007 14:09

Ako je istina...

RIP i od mene... :roll:

Ivica Račan se povlači iz politike
Predsjednik SDP-a Ivica Račan podnio je danas ostavku u prisustvu vodstva stranke - zamjenice predsjednika Željke Antunović, potpredsjednice Milanke Opačić, potpredsjednika Zlatka Komadine, glavnog tajnika Igora Dragovana, predsjednika Glavnog odbora Tonina Picule i voditelja Tima za izbore Slavka Linića
FAH
Predsjednik SDP-a Ivica Račan
Kolegice i kolege, prijatelji, drugovi i drugarice,

Suočen s teškom bolešću nastavljam svoju borbu za život, ali je vrijeme da vam zahvalim na zajedničkom radu i podršci u mom političkom djelovanju. Zajedno smo gradili stranku i ponosan sam na Socijaldemokratsku partiju koju smo stvorili.

Ponosan sam na vrijednosti - moral, rad, poštenje i toleranciju - koje smo neizbrisivo ugradili u politički život Lijepe Naše. Učinio sam koliko sam znao i mogao. Ovime podnosim ostavku na mjesto predsjednika stranke i morat ćete nastaviti bez mene.

Novu snagu pronađite na izbornoj konvenciji, a ja sam siguran da ona u SDP-u postoji, stoji u tekstu ostavke Ivice Račana.

Zamjenica predsjednika SDP-a Željka Antunović sazvala je sastanak vodstva stranke.

http://www.tportal.hr/

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/04/2007 14:11

RIP :sad:

Sarajevo moje

Post by Sarajevo moje » 12/04/2007 14:11

Pokoj mu dusi.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 12/04/2007 14:14

pokoj mu dusi

Pooll

Post by Pooll » 12/04/2007 14:15

Image

Mediji preuranjeno objavili da je Račan umro
Objavljeno prije 10 minuta

DIO HRVATSKIH medija objavio je kako je Ivica Račan preminuo. Ivica Račan, iako u kritičnom stanju, još uvijek je živ.

U bolnicu Rebro stigli su Račanovi najbliži suradnici: Milan Bandić, Željka Antunović, Igor Dragovan, Milanka Opačić i Tonino Picula, doznajemo od kolega koji se nalaze na Iblerovom trgu i ispred bolnice Rebro. Navodno su došli na Račanov poziv.

Iz SDP-a stiglo je priopćenje u kojem se moli redakcije svih medija da čekaju službene obavijesti iz SDP-a o smrti Ivice Račana i da ne objavljuju netočne informacije. "Kao i do sada, SDP će na vrijeme o svemu obavještavati." - dodaje se u kratkom priopćenju.

Jutros se naglo pogoršalo zdravstveno stanje Ivice Račano. Iz stranke je priopćeno tek kako se nastavljaju mjere intenzivnog liječenja.

Račana je jutros posjetio predsjednik Mesić, koji se nakon posjete uputio u stranačke prostorije SDP-a gdje je razgovarao s vodstvom stranke.

Da je stanje Ivice Račana zaista loše bilo je očito još jučer kada je podnio ostavku na mjesto predsjednika SDP-a. Više o tome možete pročitati ovdje.

Dugogodišnji lider hrvatske ljevice i bivši premijer Ivica Račan 31. siječnja ove godine javnosti je priopćio da se zbog teške bolesti na određeno vrijeme povlači iz javnog života.

Iako je prva dijagnoza bila atipični tumor u desnom ramenu, nakon daljnjih pretraga u Gradskoj klinici u Münchenu ustanovljen mu je karcinom uretera.

Operativnim zahvatom uklonjeni su mu lijevi bubreg, ureter i limfni čvorovi, dok se za tumor u ramenu ustanovilo da su metastaze karcinoma uretera.

Nakon te, uslijedila je još jedna operacija kojom mu je odstranjena metastaza tumora iz mišića desnog ramena. Kao konačna dijagnoza bolesti Ivice Račana tada je utvrđen karcinom lijevog bubrega.

Krajem ožujka Račan je hospitaliziran nakon što mu se stanje pogoršalo. Uskoro se doznalo da mu je tumor metastazirao na mozak, te mu je izvršena procedura "gama-knife", odnosno ciljano zračenje koje uništava elemente tumora na ograničenom području. Tijekom prošloga tjedna Račanovo stanje je bilo stabilno, a nastavljeno mu je zračenje ramena.

Razvoj situacije pratite na Indexu

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=344003

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/04/2007 14:20

Pooll wrote:Image

Iz SDP-a stiglo je priopćenje u kojem se moli redakcije svih medija da čekaju službene obavijesti iz SDP-a o smrti Ivice Račana

Uzasno vratolomna informacija.... :(

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/04/2007 14:25

bas crnjak...cekaju da covjek umre pa da objave...joj crnjaka...

FX900

Post by FX900 » 12/04/2007 14:29

Uh, loše vijesti. Pokoj mu duši. :(

dijaliza

Post by dijaliza » 12/04/2007 15:01

Račan vodi bitku za život
Objavljeno prije 10 minuta

RADIO 101 te web portali Net i TPortal požurili su se proglasiti Ivicu Račana mrtvim, no prema informacijama iz SDP-a Račan još uvijek vodi borbu za život.

Index.hr neće sudjelovati u špekulacijama, već ćemo pričekati službeno priopćenje.

Kako neslužbeno doznajemo Račan povremeno gubi svijest, no bori se za život.

Ispred bolnice, kao i ispred sjedišta SDP-a okupili su se brojni novinari i fotografi. Novinari su zamoljeni da ne ulaze u prostor bolnice.

**

Uz Ivicu Račana u ovim trenucima su obitelj te najbliži suradnici iz SDP-a.

U bolnicu Rebro stigli su Milan Bandić, Željka Antunović, Igor Dragovan, Milanka Opačić i Tonino Picula, doznajemo od kolega koji se nalaze na Iblerovom trgu i ispred bolnice Rebro. Navodno su došli na Račanov poziv.

Iz SDP-a stiglo je priopćenje u kojem se mole redakcije svih medija da čekaju službene obavijesti iz SDP-a o smrti Ivice Račana i da ne objavljuju netočne informacije. "Kao i do sada, SDP će na vrijeme o svemu obavještavati." - dodaje se u kratkom priopćenju.

Jutros se naglo pogoršalo zdravstveno stanje Ivice Račano. Iz stranke je priopćeno tek kako se nastavljaju mjere intenzivnog liječenja.

Račana je jutros posjetio predsjednik Mesić, koji se nakon posjete uputio u stranačke prostorije SDP-a gdje je razgovarao s vodstvom stranke.

Da je stanje Ivice Račana zaista loše bilo je očito još jučer kada je podnio ostavku na mjesto predsjednika SDP-a. Više o tome možete pročitati ovdje.

Dugogodišnji lider hrvatske ljevice i bivši premijer Ivica Račan 31. siječnja ove godine javnosti je priopćio da se zbog teške bolesti na određeno vrijeme povlači iz javnog života.

Iako je prva dijagnoza bila atipični tumor u desnom ramenu, nakon daljnjih pretraga u Gradskoj klinici u Münchenu ustanovljen mu je karcinom uretera.

Operativnim zahvatom uklonjeni su mu lijevi bubreg, ureter i limfni čvorovi, dok se za tumor u ramenu ustanovilo da su metastaze karcinoma uretera.

Nakon te, uslijedila je još jedna operacija kojom mu je odstranjena metastaza tumora iz mišića desnog ramena. Kao konačna dijagnoza bolesti Ivice Račana tada je utvrđen karcinom lijevog bubrega.

Krajem ožujka Račan je hospitaliziran nakon što mu se stanje pogoršalo. Uskoro se doznalo da mu je tumor metastazirao na mozak, te mu je izvršena procedura "gama-knife", odnosno ciljano zračenje koje uništava elemente tumora na ograničenom području. Tijekom prošloga tjedna Račanovo stanje je bilo stabilno, a nastavljeno mu je zračenje ramena.

prleitihi

Post by prleitihi » 12/04/2007 15:05

da se hoće kako izvući.. :roll: ..daj bože! :roll:

FX900

Post by FX900 » 12/04/2007 15:07

Daj bože. :(

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/04/2007 15:17

"Bivšeg premijera i predsjednika SDP-a na životu održavaju aparati. Srce mu još kuca, ali liječnici ne očekuju da će poživjeti dulje od par sati.

Ivica Račan je na samrti, saznaje Net.hr od dobro obaviještenih izvora. Nalazi se u terminalnoj fazi karcinoma, koji je metastazirao u mozak. Na životu ga održavaju aparati. Srce mu još kuca, ali liječnici ne očekuju da će poživjeti dulje od par sati.

Socijaldemokratska partija pozvala je medije koji su objavili da je Račan već umro da "čekaju službenu obavijest iz SDP-a o smrti Ivice Račana" i da ne objavljuju netočne informacije.

Stranačka glasnogovornica Gordana Grbić potvrdila je da je Račan u iznimno teškom stanju, ali je živ.

Račanovo stanje naglo se pogoršalo u četvrtak ujutro. Dan ranije on je podnio ostavku na mjesto predsjednika SDP-a.
"

Jbg, bas covjeku bude zao...... :(

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 12/04/2007 15:21

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 17:41, edited 1 time in total.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 12/04/2007 17:57

Ne daj se Ivice !

prleitihi

Post by prleitihi » 12/04/2007 18:08

ima li kakvih novosti?

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 12/04/2007 18:45

Na Novoj TV ima emisija uživo !

Šandor

Post by Šandor » 12/04/2007 19:07

Ovo je stara vijest. Još prije 10-tak dana su javili da je rak metastazirao. Gotov je.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 12/04/2007 19:15

Šandor wrote:Ovo je stara vijest. Još prije 10-tak dana su javili da je rak metastazirao. Gotov je.

Cuj?!

Šandor

Post by Šandor » 12/04/2007 19:20

Sad sam tek skužio da ovdje piše da je umro. Mislio sam na metastazu.

Pooll

Post by Pooll » 13/04/2007 02:47

Image

Mesić o posjetu Račanu: Pitao me "Stipe kako si", rekao sam mu "Drži se"

SOCIJALDEMOKRATSKA partija Hrvatske u četvrtak je izvijestila javnost kako je stanje Ivice Račana jako teško. Tim povodom predsjednik Mesić je opisao trenutke koje je jutros proveo s teško bolesnim Račanom.

"On je u dosta teškom stanju, ali došao je k svijesti kad mu je žena rekla Jel poznaš prijatelja. Onda je otvorio oči i rekao Stipe kako si? Rekao sam mu drži se, nadam se da će biti sve dobro. Rekao je još nekoliko rečenica i onda je opet pao u nesvijest, i prije nego sam otišao još smo se pozdravili i dao mi je ruku, i tako... Stanje je ozbiljno." - kazao je predsjednik Mesić o jutrošnjem posjetu Ivici Račanu, prenosi Hrvatski radio.

Informaciju o naglom pogoršanju Račanova zdravstvenog stanja komentirao je i premijer Sanader koji je rekao da "mu je jako žao zbog toga."

"Mi naravno s velikom zabrinutošću pratimo što se događa s njim. Čuo sam i ja ovu vijest da mu se stanje pogoršalo i jako mi je žao zbog toga. Ljudski i politički mu želim svako dobro, jer riječ je o čovjeku koji je obilježio hrvatsku politiku u zadnjih 15 godina, međutim da ne ispadne da govorim nekakve konačne ocjene, prije svega želim izraziti svoju nadu da će mu stanje poboljšati. Ne znam u kakvom je stanju sada, ali sam čuo da je u teškom." - prenio je Hrvatski radio Sanaderovu izjavu.

Predsjednik Vlade RH i predsjednik HDZ-a dr. Ivo Sanader razgovarao je kasnije poslijepodne sa zamjenicom predsjednika SDP-a Željkom Antunović izrazivši zabrinutost za zdravstveno stanje gospodina Ivice Račana. Željka Antunović izvijestila je premijera Sanadera o teškom zdravstvenom stanju gospodina Račana. Predsjednik Vlade izrazio je želju da gospodin Račan pronađe snage u borbi s teškom bolešću.

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić upitan o kandidaturi za predsjednika SDP-a je rekao da "dok se Ivica Račan bori za život ne želi sudjelovati u javnim pripetavanjima za njegovog nasljednika" te da mu je "strano svako kadroviranje".

Dodao je kako će "najodgovorniji ljudi iz SDP-a znati prevladati situaciju te poručio kako Račanu želi da dobije bitku za život.", javlja Hrvatski radio

http://www.index.hr/

Pooll

Post by Pooll » 14/04/2007 11:42

_______________________________________________________________________________________

Image

Image

Image

Račanovo stanje i jutros bez promjene
Objavljeno prije sat vremena

SAZNAJEMO kako je stanje Ivice Račana i dalje nepromijenjeno. Novih informacija o njegovom zdravstvenom stanju nema, u odnosu na posljednje priopćenje koje je stiglo iz SDP-a. Noćas u stranci nije nitko dežurao, a ponovno okupljajne na Iblerovom očekuje se tek u ponedjeljak.

Hrvatski radio javlja kako je Račan noć proveo mirno, ali je njegovo stanje i dalje kritično. Račan i dalje ne komunicira s okolinom, a uz njega su stalno članovi obitelji.

Posljednja obavijest o Račanovom zdravstvenom stanju stigla je sinoć oko pola deset kada je novinarima okupljenima na Iblerovu trgu Igor Dragovan, koji je posljednji napustio sjedište SDP-a kazao je kako je Račanovo stanje i dalje vrlo teško. Dragovan je dodao kako će članovi stranke ovaj vikend biti na kućnom dežurstvu.

Iz stranke je u 16.30 jučer stiglo priopćenje u kojem je stajalo kako je Račanovo zdravstveno stanje i dalje kritično. "Liječnički tim je utvrdio da je nekontrolirani rast tumora doveo do pojave izrazito teških bolova u desnom ramenu i glavi, te je stoga bilo nužno primijeniti visoke doze lijekova za njihovo ublažavanje. Zbog općeg stanja organizma, te primljenih lijekova došlo je do poremećaja svijesti te Račan od sinoć ne komunicira s okolinom." - pisalo je u priopćenju iz SDP-a.

Nadalje se dodaje kako su vitalne funkcije i dalje održane te se provode nužne mjere liječenja. "Sve daljnje prognoze ovisit će o općem stanju organizma i brzine rasta tumora" - zaključuje se u priopćenju.

Hrvatski radio javio je jučer kako liječnici ne mogu prognozirati daljnji tijek bolesti koja je u terminalnoj fazi a koja bi mogla trajati satima ali i danima.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=344155

_______________________________________________________________________________________

Cetkica za zube

Post by Cetkica za zube » 14/04/2007 12:14

Samo da se jadan covjek ne pati vise. Njemu i njegovoj porodici je najteze.
Pravo mi je zao-jedan od rijetkih normalnih ljudi. :sad:

kicky

Post by kicky » 17/04/2007 15:21

Evo i Lagumdžija posjetio sestrinsku stranku:

Danas je središnjicu SDP-a posjetio predsjednik SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija, izražavajući na taj način potporu Ivici Račanu i SDP-u u trenucima kada prijatelji nude pomoć i iskazuju razumijevanje.

Tijekom sastanka s potpredsjednicom SDP-a Milankom Opačić, predsjednikom Glavnog odbora Toninom Piculom i voditeljem Tima za pripremu Stranke za izbore Slavkom Linićem bilo je riječi o suradnji dvaju sestrinskih socijaldemokratskih stranaka a predsjednik SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija govorio je i o prilikama u Bosni i Hercegovini te stajalištima SDP-a.

Dogovorena je još intenzivnija suradnja dvaju socijaldemokratskih stranaka, o čemu će se detaljnije razgovarati na sastancima u pripremi.

Zlatko Lagumdžija prisjetio se razdoblja obnašanja visokih dužnosti u vlasti Bosne i Hercegovine, kada je blisko surađivao s tadašnjim premijerom Ivicom Račanom, naglašavajući da ta suradnja predstavlja trajnu vrijednost u odnosima dvaju država.(sdp.hr)

Post Reply