Iverica za stalak, gdje?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
chuchumbamayumbe

Iverica za stalak, gdje?

Post by chuchumbamayumbe » 26/01/2007 23:46

Pozdrav,
Uskoro planiram da napravim DIY stalak od iverice za akvarijum pa me ineresuju vasa iskustva sto se tice radnji koje prodaju, rezu i kantiraju iveral.
Ja sam do sada radio neke stvari u OBI-ju i u Uniprometu, a znam da rezanje po mjeri i kantiranje radi i Citi Mobile, Drvo Dom i Penny.
Da li postoji jos neko?
Vjerovatno neko od vas ima neka iskustva sa ovim radnjama, pa me interesuje kako ste zadovoljni njihovim cijenama i uslugama?
Ja sam bio zadovoljan OBI-jem ali mi se cini da su poskupi, a ni Unipromet nije los ali nemaju bas neki izbor iverala. Meni je potreban onaj debljine 18-19mm, kao i odredjena kolicina debljine 10mm za poklopac akvarijuma. Takodjer, je li vam poznato da li se iveral debljine 10mm moze raditi sa ABS kantiranjem?
Hvala!

pokretniposjed

Post by pokretniposjed » 04/02/2007 02:03

Ima ih vise od jednog ali sigurno iveral mozes naci u Primusu kod Elektroprivrede (prekoputa) a i u njihovom glavnom skladistu (pitaj za adresu ovdje-navedeno), nije mi poznato da se moze kantovati ABS tako male sirine iverala. Za to bih se ipak raspitala u City Mobile jer oni imaju i neke druge vrste kantovanja osim tankog i debelog abs. Ne razumijem zasto bi poklopac radio od iverala kad bi pleksiglas sasvim fino mogao posluziti(a narocio ribicama - svjetlost i sl.), a lakse ga je i obradjivati.
Takodjer mozes da se raspitas u Fructas - u - imali su raznih iverala...
:-) :sax:
Sretno u nalazenju svega toga!
I kad smo vec tu: SVIMA: SRETNA KINESKA NOVA GODINA!

melb26sa

Post by melb26sa » 04/02/2007 11:14

pokretniposjed wrote:Ima ih vise od jednog ali sigurno iveral mozes naci u Primusu kod Elektroprivrede (prekoputa) a i u njihovom glavnom skladistu (pitaj za adresu ovdje-navedeno), nije mi poznato da se moze kantovati ABS tako male sirine iverala. Za to bih se ipak raspitala u City Mobile jer oni imaju i neke druge vrste kantovanja osim tankog i debelog abs. Ne razumijem zasto bi poklopac radio od iverala kad bi pleksiglas sasvim fino mogao posluziti(a narocio ribicama - svjetlost i sl.), a lakse ga je i obradjivati.

OFF topic: zar ove godine Kineska nova godina nije 18 februara? I ovo je godina svinje BTW. Tako bar meni rekose.

pokretniposjed

Post by pokretniposjed » 04/02/2007 21:41

HVALA ZA POTSJECANJE!
Nije mi poznato da je ove godine sta drukcije. Malo je previse, ipak, da je odstupanje dulje od nekoliko dana. Treba provjeriti i javiti da se zna.
U svakom slucaju je cestitka JOS na vrijeme. :-)
Pa nek je SRETNO!

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/02/2007 15:27

pokretniposjed wrote:Ima ih vise od jednog ali sigurno iveral mozes naci u Primusu kod Elektroprivrede (prekoputa) a i u njihovom glavnom skladistu (pitaj za adresu ovdje-navedeno), nije mi poznato da se moze kantovati ABS tako male sirine iverala. Za to bih se ipak raspitala u City Mobile jer oni imaju i neke druge vrste kantovanja osim tankog i debelog abs. Ne razumijem zasto bi poklopac radio od iverala kad bi pleksiglas sasvim fino mogao posluziti(a narocio ribicama - svjetlost i sl.), a lakse ga je i obradjivati.

Hvala na informacijama...
Na poklopac od iverala idu akvaristicke neonke koje ce davatti potrebni spektar svjetlosti za rast bilja i boju riba...
Provjericu u Fructasu, svi me upućuju da odem tamo, kazu da su negdje na Stupu?

Post Reply