Istina

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Santos

#1 Istina

Post by Santos » 15/07/2007 14:06

Evo da vam otkrijem istinu u vezi dijaspore sa moje tocke gledalista.Sranje pa nekako jos ugurat nogama.Totalna izopicenost ljudi bez karaktera sluha i poznavanja zivota.Tipican zivot zapadnjaka.10-12 sati na poslu.Tu ubrajam i put do posla jer prosjek je oko 30 km od kuce do posla.Uvaljen u razne kredite hipoteke osiguranja poreze i picke materine.Ostala mu subota za zivota jer tokom radnog dana dok dodje sa posla nista ne radi.Subotom trci ko lud da sve stigne sta mu treba za iducu sedmicu,dakle namirnice auto da se malo sredi itd.Nedelja onako ko sjedi u kucu gleda tv i priprema se za nove radne pobjede.E sad kazu dole ljudi bar zaradi.Evo vam korpe zapadne u Holandiji.Naprimjer 4 clana porodice dakle 2 djece 2 odraslih, ako jedno radi.Prosjek je recimo 1.500 eurica plata da sad ne ulazimo u plate doktora i ostalih nego obicnog radnika.Od tih 1.500 odlazi .
230 osiguranje za zdravlje
150 struja
400 kirija
80 telefona bez mobilnih i ostalog
40 porez na auto
30 osiguranje za auto
15 kabal tv
50 voda
i ostalo ali eto ovo je osnovno sto ima svaka kuca cak ovdje nisam ni internet naveo a ima ga svak ali eto samo osnovno.Eto ja sracuna oko milje racuna.Dakle ako jedan radi ostaje mu svega 500 eurica za zivot.Korpa sedmicna je minimala 100 eurica a gdje su ostale potrebstine.Djeca dobijaju svako treci mjesec oko 250 eura djecijeg doplatka.Da se zna ja nespadam u ovu kategoriji jer u mene su dvije plate ali eto kako je jednom obicnom covjeku koji radi sam a ima fameliju dakle nimalo lako,kolko se to ljudima cini .Nemojte shvatit ovo kao kuknjavu nego samo realan polozaj jednog zapadnog covjeka,dakle obicnog radnika.Ljudi pa nema uopste drustvenog zivota.Niko nikog nezna ne pozdravlja stranac je svak svakom nevezano doso ti iz Bosne ili je ovaj ovdje rodjen niko nikom ne dolazi svi se zabili u kuce svak nesto glumi pa ko voli tako jebem i njega i zapad. E sad ovdje se daje jedna vrsta remigracije koja iznosi negdje oko 750 eura mjesecno.Dakle 1,500 maruna nasih plus placeno zdravstvo 3 prosjecne plate za prvu pomoc i uvoz sve robe bez carine ako hoces da se vratis u Bosnu.Ta remigracija je dozivotna uz povecanje iste ako je inflacija u porastu.Ja to uzimam i zaboli me ko ce sta rec jer smatram da je to sasvim dovoljno za jedan pristojan zivot u BiH.Da dodam da uz to mozes dole i da radis ako hoces.Zivili i izvinite ako sam oduljio ali eto malo slike obicnih ljudi bez malahanje na ove i one.

pirmin

Post by pirmin » 15/07/2007 14:11

Izgleda nista od onog Play Stationa sto ga amidza onomad obeca :D

tempora

Post by tempora » 15/07/2007 14:19

Ne svidja mi se naslov teme.Zagovara objektivnost a radi se o krajnjoj subjektivnosti vidjenja jedne zemlje. :roll: U ostalo ne ulazim.

hop-cup

#4 Re: Istina

Post by hop-cup » 15/07/2007 14:44

Santos wrote:Evo da vam otkrijem istinu u vezi dijaspore sa moje tocke gledalista.Sranje pa nekako jos ugurat nogama.Totalna izopicenost ljudi bez karaktera sluha i poznavanja zivota.Tipican zivot zapadnjaka.10-12 sati na poslu.Tu ubrajam i put do posla jer prosjek je oko 30 km od kuce do posla.Uvaljen u razne kredite hipoteke osiguranja poreze i picke materine.Ostala mu subota za zivota jer tokom radnog dana dok dodje sa posla nista ne radi.Subotom trci ko lud da sve stigne sta mu treba za iducu sedmicu,dakle namirnice auto da se malo sredi itd.Nedelja onako ko sjedi u kucu gleda tv i priprema se za nove radne pobjede.E sad kazu dole ljudi bar zaradi.Evo vam korpe zapadne u Holandiji.Naprimjer 4 clana porodice dakle 2 djece 2 odraslih, ako jedno radi.Prosjek je recimo 1.500 eurica plata da sad ne ulazimo u plate doktora i ostalih nego obicnog radnika.Od tih 1.500 odlazi .
150 struja
400 kirija
40 porez na auto
30 osiguranje za auto
15 kabal tv
50 voda
i ostalo ali eto ovo je osnovno sto ima svaka kuca cak ovdje nisam ni internet naveo a ima ga svak ali eto samo osnovno.Eto ja sracuna oko milje racuna.Dakle ako jedan radi ostaje mu svega 500 eurica za zivot.Korpa sedmicna je minimala 100 eurica a gdje su ostale potrebstine.Djeca dobijaju svako treci mjesec oko 250 eura djecijeg doplatka.Da se zna ja nespadam u ovu kategoriji jer u mene su dvije plate ali eto kako je jednom obicnom covjeku koji radi sam a ima fameliju dakle nimalo lako,kolko se to ljudima cini .Nemojte shvatit ovo kao kuknjavu nego samo realan polozaj jednog zapadnog covjeka,dakle obicnog radnika.Ljudi pa nema uopste drustvenog zivota.Niko nikog nezna ne pozdravlja stranac je svak svakom nevezano doso ti iz Bosne ili je ovaj ovdje rodjen niko nikom ne dolazi svi se zabili u kuce svak nesto glumi pa ko voli tako jebem i njega i zapad. E sad ovdje se daje jedna vrsta remigracije koja iznosi negdje oko 750 eura mjesecno.Dakle 1,500 maruna nasih plus placeno zdravstvo 3 prosjecne plate za prvu pomoc i uvoz sve robe bez carine ako hoces da se vratis u Bosnu.Ta remigracija je dozivotna uz povecanje iste ako je inflacija u porastu.Ja to uzimam i zaboli me ko ce sta rec jer smatram da je to sasvim dovoljno za jedan pristojan zivot u BiH.Da dodam da uz to mozes dole i da radis ako hoces.Zivili i izvinite ako sam oduljio ali eto malo slike obicnih ljudi bez malahanje na ove i one.
ovo "debelo", govoris o sebi ili? :-D

ne znam gdje zivis ali ocito nisi "upoznat zivotom" (west-style life :D).
imam familiju bas u holandiji ili ti nizozemskoj i njima uopste nije tako.
ako ti nemas poslije posla energije da se igras s djecom ili da odes negdje s porodicom to je tvoj problem. isto tako gledanje TV-a nedjeljom :D:D:D

obicna familija nije 2+2 (roditelji i djeca) a da samo jedan roditelj radi. normalni roditelji prvo sebi skontaju koliko bi im trebalo para za 2 djece pa nadju posao (oba roditelja) i onda pokrenu produkciju :D djece.

ako vec nemas nadprosjecnu platu onda malo stedi, uzmi auto s manjom potrosnjom, porezom, seli se u jeftiniji stan i sl. a ne zivjeti luksuzno pa kukati mala plata, nema zivota i ostalo :D

PS: nista licno, moje vidjenje (tvog) problema/situacije. ;)

Edoxxx

Post by Edoxxx » 15/07/2007 14:52

Odakle onda navala bijesnih auta tipa Mercedesa S klase i BMW 5 i 7 najnoviji .... jel se i to od tih milje i po evrica kupi ...

Santos, nemoj zajebavati zivota ti ...

Moj jaran je prije 5 godina emigrirao u ameriku ... ovdje nije za kifle imao ... sad je pun ko brod a radi kao obican radnik, tj, fizikaneri ... ljetuje na floridi ... vozi dobro auto ... kupio je kucu tamo ... sigurno sve to od 1500 eura ... ???

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 14:57

Niste dobro procitali ne odnosi se na mene ja imam dva primanja velika odnosi se na obicnog Holandjanina radnika skojim sjedim u kaficima i pricam o svemu.Jebo vas jarani sa autima i ostalom jel po tom cjenite covjeka.Nisko ste pali.

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 15:06

Dole kukate sve sami papci i seljaci po Sarajevu.Pa da vidite ovdje kakvih seljaka i papaka ima ovi nasi nazovi seljaci i papci jer za mene to nepostoji su za ove gospoda.Ja gdje radim su navodno Holanska malo veca klasa recimo ali u nekim stvarima su paglu i nemaju znanja nekog veceg od nas uopste jer ako ja radi ko stranac poso kao i on i m ozda i bolje od njega a zivim tu tek 8 godina znaci da nije neki dingospo kolko se kurci.Pitajte Temporu kakvih faca hoda po Roterdamu mada ja tamo ne zivim ali znam bio sam par puta pa to nema nigdje.Foliraju zajednicki zivot a niko nikog nemoze.A vi ledo malo zapni dira a ne samo jaran ima ovo komsinica ima ono i treba da ima da nema rekli bi sta ce bjeda.Rad i disciplina samo se tako moze naprjed.

spongebob

#8 Re: Istina

Post by spongebob » 15/07/2007 17:21

Santos wrote:Evo da vam otkrijem istinu u vezi dijaspore sa moje tocke gledalista.Sranje pa nekako jos ugurat nogama.Totalna izopicenost ljudi bez karaktera sluha i poznavanja zivota.Tipican zivot zapadnjaka.10-12 sati na poslu.Tu ubrajam i put do posla jer prosjek je oko 30 km od kuce do posla.Uvaljen u razne kredite hipoteke osiguranja poreze i picke materine.Ostala mu subota za zivota jer tokom radnog dana dok dodje sa posla nista ne radi.Subotom trci ko lud da sve stigne sta mu treba za iducu sedmicu,dakle namirnice auto da se malo sredi itd.Nedelja onako ko sjedi u kucu gleda tv i priprema se za nove radne pobjede.E sad kazu dole ljudi bar zaradi.Evo vam korpe zapadne u Holandiji.Naprimjer 4 clana porodice dakle 2 djece 2 odraslih, ako jedno radi.Prosjek je recimo 1.500 eurica plata da sad ne ulazimo u plate doktora i ostalih nego obicnog radnika.Od tih 1.500 odlazi .
150 struja
400 kirija
40 porez na auto
30 osiguranje za auto
15 kabal tv
50 voda
pa stvarno...de se ti covjece malo saberi i ne valjaj ovolike gluposti. sta treba sad dijaspora da radi, da sjedi kod kuce i zivi na socijali?!?Mislis da se bilo gdje na svijetu lakse zaradjuje novac?!?! U kojem svijetu ti bolan zivis?
Placas sve papreno, to je istina ali ja ne vidim uopste alternativu. Finansiras drzavni budzet koji ti obezbjedjuje neprekidno snabdijevanje strujom, vodom, grijanjem, odvoz smeca, ciste ulice, odrzavanje rasvjete, kvalitetno skolovanje, nudi ti bezbroj mocucnosti za djecu koju gdje drugdje NIKAD nece imat...Mislis da to sve pada sa neba?!
Nemas ti jadan ne bio pojma o zivotu a prsis se...i ovo nazivas istinom?!?e boze svasta
ps.
znas li ti bolan kako narod u Bosni zivi???

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 17:39

Jok eto ti znas kako narod zivi.Jebem mu zivot kojim ja jezikom pisem.Kazem da mi je bolje zivit sa remigracijom od 750 eura u Sarajevu nego kolko god da imam na zapadu.Jebo vas zapad i zapadna kultura i pare i avta ja dolazim dole a vi vozajte avta i budite stranac meni je pun kurac zapadne kulture volim vise naseg seljaka jalijasa papka konja vazda od ovih lafo sve znaju do juce samo krompir jeli.Nemojte da mi pametujete kako se gdje zivi jer sam tamo zivio 30 kuka do 1997 i znam dovoljno kako se tamo zivi.

hop-cup

Post by hop-cup » 15/07/2007 17:43

santos, da ne citiram tvoja 2 zadnja posta.

to sto mislis da se ljudi cijene po tome kakvo auto i kucu imaju, je vjerovatno zato sto si ti takav i druzis se s ljudima koji tako misle.
fino sam ti rekao tamo da uzmes auto koje ima manju potrosnju i poreze, znaci da ne cijenim ljude po tome. vise cijenim ljude po ponasanju i govoru, tako da tebe ne cijenim bas nesto pretjerano :-D
kad covjek cuje sta i kako pricas ovdje, kakve imas stavove, tesko da ce te cijeniti.

PS: seljaci pr(i)de worldwide, mislim na seljake u glavi koji pricaju tako kao ti a ne na ljude sa sela :) sekljaka svugdje ima i ne mozes reci ovi gospoda a ovi... tamo nesto.
uzivaj gore :)

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 15/07/2007 17:45

Edoxxx wrote:Odakle onda navala bijesnih auta tipa Mercedesa S klase i BMW 5 i 7 najnoviji .... jel se i to od tih milje i po evrica kupi ...

Santos, nemoj zajebavati zivota ti ...

Moj jaran je prije 5 godina emigrirao u ameriku ... ovdje nije za kifle imao ... sad je pun ko brod a radi kao obican radnik, tj, fizikaneri ... ljetuje na floridi ... vozi dobro auto ... kupio je kucu tamo ... sigurno sve to od 1500 eura ... ???
jesi li cuo za rent-a-car? :-D

sve je individualno, ali vecina gastarbajtera u Njemackoj se hrani konzervama iz Aldija, oblace se u Woolwortsu, stanuju u malim stanovima u losim kvartovima i voze se autobusima na nekoliko poslova koje imaju. Onda dodje ljeto i dodje njihovo vrijeme - vadi se lova iz banke, posudjuje se auto i ide se pokazati kako se uspjelo u tudjem svijetu. Njihova djeca, opet, uopce ne zive stilom svojih roditelja i nije im nikakav ceif pokazivati se po domovini roditelja. Naravno da ima i ljudi koji su zaista uspjeli, ali oni nisu fizikaneri i ne hvale se onim sto imaju

hop-cup

Post by hop-cup » 15/07/2007 17:54

Santos wrote:Jok eto ti znas kako narod zivi.Jebem mu zivot kojim ja jezikom pisem.Kazem da mi je bolje zivit sa remigracijom od 750 eura u Sarajevu nego kolko god da imam na zapadu.Jebo vas zapad i zapadna kultura i pare i avta ja dolazim dole a vi vozajte avta i budite stranac meni je pun kurac zapadne kulture volim vise naseg seljaka jalijasa papka konja vazda od ovih lafo sve znaju do juce samo krompir jeli.Nemojte da mi pametujete kako se gdje zivi jer sam tamo zivio 30 kuka do 1997 i znam dovoljno kako se tamo zivi.
imas vise od 30 godina? ne mogu da vjerujem. zvucis kao neki klinac, izvini.

sa ove teme sam off 8)

Bosanac30

Post by Bosanac30 » 15/07/2007 17:59

hop-cup wrote:
Santos wrote:Jok eto ti znas kako narod zivi.Jebem mu zivot kojim ja jezikom pisem.Kazem da mi je bolje zivit sa remigracijom od 750 eura u Sarajevu nego kolko god da imam na zapadu.Jebo vas zapad i zapadna kultura i pare i avta ja dolazim dole a vi vozajte avta i budite stranac meni je pun kurac zapadne kulture volim vise naseg seljaka jalijasa papka konja vazda od ovih lafo sve znaju do juce samo krompir jeli.Nemojte da mi pametujete kako se gdje zivi jer sam tamo zivio 30 kuka do 1997 i znam dovoljno kako se tamo zivi.
imas vise od 30 godina? ne mogu da vjerujem. zvucis kao neki klinac, izvini.

sa ove teme sam off 8)
Nisam ni bio on. 8)

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 18:27

Ja cjenim ono sto vidim a ne koje ko.Ali ti kazem u globalu da mi je drazi nas covjek kakav god bio nego nafurani zapadnjak koji neode svojoj materi 5 godina da je vidi a vamo glumi bio u Spaniji i jeo tamo pomfri jebem i njega i spaniju.Drugo je sto se neki nasi ulizuju hoce nivo neki da dostignu a taj zapadni krkan se digne jos vise.Ja radim sa njima godinama i znam,ja sam jedini stranac pa pojedinci pojedu muda sta ja radim a sto pojedini imaju nizi status od mene a tu rodjen kointas li halo.Znas li ti da zapadni krkan nosi vikendom u soping centru majicu od firme da se vidi da on radi primjer u PTT.Mojne mi supljaka.Sljez vam dobro objasni kako i sta a sto se tice gore navedenih poreza naveo sam naj jeftinije sto moze bit pa ti skontaj.

tempora

Post by tempora » 15/07/2007 19:15

Santos, sto je tebi draze, ne mora znaciti da je ispravno ili logicno.Ono sto je tebi drago, u ovom slucaju, nema nikakvu drustvenu vrijednost.Vec apsolutno licnu.

Sjaj i bjedu jednog drustva ne mozes mjeriti potrosackom korpom.Ti generalizujes i takvim stavom nisi u stanju dati bilo kakvu ispravnu sliku drustva u kojem zivis.
A ni onog u koje odlazis.A jedna od cinjenica je ta da 60% bosanskohercegovacke djece nema zdravstveno osiguranje.Sto naravano nece utjecati na tvojih 750 eura primanja, niti na tvoj nacin zivota.
Kao sto ni tvoje razmisljanje o holandskoj fukari nece nista doprinijeti jednoj holandskoj samohranoj majci koja zivi sa 50 eura mjesecno kada poplaca sve racune.A nekada ni sa toliko.
Razlika izmedju tebe i onih koje upozoravas na "istinu" o zapadnom drustvu, je ogromna.A zasnovana je na samo jednoj jedinoj stvari.Izboru.Ti imas izbora, a oni ga nemaju.I sve da ti ljudi imaju apsolutno iskrivljenu sliku zapada i da zive u oblacima, oni imaju apsolutno pravo sanjati o boljem svijetu i gajiti iluzije da je zivot negdje drugdje lak.Kao sto ih na kraju krajeva gajis i ti.

Ja nisam kompetentna da pricam o "olosu" koji hoda po Roterdamu, jer moji kontakti i moja poneka negativna iskustva nisu dokaz potvrdjivanja mojih predrasuda-vec obratno, potvrda da se i dalje moram voditi mislju da ljude mogu dijeliti samo na korektne i nekorektne u odnosu prema meni ili prema drustvu a njihova boja koze, intelektualna razina, bracno stanje, seksualno opredjeljenje, nacionalnost, materijalna tezina i sl, ne mogu odredjivati okvire mojih razmisljanja.
Olosa ima i bit ce ga svugdje.A istomisljenici se vrlo lako i brzo nadju. :?

Holandjana zasigurno ima svakakvih.Kao i Bosanaca.A sumnjam nesto da se izmet razlikuje po naciji.Pa ako je tebi to drago mirisati i kusati, bujrum.

Uzgred, od srca ti cestitam na remigraciji i nadam se da ti prestoje lijepi dani u matici.

Sogan

#16 Re: Istina

Post by Sogan » 15/07/2007 20:04

spongebob wrote: ...sta treba sad dijaspora da radi, da sjedi kod kuce i zivi na socijali?!?
:shock: :?

danas

#17 Re: Istina

Post by danas » 15/07/2007 20:05

Sogan wrote:
spongebob wrote: ...sta treba sad dijaspora da radi, da sjedi kod kuce i zivi na socijali?!?
:shock: :?
:D :D :D

Papanka

Post by Papanka » 15/07/2007 20:15

Grass karta 50 KM
Struja 50 KM
kablovksa 11 KM
internet 35 KM
hrana, pice, sredstva za higijenu...
izlasci...
garderoba...
studiranje...
i sve to za 300 KM...kako nemam pojma...ali, evo...nadze se po koja marka...koja je ispala u drugoj tasni...ili farmericama...i ev spremam paket ugorzenim porodicama u dijaspori...koji jedva kraj s krajem sastavljaju sa svojih 1.500 e(*)uraca...ostavite mi adresu na pp :x

malizeleni

Post by malizeleni » 15/07/2007 20:28

Fakat ne kontam sto ove teme nicu s vremena na vrijeme :) I to non stop dijasporci zapocinju ovako nesto. Sjedi i suti ba, i uzivaj, dok mozes. Svi znamo da bi moglo biti bolje, zato uzivaj u onome sto imas, i radi za bolje sutra.

Prvo sto standard nije isti, drugo sto mentalitet nije isti. Odakle vadite logiku da poredite ove dvije situacije.

Papanko ti si meni beton :) Sakrij tu gutu eura sto ti se ocrtava na goozu zivota ti :P

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 15/07/2007 20:30

Ni meni nije Santo jasan.

Ako vas radi dvoje - to je 3000 evra.

I sad bi uzeo 750 evra - da ides lezati u Bosni, kao socijalni slucaj, jer - na Zapadu je sve truhlo?

Santo jarane, jesti ti zaboravio ko te ucini invalidom, pa ti dade 35 keka da od njih zivis?

Ako si nesretan i ako je Holandija jedno veliko sranje, vrati se ti. Nije problem. Ali vrati se da ne visis ko mrtvi teret - nadji kakav posao, ne da te plate - vec da budes normalan covjek. A ako ces biti propalitet - koji visi po birtijama i kladionicama, i koji obilazi familiju - kojoj nije do obilaske jer su navikli za 8 godina da te vide 2 put godisnje po 10 dana, onda jarane - postedi i druge malo, na ustrb sebe.

Sta ja znam. Nekad mi se cini da oni vani hoce svi nazad, oni u BiH hoce svi vani. Ocigledno je nama - uvijek i vazda malo, a za vise - se necemo potruditi. Radije daj da lezim i ne radim nista - za manje. Posto je moguce da te trese kakav PTSD Santonja, uzmi neplaceno na koliko mozes - pa odi u BiH - vidi ako mozes kupiti stan i koncepirati zivot, ne znam imas li djece ili ne - ali - vidi kako i sta sa njima. I na kraju - ne zatvraj vrata guzicom na Zapadu nigdje. Jer nikad ne znas kad ti opet moze zatrebati da ih otvaras.

@ Tempora - deder ti nama reci kakve face susreces u Rotterdamu, nemoj ih bona - braniti i stiti, pa nisu - tvoji...slobodno ozezi...

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 15/07/2007 20:45

Santas jarane, jesi se to odlucio vratiti u Bosnu, ili pak svima ostalim govoris da se trebaju vratiti, a ti ces ostati jer imas veca primanja. Ne kontam poentu...

LjepoticaiZvjer

Post by LjepoticaiZvjer » 15/07/2007 21:08

iskreno ovo sto si ti pokazao je ono sto se meni licno najvise gadi kod nase dijaspore- to kukanje za bosnom i pljuvanje po zemlji u kojoj si i ljudima s kojima zivis i koji su te primili u tu svoju drzavu i dali ti posao,pomoc isl .

ma daaaaj. vrati se onda u bih, a ne kukaj iz holandije( ako sam dobro upratila). narocito ne na to kolika ti je plata , vecina ljudi u bih zivi na minimalcu, sretni da uopste ista i dobiju. daleko od toga da ja ne volim bih, ali ne zivim u iluziji stvorenoj zbog premalog kontakta sa ljudima koji zive u bih.

ako se ti nisi uspio snaci i zaraditi u drzavi koja ti nudi sve, u bih ces vjeruj mi jos manje.

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 21:27

Evo racunice.Stan 1/1 dakle nema kirije,ustedjevina brado kao sto rekoh 750 glava a imam pasa i onu 35 kerma sto mi dadose,i molim vas sta ce mi vise.Pa samo bolestan masta o vecem.Vozdra/

Santos

Post by Santos » 15/07/2007 21:36

Zaboravi rec da sam se snaso ali mi dovoljno imam kocnicu,steko sto sam htjeo i nevidim kakva je frka.Dosta sam odlucujem sta dalje.I nemislim dole samo sjedit naravno da cu radit nesto ali lagano opusteno onako po naski a ovdje buraz idem svaki dan 110 kilometara svaki dan ma odjebaus ko voli nek izvoli,nevidi se ni dan ni noc jeli to uspjeh jebes pare kus snjima u supak.Netreba bit gladan treba bit skroman i uzivat u zivotu dok mozes.Otiso sam moro ostvario sta sam zelio sta je sad frka sto se vracam ne kontam.Nema Sarajeva na svjetu a vi sami i dalje kukajte.

Shoshana

Post by Shoshana » 15/07/2007 21:38

Ovo je standardna prica nekolicine neradnika.. "ne mogu oni mene malo platit' kol'ko ja mogu malo radit" :roll: Kod nas je "zivot", na zapadu "odijelo i pidzama" ... Zbog takve logike nam je privreda tamo gdje i jeste.

Radno vrijeme u Bosni nije nimalo manje nego u Holandiji niti bilo gdje drugo na svijetu. Ja sam u Bosni radila (radila, a ne citala novine) 40 sati sedmicno, ovdje radim 35. Razlika u standardu je ogromna.

A drustveni zivot ti je ono sto od njega napravis.

Sto ne mogu suplje :roll:

Nego, spakuj se ti lijepo, pa nazad u Bosnu, sa Holandskom socijalom (zapital' se ti ikad zasto te se ti Holandjani do te mjere zele otarasiti da ti nude pare na lijepe oci - samo da im se sklonis iz zemlje?), samo onda posteno priznaj da ti je mrsko radit, a i ne valja im TV program nedjeljom, umjesto da prosipas svoje "istine" o zivotu na zapadu.

Post Reply