Istina koja se namjerno krije u BIH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
DoZeN

Istina koja se namjerno krije u BIH

Post by DoZeN » 07/06/2015 22:42

Onaj ko je proveo rat u BIH zna za cinjenice koje su neoborive,o tim stvarima se namjerno suti jer se rusi ideologija i u RS ali i u Federaciji BIH.
Postoje stvari tj dogadjaji za vrijeme rata u BIH kojih se boje oni koji su sada na vasti u BIH,a te su stvari poznate manje vise u BIH i "otvorena tajna" je to.
Takve "tajne" podrzavaju i narodi u BIH jer idu po onoj logici "Pusti to,ono drugo je vaznije" jer kao imaju "vece interese" iste one interese koje imaju Ameri i americki mediji koji znaju istinu o ratu u Vijetnamu ili o svrgavanju Saddama,ali ne smiju zbog izgubljenih zivota i invalida da takve teme budu dominantne u narodu i u medijima.

Cinjenica je da su Hrvati u BIH po nalogu Tudjmana glasali za nezavisnost BIH,a da je npr Kiseljak citav rat saradjivao sa VRS ili npr Vares itd

Cinjenica je da je Hrvatska isto izvrsila Agresiju na BIH,da Hrvati u BIH ne bi metka opalili u ratu sa Bosnjacima 93 da nije bilo potpore Hrvatske,Suska,Tudjmana,Bobetka itd,tuzba Bosnjaka nije nikada upucena u Hag iz politickih razloga, isto se za zasto je ubijen Blaž Kraljević,da li bi bilo rata izmedju Bosnjaka i Hrvata da on nije ubijen? Zna se da je Posavina izdana i kako je pala?,Hrvati po Posavini i danas dan pjevaju:Posavino moja pusta izdadose te kriva usta!

Zasto je rat Hrvata i Bosnjaka stao 94 potpisom u Washingtonu,zasto nije zaustavljen citav rat u BIH?
Ratko Mladic je presjekao put na Igmanu,morao se vratiti ,Milovanovic je 93 usao u Bihac kod bolnice,morao se vratiti na pocetne polozaje,Gorazde isto. Na kraju 95, Je li HV uzela Mrkonjic grad i Sipovo? Je li Tudjman rekao da ce popiti kafu u BL? Zasto je to sve vratio u Dejtonu? :) da nije zbog Knina i bivse RSK? Je li Banja Luka bila pred padom? Jeste, sta Ameri rekli:Dalje necete moci? :) Pa sto nisu to rekli u Hrvatskoj pri Oluji,da to nije "povrat" za Bihac 93? Je li trebao pasti Ilijas,Vogosca,Ilidza,Rajlovac u tkv Deblokadi Sarajeva,kada se to nije uspjelo Milosevic da u Dejtonu itd.
Jer se moralo doci na ono 51% 49 % iz Zeneve.

i na kraju ono sto prica Hakija Mehonjic oko Srebrenice i ponude Clintona i ono sto je Izetbegovic njemu rekao tj predlozio,ono sto je Sefer Halilovic govorio oko zamjene Vogosce Ilijasa itd za Zepu i Srebrenicu, da ne pricam ono izlazenje Srba preko Trebevica u zimu 95/96 da ih slikaju kamere i da pokazu da se ne moze zivjeti zajedno u Sarajevu,da su Srbi ostali BIH bi sada bila u 50% boljem polozaju,o tome sam vec pricao i pisao.

Zasto se o ovome ne govori glasnije? iz istog razloga zbog cega Ameri za Memorial day se sjecaju ubijenih,poginulih iz Vijetnama ili Iraka jer je to pogodnije za narod,nego da kazu istinu.Kako se stvarala moderna Francuska? Sve se to zna,ali ipak nesto se precutkuje.
Drugi put kada se zapitate zasto BIH ne moze napred,sjetite se ovih cinjenica koje znate

insomnia78

Re: Istina koja se namjerno krije u BIH

Post by insomnia78 » 07/06/2015 22:46

Zato sto su to, mahom gluposti skovane od raznih tajnih sluzbi u svrhu razvlacenja pameti i izjednacavanja krivice

PS: sad mogu izbaciti spisak forumasa koji ce se javiti i podrzati tu pricu :lol:

DoZeN

Post by DoZeN » 07/06/2015 22:49

insomnia78 wrote:Zato sto su to, mahom gluposti skovane od raznih tajnih sluzbi u svrhu razvlacenja pameti i izjednacavanja krivice

PS: sad mogu izbaciti spisak forumasa koji ce se javiti i podrzati tu pricu :lol:

Istina boli, ja sam se uvjerio u ovo, zato BIH ne moze dalje,jer ne mozes lagati i nadati se boljem :bih:

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 07/06/2015 22:49

Sve su to manje-više stvari o kojima se govori i o kojima se nešto zna.

Ja bih volio da se sazna istina o tome ko je i zašto ubio Hakiju Turajlića, Irfana Ljubijankića, Izeta Nanića; ko je ubio suprugu Sefera Halilovića; ko je i zašto radio na projektu islamizacije armije, ko je uveo mesdžide u kasarne 1993. i selam kao službeni pozdrav, ko je naredio da se uhapse oficiri u Armiji koji nisu bili muslimani (Divjak u Konjicu), i ko je ta peta kolona u našoj armiji ?!

Kad bi se o tome mogla provesti nezavisna istraga, to bi bilo divno. Nažalost, sada su još uvijek u vlasti i politici ljudi koji su bili direktno uključeni u ta dešavanja, koji kriju te činjenice. Bošnjački narod će jednom saznati za istinu.

Danguba

Post by Danguba » 07/06/2015 22:54

Ja danas izadjem na auto cestu i nisam vozio ni 15 km kad ono zastoj. Bio neki sudar.
Pa zasto bas sada, pa kako bas na toj auto cesti, kao da su vrijeme izabrali...pravo se izmucio u cekanju.
Niko da mi kaze da ne izlazim na tu auto cestu a bilo je bar tri mogucnosti da to maltretiranje izbjegnem.

insomnia78

Post by insomnia78 » 07/06/2015 22:55

:lol:

DoZeN

Post by DoZeN » 07/06/2015 22:58

It_is_a_Leclerc wrote:
Kad bi se o tome mogla provesti nezavisna istraga, to bi bilo divno. Nažalost, sada su još uvijek u vlasti i politici ljudi koji su bili direktno uključeni u ta dešavanja, koji kriju te činjenice. Bošnjački narod će jednom saznati za istinu.

Zbog toga sto se drzava ne pravi postenjem

JThomas

Post by JThomas » 07/06/2015 23:00

insomnia78 wrote:Zato sto su to, mahom gluposti skovane od raznih tajnih sluzbi u svrhu razvlacenja pameti i izjednacavanja krivice

takvih dogovora ima u svakom ratu i to nisu teorije zavjere, to je jednostavno tako.

evo da uzmemo diskusije radi da srebrenica, ili hrvatska posavina jesu "prodani". ne znam kako normalnom čovjeku to smanjuje krivicu onih koji su klali ili bilo šta izjednačava. a onima drugima je svakako svejedno.

DoZeN

Post by DoZeN » 07/06/2015 23:13

JThomas wrote:evo da uzmemo diskusije radi da srebrenica, ili hrvatska posavina jesu "prodani". ne znam kako normalnom čovjeku to smanjuje krivicu onih koji su klali ili bilo šta izjednačava. a onima drugima je svakako svejedno.

Za klanja i ubijanja si u pravu, ali ovo drugo nisi, jer BIH jeste u ovakvom stanju jer je stranac napravio koji je rekao Knin moze pasti,Banja Luka ne, zaustavite rat Bosnjaka i Hrvata,a ovaj drugi ne,za Gorazde moze biti koridor iz Federacije, do Srebrenice ne,ona je u dubini RS
i ti sada kazes Jebo to,daj mi Milana ili Savu da njemu majku njegovu :-)

JThomas

Post by JThomas » 07/06/2015 23:49

hajd' pokušaj slog po slog, pa možda vidiš da o tome nisam ni govorio.

uglavnomja

Post by uglavnomja » 07/06/2015 23:57

It_is_a_Leclerc wrote:Sve su to manje-više stvari o kojima se govori i o kojima se nešto zna.

Ja bih volio da se sazna istina o tome ko je i zašto ubio Hakiju Turajlića, Irfana Ljubijankića, Izeta Nanića; ko je ubio suprugu Sefera Halilovića; ko je i zašto radio na projektu islamizacije armije, ko je uveo mesdžide u kasarne 1993. i selam kao službeni pozdrav, ko je naredio da se uhapse oficiri u Armiji koji nisu bili muslimani (Divjak u Konjicu), i ko je ta peta kolona u našoj armiji ?!

ko je ubio leutara, ugljena ...

gdje je onj lik iz semizovca stoje na tv izjavio: kad alija kaze zavrni plin, ja zavrnem. kad kaze odvrni, ja odvrnem :oops:

Skijaš

Post by Skijaš » 08/06/2015 00:02

DoZeN wrote:Onaj ko je proveo rat u BIH zna za cinjenice koje su neoborive,o tim stvarima se namjerno suti jer se rusi ideologija i u RS ali i u Federaciji BIH.
Postoje stvari tj dogadjaji za vrijeme rata u BIH kojih se boje oni koji su sada na vasti u BIH,a te su stvari poznate manje vise u BIH i "otvorena tajna" je to.
Takve "tajne" podrzavaju i narodi u BIH jer idu po onoj logici "Pusti to,ono drugo je vaznije" jer kao imaju "vece interese" iste one interese koje imaju Ameri i americki mediji koji znaju istinu o ratu u Vijetnamu ili o svrgavanju Saddama,ali ne smiju zbog izgubljenih zivota i invalida da takve teme budu dominantne u narodu i u medijima.

Cinjenica je da su Hrvati u BIH po nalogu Tudjmana glasali za nezavisnost BIH,a da je npr Kiseljak citav rat saradjivao sa VRS ili npr Vares itd

Cinjenica je da je Hrvatska isto izvrsila Agresiju na BIH,da Hrvati u BIH ne bi metka opalili u ratu sa Bosnjacima 93 da nije bilo potpore Hrvatske,Suska,Tudjmana,Bobetka itd,tuzba Bosnjaka nije nikada upucena u Hag iz politickih razloga, isto se za zasto je ubijen Blaž Kraljević,da li bi bilo rata izmedju Bosnjaka i Hrvata da on nije ubijen? Zna se da je Posavina izdana i kako je pala?,Hrvati po Posavini i danas dan pjevaju:Posavino moja pusta izdadose te kriva usta!

Zasto je rat Hrvata i Bosnjaka stao 94 potpisom u Washingtonu,zasto nije zaustavljen citav rat u BIH?
Ratko Mladic je presjekao put na Igmanu,morao se vratiti ,Milovanovic je 93 usao u Bihac kod bolnice,morao se vratiti na pocetne polozaje,Gorazde isto. Na kraju 95, Je li HV uzela Mrkonjic grad i Sipovo? Je li Tudjman rekao da ce popiti kafu u BL? Zasto je to sve vratio u Dejtonu? :) da nije zbog Knina i bivse RSK? Je li Banja Luka bila pred padom? Jeste, sta Ameri rekli:Dalje necete moci? :) Pa sto nisu to rekli u Hrvatskoj pri Oluji,da to nije "povrat" za Bihac 93? Je li trebao pasti Ilijas,Vogosca,Ilidza,Rajlovac u tkv Deblokadi Sarajeva,kada se to nije uspjelo Milosevic da u Dejtonu itd.

i na kraju ono sto prica Hakija Mehonjic oko Srebrenice i ponude Clintona i ono sto je Izetbegovic njemu rekao tj predlozio,ono sto je Sefer Halilovic govorio oko zamjene Vogosce Ilijasa itd za Zepu i Srebrenicu, da ne pricam ono izlazenje Srba preko Trebevica u zimu 95/96 da ih slikaju kamere i da pokazu da se ne moze zivjeti zajedno u Sarajevu,da su Srbi ostali BIH bi sada bila u 50% boljem polozaju,o tome sam vec pricao i pisao.

Zasto se o ovome ne govori glasnije? iz istog razloga zbog cega Ameri za Memorial day se sjecaju ubijenih,poginulih iz Vijetnama ili Iraka jer je to pogodnije za narod,nego da kazu istinu.Kako se stvarala moderna Francuska? Sve se to zna,ali ipak nesto se precutkuje.
Drugi put kada se zapitate zasto BIH ne moze napred,sjetite se ovih cinjenica koje znate

Šta je uopšte tvoj zaključak ? Zbog tog i tog, treba to i to. Ako može konkretno. Hvala.
Last edited by Skijaš on 08/06/2015 00:03, edited 1 time in total.

Danguba

Post by Danguba » 08/06/2015 00:03

uglavnomja wrote:ko je ubio leutara, ugljena ...

gdje je onj lik iz semizovca stoje na tv izjavio: kad alija kaze zavrni plin, ja zavrnem. kad kaze odvrni, ja odvrnem :oops:

tako je. i ona duga zima '94. nije bila tek onako.

DoZeN

Post by DoZeN » 08/06/2015 00:43

Skijaš wrote:Šta je uopšte tvoj zaključak ? Zbog tog i tog, treba to i to. Ako može konkretno. Hvala.

Moj zakljucak je da EU i USA koje su itekako bile ukljucene u rat u BIH i pravljenje Dejtona ne zele da se ovo bude vazan dio pisanja istorije, a ovo se zna,to pricaju posteni Bosnjaci,Srbi i Hrvati.
EU i USA su napravili 51% 49% a znamo te 95 sta se sve desavalo na frontovima u BIH ( o tome sam vec pisao gore)
Alina prica da je USA zaustavila Armiju BIH pred Banjalukom ne pije vode,jer je on nekoliko mjeseci prije u Zenevi prihvatio RS,znaci mape su vec bile ucrtane.
Preseljenje Ilijasa,Vogosce,Ilidze u FBIH isto tako je bilo dogovoreno prije
Medjunarodna Zajednica i domace vlasti (kao sto kaze Leclerc) ovo s razlogom kriju,jer kada bi se rekla istina otvoreno,onda bi svoje dvoriste prvo cistili,a ne gledali u tudje.Onda bi im se srusio mit o herojstvu i "cistoj borbi" za slobodu protiv neprijatelja

Moenx

Post by Moenx » 08/06/2015 01:27

Rat kao rat je jedna dinamicna kategorija puno je tu opcija taktika pokreta vojske
Mozda to ne mozemo uvidjeti jer je svaki pai najmanji poraz gubitak grada znacio pokolj (citaj Srebrenica)
DAkle rat je vodjen od strane vojske koje su bile pod striktnim dirigovanjem politike
Neko kaze Srbi su mogli sve ali nisu htjeli no dobili bi od deset bitaka 9 a jednu bi izgubili i to totalno
Primjerice da su kojim slucajem vodili totali rat protiv Bosnjaka mislim da bi tada Bosnjaci nasli spas u Hrvatskoj a tada veci Hrvata od Bosnjaka ne bi bilo - dakle mozda bi doslo do pokreta stanvnistva u Hercegovinu (takodjer i vojske ) tako da bi tada Srbi u Krajinama okruzeni sada vec jednom koalicijom BOsnjaka i Hrvata na duze staze nasli se kao faktor u nezavidnom polozaju
Neki od elemenata ovog scenarija su se i desili jer su u bosnjacko hrvatskom sukobu ARBIH doslado znacajnih pomaka u Sr Bosni Hercegovini
DAkle moguce je da bi tada u toj takvoj situaciji BOsnjaci dolazili do brzih rjesenja i stvarali bi jake linoije fronta u Sr Bosni cije bi razbijanje zahtjevao angazman i Srbije u punoj mjeri i odatle bi opet vrlo lako mogli upadati u druge dijelve Bosne
S druge strane ako gledamo s nase strane koje smo mi imali sve opcije i nasa vojska -- imali smo sirine da svagdje udjemo -- ja mislim da se to desilo kod SAve ali dugorocno poslije zestoke artiljerisjke paljbe taj prodor je onemogucen , onda moglo se mozda uci i u Zvornik Doboj Bratunac Vlasenicu (Naser je govorio da je imao ttu dilemu ) dakle mozda bi to trajalo 5 dana ali rat bi tada mozda i bio rizicniji ali mozda bi Bosnjaci vise pokazali zube sta znam (mozda mjesto bOsnjaci treba koristiti ARBIH)
DAkle iskljucujem u velikoj mjeri mit o nepobjedivosti srpske vojske koji je kolao dosta dugo i glasio Srbi su mogli ali nisu htjeli -- to je nepobitan mit u tolikoj mjeri sto spada u mitove koji se javljaju pri osvajackim pohodima -- takva su bila recimo mongolska osvajanja pa njemacka i slicno
Sto se tice prodaje Srebrenice ne znam ovako bi stvari stajale : tacno je da je SArajevo bilo tako locirano da je bilo predmet ucjena-- i u ratu bilo je znacajno multietnicko i ne znam da li bi se taj multietnicki kulturni milje mogao usmjeriti da pokusa kolektivni prodor ka nekoj kompaktnijoj bh teritoriji koja bi se branila gdje ne bi snajperi minobacaci bili efektivni
NO rat je ponavljam dinamicna kategorija i puno je pokreta vojski snaga kao u sahu ako je ALija rekao da se rat nece smiriti a zlocinac dobiti odnosno izaci na pravo svijetlo dok se ne desi pad nekog bonjackog grada (a bili su mnogi gradovi pod srpskom ucjenom ) nece se rat zavrsiti
DAkle Srbi su mrcvarili 5 6 bosnjackih gradova i to im je dobro islo -na pocetku rata su i otvarali i logore (Prijedor u svakom slucaju ima dimenzije Srebrenice) ali bi svakako naletjeli negdje pri brzom i pokretnom dejstvu bOnjsaka na neugodno pitanje U diplomatiji to mrcvarenje su nekako opravdavali ali kad su slomili takav jedan grad dosli do samih ljudi tada su pokazali bahatost i onda odrijesene ruke BOsnjaka Hrvata Oluja osvajanja u Krajini -- Zenevskih 51 49 kao prokletinja BOsnjaci bez artiljerije da svoje prodore utanace i nepovezanost teritorija kako bi se pripremila sira mobilizacija za zeljenu konacnu pobjedu i to se zove uravnotezenost snaga na terenu
Poslije bljutavi mir ali opet nije tako lose kako bi moglo biti. VAljda

Velkoski

Post by Velkoski » 08/06/2015 02:47

tl; dr

Mister Yes

Post by Mister Yes » 08/06/2015 08:38

Istina se uvijek mora kriti od javnosti jer većina ljudi nije dovoljno inteligentna i previše je emotivna da bi razumjeli zašto su se neke stvari morale dešavati baš onako kako su se dešavale. Svaka od strana je sve odluke donosila i pod uticajem poteza druge strane i pod uticajem vanjskih faktora. Ljudi su skloni romantizmu i mašti o junačkim ratovima koje vide u filmovima ali stvarnost je uvijek drugačija.

ilkbahar

Post by ilkbahar » 08/06/2015 11:20

Skijaš wrote:
DoZeN wrote:Onaj ko je proveo rat u BIH zna za cinjenice koje su neoborive,o tim stvarima se namjerno suti jer se rusi ideologija i u RS ali i u Federaciji BIH.

Šta je uopšte tvoj zaključak ? Zbog tog i tog, treba to i to. Ako može konkretno. Hvala.

Zakljucak mu je da ponovo pocne dizati tenzije izmedju Hrvata i Muslimana, jer je dolazak Pape posvjedocio da Hrvati, hriscani nisu ugrozeni u Sarajevu i da im niko ne brani da svoj nacionalni i vjerski identitet njeguju.

Skijaš

Post by Skijaš » 08/06/2015 11:43

DoZeN wrote:kada bi se rekla istina otvoreno,onda bi svoje dvoriste prvo cistili,a ne gledali u tudje.Onda bi im se srusio mit o herojstvu i "cistoj borbi" za slobodu protiv neprijatelja

To tebe žulja. E ne može ti se pomoći, nema tuđih avlija po BiH, sve je zajedničko, imaš presude Ustavnog suda po tom pitanju. Isto važi i za hrabru i čistu borbu, hrabra jeste bila jer je trebalo hrabrosti za izaći na megdan aždaji sa JNA arsenalom, a čistoću je potvrdio sud u Haagu. Naravno, ti si slobodan da vjeruješ šta želiš, ali kriminalizacija odbrane države ne može biti preduslov za korak naprijed.

tandmand

Post by tandmand » 08/06/2015 12:13

DoZeN wrote:Za klanja i ubijanja si u pravu, ali ovo drugo nisi, jer BIH jeste u ovakvom stanju jer je stranac napravio koji je rekao Knin moze pasti,Banja Luka ne, zaustavite rat Bosnjaka i Hrvata,a ovaj drugi ne ...

Rat Bosnjaka i Hrvata su zaustavile njihove daidže, prvenstveno DEU, USA dok velikosrpsku agresiju nije mogao zaustaviti nikakav savjet ili pritisak, vec samo gola sila tj. vojna intervencija oko koje nije bilo konsenzusa. Njemacka je gledala u buducnost i za svoju EU je htjela cjelovitu HR teritorijalno i politicki. Sa druge strane nisu htjeli neku mini islamsku drzavu pa su formirali Federaciju, niti gradjansku drzavu kojom bi nekad kasnije dominirala bosnjacka vecina - eto zato nije pala Banja Luka. Rat se oduzio, Bosnjaci se nisu predali a nisu znali sta sa njima i dali su dejtonsko rjesenje kojim su izvrsili palestinizaciju jednog naroda i izraelizaciju BiH.

lajkujMe

Post by lajkujMe » 08/06/2015 18:01

Rat kao rat u BIH je posluzio svojoj svrhi a to je da se obicni puk zaokupi oko njega i ne primjeti nevjerovatna polutajna-tajna kriminalno-izdajnicka desavanja iza zavjesa gdje su mocnici uzeli sebi zemlju, ekonomiju, pare, moc i sta sve ne kad je rat zavrsio jadni napaceni narod je poceo polako da primjecuje "cudne stvari" ali izmoren od rata nije imao snage da se bori protiv toga. Danas vidimo prirodni put tih Mucki gdje se od temelja napravila kuca teska na hiljade tona preteska da je narod podigne i srusi. Ta elita sa svojim vjernim slugama iako malobrojnija je uspjela prevariti i istuci vecinski napaceni narod i sada oni vladaju.

fosna2014

Post by fosna2014 » 08/06/2015 18:09

It_is_a_Leclerc wrote:Sve su to manje-više stvari o kojima se govori i o kojima se nešto zna.

Sve je ovo povezano. Bar tako ja mislim. Neko kome nije stalo do Krajisnika.

Moenx

Post by Moenx » 08/06/2015 18:51

lajkujMe wrote:Rat kao rat u BIH je posluzio svojoj svrhi a to je da se obicni puk zaokupi oko njega i ne primjeti nevjerovatna polutajna-tajna kriminalno-izdajnicka desavanja iza zavjesa gdje su mocnici uzeli sebi zemlju, ekonomiju, pare, moc i sta sve ne kad je rat zavrsio jadni napaceni narod je poceo polako da primjecuje "cudne stvari" ali izmoren od rata nije imao snage da se bori protiv toga. Danas vidimo prirodni put tih Mucki gdje se od temelja napravila kuca teska na hiljade tona preteska da je narod podigne i srusi. Ta elita sa svojim vjernim slugama iako malobrojnija je uspjela prevariti i istuci vecinski napaceni narod i sada oni vladaju.

Naravno da je ovo tacno u velikoj mjeri i sto je najbitnije treba da bude poenta citave ove price ratne traume koju nose i jedni i drugi i treci u manjoj ili veco mjeri
Primjetio sam da i dan danas , to sam uvidio zahvaljujuci ovom forumu, kako osobe iz Sarajeva jos imaju svjeza sjecanja na rat , jos su tu slike opasnosti nestasice ratnih dejstava napada i slicno -- i to je taj teret recimo u slucaju SArajeva koji se vidi i osjeti
Opet traume diljem Bih mozda se manje prica o njima ali i one su tu
No u vezi tih teorija zavjera kako je neko eto sve dirigovao na jedan jako precizan nacin kao svicarski sat ne vjerujem 100 posto
Ako pricamo olopovluku ja donekle vjerujem u tezu da smo svi mi narod da kle bili predsjednik ili obican radnik, dakle narod generise svoje lidere vrijednosti i slicno
Dakle mentalitet je uticao na razvoj takvih devijacija unutar drustva u nekoj mjeri nacin razmisljanja i slicno

muzicar_iz_parka

Post by muzicar_iz_parka » 08/06/2015 18:58

Jebeš istinu kakva god da je, nikome neće rješiti probleme uzrokovane dešavanjem zadnjih desetljeća.

Samo može biti nauk da svako mora pokušat biti ratni profiter ako nekad opet bude rata, sve ostalo je uzaludno.

Gospoda u ratu, gospoda u miru, bolje nego american dream.
Last edited by muzicar_iz_parka on 08/06/2015 20:01, edited 1 time in total.

Moenx

Post by Moenx » 08/06/2015 19:57

Mislim da je to rezignirajuci stav na osnovu kojeg je punih 10 15 pa mozda i 20 godina nakon rata svakog koga se pitalo zasto se nista ne pokrece ljudi govorili pa ne mozemo mi bio je rat
A sta je uradilo Gorazde Kakanj i slicno dole KOnjic i slicno kao i pojedinci diljem BiH
To je vjeciti kompleks i vjecito dokono premisljanje i razmisljanje

Post Reply