ISLAM I NAUKA U MREŽI PAUKA!
-
reformator
- Posts: 282
- Joined: 02/11/2006 09:27
#1 ISLAM I NAUKA U MREŽI PAUKA!
Mogu li se muslimani(ke) vjernici(e) "pohvaliti" činjenicom da su čvrsto u srce usadili prvu Božju objavu koja se tako često citira a glasi:"Uči,čitaj u ime svoga Gospodara koji sve stvara"?Pogledajmo malo po svojim mjestima i džamijama kakva je obrazovna struktura džematlija koji tamo dolaze i zapitajmo se da li su neki od njih barem razmislili o toj Božjoj poruci.Možda da se radi o nekoj SMS poruci,prije bi je prihvatili!?Prema nekim statistikama,u Bosni je danas 10% nepismenih,a otprilike isto toliko muslimana.Doduše. to (je)su starije osobe u jacijskom dobu života,ali da se ne zavaravamo, tu ima i mladih osoba koje sa 20 ili 30 godina završavaju prvi razred večernje škole ili osobe koje idu u Sarajevu na tečaj na kome se uči samo kako da se potpises,a većina tih osoba su iz Istočne Bosne,a znamo da je tamo situacija oduvijek bila i najalarmantnija.Ne možemo nikoga za ove činjenice optužiti jer smo sami krivi;uhvatili smo se u paukovu mrežu neznanja iz koje ćemo teško izaći ako ne promijenimo svijest tih istih osoba.
- Abu FEED el-Castro
- Posts: 1655
- Joined: 19/04/2006 11:41
- Location: BH Teheran
#3
Dobro pitanje i dobra tema.
Crna istina. No nazalost nije to jedini segment gdje muslimani nemaju plaho veze sa imperativima svoje vjere. Da ne spominjem onu staru, vise i otrcanu: Kad bi se muslimani drzali svoje vjere ..

-
reformator
- Posts: 282
- Joined: 02/11/2006 09:27
#4
Razumijem;sta ćes kad nam vladaju "stranački vjernici"(barem neki).komi wrote:ma najbitnije je da nepismeni negdje rade... a pismeni nemaju mjesta nigdje
Last edited by reformator on 23/11/2006 00:20, edited 1 time in total.
-
reformator
- Posts: 282
- Joined: 02/11/2006 09:27
#5
U dosta bosanskih,pogotovo manjih,mjesta jos uvijek ljudi smatraju uzaludno potrošen novac koji je dat za knjige.Izuzetak ja ako već treba ukrasiti prostor regala pa se kupi metar i po knjiga,nije bitno kakvih,da bi popunili tu prazninu.
