Iskrenost...

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#326 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

metal_rules_cura wrote:
madner wrote:Ne bih da repliciram jer to svakako nije tema ove emisije. Recu samo: iza osmjeha se cesto kriju suze, ali sta je tu je. :mrgreen:
Na sta si ovdje konkretno mislio? Ne mogu vise pohvatati temu :D
pa cak sam i ja to skontao. :lol: :lol: metalko, dobro smo te iscrpili ovdje. mogla bi ti uzeti par dana odmora. :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#327 Re: Iskrenost...

Post by burek_in_space »

metal_rules_cura wrote:A sta ukoliko je neko bio iskren i korektan prema nekom i na kraju zeli pozdraviti, ali druga strana ne? Desava se i to.

Na kraju, da je ne znam sta, niko nije toliki mrav da ne zasluzuje "zdravo". Nemas sta zeljeti vise ukoliko znas razdvojiti.
Iskreno,ne znam da li je to stvar nekulture,povrijedjenog ega ili nesto trece.Znam da ne treba biti iskljuciv,ali ostajem(jos uvijek) pri stavu da ja licno necu pozdravljati osobe koje su iskoristile moju iskrenost i ponijele se veoma neposteno i neiskreno prema meni. :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#328 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Metalka se iscrpila od mnogih drugih obaveza. Da je samo to forum dobro bi bilo... :-) :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#329 Re: Iskrenost...

Post by anjusha »

burek_in_space wrote:
metal_rules_cura wrote:A sta ukoliko je neko bio iskren i korektan prema nekom i na kraju zeli pozdraviti, ali druga strana ne? Desava se i to.

Na kraju, da je ne znam sta, niko nije toliki mrav da ne zasluzuje "zdravo". Nemas sta zeljeti vise ukoliko znas razdvojiti.
Iskreno,ne znam da li je to stvar nekulture,povrijedjenog ega ili nesto trece.Znam da ne treba biti iskljuciv,ali ostajem(jos uvijek) pri stavu da ja licno necu pozdravljati osobe koje su iskoristile moju iskrenost i ponijele se veoma neposteno i neiskreno prema meni. :D

Ma niko nikog ne tjera na pozdravljanje. Samo ja nikad necu dozvoliti da tako nesto bude vece od mene. Da me te neiskrene i dvolicne osobe počnu vući u svoj mrak. Ne, ja svijetla obraza kažem "ćao" i nastavim dalje uzdignute glave. Ljudska veličina se ne ogleda u cjepidlačenju oko jedne riječi u prolazu.
I ako se desi da taj neko to shvati kao znak da ja želim da "poradim" na našem odnosu, isto tako uzdignute glave objasnim neke stvari....
Druga je stvar ako oni mene ne žele pozdraviti. Često je kukavičluk u pitanju. Onda je to njima na dušu... Ne meni :)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#330 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Hm... Ovako nekako...

Bijes, ogorcenost i slicna stanja su ni vise, ni manje nego emocija. Negativna, ali emocija. Ispoljavas je time sto nekog ne pozdravis jer nisi u sebi sposoban to prelomiti i uciniti jer nosis trag cijele situacije. Onda kada "poravnis" i postanes ravnodusan spram cijele situacije mozes pozdraviti, ali da ti pri tome taj pozdrav znaci samo pozdrav. Cim se "bojis" kako bi neko mogao iz toga nesto izvuci znaci da tu nesto ima. Ko je potpuno razrijesio sa sobom jasno ce reci osobi u lice cak i ako nesto pokusa. Ako se toga bojis onda to nije ignorisanje. Tako ja to vidim. Kada nekog prekrizim prodje pored mene kao neko koga prvi put vidim i uopce nemam potrebu da toj osobi dokazem kako je ne gotivim :-) :D
Post Reply