IRAN

Post Reply
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9826 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

jao_situacije wrote:
Opetja033 wrote:
Ne znam, "na oko" nisu ni blizu. Za detalje oko Libanki ti ne bih znao reci. :mrgreen:
Ima ona zajebancija da Gillette u Iranu najveci promet ima - na Dan Zena. S razlogom je ta zajebancija vjeruj :mrgreen:
i libanke su :mrgreen:
Djaba. Ja bih Salmu Hayek i dan danas zenio. :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9827 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

pa dobro ima ono lasersko uklanjanje, e sad koliko to funkcionira ne bih znao :mrgreen:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9828 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

jao_situacije wrote:pa dobro ima ono lasersko uklanjanje, e sad koliko to funkcionira ne bih znao :mrgreen:
Irankama samo mogu pomoci masine koje se koriste za sjecu tropskih suma u Amazoniji i na Borneu. :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9829 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:Ugnjetavane Iranke:

Image

Ugnjecise je ja'ncu!
:mrgreen:


Nesto kontam, milioni Iranaca (zena i muskaraca) se svake godine okupe na proslavama godisnjice Islamske revolucije, sirom Irana. Sta to proslavljaju, kada im se ljudska prava redovno gaze, kako nam to cionisticki masmediji prezentiraju?! Da li je moguce da su postali kolektivni mazohisti? :-?
:lol: sta ces, niko ne konta ni Koreance i njihovu logiku

Image

Image
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9830 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

@zrakomlat srednja ce mi bit' medu hurijama :thumbup:
@opetja, hairy is good for you 8-)
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9831 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Ma bjezi.
Mislim da bi eventualni hibrid Francuskinje (kultura licne higijene) i Iranke (genetska sklonost dlakavilu) trebalo unaprijed proglasiti zlocinom protiv covjecnosti. Ozbiljno.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9832 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Sada na stranu zajebanciju, postoje neke zemlje na ovoj planeti u kojima narod zaista ne zeli demokratiju. I to treba postovati, na kraju krajeva i to je demokratija. Jedna od tih zemalja je Iran.
Ubjedjen sam da vecina Iranaca zeli da im se drzavni sistem zasniva na Serijatu. Pa i kada su bile one demonstracije nakon sumnjive pobjede Ahmedinedzada na predsjednickim izborima, narod je izasao na ulice u milionima. Bili je dosta mrtvih. Ali nije se mogao cuti slogan protiv islamske vlasti. Palili su policijske stanice sa tekbirom.

Ima tu jos zemalja: svi ozbiljni analiticari tvrde da bi Lukashenko glat dobio izbore u Bjelorusiji sve i da su fer i demokratski (sto nisu). Sjeverna Koreja je jos jedan primjer. Saudijska Arabija drugi. Mozemo mozda i Rusiju staviti ovdje: Putin bi dobio izbore sve i da NATO nadgleda izborni proces.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9833 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Borci PAKa, momci iz iranskog Kurdistana, su poznati kao veliki nacionalisti i 'vezivni faktor' izmedju kurdskih grupa. Ostro se protive medjupartijskim tenzijama i zalazu se za jedinstvo.

Par rijeci od domovini, Iranu!



Zlocinci, fasisti... Nevjerovatno!



Ka'e Salik, nema Peshmerge po planinama i selima iranskog Kurdistana. Iz ljubavi prema Ajatolahu ( :-) :lol: ), lokalci bi ih izdali! :D

Peshmerga Komala, iranski Kurdistan, decembar 2015



Opet Komala komunisti, ulazak u jos jedno selo, decembar 2015



Trening Komala :D



PDKI Peshmerga usli u kurdski grad



PDKI vs Iranci... Dosta Iranaca je izgubilo zivot...



PJAK, 2015

PJAK strikes Iranian military guard post, kills 20

http://www.dailysabah.com/mideast/2015/ ... t-kills-20

Da ne navodim vise, ima gomila materijala. Iranskom vojniku je ozbiljno ugrozen zivot ako pomoli nos u planinama, selima i manjim gradicima iranskog Kurdistana.

Sukob Kurda i Perzijanaca ima veeeliiiikuuuuuu i krvavu historiju u posljednjih 100 godina. Sam ajatolah Homeini je proglasio dzihad protiv Kurda cim je dosao na vlast.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9834 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:Sam ajatolah Homeini je proglasio dzihad protiv Kurda cim je dosao na vlast.
Do sada si nas sviju nasmijavao tvojim komentarima punim bisera te lucidnim "analizama".
Sada si vec na putu da postanes lazljiva trolcina.

Proglasio je dzihad protiv teroristickih organizacija. Nije proglasio dzihad protiv Kurda.

Zasto lazes ovaj napaceni narod?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9835 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
Kikibombona wrote:Sam ajatolah Homeini je proglasio dzihad protiv Kurda cim je dosao na vlast.
Do sada si nas sviju nasmijavao tvojim komentarima punim bisera te lucidnim "analizama".
Sada si vec na putu da postanes lazljiva trolcina.

Proglasio je dzihad protiv teroristickih organizacija. Nije proglasio dzihad protiv Kurda.

Zasto lazes ovaj napaceni narod?
Mani me te vehabijske agresive! Sto si nervozan? Cijeli dan kao papiga ponavljas da sam poludio i slicno! Cijeli dan pokusavas vrijedjati, ali ti ne uspjeva uvrijediti!

Proglasio je dzihad protiv kurdske vojske. A to je li vojska teroristicka ili ne, to je manje vazno. Terorizam protiv nepravedne drzave moze biti itekako opravdan. Terorizam protiv civila nema nikakvo opravdanje. Mada sam sklon vjerovati da nijedan terorizam nije dobar ni za koga. Mozda grijesim, mozda ne!
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9836 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
Kikibombona wrote:Sam ajatolah Homeini je proglasio dzihad protiv Kurda cim je dosao na vlast.
Do sada si nas sviju nasmijavao tvojim komentarima punim bisera te lucidnim "analizama".
Sada si vec na putu da postanes lazljiva trolcina.

Proglasio je dzihad protiv teroristickih organizacija. Nije proglasio dzihad protiv Kurda.

Zasto lazes ovaj napaceni narod?
Mani me te vehabijske agresive! Sto si nervozan? Cijeli dan kao papiga ponavljas da sam poludio i slicno! Cijeli dan pokusavas vrijedjati, ali ti ne uspjeva uvrijediti!

Proglasio je dzihad protiv kurdske vojske. A to je li vojska teroristicka ili ne, to je manje vazno. Terorizam protiv nepravedne drzave moze biti itekako opravdan. Terorizam protiv civila nema nikakvo opravdanje. Mada sam sklon vjerovati da nijedan terorizam nije dobar ni za koga. Mozda grijesim, mozda ne!
Da te zelim vrijedjati, itekako bih mogao. Ovako te vise ismijavam, pomalo sazaljevam. Covjece, Bogom ti se Dragim kunem, zadnjih par dana kada vidim da si ti ostavio zadnji komentar na nekoj temi pojavi mi se osmijeh na licu i obavezno odem da procitam. Nadam se da cu se dobro ismijati.
Eto kao kakvog te forumasa sada dozivljavam. Uopce na tebe ne gledam kao na nekog ozbiljnog, vise kao klauna. Tako da me ne mozes izivcirati nikako. Smijem se tvojim umotvorinama kao i vecina ostalih forumasa. :)

Dakle lazes. Poceo si i svjesno, namjerno lagati. Hladno si pokusao slagati da je Homeini proglasio dzihad protiv Kurda a sada se vrpoljis. Kurdi nemaju vojsku jer nemaju ni drzavu. Imaju samo pun kurac terorista i teroristickih organizacija koje svaka normalna drzava treba sto prije iskorijeniti.
Sram te bilo sto ponosni kurdski narod poistovjecujes sa teroristima, sa kojima ogromna vecina njih samih ne zeli da ima nista.
Oni predstavljaju samo sebe i bjelosvjetske komunjare poput tebe. Nikoga vise, ponajmanje Kurde.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9837 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
Da te zelim vrijedjati, itekako bih mogao. Ovako te vise ismijavam, pomalo sazaljevam. Covjece, Bogom ti se Dragim kunem, zadnjih par dana kada vidim da si ti ostavio zadnji komentar na nekoj temi pojavi mi se osmijeh na licu i obavezno odem da procitam. Nadam se da cu se dobro ismijati.
Eto kao kakvog te forumasa sada dozivljavam. Uopce na tebe ne gledam kao na nekog ozbiljnog, vise kao klauna. Tako da me ne mozes izivcirati nikako. Smijem se tvojim umotvorinama kao i vecina ostalih forumasa. :)

Dakle lazes. Poceo si i svjesno, namjerno lagati. Hladno si pokusao slagati da je Homeini proglasio dzihad protiv Kurda a sada se vrpoljis. Kurdi nemaju vojsku jer nemaju ni drzavu. Imaju samo pun kurac terorista i teroristickih organizacija koje svaka normalna drzava treba sto prije iskorijeniti.
Sram te bilo sto ponosni kurdski narod poistovjecujes sa teroristima, sa kojima ogromna vecina njih samih ne zeli da ima nista.
Oni predstavljaju samo sebe i bjelosvjetske komunjare poput tebe. Nikoga vise, ponajmanje Kurde.
:-) :-) :-) :-)

Joj, bolje da ne govorim kako te dozivljavam (SDA, simpatisanje radikalnih islamskih skupina, otresit nacin komuniciranja, zadrt karakter, arogancija, nadmenost, bahatost, agrsivnost, po potrebi ucviljenost i kukavnost, patetika...)... E, mozes misliti na sta to lici kada se objedini! :lol: Nema smisla da to pisem. Nije ni bitno. A mozda i grijesim. Mozda imam krivu predstavu.

Ipak, svi smo ljudi, bilo bi dosadno da smo isti. Nista licno protiv tebe, majke mi. Jos si mi simpatican. Pojava si drugacija od ostalih. Tvoje komentare iz nekog razloga rado citam. Lajkam te! :thumbup: :D

A ovu budalastinu koju si napisao u drugom pasusu nemam volje komentarisati... Svaki narod koji se bori za slobodu je teroristicki. Barzani kojeg postujes kao i njegova KDP su bili teroristi/teroristicka skupina dok se nisu izborili za vlast na svojoj zemlji. Tako ce i kurdske skupine u Iranu biti teroristicke dok se ne izbore za slobodu. To je jasno kao dan.

A sta kazes za 1 200 pobunjenickih teroristickih skupina u Siriji?

A dobro, nije tema... :D
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9838 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Ponavljam i podvlacim: pisao sam kako te dozivljavam zadnjih nekoliko dana, ne opcenito. :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9839 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:Ponavljam i podvlacim: pisao sam kako te dozivljavam zadnjih nekoliko dana, ne opcenito. :mrgreen:
Je l' slusas Semsu i Sabana? :D :lol: :lol:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9840 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:Ponavljam i podvlacim: pisao sam kako te dozivljavam zadnjih nekoliko dana, ne opcenito. :mrgreen:
Je l' slusas Semsu i Sabana? :D :lol: :lol:
Hanka i Toma su mi bolja alternativa :mrgreen:

To ono u slobodno vrijeme kada ne pjevusim "Ghuraba" gledajuci mrko zabludjele duse oko mene. :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9841 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
Hanka i Toma su mi bolja alternativa :mrgreen:

To ono u slobodno vrijeme kada ne pjevusim "Ghuraba" gledajuci mrko zabludjele duse oko mene. :mrgreen:
Aj da ne zacatavamo...

Idi na temu Crvene_brigade... Bakir i Sebija ce zavrsiti kao porodica Causesku... odmori malo...

:D

LN
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9842 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
Hanka i Toma su mi bolja alternativa :mrgreen:

To ono u slobodno vrijeme kada ne pjevusim "Ghuraba" gledajuci mrko zabludjele duse oko mene. :mrgreen:
Aj da ne zacatavamo...

Idi na temu Crvene_brigade... Bakir i Sebija ce zavrsiti kao porodica Causesku... odmori malo...

:D

LN
Vec odgovorio, po partijskoj duznosti. Profesionalniji sam od tebe. Da teroristi znaju za sta te placaju zavrsio bi pred sudom partije. :mrgreen:

LN
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9843 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
Hanka i Toma su mi bolja alternativa :mrgreen:

To ono u slobodno vrijeme kada ne pjevusim "Ghuraba" gledajuci mrko zabludjele duse oko mene. :mrgreen:
Aj da ne zacatavamo...

Idi na temu Crvene_brigade... Bakir i Sebija ce zavrsiti kao porodica Causesku... odmori malo...

:D

LN


@C_b mi je uzeo ideju za naziv teme. Prije 4-5 dana sjedim u nekom društvu i kažem im da me Kirba podsjeća na Nikolaea a Sabina Seka na Elenu...

Morat ću nekako patentirati svoje ideje... :mrgreen:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9844 Re: IRAN

Post by Arteta »

Opetja033 wrote:Sada na stranu zajebanciju, postoje neke zemlje na ovoj planeti u kojima narod zaista ne zeli demokratiju. I to treba postovati, na kraju krajeva i to je demokratija. Jedna od tih zemalja je Iran.
Ubjedjen sam da vecina Iranaca zeli da im se drzavni sistem zasniva na Serijatu. Pa i kada su bile one demonstracije nakon sumnjive pobjede Ahmedinedzada na predsjednickim izborima, narod je izasao na ulice u milionima. Bili je dosta mrtvih. Ali nije se mogao cuti slogan protiv islamske vlasti. Palili su policijske stanice sa tekbirom.

Ima tu jos zemalja: svi ozbiljni analiticari tvrde da bi Lukashenko glat dobio izbore u Bjelorusiji sve i da su fer i demokratski (sto nisu). Sjeverna Koreja je jos jedan primjer. Saudijska Arabija drugi. Mozemo mozda i Rusiju staviti ovdje: Putin bi dobio izbore sve i da NATO nadgleda izborni proces.
Naravno da postoje, u Sjevernoj Koreji su sigurno svi uz rezim, ali ne zato sto je rezim dobar nego zato sto su tako nauceni.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9845 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
Opetja033 wrote:Sada na stranu zajebanciju, postoje neke zemlje na ovoj planeti u kojima narod zaista ne zeli demokratiju. I to treba postovati, na kraju krajeva i to je demokratija. Jedna od tih zemalja je Iran.
Ubjedjen sam da vecina Iranaca zeli da im se drzavni sistem zasniva na Serijatu. Pa i kada su bile one demonstracije nakon sumnjive pobjede Ahmedinedzada na predsjednickim izborima, narod je izasao na ulice u milionima. Bili je dosta mrtvih. Ali nije se mogao cuti slogan protiv islamske vlasti. Palili su policijske stanice sa tekbirom.

Ima tu jos zemalja: svi ozbiljni analiticari tvrde da bi Lukashenko glat dobio izbore u Bjelorusiji sve i da su fer i demokratski (sto nisu). Sjeverna Koreja je jos jedan primjer. Saudijska Arabija drugi. Mozemo mozda i Rusiju staviti ovdje: Putin bi dobio izbore sve i da NATO nadgleda izborni proces.
Naravno da postoje, u Sjevernoj Koreji su sigurno svi uz rezim, ali ne zato sto je rezim dobar nego zato sto su tako nauceni.
Zakljucak - sahov rezim je bio dobar, zato nije bilo potrebe da ih "poducava". :thumbup: :run: :skoljka:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9846 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote:
Opetja033 wrote:Sada na stranu zajebanciju, postoje neke zemlje na ovoj planeti u kojima narod zaista ne zeli demokratiju. I to treba postovati, na kraju krajeva i to je demokratija. Jedna od tih zemalja je Iran.
Ubjedjen sam da vecina Iranaca zeli da im se drzavni sistem zasniva na Serijatu. Pa i kada su bile one demonstracije nakon sumnjive pobjede Ahmedinedzada na predsjednickim izborima, narod je izasao na ulice u milionima. Bili je dosta mrtvih. Ali nije se mogao cuti slogan protiv islamske vlasti. Palili su policijske stanice sa tekbirom.

Ima tu jos zemalja: svi ozbiljni analiticari tvrde da bi Lukashenko glat dobio izbore u Bjelorusiji sve i da su fer i demokratski (sto nisu). Sjeverna Koreja je jos jedan primjer. Saudijska Arabija drugi. Mozemo mozda i Rusiju staviti ovdje: Putin bi dobio izbore sve i da NATO nadgleda izborni proces.
Naravno da postoje, u Sjevernoj Koreji su sigurno svi uz rezim, ali ne zato sto je rezim dobar nego zato sto su tako nauceni.
Zakljucak - sahov rezim je bio dobar, zato nije bilo potrebe da ih "poducava". :thumbup: :run: :skoljka:
Nigdje nisam spominjao Sahov rezim, ali realno su tada puno vece slobode bile nego danas.
I ekonomija je bila jaca.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9847 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Arteta wrote:
Naravno da postoje, u Sjevernoj Koreji su sigurno svi uz rezim, ali ne zato sto je rezim dobar nego zato sto su tako nauceni.
Zakljucak - sahov rezim je bio dobar, zato nije bilo potrebe da ih "poducava". :thumbup: :run: :skoljka:
Nigdje nisam spominjao Sahov rezim, ali realno su tada puno vece slobode bile nego danas.
I ekonomija je bila jaca.
I pismenost, pismenost si zaboravio!

:lol: :lol: :lol:

Ovo, realno, ne treba ni komentarisati :thumbup: :mrgreen:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9848 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
I pismenost, pismenost si zaboravio!

:lol: :lol: :lol:

Ovo, realno, ne treba ni komentarisati :thumbup: :mrgreen:
Ovo su ti fakti.
Pogledaj na kojem je mjestu bio Iran po GDP-u 1978.godine i na kojem je mjestu danas.

Pogledaj slike prije Islamske revolucije, zene su slobodno mogle hodati bez marame na ulicama.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9849 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
I pismenost, pismenost si zaboravio!

:lol: :lol: :lol:

Ovo, realno, ne treba ni komentarisati :thumbup: :mrgreen:
Ovo su ti fakti.
Pogledaj na kojem je mjestu bio Iran po GDP-u 1978.godine i na kojem je mjestu danas.

Pogledaj slike prije Islamske revolucije, zene su slobodno mogle hodati bez marame na ulicama.
Kakvi, bolan, fakti?!! :-) Presmijesan si. :lol:

Sah je naredio skidanje velova, koji su u Iranu tradicija par hiljada godina (u kontinuitetu). Jednog turbetara i muteveliju je SAVAK na smrt prebio, samo zato sto je sahovu zenu opomenuo da nije prikladno obucena za posjetu turbetu i dzamiji, te da se u dzamiju ne ulazi u cipelama. Fakt.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9850 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote:
salik79 wrote:
I pismenost, pismenost si zaboravio!

:lol: :lol: :lol:

Ovo, realno, ne treba ni komentarisati :thumbup: :mrgreen:
Ovo su ti fakti.
Pogledaj na kojem je mjestu bio Iran po GDP-u 1978.godine i na kojem je mjestu danas.

Pogledaj slike prije Islamske revolucije, zene su slobodno mogle hodati bez marame na ulicama.
Kakvi, bolan, fakti?!! :-) Presmijesan si. :lol:

Sah je naredio skidanje velova, koji su u Iranu tradicija par hiljada godina (u kontinuitetu). Jednog turbetara i muteveliju je SAVAK na smrt prebio, samo zato sto je sahovu zenu opomenuo da nije prikladno obucena za posjetu turbetu i dzamiji, te da se u dzamiju ne ulazi u cipelama. Fakt.
Fakt 1

http://en.classora.com/reports/t24369/g ... 78&fields=

Fakt 2

Image

Image
Post Reply