IRAN
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9601 Re: IRAN
Sta ceka Katar sa povlacenjem ambasadora?
Oman je jedina drzava koja vodi mirnu politiku, Jordan s dobro drzi po strani, Kuvajt takodje, dok ostali bi mogli aktivno ucestvovati u ratovima.
Oman je jedina drzava koja vodi mirnu politiku, Jordan s dobro drzi po strani, Kuvajt takodje, dok ostali bi mogli aktivno ucestvovati u ratovima.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9603 Re: IRAN
nastranu ovo ostalo to sa hadždžem ne smiju uraditikamen spoticanja wrote:I malezija i dzibuti protjerali iranske ambasadore...salik79 wrote:Vel'ke steteArteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
saudijci zatvorili iranske ofise za hadz...
kako "divan" pejzaz bliskog istoka...sve prsti od ljubavi i tolerancije
mislim da će ovo imati dublje posljedice i dovesti do kraja saudovog feuda
- MMM1977
- Posts: 6699
- Joined: 15/07/2009 12:56
#9604 Re: IRAN
Pa ovo govori dosta o tome zašto KSA pravi sranja baš u ovom trenutku. Koliko sam upratio, ostali pogubljeni su imali terorističke akcije 2002 ili 2003, samo ovaj mrski šija 2011 ili 2012. Saudima se žurilo da ga pogube a razlog bi moglo biti ovo skidanje sankcija.Challenger__ wrote:Ako se dobro sjećam, negdje oko 20. januara.aha, benefiti su pretpostavljam ukidanje sankcija (bar jedlimicno) , sto bi se znaci moglo desiti za koji dan?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9605 Re: IRAN
Naravno.
- MMM1977
- Posts: 6699
- Joined: 15/07/2009 12:56
#9606 Re: IRAN
Na čijoj će strani biti ISIL
Posto su neki dan objavili rat KSA, logicno bi bilo da se, rame uz rame sa Iranom, bore protiv Sauda? Bas kako je savo i najavio
Savo vizionar
Savo vizionar
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9607 Re: IRAN
ima tome, to je najavio jedan od lidera ISIL-a. A nas nekoliko je davno pisalo da će se zlo (ISIL) vratiti na izvor (KSA). Ipak, zadnje likvidacije su "po ukusu" ISIL-a jer su likvidirani neki pripadnici AQ (po njima murtedi) i nešto šijja.
- MMM1977
- Posts: 6699
- Joined: 15/07/2009 12:56
#9608 Re: IRAN
Pružena ruka pomirenja Isilu od strane Ksa? Ne bi bilo neočekivanoChallenger__ wrote:ima tome, to je najavio jedan od lidera ISIL-a. A nas nekoliko je davno pisalo da će se zlo (ISIL) vratiti na izvor (KSA). Ipak, zadnje likvidacije su "po ukusu" ISIL-a jer su likvidirani neki pripadnici AQ (po njima murtedi) i nešto šijja.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9609 Re: IRAN
Kontekst... KSA i Izrael su lobirali da se ne ide na "deal" sa Iranom. Direktno ka USA. Nisu uspjeli. Pa su probali stvar sabotirati preko Francuske. Fail. Onda dolazi do hadždža i - vjeruj mi na rijeć - misteriozne smrti velikog broja iranskih hadžija među kojima su bili ljudi od velikog državnog formata. Iran je to osaburio, prema mojim saznanjima, na savjet Rusa a sa ciljem da se dočeka taj 20-i januar. Nimrova likvidacija je vrhunac provokacija i Teheran je pukao. Nisu smogli snage da zaštite ambasadu.MMM1977 wrote:Pružena ruka pomirenja Isilu od strane Ksa? Ne bi bilo neočekivano
Sada se spinuje protiv Irana.
Da sam na njihovom mjestu, spustio bih retoriku do 20-og...
Iako, ovo ide na ruku protivnicima detanta u Teheranu koji kažu da će se provokacije i unilateralne sankcije nastaviti.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#9610 Re: IRAN
Osnova svih ljudskih civilizacija, norme ponasanja, vjerovanja, sta smatramo prihvatljivim a sta ne, bazirana je na vjerovanju jedne grupe, bilo da se radi o konfucijanskoj, sintoistickoj, islamskoj ili krscanskoj tradiciji.jefferson wrote:Kao sto bi Bill Maher rekao:
Religija? Najveca ubleha danasnjice. Toliko krvi proljeveno oko bajki koje su napisala plemena na Bliskom Istoku.
Religija nije jedini osnov formiranja civilizacije ... though.
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#9611 Re: IRAN
Zbilja,gledam one Putinove kozojebe i zastitnike velikosrpskih interesa na mnogim forumima kako postiraju slike iz Saudijske Arabije o krsenju ljudskih prava,odsijecanju ruku,smrtnih kazni i sl.
Pa i Iran je isti,posto se i tamo primjenjuje serijatski zakon ,gdje postoji i provodi se smrtna kazna,, pa udarci bicem,kamenovanje je kazna za preljub,amputiraju se ruke osudjenima za kradju, internet je cenzuiran i mnogo jos toga.
Pa i Iran je isti,posto se i tamo primjenjuje serijatski zakon ,gdje postoji i provodi se smrtna kazna,, pa udarci bicem,kamenovanje je kazna za preljub,amputiraju se ruke osudjenima za kradju, internet je cenzuiran i mnogo jos toga.
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#9612 Re: IRAN
Ovima što pokušavaju izjednačiti Vehabo-Saude i Iran
treba doktor hitno povećat dozu
treba doktor hitno povećat dozu
- Point.
- Posts: 33483
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#9613 Re: IRAN
Uh da Iran hoce razvaliti ovu vehabijsko licemjernu familiju Saud, da ih vrati u doba kojem teze. Vrijeme je da neko Saudima stane na crtu, bas su se prokurcili u zadnje vrijeme. Cijene nafte spale, a kokaina porasle. Nemaju sta smrkati princevi i razne picke materine po Evropskim koledzima, dosla kriza.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#9614 Re: IRAN
To je upravo ono cemu se Saudi nadaju.Point. wrote:Uh da Iran hoce razvaliti ovu vehabijsko licemjernu familiju Saud, da ih vrati u doba kojem teze. Vrijeme je da neko Saudima stane na crtu, bas su se prokurcili u zadnje vrijeme. Cijene nafte spale, a kokaina porasle. Nemaju sta smrkati princevi i razne picke materine po Evropskim koledzima, dosla kriza.
Sve jace naftne firme su u redu i cekaju da se sankcije dignu.
Likvidacija Al Nimra je poruka: "Vidite nas, jos smo zahebani i veliki igraci!" U medjuvremenu su se desile niske cijene nafte, fracking metoda eksploatacije, nepopularni rat u Jemenu, kao i ID koja ne kuca na vratima vec je usla u kucu.
U tom zivotu van realnosti, Saudi se nadaju da ce Iran pucat' na prvu iz voleja i time ugasiti sve nade o dizanju sankcija.
Iranu sad treba ozbiljnog strpljenja. Oni su slijedeci veliki igraci na Bliskom Istoku.
Saudija je izgleda na LSD-u, Turska se zavadila s komsilukom, a Ameri ... pa Ameri sad brane Pacifik od Kineza.
-
Ima Bosne_Bice Bosne
- Posts: 4145
- Joined: 07/02/2009 03:56
- Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
#9615 Re: IRAN
Koliko ih ono ima? 5-6 hiljada?Point. wrote:Uh da Iran hoce razvaliti ovu vehabijsko licemjernu familiju Saud, da ih vrati u doba kojem teze. Vrijeme je da neko Saudima stane na crtu, bas su se prokurcili u zadnje vrijeme. Cijene nafte spale, a kokaina porasle. Nemaju sta smrkati princevi i razne picke materine po Evropskim koledzima, dosla kriza.
- AleksoMKD
- Posts: 8156
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#9617 Re: IRAN
10.000 - 15.000 u zavisnosti od izvora ali oko 2.000 se nesto pitaju.Ima Bosne_Bice Bosne wrote:Koliko ih ono ima? 5-6 hiljada?Point. wrote:Uh da Iran hoce razvaliti ovu vehabijsko licemjernu familiju Saud, da ih vrati u doba kojem teze. Vrijeme je da neko Saudima stane na crtu, bas su se prokurcili u zadnje vrijeme. Cijene nafte spale, a kokaina porasle. Nemaju sta smrkati princevi i razne picke materine po Evropskim koledzima, dosla kriza.
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#9618 Re: IRAN
Second missile city with endless supply of Shahab missiles ready and inaugurated in Iran. Parliament speaker Ali Larijani visited the site today.






-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#9619 Re: IRAN
Nije, civilizacija je postojala i prije islama i krscanstva, najvecih ublehasa ljudskog roda.Gojeni H wrote:Osnova svih ljudskih civilizacija, norme ponasanja, vjerovanja, sta smatramo prihvatljivim a sta ne, bazirana je na vjerovanju jedne grupe, bilo da se radi o konfucijanskoj, sintoistickoj, islamskoj ili krscanskoj tradiciji.jefferson wrote:Kao sto bi Bill Maher rekao:
Religija? Najveca ubleha danasnjice. Toliko krvi proljeveno oko bajki koje su napisala plemena na Bliskom Istoku.
Religija nije jedini osnov formiranja civilizacije ... though.
-
zvizdan
- Posts: 935
- Joined: 06/11/2006 20:33
#9620 Re: IRAN
Koja je to civilizacija postojala a da nije bila ukorijenjena u religiju? Babilon, Egipat, Inke, Maje..? Postojala je neka ateisticka drevna civilizacija?jefferson wrote:Nije, civilizacija je postojala i prije islama i krscanstva, najvecih ublehasa ljudskog roda.Gojeni H wrote:Osnova svih ljudskih civilizacija, norme ponasanja, vjerovanja, sta smatramo prihvatljivim a sta ne, bazirana je na vjerovanju jedne grupe, bilo da se radi o konfucijanskoj, sintoistickoj, islamskoj ili krscanskoj tradiciji.jefferson wrote:Kao sto bi Bill Maher rekao:
Religija? Najveca ubleha danasnjice. Toliko krvi proljeveno oko bajki koje su napisala plemena na Bliskom Istoku.
Religija nije jedini osnov formiranja civilizacije ... though.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9621 Re: IRAN
vjera i religija su najstariji pratioci čovjeka
i pećinski ljudi su vjerovali
i pećinski ljudi su vjerovali
-
breuer
- Posts: 7881
- Joined: 06/07/2009 15:44
#9622 Re: IRAN
Jes, ali mi nismo više pećinski ljudovi, mislim neki...jao_situacije wrote:vjera i religija su najstariji pratioci čovjeka
i pećinski ljudi su vjerovali
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9623 Re: IRAN
jest ali ne postoji civilizacija bez religijebreuer wrote:Jes, ali mi nismo više pećinski ljudovi, mislim neki...jao_situacije wrote:vjera i religija su najstariji pratioci čovjeka
i pećinski ljudi su vjerovali
kod nekih civilizacija se to manifestiralo kroz kult ličnosti, iako su tvrdili da nema religije kult ličnosti je ustvari bio religija
-
zvizdan
- Posts: 935
- Joined: 06/11/2006 20:33
#9624 Re: IRAN
A taj napredak bi se trebao ogledati u odbacivanju ideje Boga i metafizickog uopce? Zanimljivo razmisljanje. Samo jos da uvjerljivo objasnis zasto je to konkretno dobro, ali bez glupavih prica kako se ljudi ubijaju u ime religija i bla bla. Buduci da se ljudi, otkad je svijeta i vijeka, uglavnom ubijaju u ime interesa zapakovanih u ovu ili onu ambalazu.breuer wrote:Jes, ali mi nismo više pećinski ljudovi, mislim neki...jao_situacije wrote:vjera i religija su najstariji pratioci čovjeka
i pećinski ljudi su vjerovali
Dakle, sta ce se dobroga desiti kad ljudi prestanu vjerovati u Boga? I znaci li to onda da je svaki ateista naprednije ljudsko bice od svakog vjernika? Mislim, meni to plaho tukne na neke nepopularne "izme". A ako nije tako, onda "ukidanje" ideja Boga ocito ne bi ucinilo ljude nista boljima.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9625 Re: IRAN
Kako ces drugacije kontrolisati mase?jao_situacije wrote: jest ali ne postoji civilizacija bez religije
kod nekih civilizacija se to manifestiralo kroz kult ličnosti, iako su tvrdili da nema religije kult ličnosti je ustvari bio religija
Kako ce slabasan i inteligentan doci u prednost bad nad snzanim i neukim?
Kako ces motivisati sirotinju da ide ginuti?
Vladari imaju ogromnu korist od religija. Pojedinci nikakvu, osim toga sto se zavaravaju i tjese da ce im na nekakvom drugom svijetu biti bolje.

