IRAN

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20301 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

insomnia78 wrote:Aha. Pa kakve veze ima onda sto mu je intimno blizi Iran?

Upravo to. Da se sutra u regionu pojavi igrac za koga Izrael procjeni da im je veca prijetnja od Irana hladno bi bili spremni podrzati Iran protiv njega.
bilo je to već
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20302 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Jes. Onomad kad su ih gurali protiv Iraka
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20303 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Rusi, izreale i usa kontra irana, kako ti objasniti? Ispade iran najvecabsteticina za arapski svijet sa svojim branjenjem interesa muslimana.
Polotika je bas gadna stvar
Last edited by The 51st State on 25/06/2019 18:59, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20304 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Doduse i Ameri su im spasavali guzove po Mosulu. Trebaju Martinu spomenik organizovati u Teheranu
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20305 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Smisao ovog sastanka je dvostruk: psihoterapijski i šibicarski. Šibicarenje nije prošlo. Što se tiče psihoterapije... Do juče su tu oni (Izrael) i njihov tupavi giga-dron (USA) bili jedini bitan akter. OPET su se pojavili oni od kojih zaziru. Patrušev je dao solidnu dozu tableta za smirenje, te je prva, psihoterapijska funkcija samita, zadovoljena.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20306 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

The 51st State wrote:Rusi, izreale i usa kontra irana
Netačno.

Iz iz tebe, kao i iz Nesanice, isijava želja koja te spreječava da vidiš istinu koja je sasvim suprotna tvoj tvrdnji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20307 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Ako ti tako kazes. Ipak si ti Putinov intimus. Jos da zavrsi svjetsko pa da upale es cetirsta i bog da vas vidi.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20308 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Challenger_ wrote:
The 51st State wrote:Rusi, izreale i usa kontra irana
Netačno.

Iz iz tebe, kao i iz Nesanice, isijava želja koja te spreječava da vidiš istinu koja je sasvim suprotna tvoj tvrdnji.
Sacekajmo rastaljivanje u siriji, pa bumo vidjeli
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20309 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20310 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

svi oni koriste palestinu za unutrašnje poliičke potrebe - sve muslimanske zemlje, političke stranke, vođe, kraljevi, emiri, predsjednici, opozicionari, legitimne vlade i pobunjenici, razne organizacije(kulturne, humanitarne, vjerske, militantne) sa islamskim predznakom, intelektualci i vjerski autoriteti su se prodali vlastodršcima u svojim i tuđim državama i podržavaju i opravdavaju njihove stavove i poteze

nije ni iran izuzetak tu, isti su kao i svi
više su za palestinu uradili norveška i irska nego sve vlade muslimanskih država zajedno
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20311 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Čekali ste da ih debeli Bandar iskešira, pa ništa. Pa da se Sisi zaleti u Jemen, pa ništa. Ne nadaj se ni sada jer neće biti ništa.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20312 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote:Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
A koga to Iran terorizira da mi je znati...???

Mozda jadnu USA i slabasni Izrael.... :-)

Cak i ovdje kod nas u Bosni nisam cuo da Iranci prave probleme,probleme prave Pakistanci,Marokanci,Alzirci itd...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20313 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Nadzornik wrote:
insomnia78 wrote:Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
A koga to Iran terorizira da mi je znati...???

Mozda jadnu USA i slabasni Izrael.... :-)

Cak i ovdje kod nas u Bosni nisam cuo da Iranci prave probleme,probleme prave Pakistanci,Marokanci,Alzirci itd...
A kamp Pogorelica?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20314 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Nadzornik wrote:
Cak i ovdje kod nas u Bosni nisam cuo da Iranci prave probleme,probleme prave Pakistanci,Marokanci,Alzirci itd...
ti kod nas u bosni
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#20315 Re: IRAN

Post by Lincoln-Burrows »

Challenger_ wrote:Čekali ste da ih debeli Bandar iskešira, pa ništa. Pa da se Sisi zaleti u Jemen, pa ništa. Ne nadaj se ni sada jer neće biti ništa.
Pa poznato je da logistiku za te upade u daleke (ne pogranične) zemlje može izvesti samo SAD i Rusija,
to plašenje Iranom ili Yemenom (što je još smiješnije) nije ništa nego puštanje balona pa ako upali.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20316 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

japin_mutapi wrote: ti kod nas u bosni
Jok,kod nas u Francuskoj... 8-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20317 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Kakvi Alzirci i Marokanci u Bosni. Migranti koji dolaze su vecinom Sirijci, Iranci, Pakistanci, Afganistanci itd. Sa istoka, ne sa zapada.

Ja ponavljam sta se konkrentno Iranu novo nudi. VELIKO NISTA.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20318 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Nadzornik wrote:
japin_mutapi wrote: ti kod nas u bosni
Jok,kod nas u Francuskoj... 8-)
izvini što sam sumnjao u tebe
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20319 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Vizionar 1985 wrote:Kakvi Alzirci i Marokanci u Bosni. Migranti koji dolaze su vecinom Sirijci, Iranci, Pakistanci, Afganistanci itd. Sa istoka, ne sa zapada.

Ja ponavljam sta se konkrentno Iranu novo nudi. VELIKO NISTA.
neće ih razvaliti ... sad za sad
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20320 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

japin_mutapi wrote:
Vizionar 1985 wrote:Kakvi Alzirci i Marokanci u Bosni. Migranti koji dolaze su vecinom Sirijci, Iranci, Pakistanci, Afganistanci itd. Sa istoka, ne sa zapada.

Ja ponavljam sta se konkrentno Iranu novo nudi. VELIKO NISTA.
neće ih razvaliti ... sad za sad
Ako ih sad ne razvale, nece ni ubuduce mozda. 200 miliona Shija je bilo 2009 godine. Svi ovi narodi na SI imaju visok TFR. Tako da ko zna koliko Shija ima sad. A Iran moze proksi ratovati protiv USA u regionu preko njih dugo vremena. Milioni bi se vojnika, izbjeglica itd., pokrenuli. A sr*nje sa sjetvom imamo sirom svijeta, sa klimom i klimatskim promjenama, sa ekstremnim vremenom itd. Berza raste trenutno a moze lako biti mjehur pa puknut i u recesiju bacit svijet itd. Ko zna koliko ima ovih kako da kazem, varijabli u jednacini, tako da se rezultat nemoze jednacine lako predvidjeti.

Jos jedno ne pretpostavljate a to je da Iran nema ista ili slicna oruzja koja ima Amerika i Izrael.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20321 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

japin_mutapi wrote: izvini što sam sumnjao u tebe
Vidis,ja u tebe nikad nisam sumnjao i vjerujem da imas akvarijum sa zlatnim ribicama.

Jesam li u pravu...???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20322 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Evo opet ovog sa milionima :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20323 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

japin_mutapi wrote:
Nadzornik wrote:
Cak i ovdje kod nas u Bosni nisam cuo da Iranci prave probleme,probleme prave Pakistanci,Marokanci,Alzirci itd...
ti kod nas u bosni
Pa kad iz Beča naleti u Hrasno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20324 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ma puknut ce Amerika par cvoka Iranu i zavrsen ce tako biti rat sa Iranom.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20325 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Prije dvije sedmice sam najavio ovaj samit:
Challenger_ wrote:Uskoro se održava tripartitni samit USA, Rusije i Izraela u Jerusalimu koji ima za cilj da osigura bezbjednost i samoodrživost svih zemalja Bliskog istoka, okonča rat u Siriji i region prevede iz stanja nestabilnosti i rata u kakav-takav, po mogućnosti što duži mir. Sastancima će rukovoditi čelnici nacionalnih savjeta za bezbjednost, Džon Bolton, Meir Ben-Shabbat i Nikolaj Patrušev.

Njih trojica trebaju da definišu osnovnu arhitekturu sporazuma a diplomate da razrade detalje u kooperaciji sa regionalnim akterima.

Šta bi značio eventualni uspjeh dogovora za samu Siriju? Povratak suvereniteta nad čitavom zemljom, priznanje vlade Bašara al-Assada i kraj rata.

______


Prije nego što pređem na detalje, kako o akterima, tako o njihovim ciljevima, želim da podsjetim na ono što sam pisao od prvoga dana ove krize. Hoće li biti predstavnika sirijske nazovi-opozicije u tim razgovorima? Neće, naravno. Jer, oni su od prvoga dana samo pijuni USA i Izraela, pa pošto su istrošeni, poraženi i poniženi, osnovni akteri "arapskog" nazovi-proljeća (USA i Izrael), bacaju koplje u trnje, pišaju se po glavama esktremističkih i islamističkih militanata koji su kao majmuni ginuli za njihove interese i sada u direktim pregovorima sa Rusijom žele da obezbjede minimum svojih interesa.
Challenger_ wrote:O Džonu Boltonu se, manje-više sve zna:

Image

Sa izraelske strane će biti kudikamo obrazovaniji, inteligentniji i vispreniji, Meir Ben-Shabbat,

Image

a sa ruske, najmoćniji čovjek iz sjene, Nikolaj Patrušev:

Image
Evo šta su neposredno pred susret (juče, ako se ne varam) izjavili Putin i Lavrov:
"SAD nas ne može natjerati na promjenu stava prema Iranu i Venezueli, ali jesmo zainteresirani za pregovore i jačanje odnosa s Washingtonom"
Sam sastanak je već prokomentirao i šef ruske diplomacije Sergej Lavrov: "Baš kao i mi, Iran ima legitimnu prisutnost na prostoru Sirije i pridonosi borbi protiv terorizma, a pozvan je od strane legitimnih sirijskih vlasti".
I onda Insomnija i Država pričaju o "prodaji Irana". Treba imati kapacitet za to.
Post Reply